DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1]
  Печат  
Автор Тема: Damon Albarn  (Прочетена 2628 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
atomheart
Агент
Публикации: 116

Профил WWW
17 Януари 2007

Стана дума за Джарвис Кокър и веднага си помислих, 4е е редно да се спомене името Деймън Олбърн. Основна фигура и автор на песните в една от най-важните (всъ6тност май "една от" спокойно може да отпадне) бритпоп групи на деветдесетте - Blur, 4есто сравнявани с Оейсис, но много над тях в музикално и идейно отно6ение (по ли4но мое мнение, разбира се). В най-активния си период Блър дават на света невероятните Parklife, 13, Great Escape, а на Великобритания - сарказма към нея самата и британския на4ин на живот. След напускането на китаристът Греъм Коксън, оба4е, не6тата за Блър тръгват надолу, въпреки комерсиалня успех на последният им албум Think Tank (дело на един не безизвестен в този форум продуцент). И то4но тогава Деймън св появява отново, с нов проект заедно с аниматора Jamie Hewlett, скрит зад манга квартета Gorillaz. Успехът и популярността на Горилаз надминават този на Блър, странната смесица от хип-хоп, трип-хоп и пънк привли4а о6те по-ве4е фенове и доказва невороятния талант и усет към поп зву4енето на Олбърн.

В края на този месец 6те излезе първия албум на The Good The Bad and The Queen - поредния проект на неуморният Д.А., този път заедно с Пол Симънън от The Clash на баса и Тони Алън на барабаните (за който Брайън Ено е казвал, 4е е вероятно най-добрия барабанист на вси4ки времена), което се о4аква да бъде завръ6тане към по-алтернативното рок зву4ене, съ4етава6тото Parklife с London Calling. За мен поне, това 6те е първият задължителен албум за 2007.

Интересно ми е какви са мненията (ако изоб6то има такива) относно твор4еството и дейностите на този 4овек и доколко музикалните му търсения стигат по-дале4 от обикновения комерсиален усет към нуждите на даденият момент.
Последна редакция: 11 Февруари 2007 от atomheart
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #1: 17 Януари 2007

Blur винаги са ми били доста надценена група, въпреки че си имат своите доста добри моменти - ако не Blur, то поне Деймън с множеството си проекти е победил Oasis, които правят едни и същи неща и си мислят, че управляват света, а всъщност вече популярността им не минава сякаш Англия.
Вероятно ще проверя The Good The Bad and The Queen, но засега не подхождам с големи очаквания. Мисля, че преди месеци се появи и официално информация за нов албум на Блър, но сякаш нищо не излезе от това....

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

atomheart
Агент

Профил WWW
Отговори #2: 17 Януари 2007

Според мен "надценена" е доста нето4на дума за Блър. За пове4ето хора, които не се интересуват от този тип музика те винаги са стояли в сянката на Оейсис, ако изоб6то са 4ували за тях. Прав си, 4е на Оейсис просто им липсва интелигентността на Деймън и в музиката и в текстовете и докато те се вживяват в ролята си на герои на работни4еската класа обладани от духа на Ленън, Деймън не спира да създава постоянно интересна и актуална музика и да провокира - не6то доста по-близко до духа на Ленън, всъ6тност...
deiv4o
Гост
Отговори #3: 01 Април 2007

THE GOOD THE BAD AND THE QUEEN
 HAMMESHMIT PALAIS
31/03/07

Добрият стар Damon,Paul Somonon from The Clash  и китариста на Verve, една много добра банда с един много добър албум според мен, както и ги представиха Одобрение банда без име понеже всеки един от тях е много голямо име в музиката и пяха в една великолепна зала която за съжеление  и беше снощи последният гиг Плачещ стана весело когато Paul Somonon от The Clash извади един чук и жзе да труши сцената  за да си вземе парче, записах целият концерт и сега ъплоъдвам да кача  Одобрение ще ви хареса

Прикаченият файл е изтрит при прочистване.

* albarn.jpg (38.7 KB, 350x262 - видяно 320 пъти.)

* albarn and somonon.jpg (42.7 KB, 350x262 - видяно 311 пъти.)

* albarn on piano.jpg (44.27 KB, 350x262 - видяно 329 пъти.)

* damon albarn.jpg (44.71 KB, 350x262 - видяно 312 пъти.)

* paul somonon from the clash.jpg (41.73 KB, 350x262 - видяно 310 пъти.)
Последна редакция: 01 Април 2007 от deiv4o
atomheart
Агент

Профил WWW
Отговори #4: 01 Април 2007

Браво, снимките са много добри, о4аквам с нетърпение записа! Албумът при мен се върте6е постоянно около месец след като излезе. После ми доску4а, но пак от време на време се връ6там към него.
Жалко е, 4е поне за сега нямат бъде6ти дати за концерти из континентална Европа (с изкл. на у4астията им по фестивали).
deiv4o
Гост
Отговори #5: 02 Април 2007

80s life

253mb
deiv4o
Гост
Отговори #6: 26 Март 2010

Новият албум на Gorillaz - Plastic Beach  е невероятен:0 преслушаите го Одобрение
Страници: [1]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.