DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1] 2 3  Всички
  Печат  
Автор Тема: Клас отново в студиото  (Прочетена 12939 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
01 Декември 2006

Българската група Клас е отново в студиото, където записват нова песен, която ще излезе (все още неясно по какъв начин) в края на тази или началото на следващата година. Събирането на членовете Бойко Петков, Иван Градинаров, Момчил Колев и Веселин Василев съвпада и с двайсет годишнината от създаването на Клас.

Бойко Петков: "Все още не знаем дали ще правим други песни. Ще записваме, докато направим най-добрия вариант на новата песен. Ако ни хареса отново да работим заедно, може да запишем и цял албум"

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

RizaaR
Странен Любовник
*
Публикации: 417

Профил WWW
Отговори #1: 01 Декември 2006

Eто това вече е чудесна новина!
Тhe Fein ти определено си някакъв сандалокрил Хермес-вестоносец, който не знам как но винаги открива хубави новини Усмивка!
С нетърпение очаквам да чуя новата песен  Усмивка!

o                
 Y  +Devil inside, seeking for light+
snqg
Джуниър
Публикации: 73

Профил WWW
Отговори #2: 02 Декември 2006

Толкова хубава новина е това!
А да попитам, между другото, дали на някой му се намират песните от по-ранни албуми? Излизали са само на плочи и касетки и за това сега са неоткриваеми.
Аз имам само тези от сборния им албим от 2001:

Харесва ми музиката на Клас и искам да чуя и  други песни. Спомням си, че преди години в подлеза на НДК-а все стоеше една касетка тяхна, но сега вече я няма, а тога само и се чудих Усмивка
Та някои ако има някакви идеи ? Ако си продава старите касетки, или само запис ...
пак ще е супер. Ей такива нещица подочувам пеели :

Навън е тиха вечер
и отново пада сняг,
сред снежинките танцуват
рой мастилени петна.

Господин Мастилков пак
изписва
старите книжа....

Ще съм благодарна на всяка песничка , която мога да чуя Усмивка
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #3: 02 Декември 2006

Толкова хубава новина е това!
А да попитам, между другото, дали на някой му се намират песните от по-ранни албуми? Излизали са само на плочи и касетки и за това сега са неоткриваеми.

Имам спомен, че май сборния го има и на диск, но из цяла Варна съм търсил нещо на Клас, но така и не съм намерил...ужасно е, че такива групи са буквално оставени на времето сякаш да ги заличи. И никой не прави нищо по въпроса....

snqg
Джуниър
Публикации: 73

Профил WWW
Отговори #4: 02 Декември 2006

Да, беста единствено го има на диск. Затова и само песните от него намирам, като потърся. И само тях съм слушала Тъжен( И аз доста трудно го намерих да си го купя. Пак от магазина в подлеза на НДК. Там се оказа много отзивчива жената и ми обеща да провери дали все още го има на "борсата" (не знам от къде точно имаше предвид). Даде ми телефона си и на другия ден ми го поръча. А за друго съм поразпитала из София, където се сетих и нямат нищо. Вече освен старо копие на касетка на друго не се надявам.
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #5: 02 Декември 2006

Новината наистина е чудесна... това е една от малкото български групи, която истински харесвам...

За съжаление и аз не мога да намеря нищо тяхно... преди много години, когато бях млада Намигване и живеех по квартири имах касетка на Клас ... но тя беше обща - на мен и братовчедка ми... когато заминавах, не знам защо, но й я оставих... Идиот... на скоро я помолих да я намери, защото я искам, а тя дори не се сети за какво говоря...

Та, аз също ще съм много благодарна, ако някой "вълшебник" изкочи с творчеството на Клас и облагороди нас невежите... Усмивка

See what I see!
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #6: 02 Декември 2006

За съжаление и аз откривал из Интернет само въпросния Бест на Клас, така че не мога да помогна с други линкове Тъжен. Имам и една стара касетка с прекрасния албум "Госпожа Емилия", която брат ми ми подари след много молби от моя страна Ангелче. Наистина е много жалко, че не можем да открием дискографията на такива страхотни български изпълнители като Клас, но се надявам, че в бъдеще може и да преиздадат нещо на СD покрай новия материал Тъжен.
Не бързам да се радвам за новите песни, за да не се разочаровам както се случи с Нова Генерация. Иначе с удоволствие бих присъствала на някой лайв на групата, дано решат да представят новата песен с някое участие наживо. Усмивка

Ретро обложката на албума "Госпожа Емилия" Очиврът :

Прикаченият файл е изтрит при прочистване.

