DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 2 [Всички]
  Печат  
Автор Тема: Silence  (Прочетена 9435 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
07 Януари 2007

Я като сме тръгнали да пускаме теми за различни групи, да се включа и аз  в "надпреварата" е една малко по-непозната такава - Silence. Причината да го правя е, че наскоро чух за тях... последва абсолютно побъркване. Оказва се, обаче, че доста трудно се намират техни неща из нета... та надявам се тук да ги поразискаме, защото поназнайвам още няколко техни фена по тез' форумни ширини Намигване
Аз лично имам три албума, от които единия се явява нещо като бест май... Vain A Tribute To A Ghost, Ma Non Troppo и Key... първият определено е лидер в личната ми класация Намигване
Я бързо си признайте кой какво има на Silence, че тотално съм се прехласнала по тази група Доволен

See what I see!
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #1: 07 Януари 2007

Vain - A Tribute To A Ghost, е всъщност албум на Silence и Vain.
Попаднах на Silence доста отдавна, но им обърнах по-сериозно внимание след като се появи въпросният албум. Иначе преди време май го бях описал малко по-подробно в дневника.
Някъде из нас се намира и диск с този албум преди да се издаде комерсиално, но за съжаление има досадно пращене, което се появява само когато албума се просвирва през cd-rom (Тоест трябва да се намери някакво аналогово решение, за да го споделя с хора, които биха се интересували) Наскоро се появи и документално филмче за Vain.

А иначе самата група е много приятна, напоследък ме очароваха с колаборацията си с Laibach. В момента Silence са на турне с тях, за да промотират албума на Laibach - Volk (който издадоха Mute преди време) и по всяка вероятност ще присъстват в София на 14ти Февруари.
Повече информация за участието им във Volk може да прочетете на този адрес.
Kevy
Екип

Профил WWW
Отговори #2: 07 Януари 2007

Vain - A Tribute To A Ghost, е всъщност албум на Silence и Vain.
Попаднах на Silence доста отдавна, но им обърнах по-сериозно внимание след като се появи въпросният албум. Иначе преди време май го бях описал малко по-подробно в дневника.
....
Чела съм този дневник... всъщност повечето хора, с които съм обсъждала тази група говорят за този албум, който наистина е разкошен... но се оказва, че и останалите неща на Silence са доста добри и като цяло групата прави супер интересна мизика...

Иначе разглеждайки линка, който си дал, разбирам, че ми липсва единствено Unlike A Virgin (1999)... не знам защо си мислех, че имат доста повече неща ... питам се как е възможно в Словения да има подобни групи, а в БГ да няма дори и една, която да се доближава поне малко до това звучене... и осъзнавам, колко ужасно далеч сме от Европа всъщност Плачещ...

Иначе силно се надявам да дойдат в България с Laibach Доволен

See what I see!
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #3: 07 Януари 2007

А иначе самата група е много приятна, напоследък ме очароваха с колаборацията си с Laibach. В момента Silence са на турне с тях, за да промотират албума на Laibach - Volk (който издадоха Mute преди време) и по всяка вероятност ще присъстват в София на 14ти Февруари.

Това е страхотна изненада за мен Шок! Наистина във Volk има множество елементи напомнящи Silence. Много ми беше любопитно на какво се дължи тази прилика, а ето, че те имали значително участие в записите на албума Ангелче. Значи на 14-ти има голяма вероятност да гледаме две любими групи наведнъж Пощурял!
В Last.fm може да се види колко често слушам любимите ми Pitaju me, pitaju, Belief, Skin, Favourite Routine и Surrender от Vain - A Tribute To A Ghost Одобрение.

Иначе, освен посочените от Кеви албуми имам и саундтрака на Silence към театрална постановка, наречен Maison Des Rendez-Vous, както и невероятният албум Veronika, изцяло вдъхновен от култовата книга на П. Коелю- "Вероника решава да умре". Определено си заслужава да се чуе от всички фенова на Silence. Ето и обложката:

Прикаченият файл е изтрит при прочистване.

* Veronika.JPG (12.38 KB, 300x225 - видяно 415 пъти.)

