DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 2 3 [4]
  Печат  
Автор Тема: ...за Созопол  (Прочетена 18355 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #45: 20 Август 2006

Цитат
Кире, не искам да ти протоворе4а, но аз тази година се разо4аровах страхотно много от Созопол. Според мен по никакъв на4ин ве4е не можеш да му дадеш определението @още запазило 4ара си местенце@

Съгласен съм с теб, че Созопол се променя...за жалост с цялото ни черноморие е така. Все пак с годините съм създал приятелства в Созопол и когато се видим като стари приятели, макар и веднъж годишно усещам топлината и уюта на местенцето запазили се дори и сега. Също така спазвам няколко принципа, с които се спасявам от доста неприятни мигове: Отивам там съвсем в края на август, когато голямата навалица я няма, ходя на плаж далеч от чертите на града на юг - несъществуващия къмпинг Веселие, ходя на кафе рано сутрин, преди да пуснат чалгата и да тръгнат по заведенията олигофрените, вечер се разхождам по източния и северния бряг на полуострова, които са по-непривлекателни за туристите, вечер пия на понтона или под смокините...двете райски кътчета, след като Комина затвори врати.
С тази рецепта и приятна компания от верни другари, гарантирам чудесни 10 дни в Созопол. Намигване

Колкото до Синеморец, не знам Систър кога за последно е ходила там, но освен за панорамни снимки, плажа не става за нищо друго. Строят вече и на платото над северния плаж, пясъка на самия плаж е толкова едър, че е почти невъзможно да се ходи с бос крак, а във водата весело се гонят найлонови торбички, автомобилни гуми, празни бутилки и какво ли още не...превърнали са райското кътче в сметище на селото. Един дори си миеше москвича на плажа с кофи морска вода... Бияч
sisterofnight
Ултрас
*
Публикации: 540

Профил WWW
Отговори #46: 20 Август 2006

Цитат
Кире, не искам да ти протоворе4а, но аз тази година се разо4аровах страхотно много от Созопол. Според мен по никакъв на4ин ве4е не можеш да му дадеш определението @още запазило 4ара си местенце@

Съгласен съм с теб, че Созопол се променя...за жалост с цялото ни черноморие е така. Все пак с годините съм създал приятелства в Созопол и когато се видим като стари приятели, макар и веднъж годишно усещам топлината и уюта на местенцето запазили се дори и сега. Също така спазвам няколко принципа, с които се спасявам от доста неприятни мигове: Отивам там съвсем в края на август, когато голямата навалица я няма, ходя на плаж далеч от чертите на града на юг - несъществуващия къмпинг Веселие, ходя на кафе рано сутрин, преди да пуснат чалгата и да тръгнат по заведенията олигофрените, вечер се разхождам по източния и северния бряг на полуострова, които са по-непривлекателни за туристите, вечер пия на понтона или под смокините...двете райски кътчета, след като Комина затвори врати.
С тази рецепта и приятна компания от верни другари, гарантирам чудесни 10 дни в Созопол. Намигване

Колкото до Синеморец, не знам Систър кога за последно е ходила там, но освен за панорамни снимки, плажа не става за нищо друго. Строят вече и на платото над северния плаж, пясъка на самия плаж е толкова едър, че е почти невъзможно да се ходи с бос крак, а във водата весело се гонят найлонови торбички, автомобилни гуми, празни бутилки и какво ли още не...превърнали са райското кътче в сметище на селото. Един дори си миеше москвича на плажа с кофи морска вода... Бияч

На плажа на Синеморец бях преди седмица и снимките са правени тогава. Да пясъка е доста по-едър от този по останалите плажове, но не чак толкова, че както казваш да не може да се ходи. Странно, но аз предпочитам този плаж точно заради едрия пясък, липсата на боклуци наоколо, сравнително малкото хора по плажа, и липсата на вече задължителните по повечето плажове - чадъри, спасители и заведения с чалга. Усмивка

"I'm my own worst enemy"
RizaaR
Странен Любовник
*
Публикации: 417

Профил WWW
Отговори #47: 20 Август 2006

Цитат
На всички, които мислят да ходят на юг горещо препоръчвам, поне за мен,  два от най-красивите плажове - северният плаж на Синеморец, където се влива река Велека и последният български плаж преди Турция - Силистар. 

Винаги съм искал ,но така и не съм стигал толкова на юг.Но сега като гледам тези страхотни снимки си мился ,че обезателно ще ида  Усмивка

И понеже Созопол се оказва любима дестинация за много от хората от форума,ето и нещо от мен от съвсем скоро
 Усмивка
Последна редакция: 20 Август 2006 от RizaaR

o                
 Y  +Devil inside, seeking for light+
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #48: 20 Август 2006

Цитат
Странно, но аз предпочитам този плаж точно заради едрия пясък, липсата на боклуци наоколо, сравнително малкото хора по плажа, и липсата на вече задължителните по повечето плажове - чадъри, спасители и заведения с чалга

...изключвайки едрия пясък съм напълно съгласен с критериите за избор на плаж. Ето моят абсолютен фаворит!
Mr.Noone
Господар
*
Публикации: 168