* GospojaEmiliq.jpg (87.83 KB, 522x331 - видяно 361 пъти.)

* GE2.jpg (87.85 KB, 599x362 - видяно 371 пъти.)
Последна редакция: 03 Декември 2006 от dearrose

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
gothprince
Опасен
**
Публикации: 214

Профил WWW
Отговори #7: 04 Декември 2006

О , Клас са си класа , както се шегуваме с приятели  Намигване Може би най-добрата българска група след Нова Генерация в личната ми класация , или поне накъде около Виолетов Генерал . Издадени са първо на винил , от серията bg rock -1989 на Балкантон,  която имам щастието да притежавам.Към момента , освен плочата им и аз имам само The best диска. Дано запишат нещо ново ( в стария си уейв стил ) Одобрение

Албумите им на касети са :
1990 - “Слушай силно”
1991 - “Госпожа Емилия"
1994- - "Кино"
Последна редакция: 06 Декември 2006 от gothprince
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #8: 04 Декември 2006

Хм надявам се да ме изненадат моите БГ любимци с добра песен, която да ги насърчи да запишат още материал за нов албум.
Като стана дума за други песни на група Клас, сдобих се благодарение на miffy(още веднъж благодаря!) с една касета на групата, в която има включени поне 6 песни, които не фигурират в диска Best of... не мога да цитирам заглавията на песните, защото няма нито обложка, нито дори кутийка, за щастие обаче, качеството на записа е чудесно. Ако някой може да ми даде идея, къде мога да трансформирам аудиокасета в мп3 звук, да казва, защото в къщи няма да успея - проверих звуковата карта.
Песните са чудесни, някои от тях познавам отпреди, други чух за първи път. Не смея да въртя често касетката, за да не я повредя и да загубя тези ценни находки. Приемам идеи!
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #9: 06 Декември 2006

В avtora.com има интервю с Клас относно събирането на групата, въпреки че не казват много, а и надеждите за цял албум и турне май не са особено големи.
Последна редакция: 06 Декември 2006 от The Fein

SoFaD
Ултрас
*
Публикации: 513

Профил
Отговори #10: 07 Декември 2006

Надежда винаги има, още повече, че те нищо не намекват в това интервю по отношение на нов албум, но все пак са се събрали пробно или не (желание има, защо иначе изобщо ще се занимават с 1 парче). А това, заедно с факта, че всички са "пораснали" и си имат друга работа, а музиката е за забавление, ме навежда на мисълта, че всъщност определено имат желание да се забавляват повече Намигване но да видим...

ages of delirium
curse of my oblivion
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #11: 27 Септември 2007

Новата песен на Клас, озаглавена "Сини слънца", е предоставена за свободен даунлоуд и можете да я изтеглите от тук.   Зъл

RizaaR
Странен Любовник
*
Публикации: 417

Профил WWW
Отговори #12: 27 Септември 2007

Новата песен на Клас, озаглавена "Сини слънца", е предоставена за свободен даунлоуд и можете да я изтеглите от тук.   Зъл

Eee, Фейн, благодаря за линка!
Песента е супер - а знаеш ли дали ще има още, албум може би? Усмивка

o                
 Y  +Devil inside, seeking for light+
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #13: 27 Септември 2007

Eee, Фейн, благодаря за линка!
Песента е супер - а знаеш ли дали ще има още, албум може би? Усмивка

Песента е наистина добра, въпреки, че не е нищо ново, нито иновативно за групата. Все едно са започнали, откъдето са спряли.

Албум не знам дали ще има, като цяло по отношение на събирането на Клас, информацията е минимална. Представа си нямам дали "Сини слънца" ще има някакво друго разпространение и дали изтичането й в нета е легално или не.

Надявам се за една година да са записали и други неща, които, надявам се, да покажат и създаване на музика в различни от познатите за Клас насоки.
Последна редакция: 27 Септември 2007 от The Fein

maya_v
Крал
**
Публикации: 990

Профил
Отговори #14: 27 Септември 2007

Клас е една от любимите ми български групи, създала много стойностни неща, които редовно намират място в моя плейлист.
Новата песен "Сини слънца" е много приятна и ми харесва, но страшно много ми напомня на "Диви коне". В интерес на истината очаквах да чуя малко по-различно звучене преди да си пусна парчето, но това съвсем не означава, че съм разочарована, просто и аз като Светльо не виждам развитие в нови насоки.  Очиврът

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
Stripped down to the bone...
Страници: [1] 2 3  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.