DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Анкета
Въпрос: Бихте ли присъствали на коктейла в събота на обяд
ДА - 32 (84.2%)
НЕ - 6 (15.8%)
Общ брой гласове: 38

Страници: 1 ... 6 7 [8] 9
  Печат  
Автор Тема: НОВИНИ: [2-3 МАРТ 2007] - DM.org Convention 2007 - клуб Петното, Пловдив  (Прочетена 55301 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
MO.
Гост
Отговори #105: 11 Март 2007

Ами да, сега се сетих, че пуснах и КЛАС "Река си ти" точно в края на 2рия си сет след "Loveblaster" понеже Fein си търсеше некав диск да ме смени и не оставаше време и диска на КЛАС ми беше под ръка......такъв е спомена ми, извинете ме плийс, Fein ще трябва да допълни песента към сетлиста в поста си с репорта.....да си знаем за след години кво сме слушали на младини!  Ухилен Пощурял Намигване

www.myspace.com/moloveblaster
silver wings
Опасен
Публикации: 232

Профил
Отговори #106: 11 Март 2007

Браво,МО!
Аз доста се изкефих на КЛАС!Така че благодаря на теб че го пусна и на The Fein,че не си е намерил диска бързо! УсмивкаЧестно старашно много се изкефих на КЛАС беше страшна изненада!Благодаря,Благодаря,Благодаря!!!!!!

Let me show you the world in my eyes...
julianep
Ултрас
**
Публикации: 551

Профил WWW
Отговори #107: 11 Март 2007

В еуфорията след концерта на Ревю, с Миро не успяхме да си водим прилежни бележки какво пускаме, така че ще публикувам парчетата, които успях да възстановя и за които съм сигурен, че звучаха .. ако някой се сеща и за други неща, нека пише лично, за да попълвам архива Полицай
Остава и Миро да публикува....

julianep:

Depeche Mode – Halo
David Bowie – Little Wonder
De/Vision – Keep Your Dreams Alive
Kraftwerk – Spacelab
Depeche Mode – My Secret Garden
The Cure – Just Like Heaven
Нова Генерация – Страх II
Depeche Mode – I Feel Loved
Mesh – Waste Of Time
Covenant – Bullet
Depeche Mode – It’s No Good
Covenant – Stalker
Depeche Mode – Never Let Me Down Again .. Aggro Mix
Depeche Mode – Never Let Me Down Again
Kraftwerk – Trans Europe Express
Covenant – Final Man
Red Flag – Pretty In Pity
Depeche Mode - In Your Room
Depeche Mode – Shake The Disease .. In Sofia
Mesh – I Don’t Think They Know
Depeche Mode – I Want You Now
Camouflage – That Smiling Face
Depeche Mode - Agent Orange
Depeche Mode - Insight

yori, явно не само ти помниш Insight Намигване 
Последна редакция: 11 Март 2007 от julianep
yori
Посветен
Публикации: 363

Профил
Отговори #108: 11 Март 2007

Аз искам да благодаря за този красив край на вечерта в петък с Insight Одобрение след неприятната новина, че е време да си ходим настроението ми за кратко помръкна, но когато след секунди чух меденото гласче на Mr. Gahan - this is an insight, into my life ... всичко пак беше ... Очиврът
Мерси много!!!
 Усмивка
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #109: 12 Март 2007

Остава и Миро да публикува....

Уви не ми останаха много спомени от тази вечер. Спомням си няколко неща, които се получиха доста добре. Soft Cell - Tainted Love (Club 69 Mix) / Depeche Mode - Personal Jesus (Holier Than Thou Approach) / Depeche Mode - Personal Jesus (Live / Sofia). След Never Let Me Down Aagain това е сигурно е следващата подобна комбинация, с която може да се импровизира и до над 10 минути.
Бях си направил труда да запиша по-голямата част от нещата, които съм пуснал, но уви тези записки не е ясно къде точно се намират. С други думи би трябвало да има начин, да се възстанови сета, но може и да не е много скоро.
sisterofnight
Ултрас
*
Публикации: 540

