DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1]
  Печат  
Автор Тема: Други спортове  (Прочетена 4000 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
smokyninho
Кукла
Публикации: 37

Профил
09 Ноември 2006

Ами по мое мнение не само футболът и формулата(1) са спортове,затова реших да сложа тази тема,където секи ще може да си каже кой от какво друго се интересува свързано със спортове,кой какво друго спортува и т.н. и общо казано всичко,което се върти около тая тема

видях че една от темите във форума е озаглавена "най-тъпа тема" или нещо от сорта и смятам че това тук би било достойно за първото място  Намигване

flesh and bone by the telephone
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #1: 09 Ноември 2006

темата си я бива и аз отдавна замислях да я отворя. мисля, че със сигурност най-много почитатели във форума имаме на темафутбол и формула 1, но има и други интересни спортове, които заслужават внимание.

мои любими спортове са баскетбола и в частност NBA, хокея и тениса.

баскетбол: аз се запалих в този спорт покрай Юта Джаз и Карл Малоун, джон Стоктън и Джеф Хорнасек. едва ли е имало по епоични двубои от финалите между джаз и булс, но за съжаление джордан и компания бяха по силни и от най-силния отбор. определено след ерата джордан, баскетбола започна да се възражда и има доста нови звезди, които заслужават внимание. мой личен любимец е Дуейн Уейд от Горещите.

хокей: веднъж присъствах на мач от NHL и беше голямо зрелище, жалко че в бг не може да се гледа. следя обаче редовно всички резултати.

тенис: моите момчета там са роби джинепри и джеймс блейк... а като голям талант оценявам  Ришар Гаске, жалко, дано да подобри психиката и физиката си, тогава спокойно може да се мери и с федерер. като го гледам швейцареца се чудя как играе толкова постоянно и с такъв перфекционизъм. толкова е добър, че чак ме дразни  Ухилен все още обаче не е печелил Ролан Гарос, където за момента господар е надал.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #2: 10 Ноември 2006

Не знам защо, но при останалите спортове, които харесвам винаги съм следял женските дисциплини... Ангелче
Първата ми голяма любов в областта на спорта беше тениса:
Бяха години, в които не изпусках мач. Следях редовно ранглистата, имах своите фаворити, като на върха за мен беше Мартина Хингис. Радвах се с тях на успехите им. С времето обаче ентусиазма ми по този спорт угасна - сам не мога да си обясня как. За сметка на това запалих майка ми и сега е върл фен на тениса. Ако ви трябват резултатите на някой малък турнир, в който като фаворит е посочен някой с място под 100 в ранглистата - знаете към кого да се обърнете. Плезене Покрай информацията, която получавам от нея имам възможността да съм наясно кой, кой е в момента в тениса, без да го следя отблизо.

Друг любим спорт ми е биатлона. Следя го от доста време и съм привърженик на "машините" от Германия при жените. Разбира се нашия отбор винаги е бил на първо място в сърцето ми, но напоследък не се представят добре. За съжаление се запознах с базата и екипировката, с която разполагат и е срамно, че се изливат милиони в спортове като футбола, а не могат да се отделят 100 000 примерно, за да се помогне на хора, наистина прославили името на страната ни!

Следя с интерес и Световният рали шампионат, въобще всичко що се движи на четири колела привлича погледа ми...не мога да кажа същото за мотоциклетния спорт. Постоянното разменяне на позициите по няколко пъти във всяка обиколка, ми създава усещане за хаотичност и не ме привлича.

Като противовес на любимите си спортове, мога да спомена този, който мразя и избягвам да следя. Футболът! Спорт, който отдавна вече не е такъв, а напротив - мултимилионен бизнес, в който публиката отива не за да се радва, а при първа възможност да се сбие с някой от отсрещната агитка. Винаги съм си задавал въпроса, защо не съм видял феновете на тениса, леката атлетика, Формула 1 и т.н. да се бият? Млъкнал
Последна редакция: 10 Ноември 2006 от kirilart
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #3: 10 Ноември 2006

Цитат
Спорт, който отдавна вече не е такъв, а напротив -мултимилионен бизнес, в който публиката отива не за да се радва, а при първа възможност да се сбие с някой от отсрещната агитка. Винаги съм си задавал въпроса, защо не съм видял феновете на тениса, леката атлетика, Формула 1 и т.н. да се бият?

