DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1] 2 3 ... 6
  Печат  
Автор Тема: They talk and they talk, though they don’t understand…  (Прочетена 25196 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
31 Октомври 2006

В тази тема предлагам да споделим коментари или твърдения относно DM, изречени от приятели, роднини, непознати или пък прочетени или чути някъде, но които откровено са ни разсмели или дори подразнили с погрешни и нелепи твърдения.Позволих си да използвам цитат от песента Breathe за озаглавяване на темата, защото ми се стори изключително подходящ. Зъл
Родната преса изобилства с всевъзможни бисери, както вече сме обсъждали многократно, но можем да споделим и думи на познати, не може да не сте запомнили поне няколко подобни твърдения. Аз лично в момента се сещам за следните:

Шофьорът на таксито, който ни закара пред стадиона преди концерта на DM : " Те (DM) са нова група, кой ги знае тях, имат 2-3 албума, сигурно няма да има никаква публика на концерта, докато Ерос (Рамацоти) е стар изпълнител, всички го харесват!”  Бияч
Управителят на заведението, където празнувах последния си рожден ден при уточняване на подробностите около организацията и обсъждането каква музика ще се слуша предимно: “ А самата група (DM) ще присъства ли?”  Пощурял
Баба ми при чуване на специфичния звук в началото на I Feel You някъде през 93 г. казва на брат ми : “Току що я купи (култовата касетка със  SOFAD), а вече е развалена!” Ухилен
Баба и дядо някъде към началото на юни тази година: “Депеш МоНд щели да идват в България, за какво ти трябваше да ходиш да ги гледаш и в чужбина, нали вече си ги виждала, нищо ново няма да изпеят!? Те руски състав ли са? Побъркан

Разбира се, можем да добавим и знаменитата реплика на Глория, която определи "любимците си" Depeche Mode ( с ударението на първата сричка ) като “Рок група от началото на 90-те години ”! Млъкнал

А сега е ваш ред... Намигване
Последна редакция: 14 Януари 2009 от The Fein

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #1: 31 Октомври 2006

Лелелеее Роузи, страхотна тема!

Ще падне голям смях ми се чини... аз вече се посмях на твоите примерчета... Ухилен

Едно от "любимите" ми изказвания, което при това е доста често срещано е, че Депеш Мод правят депресарка музика... другото е, че феновете са като секта (в което трябва да призная има доза истина)... Усмивка

Иначе мога да споделя една забавна случка, като за тази тема... прибирам се след концерта... спя малко, ставам и майка ми ми казва, че Депеш гостували в Шоути на Слави... аз й казвам "абсурд" и я гледам с поглед масов убиец... а тя ми обяснява, че шоуто било от 8, а и нали го записвали по-рано... започвам да се замислям... питам я сигурна ли е... показвам й снимки... а тя ми се сърди "Ех сега, ти ще кажеш че Депеш Мод не мога да позная... от толкова години ми надуваш главата с тях!!!"... обиди се жената... Ухилен... тичам на компа и веднага се заравям из форумите да търся някакво инфо, коментари... нещо, каквото и да е... няма нищо... тормозя я пак... тя почти ми се кълне... започвам да питам по КЮ и познайте какво?! ... майка ми объркала Депеш със Скорпиънс... ужасен ужас... на нищо ли не я научих тая жена за толкова години?!... Ухилен

Като се сетя още нещо ще се включа пак, но това ми идва на прима-виста... Намигване
Последна редакция: 31 Октомври 2006 от Kevy

See what I see!
ExcitedandDevoted
Възбуден
**
Публикации: 140

Профил
Отговори #2: 31 Октомври 2006

Охо страхотна тема! Одобрение

Това лято ходих на море с приятели! Е признавам, че имаме малко различия във вкусовете стане ли дума за музика особено! Та аз си носех диск4е с Депеш, естествено! А мойте приятели страшно много се дразнеха когато го пуснех Объркан!Един приятел ме запита един изключително интересен въпрос: "Абе тебе как не ти писва да слушаш едно и също???"Еххх това незнанието много лошо нещо! Как да тръгна да му обяснявам, че Депеш имат повече музикални творби отколкото неговия любимец Нели Плезене?

Нещо друго ми направи впечатление.Случи се 1-2 дена около концерта в София! Та "големия " шоумен Слави Трифонов каза нещо, което никак чест не му направи!(ама то като се замислиш какво друго може да се очаква) Репликата беше следната:"Трябва да се внимава Depeche Mode да не изшмъркат солта на летище София" Ядосан!Ех така ми се иска да го срещна господин Трифонов на улицата  Бияч

P.S.Много добър избор за заглавие Одобрение
Последна редакция: 31 Октомври 2006 от ExcitedandDevoted

Обичайте се бе хора!
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #3: 31 Октомври 2006

Как да тръгна да му обяснявам, че Депеш имат повече музикални творби отколкото неговия любимец Нели?

Хех, то ти си уцелила и на кой да тръгваш да обясняваш...

