DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 [2] 3 4 ... 6
  Печат  
Автор Тема: They talk and they talk, though they don’t understand…  (Прочетена 24708 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #15: 06 Ноември 2006

на излизане от заведението, бодигардовете с отегчение и насмешка ни изпратиха с думите: " Добре, че приключихте бързо с тази депресарска музика, че вече се бяхме запътили да си режем вените"

Ухилен Това ми напомни за партито в Търново, където някои пияни посетители, дошли към края на вечерта постоянно недоволстваха и изприказваха всевъзможни глупости относно музиката, която слушахме. Побъркан
Нямам спомен за конкретни фрази, но може би някои от присъствалите ще се сети.

Докато ровех из DM архивите си намерих едни листи, на които съм описвала впечатленията си по време на екскурзията за концерта на DM в Истанбул през 2001 г., сред които намерих записани и изцепки на фенове в автобуса. Честно казано, напълно ги бях забравила и щях да умра от смях, докато си ги припомнях Пощурял! Ето някои от бисерите:

Един от феновете споделя с приятеля си какъв подарък е подготвил за DМ: “Меченцето е в сака, то е много специален подарък!” Очиврът

Един от феновете се опитва да имитира стила на пеене на Дейв, смущавайки спокойствието на спящите околни: “ Mooooove, lift me higher!”  Бияч

Шофьорът на автобуса докато се бавим в задръстванията по пътя за залата : “От колко часа е концертът?”
Разярен фен: “Той концертът вече свърши!”
Изнервена фенка, докато звучи песента Nothing в автобуса : “Ей това ни очаква сега (nothing)!”
Други недоволни фенове: “Това е все едно да идеш в Рим и да не видиш папата!”, “Все едно да изтървеш кацането на космически кораб!”
Екскурзоводката се опитва да защити шофьора: “Е,не му се карайте на човека! Не виждате ли, че е под напрежение? “ Ангелче

Фенка преди концерта : “Let’s roll, let’s get ready to rumble!”

Турчин се опитва да ни продаде рекламни DM материали: “Не много пари, бе комшу!” Ухилен

Жената, която ни слагаше печати на паспортите на границата: “Е, хареса ли ви концертът на DM ,нали за там бяхте тръгнали?”
Фен, недоволен от кратката поява на Мартин и Флеч на афтър партито и че не е успял да си вземе автограф : “Не, не ни харесаха, много са надути!”
Друг фен защитава DM: “Абе, Depeche са безсмъртни!”

Фен се гордее с покупката си от Истанбул: “Виж какъв култов фес си купих!”

Фенка иронизира изпълнението на Флеч : “Анди направо се скъса да свири!”

Фен описва необичайната си среща с Мартин на афтър партито: “Тъкмо съм в тоалетната на дискотеката и изведнъж гледам в огледалото-Мартин! Шок Е, каквото правех спрях да го правя!”

Фен, гледайки интервю с DM на видео в автобуса недвусмислено показва кой е неговият любимец от DM: “Ето, гледай, Дейв- готин пич, приказва си човека, а туй хюмне (Мартин) мълчи, мълчи и изведнъж изтърсва някоя философска глупост!” Млъкнал

Фенка, успяла да се докопа до Мартин: “ Аз Мартин много си го обичам! Давам му снимката си, а той мисли, че искам да се здрависам с него, пък после си сложи снимката в задния джоб! “
 Одобрение

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
victor.
Нарушител x 4
Публикации: 660

Профил
Отговори #16: 06 Ноември 2006

Сещам се за едно парти в София, което приключи доста бързо, може би защото не беше направено на подходящо място...- на излизане от заведението, бодигардовете с отегчение и насмешка ни изпратиха с думите: " Добре, че приключихте бързо с тази депресарска музика, че вече се бяхме запътили да си режем вените"
... да си ги бяха прерязали. Нямаше да е голяма загуба. Зъл

for all the right reasons
for all the right reasons
SoFaD
Ултрас
*
Публикации: 513

Профил
Отговори #17: 06 Ноември 2006

98-ма, на една от границите по пътя за Прага (не беше нашата, но не помня коя) митниЧарите ни изпроводиха с едно "Чао, метъли"...

ages of delirium
curse of my oblivion
Infra Red
Странен Любовник
Публикации: 470

Профил WWW
Отговори #18: 06 Ноември 2006

Аз към бившата ми приятелка на първата ни среща : "Харесваш ли Депеш Мод?"
Тя:"Ми не,не слушам метал"

Леля (Баба) Данче,приятелка на баба ми."Да,аз ги знам тия Депеш Мод,унгарска група бяха,нали."