кире, ще напиша размишленията си по този въпрос. състезанията по въпросните три спорта се състоят по четирите краища на света, т.е. много трудно е за един фен да преследва въпросните си любимци, не че няма такива дето го правят, но не толкова масово.

при леката атлетика например, повечето зрители отиват да я гледат по скоро защото е някакво събитие, а не защото са фенове на спорта и имат фаворити, а ако имат просто са си нарочили някого, защото им е от държавата или им е симпатичен. това важи и за тениса, а освен това тениса в известна степен е и аристократичен спорт, в който билетите стигат над 500USD(при формулата най-евтиниъе билети не са под 50 Евро) и то не само на турнирите от големия шлем.

на последния турнир в мадрид от серията мастър например, испанската публика се държа ужасно, подкрепяйки свой сънародник, без да се съобразява с предупрежденията на съдията. то не беше само подкрепяне ами и имаше голям натиск срещу противника, усвиркване, крясъци.

също така не съм съгласен, че това което казваш е валидно за футбола като цяло, бил съм сигурно на повече мачове , отколкото на лекции.сещам се за финала на шампионската лига, на който присъствах, на който цареше истински приятелска атмосфера.

понеже знам, че харесваш много формулата, ще ти задам един въпрос, мислиш ли че ако във формулата имаше само два екипа и състезанията се състояха на принципа разменено гостуване, само в градовете, откъдето са двата екипа - мислиш ли, че нямаше да има побоища?

истината е една, че около спорта винаги са се въртяли елементи, които търсят повод да създават проблеми и понеже във футбола в българия специално цената за влизане е символична, а е и най-популярния спорт около него се навъртат най-много лоши елементи, които много често не отиват на събитието за да гледат, а за да създават проблеми.

освен това смятай, че спортове като баскетбол, волейбол и дори и хокей(говоря за софия) разчитат на феновете на футбола, които отиват да подлкрепят любимия отбор на съответния спорт.

при футбола има едно нещо, което е за голямо уважение и то се казва клубна принадлежност, което липсва при много други спортове, но не искам да се впускам в тази нова тема защото ще изпиша сигурно много страници.
Последна редакция: 10 Ноември 2006 от MAO BOY

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
victor.
Нарушител x 4
Публикации: 660

Профил
Отговори #4: 10 Ноември 2006

Еми тъй като всички в моето семейство са спортисти, и аз не правя изключение. Освен футбола, другите два спорта, които практикувам и много обичам са тенис на маса и Шах.
Преди някой да попита "дали шаха е спорт", ще отговоря, че не само е спорт, ами и е спорта, в който е получена най-тежката контузия на всички времена - След 12-часова непрестана и оспорвана шахматна среща, единя състезател се опитал да стане от стола, но така се бил схванал от стоенето, че при ставането си счупил врата и починал.  Зъл
Майтап, де.

Иначе съм начинаещ в някои спортове като Сноуборд и Сърф. Пробвал съм няколко пъти, защото са много красиви, но по принцип избягвам да практикувам в области, където съм бос.

Иначе като седна да гледам някакво състезание, винаги вземам страна и подкрепям неотклонно.
Хокей на лед - НЙ Рейнджърс
Рали - Карлос Сайнц
Тенис на Корт - Моника Селеш, Анди Родик
Ски - Цурбриген, Жирардели
Баскетбол - ЛА Лейкърс
Бадминтон, Тенис на Маса - всички, които не са китайци
Ръгби - Самоа (тея пичове може да са от мини остров, ама обикновено са в четворката на света.Btw повечето тамошни жители са над 150 кг)
Скейтборд - Анди Макдоналд (по-интересен е от Тони Хоук)
за футбола интересно е май, че навън поддържам яко Ливърпул, въпреки, че съм от Левски
Последна редакция: 10 Ноември 2006 от victor.