Профил WWW
Отговори #110: 12 Март 2007

Доволен Аз пък си спомням Кейт Буш с  Running Up That Hill от сета на Миро.  Ухилен С общи усилия може и да го възстановим целия. Одобрение
Последна редакция: 12 Март 2007 от sisterofnight

"I'm my own worst enemy"
SinnerInMe
Гратис Любовник
**
Публикации: 49

Профил
Отговори #111: 13 Март 2007

Също така от сета на Shunt в петък вечер звучеше и моята любима песен - DE/VISION "Try To Forget"   Одобрение  Усмивка

<a href="http://www.depeche-mode.org/flyers/banerafterfinal.swf" target="_blank">http://www.depeche-mode.org/flyers/banerafterfinal.swf</a>
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #112: 23 Март 2007

Също така от сета на Shunt в петък вечер звучеше и моята любима песен - DE/VISION "Try To Forget"   Одобрение  Усмивка

Да, даже си спомням, че настояваше и в събота да я чуем, но уви... И все пак ми е странно как хората, които харесват дадена група може в продължение на няколко години да искат все една и съща песен. Даже накрая ще почна съзнателно да не я пускам. Нещо, което се опитвам да направя с Enjoy The Silence. Все още има хора, които едва ли не цяла вечер седят на DM парти, за да чуят въпросната песен...

По спомени в петък звучеше и:

Depeche Mode - To Have And To Hold (Spanish Taster) ?
Visage - Fade To Gray
Kate Bush - Running Up That Hill
Depeche Mode - Suffer Well
Клас - ?
Soft Cell - Taited Love (Club 69 Remix)
Depeche Mode - Personal Jesus (Holier Than Thou Approach) / (Live / Sofia)
The Cure - The Walk (Infusion Remix)
Depeche Mode - World In My Eyes (Cicada Remix)
De/Vision - Try To Forget
Depeche Mode - Master And Servant
The Cure - Fascination Street ?
Depeche Mode - Everything Counts ?

Assemblage 23 - Complacent ?
Edge Of Dawn - Damage (Forma Tadre Remix) ?
Covenant - Final Man ?

(този момент си го спомням, но не знам дали е от петък или от явяването ни в Interactive, странно е понеже изглежда Юли е пуснал Final Man)
Depeche Mode - Agent Orange (Това по спомени май аз го пуснах... след което се чудих с какво да го смеся и Юли спомена, че би го смесил много добре с Insignt... Изобщо... последните няколко часа на партито в петък бяха доста добри...жалко, че доста хора се оттеглиха по-рано.

Тези с въпросителните не са ясни, а също така и липсват няколко песни, които просто нямам конкретен спомен дали съм пуснал в петък. Ако трябва да съм честен... много от нещата покрай събора са ми като филм, който съм гледал и ми е харесал, но не си спомням напълно.
Надявам се скоро да имам възможност да възстановя целият сет след като си погледна бележките. Имах спомен, че съм ги взел със себе си, но след като си прерових багажа няколко пъти - не ги открих. Ако все още са си в нас... то няма къде да избягат.

Спомените ми от сетлитове по партита са доста неясни... Миналата година си спомнях, че съм пуснал Shine, но изглежда само съм я преслушал на слушалките. В петък доста от нещата бяха на подобен принцип. Преслушах доста песни, които съм почти сигурен, че съм пуснал, но може и да не съм. Имам спомени, че заредих Subkutan, но дали съм пуснал песен от него...
Странно е понеже част от тези песни и утре да ги пусна в даден клуб, пак няма да имам спомен дали съм ги пуснал, поради простата причина, че съм ги чувал твърде много и дори не си правя труда да ги слушам.
Ако трябва да говорим за спомени... все още имам спомен, че в началото на афтър, партито миналото лято, пуснах You Didn't Want Me на Mesh.
Както и от миналият събор, имам спомен, че Юли пусна Bullet на Covenant след което само Кирил и Миряна танцуваха. Направи ми впечатление, че май само те се зарадваха истински и на Freedom на De/Vision, която пък чухме в събота. Изобщо към края на партитата имам навика да се забавлявам малко повече. Така се случи и в събота. Просто излезнах и пуснах няколко песни, които на мен ми се слушаха. Облегнах се на стената, която беше окрасена със зъбчати колела (индъстриъл мотиви, хих) и наблюдявах хората, които все още не са си тръгнали. Мина ми и мисълта дали, ако "промием мозъците" на хората с точно тази песен... то на следващото парти няма да има човек, който да е седнал докато звучи въпросната песен (която има прекрасен клип, между другото)... и дали всъщност се случи подобно нещо с Bullet на Covenant ?

