DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1]
  Печат  
Автор Тема: НОВИНИ: [21 ОКТОМВРИ 2006] Подробности около новия албум на Recoil  (Прочетена 6329 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
21 Октомври 2006

Появи се ново ексклузивно интервю с Alan Wilder в профила, който имат Mute Records в YouTube.com

В самото интервю Alan издава подробностни относно новият (все още неозаглавен албум), който по всяка вероятност ще излезне през края на пролетта или лятото на 2007ма. Този път Alan е пътувал до САЩ, където е попаднал на местен блус вокалист от Остин, Тексас. Негови ще бъдат повечето вокали във вече написаният албум. Също се споменава и че Alan все още търси женски вокали, за да балансират съдържанието. Новият албум е в една от финалните си фази - смесване и този път отново ще се включи и Paul Kendall, който е работил по предишни албуми на Recoil, известен още и като PK от обложката на Songs Of Faith And Devotion.

Самото интервю може да гледате от ето този линк.

Прикаченият файл е изтрит при прочистване.

* alan2006.jpg (7.42 KB, 150x150 - видяно 1139 пъти.)
Последна редакция: 22 Ноември 2006 от The Fein
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #1: 21 Октомври 2006

Много интересно интервю, може би защото не съм търсил много, но за първи път виждам Алън да говори самостоятелно почти цели 4 минути Усмивка

Изборът за вокалист е изненадващ, но от друга страна следва некомерсиалните му принципи. След седем години тишина съм сигурен, че ще видим нещо наистина добро, просто защото за да вземеш решението да се завърнеш на фона на всичките високи очаквания е голяма отговорност. А и в интервюто Алън изглежда доста ентусиазиран.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #2: 21 Октомври 2006

Много интересно интервю, може би защото не съм търсил много, но за първи път виждам Алън да говори самостоятелно почти цели 4 минути Усмивка

Изборът за вокалист е изненадващ, но от друга страна следва некомерсиалните му принципи. След седем години тишина съм сигурен, че ще видим нещо наистина добро, просто защото за да вземеш решението да се завърнеш на фона на всичките високи очаквания е голяма отговорност. А и в интервюто Алън изглежда доста ентусиазиран.

Да, забележи как казва, че 6 месеца само си е обновявал студиото и е влизал в крак с развитието на музиката за периода, в който го е нямало.
kiira
Странен Любовник
*
Публикации: 407

Профил
Отговори #3: 22 Октомври 2006

Явно пак аз съм прецакана и вече 2-ри ден не ми се отваря видеото Плезене Поне имах възможността да прочета коментарите за видеото в YouTube от рода на: "Ау, колко е готин!"...
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #4: 22 Октомври 2006

За съжаление коментарите в YouTube не са много потребни. В смисъл... малко хора си правят труда да коментират казаното. Естествено на други места веднага се появиха предположения, че ако повечето вокали са записани от блус певец, то е логично албумът да има по-голяма ориентация към пеене, отколкото към разказване на истории. Но ще изчакаме и ще видим. Аз лично очаквам малко повече информация като се обнови сайта му (което би трябвало да стане скоро) и като се появят първите семпли.
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #5: 22 Октомври 2006

Направих един бърз превод на изявлението, за тези които имат проблем с отварянето на видеото, както и за тези, които не са на ти с английския. Извинявам се предварително, ако има някои дребни неточности. Ето пълния текст:

Здравейте аз съм Алан Уайлдър,

този запис е с цел да ви даде бегла представа, какво направих през последната година. Сега сме септември 2006 и след дълго отсъствие в музикалния бизнес, реших твърдо да се завърна в студиото. От миналата (2005) година, някъде през месец октомври започнах работа по нов Recoil албум. През първите няколко месеца всъщност само се опитвах да наваксам пропуснатото в технологиите през всичките тези години, да попълня музикалното си оборудване и да си припомня отново всичко забравено през това наистина дълго прекъсване. Така че до януари тази година, реално не бях започнал работа по самото писане на музика...През първите шест месеца на настоящата година се занимавах само с препограмиране, създавайки основните идеи за албума, както и подходяща атмосфера преди да се насоча към търсене на певци, с които да запишем вокалите. До април успях да сглобя 6-7-8 нови песни, все още в ембрионална степен на завършеност, но все пак създаващи обща представа за предстоящия албум. В този момент започнах да търся вокали и се натъкнах на един наистина невероятно интересен блус певец от Остин, Тексас. През месец май успях да склоня Пол Кендъл да работи с мен по този албум и заедно с Хепзиба (Hepzibah Sessa)- моята чудесна съпруга и великолепен асистент отидохме в Тексас и записвахме около седмица с този блус вокалист, като свършихме доста добра работа. След това се върнах в студиото ми, вмъкнахме вокалите в песните и бяхме готови да започнем миксирането на албума. Сега е септември и все още сме в ранния етап на миксиране. Все още търся още един вокалист за албума - женски вокал, който да внесе баланс на това, което направихме с мъжките вокали... И така вече да миксираме. Надявам се този процес на миксиране ще ни отнеме около 3 месеца, до около Коледа,. което поставя срок за издаване на албума около късна пролет, ранно лято догодина - 2007. Все още албума е без заглавие. Трябва да организираме също така артурка и всички останали съпътстващи процеца на издаване неща.
 С какво друго се занимавах през този период...имах малко работа за свършване с Депеш мод, ремастер изданието на 5.1 албумите от каталога на групата. Моето участие, се заключаваше като изпълнителен продуцент, да бъда в студиото и да слушам вече направените миксове давайки само устни съвети, как би трябвало да бъде променено това и онова. Заснехме също така и документални филмчета, които да бъдат включени в бонус дисковете към ремастър серията. Предполагам, че някои от вас вече са се запознали с тях, тъй като доста заглавия от каталога са издадени в настоящия момент. Още нещо - сайта на проекта Recoil скоро ще бъде стартиран отново, така че в съвсем близко бъдеще ще можете да видите много нови детайли около бъдещия албум. Какво друго мога да кажа, май това е всичко. Работата върви чудесно, вече сме на един добър етап и сме на път да я доведем до успешен край. Надявам се да ви хареса албума когато е готов, ще се чуем отново скоро.