for all the right reasons
for all the right reasons
contradictor
Кукла

Профил
Отговори #5: 10 Ноември 2006

Аз най-много харесвам баскетбола като спорт.До лятото и тренирах ,ама ни се развали отборчето и спрях Тъжен Интересувам се от НБА-любими играчи са ми Vince Carter,Tim Duncan,Tracy McGrady,DWade,LeBron...бе много са.
А в тениса съм за Федерер,просто е перфектен тоя човек.Е да, не е печелил Ролан Гарос,ама и тва ще стане  Усмивка
Много харесвам да играя също волейбол и тенис на маса,а и боулинг

"If you wanna use guitars,use guitars..."
smokyninho
Кукла

Профил
Отговори #6: 14 Ноември 2006

1-во не мога да отрека че футболът си ми е страст,макар че ако бях в страна където баскетбола или волейбола и т.н. бяха по-развити нямаше и да обърна внимание на "Цар" футбол.интересна игра,която благодарение на многото кинти,успява често ад убие желанието ми да гледам мачове по телевизията,да не говорим ако съм тръгнал на сатдион.страс от 2 години и нещо(както неведнъж съм споменавал във форума) ми е бейзбола-сигурно най-неразпространения спорт в БГ имайки впердвид факта че вико споменава дори за ръгбито,а за бейзбола-не  Плачещ НО както и да е.голям фен съм и на зимните спортове,искаше ми се още миналата година да се кача на борд,но поради 2 операции вероятно ще пропуисна и този ски-сезон...за съжаление

добре ве,дори при картинките има човече,което размахва бата,а съм сигурен че 1/2 от тези които са използвали този emoticon не знаят и един бейзболен отбор...   Млъкнал
Последна редакция: 14 Ноември 2006 от smokyninho

cerwin
Възбуден
Публикации: 152

Профил
Отговори #7: 14 Ноември 2006

и на мен футбола ми е страст(като 95% от мъжката част),но съм много завладян от голф и покер...колко последното може да се нарече спорт,но щом има турнири значи е спорт.
за голфа..доста хора го смятат за скучна,даже отекчаваща игра...мога да кажа че никак не е вярно.не по-малко интересна е от футбол или баскетбол...прецизна,аристократична,джентълменска..
а за покера...покера е нещо с което си тренираш мозъка до голяма степен,показва до каде можеш да стигнеш,или до дъното или до върха,изкарва ти умението да си винаги над другите,да ги надхитряш.това е чара на покера..изкарва лъжеца в един човек и това до колко той е готов на крайности..

имам и нещо друго,което не го слагам в секция любими спортове,по-скоро то ми е доста при-сърце това е MuayThai(тай-бокс) доста време съм се занимавал с него,то не може да се нарече спорт,по-скоро е дисциплина,най-доброто средство за каляване на трите основни съставки в човешкото тяло - ум,дух,тяло.нещото,което най-ми харесва в него е традицията.голамата част от бойните изкуства се комерсализираха в спортно и забавляващо(дори и Ушуто) средство,печелещо пари,но не и тай-а.дори в lumpinee(нещо като уембли за англичаните,само че не е стадион а зала за тай-бокс) не се допускат камери,дори и чужденци.

