DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1] 2  Всички
  Печат  
Автор Тема: Silence  (Прочетена 9434 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
07 Януари 2007

Я като сме тръгнали да пускаме теми за различни групи, да се включа и аз  в "надпреварата" е една малко по-непозната такава - Silence. Причината да го правя е, че наскоро чух за тях... последва абсолютно побъркване. Оказва се, обаче, че доста трудно се намират техни неща из нета... та надявам се тук да ги поразискаме, защото поназнайвам още няколко техни фена по тез' форумни ширини Намигване
Аз лично имам три албума, от които единия се явява нещо като бест май... Vain A Tribute To A Ghost, Ma Non Troppo и Key... първият определено е лидер в личната ми класация Намигване
Я бързо си признайте кой какво има на Silence, че тотално съм се прехласнала по тази група Доволен

See what I see!
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #1: 07 Януари 2007

Vain - A Tribute To A Ghost, е всъщност албум на Silence и Vain.
Попаднах на Silence доста отдавна, но им обърнах по-сериозно внимание след като се появи въпросният албум. Иначе преди време май го бях описал малко по-подробно в дневника.
Някъде из нас се намира и диск с този албум преди да се издаде комерсиално, но за съжаление има досадно пращене, което се появява само когато албума се просвирва през cd-rom (Тоест трябва да се намери някакво аналогово решение, за да го споделя с хора, които биха се интересували) Наскоро се появи и документално филмче за Vain.

А иначе самата група е много приятна, напоследък ме очароваха с колаборацията си с Laibach. В момента Silence са на турне с тях, за да промотират албума на Laibach - Volk (който издадоха Mute преди време) и по всяка вероятност ще присъстват в София на 14ти Февруари.
Повече информация за участието им във Volk може да прочетете на този адрес.
Kevy
Екип

Профил WWW
Отговори #2: 07 Януари 2007

Vain - A Tribute To A Ghost, е всъщност албум на Silence и Vain.
Попаднах на Silence доста отдавна, но им обърнах по-сериозно внимание след като се появи въпросният албум. Иначе преди време май го бях описал малко по-подробно в дневника.
....
Чела съм този дневник... всъщност повечето хора, с които съм обсъждала тази група говорят за този албум, който наистина е разкошен... но се оказва, че и останалите неща на Silence са доста добри и като цяло групата прави супер интересна мизика...

Иначе разглеждайки линка, който си дал, разбирам, че ми липсва единствено Unlike A Virgin (1999)... не знам защо си мислех, че имат доста повече неща ... питам се как е възможно в Словения да има подобни групи, а в БГ да няма дори и една, която да се доближава поне малко до това звучене... и осъзнавам, колко ужасно далеч сме от Европа всъщност Плачещ...

Иначе силно се надявам да дойдат в България с Laibach Доволен

See what I see!
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #3: 07 Януари 2007

А иначе самата група е много приятна, напоследък ме очароваха с колаборацията си с Laibach. В момента Silence са на турне с тях, за да промотират албума на Laibach - Volk (който издадоха Mute преди време) и по всяка вероятност ще присъстват в София на 14ти Февруари.

Това е страхотна изненада за мен Шок! Наистина във Volk има множество елементи напомнящи Silence. Много ми беше любопитно на какво се дължи тази прилика, а ето, че те имали значително участие в записите на албума Ангелче. Значи на 14-ти има голяма вероятност да гледаме две любими групи наведнъж Пощурял!
В Last.fm може да се види колко често слушам любимите ми Pitaju me, pitaju, Belief, Skin, Favourite Routine и Surrender от Vain - A Tribute To A Ghost Одобрение.

Иначе, освен посочените от Кеви албуми имам и саундтрака на Silence към театрална постановка, наречен Maison Des Rendez-Vous, както и невероятният албум Veronika, изцяло вдъхновен от култовата книга на П. Коелю- "Вероника решава да умре". Определено си заслужава да се чуе от всички фенова на Silence. Ето и обложката:

Прикаченият файл е изтрит при прочистване.

* Veronika.JPG (12.38 KB, 300x225 - видяно 415 пъти.)

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
Kevy
Екип

Профил WWW
Отговори #4: 07 Януари 2007

...В Last.fm може да се види колко често слушам любимите ми Pitaju me, pitaju, Belief, Skin, Favourite Routine и Surrender от Vain - A Tribute To A Ghost Одобрение.
...

Хех, Роузи, за теб изобщо не подозирах.. явно не е ствало дума, когато сме говорили. Не знам имаш ли любими песни извън трибюта на Vain, но аз изключително се запалих по The Player и I Love You, която въпреки необещаващото заглавие, според The Fein, е просто невероятна песен - и двете са от Ma Non Troppo.... последното парче, което ми влезе сериозно сред любимостите е Talkshow от антологията Key... Доволен

Иначе парчето, което първо ми "влезна под кожата" беше  Skin... на Hall of Mirrors (featuring Anne Clark) вече се влюбих - тази песен ще си остане моята One Caress на Silence Млъкнал

See what I see!
julianep
Ултрас
**
Публикации: 551

Профил WWW
Отговори #5: 07 Януари 2007

Тук мога да се включа и аз, като вметна, че Hall Of Mirrors е песен на моите любимци - Kraftwerk Зъл
Kevy
Екип

Профил WWW
Отговори #6: 07 Януари 2007

Тук мога да се включа и аз, като вметна, че Hall Of Mirrors е песен на моите любимци - Kraftwerk Зъл

... Ха, така ли?!

