DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Анкета
Въпрос: гласа си бързо дайте
Violator
Songs Of Faith And Devotion

Страници: 1 [2] 3 4  Всички
  Печат  
Автор Тема: Songs of Faith and Devotion vs. Violator  (Прочетена 14844 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
SinnerInMe
Гратис Любовник
**
Публикации: 49

Профил
Отговори #15: 26 Април 2006

Супер трудно ми е да отговоря, защото и двата албума са перфектни... Като се върна назад, като малка за първи път слушах по радиото Enjoy The Silence и Personal Jesus, двете песни много ми харесаха тогава и благодарение на брат ми се запознах с историята на Депеш Мод и им станах луд фен.
Започнах да събирам всичко (едно по едно) на ДМ от където можех и не можех да се успокоя докато не си събера цялата им дискография и всякакви ремикси и неща на ДМ.
А когато чух за първи път In Your Room, след стотици преслушвания на тази песен и опитите ми да си я преведа, прописах стихотворения. Така че благодарение на албума Songs Of Faith and Devotion, аз мога да усещам живота по друг начин, започнах да творя стихове и първото ми стихотворение се казва "В твоята стая". След толкова години слушане на творбите на ДМ (вече почти 12) си мисля че  SOFD е най-добър, според мен. И текстовете и музиката им е перфектна, а и това им турне е най-доброто за мен  Усмивка Така че гласувам за SOFD

<a href="http://www.depeche-mode.org/flyers/banerafterfinal.swf" target="_blank">http://www.depeche-mode.org/flyers/banerafterfinal.swf</a>
nikoto
Гост
Отговори #16: 26 Април 2006

Супер трудно ми е да отговоря, защото и двата албума са перфектни... Като се върна назад, като малка за първи път слушах по радиото Enjoy The Silence и Personal Jesus, двете песни много ми харесаха тогава и благодарение на брат ми се запознах с историята на Депеш Мод и им станах луд фен.
Започнах да събирам всичко (едно по едно) на ДМ от където можех и не можех да се успокоя докато не си събера цялата им дискография и всякакви ремикси и неща на ДМ.
А когато чух за първи път In Your Room, след стотици преслушвания на тази песен и опитите ми да си я преведа, прописах стихотворения. Така че благодарение на албума Songs Of Faith and Devotion, аз мога да усещам живота по друг начин, започнах да творя стихове и първото ми стихотворение се казва "В твоята стая". След толкова години слушане на творбите на ДМ (вече почти 12) си мисля че  SOFD е най-добър, според мен. И текстовете и музиката им е перфектна, а и това им турне е най-доброто за мен  Усмивка Така че гласувам за SOFD
Tc tc tc ..... Пощурял
Admirer
Екип
Публикации: 584

Профил
Отговори #17: 26 Април 2006

Цитат
първото ми стихотворение се казва "В твоята стая"

Преди години имаше такава песен на група Акт 16, да не е по твоя текст?  Усмивка

You'll taste the pain
I know
You will harvest what you sow
S.P.
Агент
*
Публикации: 84

Профил
Отговори #18: 26 Април 2006

Violator е албума ,с който Depeche запо4наха да сь6тествуват за мен...помня как си разтягах масата в хола, за да се правя,4е свиря на синтезатор, мислейки си, 4е така до болка познатия ми днес китарен риф  е клавирен...Ха Ха....Бях много добьр с превземките, а и за десет годи6но хлапе полу4авах добри рецензии от баба ми, която ми праве6е айрян за след концерта.......
Тьи 4е, трябва да призная Violator e "МОЯТ" албум, a днес слу6айки прословутите ремастьри си давам сметка, 4е сьм попаднал на правилния албум, за да останат 4аст от мен....
Обяснението ми  за това....Violator, поради своята мелоди4ност и лесно запомня6ти се текстове  е много по-лесно смилаем за когото и да било,
SOFAD, на пьрво слу6ане за мен ли4но бе тежьк, поради по-твьрдия роk звук и по-дьлбокия смисьл воде6т до комплицираността на някои пар4ета ,  но остествено говоря от позицията на мальк тинейджьр...