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
Kevy
Екип

Профил WWW
Отговори #4: 07 Януари 2007

...В Last.fm може да се види колко често слушам любимите ми Pitaju me, pitaju, Belief, Skin, Favourite Routine и Surrender от Vain - A Tribute To A Ghost Одобрение.
...

Хех, Роузи, за теб изобщо не подозирах.. явно не е ствало дума, когато сме говорили. Не знам имаш ли любими песни извън трибюта на Vain, но аз изключително се запалих по The Player и I Love You, която въпреки необещаващото заглавие, според The Fein, е просто невероятна песен - и двете са от Ma Non Troppo.... последното парче, което ми влезе сериозно сред любимостите е Talkshow от антологията Key... Доволен

Иначе парчето, което първо ми "влезна под кожата" беше  Skin... на Hall of Mirrors (featuring Anne Clark) вече се влюбих - тази песен ще си остане моята One Caress на Silence Млъкнал

See what I see!
julianep
Ултрас
**
Публикации: 551

Профил WWW
Отговори #5: 07 Януари 2007

Тук мога да се включа и аз, като вметна, че Hall Of Mirrors е песен на моите любимци - Kraftwerk Зъл
Kevy
Екип

Профил WWW
Отговори #6: 07 Януари 2007

Тук мога да се включа и аз, като вметна, че Hall Of Mirrors е песен на моите любимци - Kraftwerk Зъл

... Ха, така ли?!

Хм, това не го знаех... вметкайте моля, знаех си, че ще е полезно да се обсъди групата по форумски, особено след като тотално ми липсва информация за тях ...

Сега ще трябва да потърся и чуя оригинала на тази песен...

See what I see!
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #7: 07 Януари 2007

Хм, приятно съвпадение - първата песен, която си пускам за днес е Someone Else's Song и първата тема, която отварям е тема за Silence Усмивка Чудесна група са, мина доста време докато открия авторските неща - засега освен Vain трибюта имам и саундтракът Maison Des Rendez-vous. Добро впечатление прави и че за разликата от хилядите електронни групи в момента, Silence доста по-успешно бягат от клишетата и имат силни текстове.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #8: 08 Януари 2007

Silence имат наистина свое звучене, което ги освобождава от бремето да бъдат спрягани като сателит на някоя голяма група. Когато проверих дискографията им и аз останах изненадан от скромния актив - групата е създадена през 1992 година, но първия им студиен албум е факт едва през 1997ма. Това обаче от своя страна дава донякъде обяснение защо музиката им е толкова зряла и силна. Имали са време да експериментират, да свикнат с присъствието на публиката и изпълненията на живо, далеч преди да седнат в студиото за записването на материал, който да влезе в дискографията им.
 Една от малкото съвременни групи, които ще следя с интерес и в бъдеще. В тази връзка, въпреки че не съм любител на Laibach, имайки предвид сериозния принос на Silence към крайния продукт се замислям за посещение на концерта в София.
Aleksandrovster
Новинар
Публикации: 355

Профил
Отговори #9: 08 Януари 2007

Някой може ли да ми помогне да опозная тази група? Ангелче На Л.С... Усмивка
MaoriGirl
Посветен
Публикации: 365

Профил
Отговори #10: 08 Януари 2007

Някой може ли да ми помогне да опозная тази група? Ангелче На Л.С... Усмивка

Наистина,помогнете на невежите да прибавим още една група в списъка си Усмивка
Преди бях попадала на информация за Silence,но опитът ми да намеря нещо тяхно ( например цялата дискография Очиврът)се оказа неуспешен.
Kevy
Екип

Профил WWW
Отговори #11: 08 Януари 2007

...Преди бях попадала на информация за Silence,но опитът ми да намеря нещо тяхно ( например цялата дискография Очиврът)се оказа неуспешен.