Хм, това не го знаех... вметкайте моля, знаех си, че ще е полезно да се обсъди групата по форумски, особено след като тотално ми липсва информация за тях ...

Сега ще трябва да потърся и чуя оригинала на тази песен...

See what I see!
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #7: 07 Януари 2007

Хм, приятно съвпадение - първата песен, която си пускам за днес е Someone Else's Song и първата тема, която отварям е тема за Silence Усмивка Чудесна група са, мина доста време докато открия авторските неща - засега освен Vain трибюта имам и саундтракът Maison Des Rendez-vous. Добро впечатление прави и че за разликата от хилядите електронни групи в момента, Silence доста по-успешно бягат от клишетата и имат силни текстове.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #8: 08 Януари 2007

Silence имат наистина свое звучене, което ги освобождава от бремето да бъдат спрягани като сателит на някоя голяма група. Когато проверих дискографията им и аз останах изненадан от скромния актив - групата е създадена през 1992 година, но първия им студиен албум е факт едва през 1997ма. Това обаче от своя страна дава донякъде обяснение защо музиката им е толкова зряла и силна. Имали са време да експериментират, да свикнат с присъствието на публиката и изпълненията на живо, далеч преди да седнат в студиото за записването на материал, който да влезе в дискографията им.
 Една от малкото съвременни групи, които ще следя с интерес и в бъдеще. В тази връзка, въпреки че не съм любител на Laibach, имайки предвид сериозния принос на Silence към крайния продукт се замислям за посещение на концерта в София.
Aleksandrovster
Новинар
Публикации: 355

Профил
Отговори #9: 08 Януари 2007

Някой може ли да ми помогне да опозная тази група? Ангелче На Л.С... Усмивка
MaoriGirl
Посветен
Публикации: 365

Профил
Отговори #10: 08 Януари 2007

Някой може ли да ми помогне да опозная тази група? Ангелче На Л.С... Усмивка

Наистина,помогнете на невежите да прибавим още една група в списъка си Усмивка
Преди бях попадала на информация за Silence,но опитът ми да намеря нещо тяхно ( например цялата дискография Очиврът)се оказа неуспешен.
Kevy
Екип

Профил WWW
Отговори #11: 08 Януари 2007

...Преди бях попадала на информация за Silence,но опитът ми да намеря нещо тяхно ( например цялата дискография Очиврът)се оказа неуспешен.

Ох, наистина са много трудни за откриване... все едно да търсиш стар албум на компакт-диск на Клас, примерно... безкрайно съм благодарна на halojo, която само с две песни успя да ме подлуди и не знам защо сега си мълчи Зъл

See what I see!
Aleksandrovster
Новинар
Публикации: 355

Профил
Отговори #12: 27 Януари 2007

Хей, страхотна група! Одобрение Успяс да се сдобия с 3 албума(засега)- Unlike A Virgin 1999, Ma Non Troppo 1997 и A Tribute To A Ghost 2004. Имат доста силни попадения като Surrender, Hall of Mirrors(когато чуя и останалите ще се редактирам Усмивка)) Текстовете им са добри, вокалът също е много добър и не се повтарят(нито себе си, нито някой друг). Успяха да ми грабнат вниманието и от сега нататък, ще ми е интересно следя развитието им.
VANS
Гратис Любовник
Публикации: 58

Профил WWW
Отговори #13: 27 Юни 2007

търся текстовете на първите два албума("Ma Non Troppo" и "Unlike a Virgin") на словенците Silence. ако някой може да даде линк ще съм му много благодарен.. или да ми прати *.txt на schism@mail.bg  ..линк от където да сваля антологията "Key" или саундтрака "Вероника" също ще ми е полезен  Усмивка

Negative music for positive results
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #14: 27 Юни 2007

..линк от където да сваля антологията "Key" или саундтрака "Вероника" също ще ми е полезен  Усмивка

Silence, както вероятно си запознат се издават от независим лейбъл.
Чрез нелегално набавяне на дискографията им, реално ощетяваш тях и издателите им. Когато 20 души си набавят нелегално дискографията на няколко от изпълнителите, които се издават заедно с Silence, като примерно Assemblage 23, Diorama, Diary Of Dreams... Щетите, които се нанасят на лейбъла са за около 3000$, че и повече. Да не говорим, че толкова би струвал концерт на изпълнителите у нас.

С оглед на това, че Chrom и Accession са независими лейбъли, то те нямат откъде да си набавят пари за издаване на бъдещи албуми, освен от продажби.

Много скоро самите лейбъли ще обявят фалит и тогава ще търсим песни на Silence, които вероятно ще звучат доста по-зле... в Myspace.

Така че, ако поне уважаваш групите, които слушаш, не би търсил публично начини да се сдобиеш нелегално с техните продукти. Верно има си го и момента, че в България много трудно може да се намери нещо на твърдо копие, че поръчката отнема време и т.н. Не на последно място и че цените не са съобразени, но това, че няма кой да те перне през ръцете докато събираш нелегално музика, не означава, че трябва да бъде насърчавано пиратството.
Страници: [1] 2  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.