DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 2 3 [Всички]
  Печат  
Автор Тема: Клас отново в студиото  (Прочетена 12887 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
01 Декември 2006

Българската група Клас е отново в студиото, където записват нова песен, която ще излезе (все още неясно по какъв начин) в края на тази или началото на следващата година. Събирането на членовете Бойко Петков, Иван Градинаров, Момчил Колев и Веселин Василев съвпада и с двайсет годишнината от създаването на Клас.

Бойко Петков: "Все още не знаем дали ще правим други песни. Ще записваме, докато направим най-добрия вариант на новата песен. Ако ни хареса отново да работим заедно, може да запишем и цял албум"

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

RizaaR
Странен Любовник
*
Публикации: 417

Профил WWW
Отговори #1: 01 Декември 2006

Eто това вече е чудесна новина!
Тhe Fein ти определено си някакъв сандалокрил Хермес-вестоносец, който не знам как но винаги открива хубави новини Усмивка!
С нетърпение очаквам да чуя новата песен  Усмивка!

o                
 Y  +Devil inside, seeking for light+
snqg
Джуниър
Публикации: 73

Профил WWW
Отговори #2: 02 Декември 2006

Толкова хубава новина е това!
А да попитам, между другото, дали на някой му се намират песните от по-ранни албуми? Излизали са само на плочи и касетки и за това сега са неоткриваеми.
Аз имам само тези от сборния им албим от 2001:

Харесва ми музиката на Клас и искам да чуя и  други песни. Спомням си, че преди години в подлеза на НДК-а все стоеше една касетка тяхна, но сега вече я няма, а тога само и се чудих Усмивка
Та някои ако има някакви идеи ? Ако си продава старите касетки, или само запис ...
пак ще е супер. Ей такива нещица подочувам пеели :

Навън е тиха вечер
и отново пада сняг,
сред снежинките танцуват
рой мастилени петна.

Господин Мастилков пак
изписва
старите книжа....

Ще съм благодарна на всяка песничка , която мога да чуя Усмивка
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #3: 02 Декември 2006

Толкова хубава новина е това!
А да попитам, между другото, дали на някой му се намират песните от по-ранни албуми? Излизали са само на плочи и касетки и за това сега са неоткриваеми.

Имам спомен, че май сборния го има и на диск, но из цяла Варна съм търсил нещо на Клас, но така и не съм намерил...ужасно е, че такива групи са буквално оставени на времето сякаш да ги заличи. И никой не прави нищо по въпроса....

snqg
Джуниър
Публикации: 73

Профил WWW
Отговори #4: 02 Декември 2006

Да, беста единствено го има на диск. Затова и само песните от него намирам, като потърся. И само тях съм слушала Тъжен( И аз доста трудно го намерих да си го купя. Пак от магазина в подлеза на НДК. Там се оказа много отзивчива жената и ми обеща да провери дали все още го има на "борсата" (не знам от къде точно имаше предвид). Даде ми телефона си и на другия ден ми го поръча. А за друго съм поразпитала из София, където се сетих и нямат нищо. Вече освен старо копие на касетка на друго не се надявам.
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #5: 02 Декември 2006

Новината наистина е чудесна... това е една от малкото български групи, която истински харесвам...

За съжаление и аз не мога да намеря нищо тяхно... преди много години, когато бях млада Намигване и живеех по квартири имах касетка на Клас ... но тя беше обща - на мен и братовчедка ми... когато заминавах, не знам защо, но й я оставих... Идиот... на скоро я помолих да я намери, защото я искам, а тя дори не се сети за какво говоря...

Та, аз също ще съм много благодарна, ако някой "вълшебник" изкочи с творчеството на Клас и облагороди нас невежите... Усмивка

See what I see!
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #6: 02 Декември 2006

За съжаление и аз откривал из Интернет само въпросния Бест на Клас, така че не мога да помогна с други линкове Тъжен. Имам и една стара касетка с прекрасния албум "Госпожа Емилия", която брат ми ми подари след много молби от моя страна Ангелче. Наистина е много жалко, че не можем да открием дискографията на такива страхотни български изпълнители като Клас, но се надявам, че в бъдеще може и да преиздадат нещо на СD покрай новия материал Тъжен.
Не бързам да се радвам за новите песни, за да не се разочаровам както се случи с Нова Генерация. Иначе с удоволствие бих присъствала на някой лайв на групата, дано решат да представят новата песен с някое участие наживо. Усмивка

Ретро обложката на албума "Госпожа Емилия" Очиврът :

Прикаченият файл е изтрит при прочистване.