Ego sum flagellum dei
RizaaR
Странен Любовник
*
Публикации: 417

Профил WWW
Отговори #8: 18 Ноември 2006

Хайде нека и аз се включа сред спортните духове във форума Усмивка
То не че напоследък много спортувам(освен ако спиртуването не се брои  де;) ), но беше време, когато всеки ден през лятото се играеше 2-3 часа футбол, а през останалото време се риташе топка( помните ли култовата игра ''стълбица'' ).
Та значи футболът ми е любима игра, то е ясно, но не е единствената и не за нея иде реч тука.
Искам да кажа няколко неща за волейбола-класическият и плажният.
Аз самият, в училище, усилено се занимавах с този спорт и мога да кажа, че удоволствието, което съм изпитвал е било не по-малко от това, когато играя футбол.
Играта е подчинена на колективният дух и добрата тактическа постройка на отбора-има всевъзможни комбинации за атака, блок и посрещане, и вярвам повечето са имали удоволствието да наблюдават колко атрактивни отигравания се получават, когато играта 'потръгне'.
Специлано за националаният ни отбор мога да говоря само суперлативи.При все, че винаги са били в сянката на цар Футбол, при цялата оскъдица от финансов ресурс, в която отборът нерядко е бил поставен,нашите винаги са съумявали да бъдат сред най-добрите, като запазят добрата атмосфера помежду си и не мрънкат за по-вискоки премии.А когато са имали претенции то те са били напълно оправдани.Може би и заради това публиката им е толкова вярна та макар и не така многобройна като тази на стадион В.Левски.И мога съвсем уверено да кажа ,че държанието и представянето на момчетата винаги е било достойно и будещо гордост и ужажение в мен.В тази връзка не мога да скрия и разочарованието си от ситуацията в националният отбор по футбол, където за пореден път едно поколение от таланти ще се провали поради липсата на колективен дух и неспособността да се изгради Отбор.А толкова ми се искаше най-сетне да видя истинските им възможности-уви , май никой от тях не си спомня за Кубратовият завет със стрелите.А за картинката по трибуните на мачовете в родното ни първенство и въобще нивото на футбол...просто не ми се говори, до толкова съм облъснат от низките страсти, примитивизма и тоталната липса на елементарна култура, която цари по трибуните, пък и на терена.... Млъкнал
Само да спомена и любимеца си сред националите волейболисти-Пламен Константинов  Одобрение Един от най-техничните нападатели, които съм наблюдавал!
Днес нашите стартираха световното в Япония с чудесна победа срещу европейският шампион Италия (3:2)  Одобрение Дано им върви все така и дано се оправдае очакването ми че 'ще чупят' каски-хехехе  Ухилен
И последно: сред другите колективни спортове, каквито аз лично предпочитам, много харесвам хокеят и американският футбол заради динамиката в тях и откровено бруталните сблъсаци, които обаче за разлика от кеча са съвсем истински, а не режисирани  Зъл

o                
 Y  +Devil inside, seeking for light+
smokyninho
Кукла

Профил
Отговори #9: 29 Ноември 2006

всички ликуват-България на 1/2 финал след като наще момчета подкастриха крилете на петела   Одобрение

то ние им дадохме преднина от 2 гейма,ама толкоз,другото беше да им направим и третия Усмивка

Горд съм ,че съм българин!

RizaaR
Странен Любовник
*
Публикации: 417

Профил WWW
Отговори #10: 03 Декември 2006

БРАВО>>>БРАВО>>>БРАВО
"Българският национален отбор завърши по блестящ начин участието си на Световното първенство по волейбол в Япония. В мач за третото място, момчетата на Мартин Стоев разгромиха с 3:1 (22:25, 25:23, 25:23, 25:23) отбора на Сърбия и Черна гора и заслужено се окичиха с бронзовите медали"  Ухилен!

Досега в Япония:
 България - Полша 1:3 

България - Бразилия 1:3

България - Франция 3:2

България - Германия 3:1

България - Куба 3:0

България - Чехия 3:1

България - Иран 3:0

България - Венецуела 3:1

България - САЩ 3:0

България - Италия 3:2

Ами да ни е честито!
Аз лично много се радвам и съм наистина горд от представянето на отбора:БРАВО, момчета, ЮНАЦИ сте!
Вярвам всеки, който поне малко се интересува от спорт, ще се зарадва от тази чудесна новина  Усмивка

Прикаченият файл е изтрит при прочистване.

* Victory!.jpg (17.8 KB, 250x250 - видяно 301 пъти.)

o                
 Y  +Devil inside, seeking for light+
smokyninho
Кукла

Профил
Отговори #11: 03 Декември 2006

ама не размазаха ли наще сърбите ,а Усмивка

Страници: [1]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.