Чичо Стефан,приятел на баща ми - "Тази песен ("Nothing's Impossible"),е кавър на една песен на U2,която я слушах в началото на 90-те.(сумати време го убеждавах,че не е кавър)"

Чичо Данчо (баща на най-добрия ми приятел)- "Абе на тия Депеш Мод преди им викахме "Да пейш и да ни мойш"."

Леля Добринка (една там...) за акулата зад Дейв по време на In Your Room (ONIP) ,"Мале тия луди ли са,тая акула може да счупи аквариума и да ги изяде"

There's something that's invisible, there are some things you can't hide...
try detect me when I'm sleeping, in a wave you say Goodbye ...
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #19: 06 Ноември 2006

Леля Добринка (една там...) за акулата зад Дейв по време на In Your Room (ONIP) ,"Мале тия луди ли са,тая акула може да счупи аквариума и да ги изяде"
...хахахахаха...  Ухилен

.... леля Добринка (оная там...) кой я просвети в ONIP... аз майка ми не мога да я накарам един клип да изгледа, какво остава за цял концерт...

See what I see!
dearrose
Висш Любовник
*

Профил WWW
Отговори #20: 06 Ноември 2006

Благо, страхотни попадения! Одобрение Пощурял Особено ми хареса и на мен коментарът на леля Добринка за акулата!  Ухилен
Ще напомня, че е добре да пишете на кого принадлежат избраните от вас цитати.

Аз също имам някои семейни бисери, които си бях запазила за по-късно, за да не претрупвам предишния пост. Ето ги:

Брат ми, недоволен от промяната в гласа на Дейв през 2001 г. и от новия му стил на пеене: “Много зяпа той тука.”

Брат ми се възхищава от гения на Мартин докато гледа One Night In Paris : “Ти представяш ли си какво нещо е да измисляш и свириш такава велика музика? “
Аз : “Да, абсолютно! Той е Господ, аз много го уважавам!” Ангелче

Брат ми за нуждата от Дейв по време на концерт, без да подозира за бъдещото соло-турне на Мартин: “То Мартинчето не може де изкара един цял концерт само!” Ухилен

Аз коментирам Анди, докато с брат ми гледаме One Night In Paris : “Гледай Анди какъв е страшен тук!”
Брат ми : “А, той тук прилича на Терминатор-а!” Готин

Споделям впечатления от концерта в Истанбул с брат ми: “Ти да го беше видял Мартин, една капка пот не проля на концерта!”
Брат ми: “Че кой знае, може да се е овалял в чувала с брашно преди това!” Шок

Брат ми, разглеждайки една от DM карикатурите в Интернет: “Я, каква хубава Мартина са нарисували тука!”

Баба ми, виждайки SOFAD плаката на вратата на стаята ми: “Този с брадичката (Дейв) е много симпатичен, да не е арабин? Няма ли да ме запознаеш с него? Този другият (Алан) също ми хареса горе-долу, ама другите двамата не ги бива! Изобщо нямат представителен външен вид! ” Доволен

Майка ми, чувайки звуците в началото на It Doesn't Matter Two без да знае, че това е песен на DM казва, че това, което слушам й звучи като "Хора на балканските момчета" (имало някаква вокална група с това име, които пеели по подобен начин Пощурял).

Infra Red
Странен Любовник
Публикации: 470

Профил WWW
Отговори #21: 06 Ноември 2006

...хахахахаха...  Ухилен

.... леля Добринка (оная там...) кой я просвети в ONIP... аз майка ми не мога да я накарам един клип да изгледа, какво остава за цял концерт...
A,тя влезна самo за малко в стаята ми,по време на In Your Room.Иначе майка ми е гледала всички концерти на Депеш,даже искаше да идва на концерта им,което нямаше да е странно понеже тя е на 38,обаче и се наложи да остане,та викнах един приятел вместо нея.Баща ми обаче изпитва нетърпимост към Депеш,като все повтаря,че песните им били еднакви.Така че Кеви...нищо чудно,да не може да ги търпи майка ти Усмивка
Последна редакция: 06 Ноември 2006 от Infra Red

There's something that's invisible, there are some things you can't hide...
try detect me when I'm sleeping, in a wave you say Goodbye ...
fallen star
Опасен
**
Публикации: 213