Ох, наистина са много трудни за откриване... все едно да търсиш стар албум на компакт-диск на Клас, примерно... безкрайно съм благодарна на halojo, която само с две песни успя да ме подлуди и не знам защо сега си мълчи Зъл

See what I see!
Aleksandrovster
Новинар
Публикации: 355

Профил
Отговори #12: 27 Януари 2007

Хей, страхотна група! Одобрение Успяс да се сдобия с 3 албума(засега)- Unlike A Virgin 1999, Ma Non Troppo 1997 и A Tribute To A Ghost 2004. Имат доста силни попадения като Surrender, Hall of Mirrors(когато чуя и останалите ще се редактирам Усмивка)) Текстовете им са добри, вокалът също е много добър и не се повтарят(нито себе си, нито някой друг). Успяха да ми грабнат вниманието и от сега нататък, ще ми е интересно следя развитието им.
VANS
Гратис Любовник
Публикации: 58

Профил WWW
Отговори #13: 27 Юни 2007

търся текстовете на първите два албума("Ma Non Troppo" и "Unlike a Virgin") на словенците Silence. ако някой може да даде линк ще съм му много благодарен.. или да ми прати *.txt на schism@mail.bg  ..линк от където да сваля антологията "Key" или саундтрака "Вероника" също ще ми е полезен  Усмивка

Negative music for positive results
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #14: 27 Юни 2007

..линк от където да сваля антологията "Key" или саундтрака "Вероника" също ще ми е полезен  Усмивка

Silence, както вероятно си запознат се издават от независим лейбъл.
Чрез нелегално набавяне на дискографията им, реално ощетяваш тях и издателите им. Когато 20 души си набавят нелегално дискографията на няколко от изпълнителите, които се издават заедно с Silence, като примерно Assemblage 23, Diorama, Diary Of Dreams... Щетите, които се нанасят на лейбъла са за около 3000$, че и повече. Да не говорим, че толкова би струвал концерт на изпълнителите у нас.

С оглед на това, че Chrom и Accession са независими лейбъли, то те нямат откъде да си набавят пари за издаване на бъдещи албуми, освен от продажби.

Много скоро самите лейбъли ще обявят фалит и тогава ще търсим песни на Silence, които вероятно ще звучат доста по-зле... в Myspace.

Така че, ако поне уважаваш групите, които слушаш, не би търсил публично начини да се сдобиеш нелегално с техните продукти. Верно има си го и момента, че в България много трудно може да се намери нещо на твърдо копие, че поръчката отнема време и т.н. Не на последно място и че цените не са съобразени, но това, че няма кой да те перне през ръцете докато събираш нелегално музика, не означава, че трябва да бъде насърчавано пиратството.
VANS
Гратис Любовник
Публикации: 58

Профил WWW
Отговори #15: 27 Юни 2007

Цитат
...Така че, ако поне уважаваш групите, които слушаш, не би търсил публично начини да се сдобиеш нелегално с техните продукти. Верно има си го и момента, че в България много трудно може да се намери нещо на твърдо копие, че поръчката отнема време и т.н. Не на последно място и че цените не са съобразени, но това, че няма кой да те перне през ръцете докато събираш нелегално музика, не означава, че трябва да бъде насърчавано пиратството.

offtopic: на полседния лайв на който присъствах бях единствения човек който си купи диск на бандата.. а когато писах на mindown(БГ група) с въпрос как мога да се сдобия с албума им ми казаха че нямат копия и не знаят кога ще имат.. когато имам реална възможност си купувам музиката..  понякога да запазиш респекта си към ъндърграунд група означава просто никога да не я чуеш

Negative music for positive results
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #16: 27 Юни 2007

offtopic: на полседния лайв на който присъствах бях единствения човек който си купи диск на бандата.. а когато писах на mindown(БГ група) с въпрос как мога да се сдобия с албума им ми казаха че нямат копия и не знаят кога ще имат.. когато имам реална възможност си купувам музиката..  понякога да запазиш респекта си към ъндърграунд група означава просто никога да не я чуеш

Ами като дойдат Silence в България ще имаш възможността да си купиш и диск на групата, дано не си единственият отново. Ухилен
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #17: 22 Юли 2007

Ако си спомняте, в интервюто си за DM.org, Бенко спомена, че Silence записват освен нов албум и саундтрак, като той е пред завършване, както ни информира официалния им сайт.