Иначе около мен доста често се е чувало клишето, че ДМ са обратни и стари. Случеят на Рози около рожденния й ден пък ми напомни лятото на миналата година, когато се случиха няколко ДМ партита във Варна и една позната ме уведоми, че групата щяла да идва да пее в култовия клуб Зона 51, където между другото купуването на климатик е все още в списъка "to do".

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

velikiq mao
Някой
**
Публикации: 14

Профил
Отговори #4: 31 Октомври 2006

Питаме един "Що ще ходиш на Depeche Mode? Нали не се кефеше на хеви метъл? Кво ще правиш там?" Ухилен Ухилен Ухилен

We SeLL HeLL
anD SuFFer WELL
hope
Агент
*
Публикации: 83

Профил
Отговори #5: 31 Октомври 2006

Много готина тема, Роузи  Побъркан!
Сещам се като пуснаха билетите за концерта на 23 януари вечерта отидохме на гости на родителите на мъжа ми и баба му много същисано ми разказваше как давали по новините, че "...тук едни ще пеят и дават едни опашки от хора за билетите им от по 50 лв - ама кви са тия хора, шантави ли са да дадат толкова пари, мале, мале..." Погледнах я,  засмях се и не се стърпях да й кажа " Ами примерно ние двамата сме от тия лудите..." И понесох в/у себе си изумените погледи на цялата рода, че "таа снаа не е у ред"...
silver wings
Опасен
Публикации: 232

Профил
Отговори #6: 31 Октомври 2006

Страшна тема!Собствения ми ,любим съпруг който 12 години не успях да култивирам непрекъснато казва на Depeche-Да пееш и да не можеш ШокВинаги полудявам като го каже някой Бияч

Let me show you the world in my eyes...
Noirdez
Джуниър
Публикации: 71

Профил
Отговори #7: 31 Октомври 2006

аз се сетих нещо друго, пак свързано с темата но не съвсем... слу4и ми се преди 3 месеца и още не мога да го забравя... направих и аз голямата грешка да отида с класа си на море... вие не знаете за какво става въпрос, 4алга 4алга 4алга .. само 4алга Бияч и седя си аз на плажа и 4ета егоист, където имасхе статия за сид барет от пинк флойд... и идва едно мом4е от моя клас, и ми казва:'' хм, кой е този наркоман", и аз му обяснявам, ами тва е сид барет, един от създателоит на пинк флойд... след което последва въпроса" а пинк флойд кво е?".. аз го погледнах шашнато и само му казах:" марка хладилници"...
и сега пак се сетих за една такава слу4ка, оба4е и тя не е за депеш, ама аз ще си кажа защото е смешна и ми се пише... и така в едно заведение в асеновград щеше да има джими хендрикс ве4ер, и стоим с едни приятели и си говорим за това събитие, и идва един друг мой съу4еник и казва: "кога викате ше пее тоя в асеновград"...  Побъркан
dm
Възбуден
Публикации: 146

Профил
Отговори #8: 31 Октомври 2006

Страшна тема!Собствения ми ,любим съпруг който 12 години не успях да култивирам непрекъснато казва на Depeche-Да пееш и да не можеш ШокВинаги полудявам като го каже някой Бияч

Може би трябва да му обясниш че е по правилно да се каже -да пееш и да можеш  Намигване

'Down on the ground I'm bound till the morning light'
ExcitedandDevoted
Възбуден
**
Публикации: 140

Профил
Отговори #9: 01 Ноември 2006

" а пинк флойд кво е?".. аз го погледнах шашнато и само му казах:" марка хладилници"...

E аман значи от отграничени и незнаещи хора Бесен

Обичайте се бе хора!
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #10: 01 Ноември 2006

Нека да се придържаме към темата, която не искам да се превръща в "Един съученик не знае кои са ДМ, къв е тъп".

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

victor.
Нарушител x 4
Публикации: 660

Профил
Отговори #11: 01 Ноември 2006

" -  Тази песен Фрешъс така ме успокоява..."

for all the right reasons
for all the right reasons
inner_smile
Агент
Публикации: 103

Профил
Отговори #12: 02 Ноември 2006

темата наистина е чудесна Усмивка

"аз много го уважавам depeche mode" Ухилен

footprints gone,you never love someone
Admirer
Екип
Публикации: 584

Профил
Отговори #13: 06 Ноември 2006

Сещам се за едно парти в София, което приключи доста бързо, може би защото не беше направено на подходящо място...- на излизане от заведението, бодигардовете с отегчение и насмешка ни изпратиха с думите: " Добре, че приключихте бързо с тази депресарска музика, че вече се бяхме запътили да си режем вените"

You'll taste the pain
I know
You will harvest what you sow
deiv4o
Гост
Отговори #14: 06 Ноември 2006

на мен ми казаха как можеш да ги харесваш  тея дм хем са германци хем грозни
Страници: [1] 2 3 ... 6
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.