Винаги съм бил впечатлен от интелекта на Алан, говори много спокойно, разумно и последователно...и не каза нито веднъж - You Know Зъл
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #6: 27 Октомври 2006

Всъщност все забравям, че имаме техническата възможност да интегрираме филмчета от YouTube:

<a href="http://www.youtube.com/v/hAf2RUyw7zo" target="_blank">http://www.youtube.com/v/hAf2RUyw7zo</a>
halojo
Опасен
Публикации: 227

Профил
Отговори #7: 27 Октомври 2006

А това ли е цялата информация, с която разполагаме относно новия албум? Мен ме интересува вокала, когото Алан е избрал да присъства най-стабилно. Дали името му е оповестено някъде, дали има нещо записано до което можем да се доберем и дали е издавал въобще нещо официално...

I need to drink, more than you seem to think
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #8: 27 Октомври 2006

А това ли е цялата информация, с която разполагаме относно новия албум? Мен ме интересува вокала, когото Алан е избрал да присъства най-стабилно. Дали името му е оповестено някъде, дали има нещо записано до което можем да се доберем и дали е издавал въобще нещо официално...

Не, никъде няма информация за него, освен казаната от Алън. Също си мисля, че ако беше издавал нещо и беше популярен в някакви среди името му щеше да бъде споменато, а в този случай сякаш няма значение. Та не бих се изненадал ако певецът е напълно неизвестен и неиздаван.

kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #9: 27 Октомври 2006

Уви прерових доста музикални каталози на блус изпълнители от Austin, Texas, но навсякъде удрях на камък. Има няколко възможни варианта, но едва ли с Алан гледаме в една и съща посока. Усмивка Все пак Остин е 12-ти по големина град в Щатите и е като да търсиш игла в купа сено.
Колкото до изтекла в нета музика от новия албум, струва ми се раничко все още. Все пак са в начален етап на мастериране, което значи че едва ли много хора имат достъп до продукцията. Както и да е, по моите явки няма нищо ново. Тъжен
Продължавам с дебненето.
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #10: 27 Октомври 2006

Колкото до изтекла в нета музика от новия албум, струва ми се раничко все още. Все пак са в начален етап на мастериране, което значи че едва ли много хора имат достъп до продукцията. Както и да е, по моите явки няма нищо ново. Тъжен
Продължавам с дебненето.

Според мен надали нещо ще изтече преди началото на 2007-ма, тъй като все още се работи по албума, а и Алън каза, че ще бъде издаден през пролетта. Не вярвам да се появи в нета половин година преди издаването си.
Иначе в търсенето някои хора попадат на едни албуми, наречени "Fantasy Continues" и "Pardon My Fantasy", които обаче са на съвсем различен Recoil, който няма нищо общо с Recoil-а на Алън. Не малко сайтове, включително allmusic.com бъркат кой какво е издавал.

halojo
Опасен
Публикации: 227

Профил
Отговори #11: 27 Октомври 2006

Значи на този етап сме в почти пълно неведение и няма как да знаем какво да очакваме. Това, че Алан е отделил доста време на предзаписна подготовка похвално и е една стабилна предпоставка да очакваме качествен продукт. Аз ,честно казано, не искам да слушам сурови неща, плъзнали по нета, за чиято оригиналност се налага доста да се чуди човек. Ще бъда търпелива и ще изчакам официалното издание, ще го подържа в ръка и ще му се насладя, както си заслужава.
Усмивка

I need to drink, more than you seem to think
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #12: 27 Октомври 2006

Ами има и dnb група, която се казва Recoil. Та... просто в случая става въпрос за две различни неща с едно име.

Що се отнася до новият албум. Аз лично очаквам да е по-малко spoken word ориентиран ... и повече ориентиран към пеене, отколкото разказване на истории. Но кой знае, ще изчакаме и ще видим.
Аз съм склонен да преглътна и слаб албум, стига да има турне към него Усмивка
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #13: 19 Април 2007

Според руски сайт новият албум на Рикойл ще бъде издаден на 9-ти юли със заглавието "Subhuman". Очакваме някакво потвърждение от други източници скоро.

Aleksandrovster
Новинар
Публикации: 355

Профил
Отговори #14: 20 Април 2007

А аз бех останал с впечатлението, че албумът ще излезе чак през есента... Каква изненада(5 месеца по- късно) да разбера, че е планиран за лятото.

Силно се надявам и съм почти сигурен, че това ще е един много добър албум. А и в последните месеци Алън се занимава и с миксирането на Remaster-ите на Depeche Mode, малко или много му е помогнало да си припомни какво е да си в студио.

Заглавието(можеби), звучи нечовшко! Пощурял

Поразрових се и набързо открих, че тази новина е публикувана в дори няколко руски сайта.

http://www.wn.ru/music/18.04.2007/3.html
http://www.galarec.ru/news/default.asp?newsid=1733&cd=2007-4-16
Последна редакция: 20 Април 2007 от Aleksandrovster
Страници: [1]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.