DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1]
  Печат  
Автор Тема: Archive  (Прочетена 5960 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
SoFaD
Ултрас
*
Публикации: 513

Профил
02 Ноември 2006

мисля Че никъде не съм виждала някой да споменава Archive, никак не обиЧам сравнения, но специално с това съм много съгласна: "смесица между Pink Floyd, Massive Attack и Radiohead". За съжаление разполагам само с 2 от албумите им (You all look the same to me и Noise), и не мога да се наЧудя как са ми убегнали досега (съществуват от най-малко 10 години!) ... изпитах много сериозен позор и се подложих на едноЧасова самокритика пред огледалото (с визуализация ми е по-лесно Намигване )
всиЧки се оправяте добре с youtube, там обаЧе намирам само 1 техен видеоклип, но поне можете да Чуете за какво става въпрос, ако разбира се не сте ги Чували и вие като мене (ако сте, ще ви се сърдя много сериозно, Че никой не ми е казал за тях досега...)
ИнаЧе страниЧката им е www.archives-archive.com
а аз ще търЧа за билети за турненцето им, понеже май доста добре се разпродава. А по пътя ще си купя и новия им албум...  Усмивка

п.п. току що проЧетох, Че "гласът" им ги е напуснал 2004-та, и нямам представа кой пее сега, но това не може изобщо да ме откаже да си купя албума...

ages of delirium
curse of my oblivion
MaoriGirl
Посветен
Публикации: 365

Профил
Отговори #1: 02 Ноември 2006

За съжаление разполагам само с 2 от албумите им (You all look the same to me и Noise)

Вече можеш да разполагаш и с останалите им албуми от www.demonoid.com .Файловете са в rar формат,но мисля,че  това не представлява проблем.
Ако някой друг има представа за групата, няма да е зле да разкаже.
SoFaD
Ултрас
*

Профил
Отговори #2: 07 Ноември 2006

благодаря за линка, но на мен ми е абсолютно невъзможно да свалям каквото и да било откъдето и да било, освен ако не изнудя някой приятел да го направи, а когато нещо ми хареса толкова много, предпочитам по старомодния начин да отида в някой голям музикален магазин и да си го купя. Всъщност все още си блъскам главата защо имат толкова висока цена за последния им албум – Lights (18,99 евро), колкото и да го намирам за добър, няма много групи, които си позволяват тоя лукс, освен ако изданието не е limited. Предполагам, защото е издаден във Франция...

ages of delirium
curse of my oblivion
Aleksandrovster
Новинар
Публикации: 355

Профил
Отговори #3: 21 Май 2007

Аз от около месец слушам Archive и все повече се изумявам защо тази група е обгърната в такава мистерия и е толкова малко позната на хората. Изключителни неща, надминаха десетократно очакванията ми.
Сдобих се с всичките им албуми(ако някой също проявява интерес да пише) и забелязах, че отначало са тръгнали в насоката на Massive Attаck и с всеки следващ албум звученето им става малко по- твърхо(но това не значи твърдо Усмивка ) и се доближава до гениалността и иновативността на Pink Floyd и електро- рока на Radiohead, както спомена SoFaD.
Лично на мен най- ми харесва албума Noise от 2004- та година. Одобрение
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #4: 04 Февруари 2009

Благодарности на SoFaD, която спомена вече за предстоящия албум на Archive, както и за вече излезлия в дигитален формат първи сингъл - Bullets. На мен тази песен ми допадна страшно много и ме изпълни с нетърпение да чуя останалата част от албума...уви ще трябва да почакам повече от месец до появата му, а дотогава мога поне да си въртя до припадък Bullets!
Пощурял

P.S. На сайта на групата заставката рекламираща албума е жестока:
www.archiveofficial.com
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #5: 14 Февруари 2009

Ето го и клипа към "Bullets", който със сигурност не е нещо, което може да отива на всяка група. Иначе напоследък се заех със задачата да наваксам с Archive, тъй като въпреки, че някои песни ми бяха фаворити още преди две години, не мога да кажа, че сериозно съм ровил за музиката им. Първият албум ме изненада доста, не знаех, че са били толкова надълбоко в трип-хопа. 