* GospojaEmiliq.jpg (87.83 KB, 522x331 - видяно 359 пъти.)

* GE2.jpg (87.85 KB, 599x362 - видяно 368 пъти.)
Последна редакция: 03 Декември 2006 от dearrose

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
gothprince
Опасен
**
Публикации: 214

Профил WWW
Отговори #7: 04 Декември 2006

О , Клас са си класа , както се шегуваме с приятели  Намигване Може би най-добрата българска група след Нова Генерация в личната ми класация , или поне накъде около Виолетов Генерал . Издадени са първо на винил , от серията bg rock -1989 на Балкантон,  която имам щастието да притежавам.Към момента , освен плочата им и аз имам само The best диска. Дано запишат нещо ново ( в стария си уейв стил ) Одобрение

Албумите им на касети са :
1990 - “Слушай силно”
1991 - “Госпожа Емилия"
1994- - "Кино"
Последна редакция: 06 Декември 2006 от gothprince
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #8: 04 Декември 2006

Хм надявам се да ме изненадат моите БГ любимци с добра песен, която да ги насърчи да запишат още материал за нов албум.
Като стана дума за други песни на група Клас, сдобих се благодарение на miffy(още веднъж благодаря!) с една касета на групата, в която има включени поне 6 песни, които не фигурират в диска Best of... не мога да цитирам заглавията на песните, защото няма нито обложка, нито дори кутийка, за щастие обаче, качеството на записа е чудесно. Ако някой може да ми даде идея, къде мога да трансформирам аудиокасета в мп3 звук, да казва, защото в къщи няма да успея - проверих звуковата карта.
Песните са чудесни, някои от тях познавам отпреди, други чух за първи път. Не смея да въртя често касетката, за да не я повредя и да загубя тези ценни находки. Приемам идеи!
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #9: 06 Декември 2006

В avtora.com има интервю с Клас относно събирането на групата, въпреки че не казват много, а и надеждите за цял албум и турне май не са особено големи.
Последна редакция: 06 Декември 2006 от The Fein

SoFaD
Ултрас
*
Публикации: 513

Профил
Отговори #10: 07 Декември 2006

Надежда винаги има, още повече, че те нищо не намекват в това интервю по отношение на нов албум, но все пак са се събрали пробно или не (желание има, защо иначе изобщо ще се занимават с 1 парче). А това, заедно с факта, че всички са "пораснали" и си имат друга работа, а музиката е за забавление, ме навежда на мисълта, че всъщност определено имат желание да се забавляват повече Намигване но да видим...

ages of delirium
curse of my oblivion
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #11: 27 Септември 2007

Новата песен на Клас, озаглавена "Сини слънца", е предоставена за свободен даунлоуд и можете да я изтеглите от тук.   Зъл

RizaaR
Странен Любовник
*
Публикации: 417

Профил WWW
Отговори #12: 27 Септември 2007

Новата песен на Клас, озаглавена "Сини слънца", е предоставена за свободен даунлоуд и можете да я изтеглите от тук.   Зъл

Eee, Фейн, благодаря за линка!
Песента е супер - а знаеш ли дали ще има още, албум може би? Усмивка

o                
 Y  +Devil inside, seeking for light+
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #13: 27 Септември 2007

Eee, Фейн, благодаря за линка!
Песента е супер - а знаеш ли дали ще има още, албум може би? Усмивка

Песента е наистина добра, въпреки, че не е нищо ново, нито иновативно за групата. Все едно са започнали, откъдето са спряли.

Албум не знам дали ще има, като цяло по отношение на събирането на Клас, информацията е минимална. Представа си нямам дали "Сини слънца" ще има някакво друго разпространение и дали изтичането й в нета е легално или не.

Надявам се за една година да са записали и други неща, които, надявам се, да покажат и създаване на музика в различни от познатите за Клас насоки.
Последна редакция: 27 Септември 2007 от The Fein

maya_v
Крал
**
Публикации: 990

Профил
Отговори #14: 27 Септември 2007

Клас е една от любимите ми български групи, създала много стойностни неща, които редовно намират място в моя плейлист.
Новата песен "Сини слънца" е много приятна и ми харесва, но страшно много ми напомня на "Диви коне". В интерес на истината очаквах да чуя малко по-различно звучене преди да си пусна парчето, но това съвсем не означава, че съм разочарована, просто и аз като Светльо не виждам развитие в нови насоки.  Очиврът

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
Stripped down to the bone...
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #15: 18 Януари 2008