Профил
Отговори #49: 31 Август 2006

Созопол си е Созопол и винаги ми е приятно, когато съм там. И задължително се разхождам само из стария град. Тази година още повече ме израдва, защото когато влязох с тениска на Депеш в един бар на скалите с гледка към острова веднага ми пуснаха DM и така, докато си тръгна. Доста добре ми стана, още повече, че се бях настроил, че няма да слушам любите парчета през отпуската, защото нямаше къде на вилата, на която бях.
Повечето дни бях на плаж на Градина. В заведението на плажа, където прекарвах повечето си време, бързо ни научиха, що за хора сме (нон стоп разнасяхме "Голата истина" и приложението на сп. Ритъм за Депеш) и по цял ден ни въртяха Playing The Angel и някакъв диск с избрани парчета. Така че в крайна сметка нямаше ден, в който да не слушам DM.
Останалите ми впечатления - Слънчев бряг си е средноголям бг град, където вече е по-евтино по заведенията, отколкото в София. Синеморец ми хареса, както и Лозенец. Alcohol2 на плажа в Лозенец е доста приятно местенце. Плажът Силистар беше голямо разочарование, а пътят след Лозенец на юг е истинско приключение за любителите на силни усещания - трябва задължително да си мразите колата. Резово - нищо особено
Blagovesta
Странен Любовник
Публикации: 455

Профил
Отговори #50: 01 Септември 2006

Ето една снимка от небето над Созопол.

[attachment deleted by admin]

"come! no night too dark - no road too long
run! no rain too hard - no wind too strong
pray! no blood too red - no cut too deep
stay! no pain too bad - no track too steep
fate! - I’m bound to live my destiny
hail! - my longing for eternity"
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #51: 03 Септември 2006

Тъй като в момента съм тук, ще споделя малко впечатления от първа ръка. След концерта наистина Депеш може да се засече доста по-често из созополските заведения. Приятно изненадан останах от бар Боно - явно има някой от персонала, който е фен, та на това се дължеше цял ден посветен на Депеш...уви след това се навъртахме доста често там, но повторение на събитието нямаше. Хубавото е, че едно от големите вражески заведения - Аполония, където гостуваха чалга величията е вече в историята...стои само озъбения му скелет. Ухилен Ако се откаже човек от ходенето до новата част на града, ще си спести хабенето на много нерви по местните заведения. Плажовете на юг от Созопол са си все така прекрасни, дори и след двудневните бури. Като се върна във Варна и обработя снимките си, ще постна кратка фотоваканция в темата.  Усмивка
Blagovesta
Странен Любовник
Публикации: 455

Профил
Отговори #52: 04 Септември 2006

За новата част на града съм съгласна с теб. Аз бях отседнала в края на Харманите над пътя и за да излезна или да се прибера се налагаше да минавам по крайбрежната улица УЖАС. Такава мръсотия цареше там, че съм се потресла. Но в края на тази улица има един ластик и младежите там често пускаха Депеш  Усмивка.

"come! no night too dark - no road too long
run! no rain too hard - no wind too strong
pray! no blood too red - no cut too deep
stay! no pain too bad - no track too steep
fate! - I’m bound to live my destiny
hail! - my longing for eternity"
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #53: 05 Септември 2006

Благовеста, днес видях наживо снимката ти от ятата щъркели над Созопол...заминават си, сутринта минаха две огромни ята...прелестна гледка!
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #54: 22 Март 2008

тъй като аз обикновено ходя само на две места в бг на море - албена и приморско в последните 10-ина години, нямам много скорошен поглед върху созопол, но и на мен ми харесва старият град и скалите, докато новият е нещо като новия несебър, т.е. нищо особено.

за съжаление заливът, който е на север от созопол и където се намират ени от най-хубавите плажове и лкъмпинзи съвсем скоро, ще бъде и той превзет от строителство, а те са вече започнали да му разгонват фамилията.

напълно разбирам хората, които предпочитат да прекарват лятната си отпуска в чужбина, дори и в ценово изражение, разликата не е толкова голяма, а впредложения колкото искаш на туристическия пазар.
Последна редакция: 22 Март 2008 от MAO BOY

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
Admirer
Екип
Публикации: 584

Профил
Отговори #55: 24 Март 2008

Цитат
за съжаление заливът, който е на север от созопол и където се намират ени от най-хубавите плажове и лкъмпинзи съвсем скоро, ще бъде и той превзет от строителство, а те са вече започнали да му разгонват фамилията.

За съжаление и тези на юг от Созапол ги чака същата участ.  Ядосан
Ние ходихме на плаж на къмпинг Веселие, но от тази година вече и там ще се мъдри поредия грандомански хотел с ограден частен плаж.

You'll taste the pain
I know
You will harvest what you sow
bjork
Новороден
Публикации: 7

Профил
Отговори #56: 27 Март 2008

последно бях там преди две лета, да видя едни приятели на Златна рибка. созопол не е и няма да бъде това, което беше. имаше навремето една дискотека - Кънтри клуб. колко яко беше, не е истина...
Страници: 1 2 3 [4]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.