Именно поради тази при4ина, днес когато се опитам да зарибя някой
за каузата ДМ , му давам просто Violator, от там нататьк вси4ко е ясно-
няма измькване....
Последна редакция: 26 Април 2006 от stanimir_paparizov

higher love
Infra Red
Странен Любовник
Публикации: 470

Профил WWW
Отговори #19: 26 Април 2006

Определено съм за "Songs of Faith and Devotion",защото винаги съм си падал по мрачните албуми на Depeche.Точно затова и любим ми е "Ultra",но "Songs of Faith and Devotion" е точно след него,не по-малко мрачен и болезнен,носещ сладко-горчива болка,носещ насладата от самото страдание.Уникален албум,пълен с емоции и жар,пламтящ албум...

There's something that's invisible, there are some things you can't hide...
try detect me when I'm sleeping, in a wave you say Goodbye ...
personal_Dessy
Ултрас
Публикации: 674

Профил
Отговори #20: 27 Април 2006

Aз пък не разбирам това "противопоставяне": сякаш сме на класация "кой е по-по-най-?" Неуместна и ненужна ми се струва. Всеки албум, песен, клип, интерпретация, ремикс, изпълнение на живо и т.н. са толкова уникални и ценни сами за себе си, че няма нужда да ги съпоставяме, според мен. Можем по-скоро да говорим за стойността им сами по себе си и за всичко направено от групата досега...

MaoriGirl
Посветен
Публикации: 365

Профил
Отговори #21: 27 Април 2006

Всеки албум, песен, клип, интерпретация, ремикс, изпълнение на живо и т.н. са толкова уникални и ценни сами за себе си, че няма нужда да ги съпоставяме, според мен.

Всяка песен,клип,live и т.н. са индивидуални сами по себе си,но всеки така или иначе е направил някаква класация за себе си, няма как да не съпоставяш,когато става въпрос за любима група (пък и за други групи въобще),дори си критичен,което, мисля,е нещо съвсем нормално Усмивка
Оценката в музиката винаги е на базата на сравнения с нещо предходно,освен ако не го виждаме/чуваме за пръв път. Поне при мен е така.
Последна редакция: 27 Април 2006 от MaoriGirl
personal_Dessy
Ултрас
Публикации: 674

Профил
Отговори #22: 27 Април 2006

Напълно е възможно това, което казваш Маори, но аз имах предвид нещо друго: за себе си знам, че не бих могла да сравнявам капки вода (много различни всяка една от друга), коя повече ми харесва, само защото и двете са съставени от вода.  Усмивка

halojo
Опасен
Публикации: 227

Профил
Отговори #23: 27 Април 2006

Songs Of Faith And Devotion e емблематичен в цялата дискография на Depeche Mode. Революция в сравнение с предишните албуми. Изключително тежък, изключително мрачен и всъщност това ми харисва най- много в него. Незнам дали има нещо общо с наркотиците по него време, но заедно с музиката се променя и визията им, става по- агресивна...и това адски ми допада. Усмивка
Мда, и на мен лично много ми допада този момент. Не смятам, че тази промяна се дължи на мейнстрийма по онова време, просто мисля, че е един вид надскачане на самите тях, като творци, въобще като хора. Агресията сякаш винаги е съществувала в текстовете на Мартин, но със Sofad тя си пробива път и в музиката им, при това под изящна форма, в никакъв случай груба и недодялана, като тази на някои други групи. При това тя е примесена с много други крайности и ефекта е поразяващ, наистина...
Колкото до темата... Ами мен sofad ме направи фен и за това си има специална сантиментална стойност. Имам чувството, че двата албума са с разменени имена Усмивка от което си правя интересни изводи... Както и да е, до преди 1-2 години бих дала своя глас за sofad, но с времето, така или иначе съм в една особена възраст, откривам различни неща и не смея да бъда категорична.