Саундтракът към пиесата "Barroco" на Томас Пандър, която ще бъде поставена в "Centro Cultural de la Villa de Madrid" на 12-ти септември, е пред завършване. Записан заедно с мадридския симфоничен оркестър, този албум ще бъде своеобразен дебют на групата в класическата музика.

The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #18: 15 Ноември 2007

Едноименният саундтрак към пиесата Love Unto Death ще бъде издаден през декември, като точната дата подлежи на уточняване.

Издаването на другия саундтрак, който Silence композираха през тази година, Barroco се отлага за неопределено време, поради неяснота относно авторските права на песните в него.

Също така, словенците продължават работа по новия си студиен албум.

The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #19: 24 Март 2008

В news секцията на сайта на Silence има филм за създаването на пиесата Barroco, чийто саундтрак е написан от групата, а във филма може да чуете "Guillotine", "Fetes galantes" и "Halfway There, Mostly Nowhere", които звучат много обещаващо. Също така, саундтракът "Ljubezen na smrt/Love Unto Death" е издаден, но само в Словения и като че ли е неоткриваем виртуално. Междувременно, Бенко и Хладник пишат музиката и на още няколко постановки. Жалко, че тези хора работят адски усърдно, а имаме възможността да чуем толкова малко от това, което записват.
Последна редакция: 24 Март 2008 от The Fein

kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #20: 24 Март 2008

Сайлънс не трябваше ли да издадат и албум през настоящата година? Надявам се работата по саундраците към различни постановки няма да забави записването на новия диск  на групата.
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #21: 21 Юли 2008

Новият албум на Silence ще носи заглавието "The Passion of the Cold" и ще се появи на 1-ви септември. Той ще е двоен, съдържащ 30 песни, 3 от които ще са на италиански. Голяма част от тях са от музиката, която Борис и Хладник композираха за пиесите "Barroco" и "Kaligula" на Томас Пандур, а други са били вдъхновени от тези постановки. В записите за участвали Младежката Филхармония на Мадрид, както и хорът Cantanti Trasfigurati. Интересно ще бъде и оформлението на албума - обложката ще бъде във формата на книга с дебели корици, с 32 страници вътре, в които ще има нови снимки, текстове, както и две есета.

Очаква се скоро да бъде пуснат и мини сайт, посветен на "The Passion of the Cold". А докато това се случи, на официалния им сайт може да чуете една от новите песни - "The True Nature of Happiness", която звучи гениално.

The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #22: 26 Август 2008

На мини сайтът за "The Passion of the Cold" може да изслушате 8 от 30-те трака от новия албум на Silence, както и да се запознаете по-добре с историята на проекта.

Имах възможността да чуя целия албум, който е изпълнен с много романтика и мелодичен мрак, както и всъщност всичко издадено от словенците досега. Някои от инструменталите от втория диск (саундтракът на "Caligula") носят атмосферата на "Veronika", но като цяло "The Passion of the Cold" е едно ново преживяване, изпълнено с интимност и вдъхновено от класическата музика. Не е трудно докато слушаш албума да си представяш сцени от стар любим филм. Макар и само 7 от песните да са с вокали от Борис - те носят невероятна сила, най-вече заради гласа му, който е в по-добра форма от всякога.

The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #23: 18 Ноември 2008

Прикачам английския превод на обширното и много интересно интервю, което руския сайт tri-tone.ru е направил с Борис Бенко, който отново е бил в настроение да покаже типичното си чувство за хумор.  Усмивка

* interview_silence_by_evereve.doc (41.5 KB - свалено 174 пъти.)

SoFaD
Ултрас
*
Публикации: 513

Профил
Отговори #24: 23 Ноември 2008

взех, че се излъгах и го чух аз този двоен албум, и мога само да споделя позитивното мнение, Passion е точно определение, за Cold не мога да съм толкова сигурна, просто не чувствам никаква студенина от него, напротив Усмивка прекрасни пиано (и не само) композиции... на трето слушане все още ми звучи като едно цяло, определено мога да кажа че има открояващи се неща, но имам чувството, че те са там само за да помогнат на човек да не се загуби изцяло в точката, в която се е заблял Намигване

ages of delirium
curse of my oblivion
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #25: 26 Януари 2009

След електро-попа и класиката, Silence стъпват смело и в полето на джаза. На http://silence-zone.com/news.htm може да се прослуша инструментала "Mousetrap", част от саундтрака на постановката "Hamlet", по който са работили пет месеца.