Профил WWW
Отговори #22: 07 Ноември 2006

На последното парти в къщи поради наложените ми ограничения да пускам Депеш пред външни хора,реших да разнообразя с De/Vision,при което приятелите ми ме попитаха:"Ти сигурна ли си,че това не е пак Депеш?",а в края на купона друг човек  компетентно добави:"Значи не всичко,което сме си мислели,че е Депеш е Депеш."(ставаше въпрос за Camouflage)

And all the other voices sing
Change your mind
You're always wrong...
zuu
Смутител
Публикации: 282

Профил
Отговори #23: 10 Ноември 2006

Преди време, един познат, с широка музикална култура, определи музиката на ДМ като "умрЕло техно".
Не знам защо, реших да подкрепя думите му и се опитах да го убедя, че групата е основоположник на стила Death Techno...

След церемонията по връчването на наградите на МТV помолих една съученичка да ми я преразкаже, до колкото е възможно, защото аз не успях да я гледам. Когато стигна до "Най-добра група", момичето ми обясни, че не разбрала кой е излязъл за връчването на наградата, но не бил от ДМ, защото никога не го била виждала.
Смешното в случая е, че до края на деня, не спирах да правя предположения, кой може да е бил този и никое не съответстваше на даденото описание.
Добре че го има интернет...

jump out of time
dearrose
Висш Любовник
*

Профил WWW
Отговори #24: 10 Ноември 2006

Когато стигна до "Най-добра група", момичето ми обясни, че не разбрала кой е излязъл за връчването на наградата, но не бил от ДМ, защото никога не го била виждала.

Много забавно! Пощурял Покрай мен пък повечето хора, които не са особено запознати с DM неизвестно защо най-много са запомнили Анди!  Шок Объркан Може би защото има по-необичаен за нашите географски ширини външен вид, а и с тези очила някак не прилича на член на група, та явно им е направил по-силно впечатление Ухилен. Много хора и до ден днешен го смятат за германец, особено ако са гледали негови по-ранни снимки или видео материали, което исрено ме развеселява!

Една приятелка пък всеки път като ми дойде на гости ме кара да й показвам снимки на Дейв и то-възможно най-нови, защото на по-старите според нея не изглеждал никак добре (това бил един от примерите как човек "се разхубавявал с годините" Очиврът), но изобщо не иска да го чува как пее, звучал й твърде..."метълски", а тя такава музика не слушала! Зъл

MaoriGirl
Посветен
Публикации: 365

Профил
Отговори #25: 10 Ноември 2006

Когато веднъж една позната чу Depeche Mode за пръв път (да,дотогава не ги беше слушала),възкликна:''Звучат ми някак космически'' Объркан
На мен ми се стори забавно и го приех откъм положителната страна,а и тя не го каза в лошия смисъл.
А иначе съм чувала недоразумения като ''Пешо Модата'',както и класическото ''Да Пееш И Да Не Можеш''(което вече сте споменали).
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #26: 10 Ноември 2006

аз пък вчера в един магазин се натъкнах на следния спор под звуците на Shout на Tears For Fears:

продавачката: хващам се на бас, че това са Депеш Мод
продавача: не са, ех не се сещам как им беше името, нищо общо нямат с депеш мод
продавачката: казвам ти аз, че са депеш мод, познавам ги аз.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
contradictor
Кукла
Публикации: 37

Профил
Отговори #27: 10 Ноември 2006

хах, и аз преди 4-5 години като чух за първи път Shout и си помислих,че е на DM Идиот

А иначе на мен са ми казвали:"Как можеш да ги слушаш тия Depeche Mode?! Тея не знаят нотите бе."

"If you wanna use guitars,use guitars..."
Noirdez
Джуниър
Публикации: 71

Профил
Отговори #28: 12 Ноември 2006

Нека да се придържаме към темата, която не искам да се превръща в "Един съученик не знае кои са ДМ, къв е тъп".
мисля че целта е да спорелим за невежеството на наши познати относно музиката която харесваме, а не да се заяждаме помежду си Одобрение
inner_smile
Агент
Публикации: 103

Профил
Отговори #29: 20 Ноември 2006

днес показах флайер от едно парти и й обяснявам, че това е парти на depeche и тя ме пита-и каква музика пускат там? Ухилен Ухилен Ухилен

footprints gone,you never love someone
Страници: 1 [2] 3 4 ... 6
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.