I need to drink, more than you seem to think
PuFF
Агент
Публикации: 118

Профил WWW
Отговори #24: 30 Април 2006

И двата албума са ми фаворити, и двата са супер-концептуални и носещи невероятен емоционален заряд! И въпреки, че Violator няма слаба песен, все пак гласувам за Songs Of Faith and Devotion, най-вече, защото това е албума, който допринесе най-много за това да бъда истински фен на DМ! Това е и, може би, албума, който изобщо съм слушал толкова много време и съм въртял толкова много пъти! Наистина, емоционалното състояние, в което този албум ме вкарва, не може да се сравни с който и да е друг албум, поне за мен лично. Наистина, ни най малко не подценявам Violator, но все пак. Може би до някъде оценката ми е повлияна от чувства на носталгично пристрастие, но аз отдавам значение на тези неща. Това е. Violator лично за мен просто дойде малко по-късно, по стечение на обстоятелствата ...  =)

I hurt my most beloved...
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #25: 03 Май 2006

а представяте ли си ако violator и sofad бяха излезли като двоен албум?

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
kiira
Странен Любовник
*
Публикации: 407

Профил
Отговори #26: 03 Май 2006

а представяте ли си ако violator и sofad бяха излезли като двоен албум?

Не мисля, че би било удачно, от гледна точка на това, че дмата албума са доста различни като звучене, но иначе е вярно, че и двата съдържат много силни песни. Е така или иначе за мен SOFAD е по-добър от Violator, просто слушайки го излитам на някъде Пощурял Намигване.
Yoana
Гратис Любовник
**
Публикации: 50

Профил WWW
Отговори #27: 30 Януари 2009

Хм, а мен Ултра ме направи фен (изглежда съм в малцинство). SoFaD ми беше първият любим албум след като намерих всичко и се захванах сериозно да слушам ДМ, но беше временно и много силно обвързано с възрастта ми (15-16) и всичките подобаващи за този етап на живота "страсти". SoFaD беше като от небето паднал идеален саундтрак за живота ми тогава (мдааа, така си мислех...  Очиврът ). Обаче всичко това мина и като започнах да слушам по-внимателно, и минах през Music for the Masses, Ultra и  Black Celebration като любими, накрая дойдох до Violator и досега за мен той е най-добрият на ДМ. Според мен той е съвършен албум - интегрален, цялостен, красив, без един излишен фрагмент.

П.П. Надявам се е ок че публикувам мнение по тема, от която явно никой не се интересува от почти две години ;D
Последна редакция: 30 Януари 2009 от Yoana

You can't say no to hope,
Can't say no to happiness!
Tonko
Възбуден
Публикации: 142

Профил
Отговори #28: 30 Януари 2009

Violator, макар че да определиш най-добрия албум е невъзможно и ще се опре до лични предпочитания. Тук може и да бъда линчуван, но за мен SOFAD НЕ струва въобще, пънкарско-гръндж изпълнение, имащо доста хмм бозави текстове, макар че трябва да отлича две песни - Walking in my shoes заради текста и Condemnation заради вокалите на Дейв (макар самата песен да не е кой знае какво), просто SOFAD за мен прилича повече на Нирвана, а не на ДМ. И все пак това е само лично мнение Очиврът

She stood beside me once again
I knew her face
We met before in the street
Recalling all the children dancing at our feet
silver wings
Опасен
Публикации: 232

Профил
Отговори #29: 30 Януари 2009

Violator, макар че да определиш най-добрия албум е невъзможно и ще се опре до лични предпочитания. Тук може и да бъда линчуван, но за мен SOFAD НЕ струва въобще, пънкарско-гръндж изпълнение, имащо доста хмм бозави текстове, макар че трябва да отлича две песни - Walking in my shoes заради текста и Condemnation заради вокалите на Дейв (макар самата песен да не е кой знае какво), просто SOFAD за мен прилича повече на Нирвана, а не на ДМ. И все пак това е само лично мнение Очиврът

Майко ,ти ме разби!Твое мнение е и го уважавам ,но се надявам,че знаеш какво говориш!

Let me show you the world in my eyes...
Страници: 1 [2] 3 4  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.