Ето един чудесен жест към нас от група Клас. Членовете на групата се съгласиха да дадат интервю специално за depeche-mode.org, като на феновете се предоставя възможността да зададат своя въпрос към група Клас в тази тема. Очакваме вашите въпроси до 25.01.
Засега нищо не е оповестено официално, но в близко бъдеще можем да очакваме интересни новини от тях. Това е засега, отивам да си мисля своите въпроси хехе.
 Зъл
Последна редакция: 18 Януари 2008 от kirilart
SufferWell
Някой
*
Публикации: 10

Профил
Отговори #16: 20 Януари 2008

Ето и моят въпрос - Защо "Клас" записаха само едно ново парче, пуснаха го, само раздразниха феновете че нещо ще се случи и се покриха? Ядосан
Ginger
Смутител
*
Публикации: 249

Профил WWW
Отговори #17: 21 Януари 2008

Дано научим интересни неща от предстоящото интервю!:)
Аз бих искал да задам два въпроса към "Клас":

1.Доста от по-известните групи от близкото минало в това число и вие изчезнаха от музикалната сцена почти по едно и също време.Не мислите ли,че по този начин донякъде беше постлан червения килим за печално известния на всички ни „поп-фолк”?

2.Има ли някоя група от новото поколение,която да ви е направила добро впечатление и която според вас може да заинтригува и вашата фенска маса?
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #18: 21 Януари 2008

И аз се разписвам с въпрос към групата:

Мартин Гор от Депеш Мод споделя в биографията на групата, че пише музиката към песните си в доста суров демо вид, само с акомпанимент на акустична китара, а после всички променят песента в студиото по време на записа...в тази връзка как се ражда една песен на Клас?
maya_v
Крал
**
Публикации: 990

Профил
Отговори #19: 23 Януари 2008

Усмивка Ето го и моя въпрос към любимата ми българска група:

Да очакваме ли в скоро време групата да направи концерт, с който да зарадва старите и новите си фенове?

Последна редакция: 23 Януари 2008 от maya_v

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
Stripped down to the bone...
yori
Посветен
Публикации: 363

Профил
Отговори #20: 23 Януари 2008

Клас са една от най - любимите ми Български групи и много се радвам на предоставената възможност да задам въпрос към тях!  Одобрение
Тъй като попринцип повече ме вълнуват бавните песни, искам да попитам:

1. Подкрепяте ли теорията, че най - добрите балади, онези които стават хит веднага след пускането им се раждат, когато "твореца" е в по - особено състояние на духа, "вдъхновен" от някого или просто нещастно влюбен? В тази връзка има ли песен от творчеството Ви, която е създадена по този начин?

И още един:

2. Има ли някоя интересна случка, свързана с изява на живо, среща с фенове или момент от запис на някоя песен, която още помните с усмивка на лице?

Благодаря, предварително! Очиврът
SoFaD
Ултрас
*
Публикации: 513

Профил
Отговори #21: 25 Януари 2008

с малко закъснение, от мен една тъжна констатация, прерастваща във въпрос:

Старите ми касетофони просто отказват да работят вече, а да не говорим за касетките с албумите на Клас (едната отдавна е сдъвкана). Можем ли да се надяваме на преиздаване в някакъв формат, който да е по-стабилен във времето?
Последна редакция: 25 Януари 2008 от SoFaD

ages of delirium
curse of my oblivion
Admirer
Екип
Публикации: 584

Профил
Отговори #22: 25 Януари 2008

Във връзка с предния пост и това, че се носят слухове, че наистина каталогът на Клас ще бъде преиздаден, искам да питам:
Ще бъде ли включена някоя неиздавана досега песен?

You'll taste the pain
I know
You will harvest what you sow
SufferWell
Някой
*
Публикации: 10

Профил
Отговори #23: 08 Май 2008

С огромно удоволствие бързам да ви съобщя, че тази неделя от 17ч. по ТВ2 ще има интервю с Бойко за "Клас"  Пощурял Ехх, как ме зарадва тази новина :-)
Admirer
Екип

Профил
Отговори #24: 09 Май 2008

Добре, че е в неделя.Усмивка Непременно трябва да го гледам, че чакам вече новия /преиздаден стар/ каталог. Пък защо не и изненада с някоя нова песен по този случей.