Други актуални проекти на дуото са музиката към "A Fistful of Shakespear" и "Ella", както и първият им саундтрак за филм - "Slovenka". Колкото от тези тонове композиции ще бъдат издадени - засега е неизвестно. Освен тези четири проекта, Борис Бенко участва като гост вокалист в новия албум на Helium Vola, който ще се появи в началото на тази година.

The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #26: 29 Септември 2009

Музиката на словенското дуо вече ще звучи и в български театър! "Les Egoistes" ще е част от музиката в "Схватки" от Катрин Нейз, която ще бъде поставена от Петър Денчев в Младежкия театър. Ето го и целия анонс:

Цитат
„Схватки”
от Катрин Нейз
постановка и сценичен вариант: Петър Денчев
сценография и костюми: Мариела Малова
музика: Anton Webern, Silence
участват: Албена Григорова и Лиляна Шомова

Две сестри се борят да спасят усещането за сигурност в собствения си парадоксално ограничен живот. Докато майка им умира, те изживяват своя взрив от омраза, любов и страх. На крачка от неизбежния край на обективното съществуване – смъртта, те отказват да приемат собствената си нищета. Смъртта, която очаква майка им, се превръща в катализаторът на собствената им проблематичност и отключва дълго неизречени истини.

Дата: 11.10.2009 г.

Час: 19.00ч.

Място: Младежки театър „Николай Бинев“ София

камерна зала

Представлението ще участва на фестивала „Панаир на младите“ в Младежки театър „Николай Бинев“ София, който тече от 9 до 15 октомври.

Заповядайте!

Междувременно Silence завършиха саундтрака си за игралния и обикалящ европейските фестивали "Slovenka", чийто обещаващ трейлър може да се види на www.silence-zone.com
Последна редакция: 29 Септември 2009 от The Fein

The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #27: 08 Февруари 2012

Седем години след Vain и безбройни саундтраци през това време, Silence са вече готови с новия си студиен албум - Musical Accompaniment for the End of the World (Songs for Two Pianos, Tactful Synths and Voice), който ще бъде издаден на 100-годишнината от потъването на Титаник - 14 април 2012  Усмивка

Междувременно дуото качи голям брой неиздавани песни и композиции в Soundcloud.

kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #28: 08 Февруари 2012

Скоро ги слушах и се зачудих дали няма да издават нещо ново, но после ми щукна друга идея в главата и забравих да проверя. Супер, мерси Светльо за хубавата новина!
 Одобрение
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #29: 14 Април 2012

Целият нов албум на Silence, Musical Accompaniment For The End of The World, може да се чуе на профила им в Bandcamp. Въпреки, че както пее Бенко в първата песен, 'kisses and dreams and all the works of art they just cannot feed the human heart', на първо слушане ми се струва, че албумът е онези, които могат да запълнят някоя празнина, ако им се позволи. И мисля, че ще допадне особено на хората, които харесаха песните от Passion of The Cold. Между другото, в края на описанието на албума, пише, че е мастериран в студио, наречено Master and Servant в Хамбург  Усмивка

В деня на издаването на албума, с който се отбелязва и век от потъването на Титаник, излиза и нов клип. Както предишното видео, така и това е всъщност откъс от филма - в случая югославската (словенската) драма Ples v dežju от 1961 г, смятана за първия film noir в страната.

<a href="http://www.youtube.com/v/_KxHhAElevw?version=3&amp;amp;hl=en_US" target="_blank">http://www.youtube.com/v/_KxHhAElevw?version=3&amp;amp;hl=en_US</a>

А ако не сте гледали видеото към прекрасната Death Is New York...

<a href="http://www.youtube.com/v/2pzsCxdgB28?version=3&amp;amp;hl=en_US" target="_blank">http://www.youtube.com/v/2pzsCxdgB28?version=3&amp;amp;hl=en_US</a>
Последна редакция: 14 Април 2012 от The Fein

Страници: 1 2 [Всички]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.