Впрочем оказа се, че Archive имат акустичен кавър на "Ashes To Ashes", който е интересен, не толкова с някакви качества, колкото заради идеята точно тази песен да бъде изпълнена по тази начин. Май е част от цял записан unplugged концерт. Успях да намеря и споменатия от Мая "Live at the Zenith", но ще го прослушам при повече свободно време на разположение.  Усмивка

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #6: 28 Март 2009

След като Депеш Мод и Пет Шоп Бойс не ме разочароваха с албумите си, очаквах същото и от Архив, особено след много добрия сингъл Bullets. Уви разочарованието е тотално, има три парчета в албума, в които се редят рапирани рими, две, които трудно изтрайвам и няколко безлични. В общи линии отлично впечатление прави само Bullets. Разбира се любителите на екстремния саунд сигурно ще го намерят за интересен, но аз като човек, който си пада по добрата стара хармония в музиката съм много, ама много разочарован.

SoFaD
Ултрас
*

Профил
Отговори #7: 02 Април 2009

След като Депеш Мод и Пет Шоп Бойс не ме разочароваха с албумите си, очаквах същото и от Архив, особено след много добрия сингъл Bullets. Уви разочарованието е тотално, има три парчета в албума, в които се редят рапирани рими, две, които трудно изтрайвам и няколко безлични. В общи линии отлично впечатление прави само Bullets. Разбира се любителите на екстремния саунд сигурно ще го намерят за интересен, но аз като човек, който си пада по добрата стара хармония в музиката съм много, ама много разочарован.

мне, и любителите на 'екстремния саунд' не го намират хич за интересен (ако съм визирана в кюпа)... само веднъж го чух, ама не знам как да се накарам да го чуя втори път... за мен този албум е връщане към първите им трип-хоп опити, които въобще си минаха и заминаха покрай ушите ми и се надявах и те да са забравили за тях, обаче не... иначе ще се опитам да дам още един шанс на по-"безличните", но като се има предвид че и Bullets не ме впечатли, не възлагам големи надежди... и аз съм разочарована.

ages of delirium
curse of my oblivion
simplicity
Новороден
Публикации: 6

Профил WWW
Отговори #8: 02 Април 2009

Албумът определено не е това, на което се надявах. Eдинствената песен, която ме грабна още в началото, е Bullets. Мисля че някои от песните ще си останат с единственото слушане.

You can't change the world
But you can change the facts
And when you change the facts
You change points of view
If you change points of view
You may change a vote
And when you change a vote
You may change the world
Цонка
Кукла
*
Публикации: 24

Профил
Отговори #9: 24 Юни 2009

Само да повдигна темата.
12 септември в Солун. Пада се събота. Чудесен повод за един по-разнообразен уикенд, освен ако в едната семица до следващия концерт не се случи некакво чудо и да наминат насам. Така 5-те фена на групата ще останем доволни Ухилен

кандидат-принцеса
Mr.Noone
Господар
*
Публикации: 168

Профил
Отговори #10: 27 Юни 2009

Само дето май няма билети за Солун вече
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #11: 31 Октомври 2009

Покрай кавъра на "Fuck U" на Placebo, си спомних, че така и не обърнах внимание на "Controlling Crowds І - ІІІ", който наскоро се сдоби с наследник - "Controlling Crowds IV". Рап моментите със сигурност не са по вкуса на всеки, но те не са новост в музиката на Archive. А и по някакъв начин ми харесва, все едно казват "вижте, можем да правим дори и това". Като цяло изключително богати песни, като новият сингъл "The Empty Bottle" пробожда право в сърцето и завърта острието вътре.

<a href="http://www.youtube.com/v/Jw2Tp51hZSM&amp;color1=0xb1b1b1&amp;color2=0xcfcfcf&amp;fe" target="_blank">http://www.youtube.com/v/Jw2Tp51hZSM&amp;color1=0xb1b1b1&amp;color2=0xcfcfcf&amp;fe</a>

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Страници: [1]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.