You'll taste the pain
I know
nifelit
Новороден
*
Публикации: 2

Профил
Отговори #25: 09 Май 2008

Знам че съм малко закъсняла, но виждам въпросите за интервюто, а отговорите не или пак нещо не съм забелязала  Побъркан
Deni
Новинар
Публикации: 711

Профил WWW
Отговори #26: 09 Май 2008

Знам че съм малко закъсняла, но виждам въпросите за интервюто, а отговорите не или пак нещо не съм забелязала  Побъркан

Ей на
и самото интервю

I want to reach my hand into the dark
and feel what reaches back
nifelit
Новороден
*
Публикации: 2

Профил
Отговори #27: 09 Май 2008

благодаря Одобрение
Admirer
Екип

Профил
Отговори #28: 12 Май 2008

Макар и доста кратко интервюто с Бойко много ме зарадва. А самият той изглежда много променен Млъкнал Интересно ми беше да чуя историята около създаването на песента Госпожа Емилия и за сбирките на Кравай.  Също така се надявам това, което спомена Бойко, за възможността да са отново заедно да е повече от 1 на 1 000. Одобрение
Оставам в очакване на добри новини от група Клас и по-добри времена за българската музика.

You'll taste the pain
I know
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #29: 12 Май 2008

Филмчето и на мен ми допадна, беше много грамотно скроено, разказваше историята на едно уникално явление в българската музика, макар и с леко носталгична нотка по отминалите времена и все пак накрая донесе лъч светлина с думите:
"Ако има шанс поне 1 на 1000 група "Клас" да се събере отново, то групата ще се събере!"
Като фон звучаха любими песни на групата, а разказа за истинската "Госпожа Емилия" ме изуми, защото точно такава, каквато я описа Бойко съм си я представял винаги, когато слушам песента.

Днес съм на вълна Клас, слушам, спомням си и се надявам! Усмивка
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #30: 26 Април 2009

Не знам още дали да се зарадвам истински, но статуса на група Клас в Майспейс днес е променен на KLAS are in the studio. В албума със снимки има добавени и няколко снимки от самото студио, искрено се надявам в крайна сметка да са се разбрали помежду си за записи на нов материал.

Линк към профила им в Майспейс за тези, които искат да ги окуражат с коментари:
http://www.myspace.com/klasbg
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #31: 24 Януари 2011

Довечера в радио Христо Ботев гости ще бъдат членовете на група Клас. Националното радио може да се слуша онлайн от следния линк:
http://onlineradiobg.com/online/Radio-Hristo-Botev/122/

Цитат:
Цитат
"Какво стана с „госпожа Емилия”? Тази вечер ще проследим историята на една от най-известните български музикални групи от края на 80-те група „Клас”.
Група, свързана с новата вълна в мисленето, действието и живота след промените на младите тогава. За времето на „Кравай” и големите надежди. За музикалната сцена през 90-те и сега. За поезията в музиката и за посланието на едно поколение.
Гости: Бойко Петков, Иван Градинаров и Момчил Колев."

Радио Христо Ботев
Начало: 21.30 часа
Край: 23.00 часа

Аз ще се постарая да чуя цялото предаване, ако има и други фенове може да си направим една блиц чат сесия в depeche-mode.org
Усмивка
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #32: 25 Януари 2011

За съжаление не успях да чуя предаването, но се надявам някой да го е записал за архивите.

Като стана въпрос за архивите се сетих, че много малко неща на Клас са видяли дигитално преиздаване. Не знам дали някой от групата има намерение или желание да работи по подобен проект. Почти съм сигурен, че няма интерес от издател съдейки по това как определени групи издават албуми в последно време...  Но все пак какво ни остава освен да мечтаем Усмивка

Сега малко по-конкретно. Търся копие от CD-то "Клас - The Best" издадено от Stars Records през 2001ва, ако не се лъжа.
Трябва ми каквото и да е сносно копие, независимо дали е употребяван оригинал или запис. Условието е качеството да е възможно най-високо, а не това, което циркулира в Интернет под формата на mp3 файлове с 160kbps. Тоест трябва ми или диска, или възможно най-малко компресирана версия на диска.

Който може да помогне, ще получи обезателно нещо в замяна от мен Усмивка
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #33: 18 Февруари 2013

Да припомня, че днес 18-ти февруари ще бъде официалната премиера на новия сингъл на група Клас по БГ радио в 18.30 часа. Междувременно в официалния профил на групата в Ютуб бяха качени всички песни издавани досега, ако сте пропуснали нещо - можете да чуете там!

http://www.youtube.com/user/KlasOfficial?feature=watch
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #34: 19 Февруари 2013

"Тайна" вече може да се чуе на профила им във Facebook, очаква се да излезе за свободен даунлоуд по-късно през тази седмица.

Малко е в разрез с твърденията, че не искат да гледат назад, но предполагам, че след "Тайна", "Сини слънца" и "Любовен танц" очакванията трябва да бъдат по-реалистични.

Страници: 1 2 3 [Всички]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.