Нещото, което пропуснахме да споменем публично, е че дни преди събора с Юли гостувахме в ММ и имахме възможност да представим нещата, с които се занимаваме, както и да споменем няколко думи за самият събор. Запис от предаването ще се появи, но няма да е скоро. За там също се готвеха някакви сетове или поне такива спомени имам. Също си спомям, че променихме и сценарият на предаването, понеже по-рано излъчиха видеото към Martyr... след кратката информация за събора се изрови мигновенно от архива видеото на Strange Affection (De/Vision) Тогава пък се беше развалило нещо в телевизията и не можеха да излъчват картина от компютър, затова и цялото представяне на проекта и минисайта... леко пропадна... или по-скоро беше без нагледни кадри от страниците на DM.org.

В петък пък имахме проблеми с озвучаването, както и с инсталирането на техниката. В следствие на което след концерта изпращя доста сериозно цялата система Изобщо всичко беше на магия и пак много леко ни се размина. Очаквах нещата да са по-зле технически, но за щастие всичко се нареди, че даже и времето беше хубаво като миналата година.

Трябва някой ден по-сериозно да опиша приключенията покрай партита. Винаги има нещо забавно, което си заслужава усилията.
Последна редакция: 23 Март 2007 от Recoil
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #113: 23 Март 2007

...Направи ми впечатление, че май само те се зарадваха истински и на Freedom на De/Vision, която пък чухме в събота....

Как не те е срам! Това ми една от любимите песни на De/Vision - много истински й се зарадвах даже, но си прав, че дансинга беше полупразен Тъжен

Assemblage 23 - Complacent - това не си го пуснал!!! Тази песен съм я слушала само веднъж на парти - пусня я Юли на последното Студио А, вероятно защото преди всяко парти го побърквах! В действителност очаквах да  пуснеш това парче и следих - тц, не я пусна - със сигурност!

За Edge Of Dawn - Damage (Forma Tadre Remix) също имам съмнения - вярно, че тази песен скоро я чух, но ми беше тотално непозната, което означава, че вероятно не съм я слушала преди.

See what I see!
sisterofnight
Ултрас
*
Публикации: 540

Профил WWW
Отговори #114: 23 Март 2007

Имам спомени, че заредих Subkutan, но дали съм пуснал песен от него...
Усмивка В петък някой пусна моята любима песен на De/Vision My Own Worst Enemy, само че преди появяването на Ревю. Ако си заредил Subkutan по това време, определено си пуснал нея Готин, това няма как да го забравя.  Очиврът

"I'm my own worst enemy"
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #115: 23 Март 2007

Добре, значи този момент с Complacent не е бил от петък.

My Own Worst Enemy, ако е била преди концерта, то някъде около нея би трябвало и да е Госпожа Емилия на Клас.

От по-късните моменти в петък си спомням и албумната версия на Photographic. За Something To Do и Black Celebration отново албумни версии също имам някакви спомени.

В събота ситуацията беше доста по-различна. По предварителен регламент имахме около 40-45 минути на сет, като аз имам предположения, че някои сетове бяха по-кратки, за сметка на други, които бяха по-продължителни.

Условията бяха поне 75% от съдържанието им да е свързано с каталога на групата. В последствие се получи така, че беше доста повече от 75%. И въпреки всичкото в момента като гледам сетовете от събота съвсем спокойно има песни, които не бяха включени в оригиналните 8 сета и без проблеми можеше да има и 5ти DJ, който да ги пусне... А още повече, че изборът му би бил доста по-богат ако е имал по-голям късмет при жребия.

Depeche Mode - Happiest Girl
Depeche Mode - I Feel Loved
Depeche Mode - Shine
Depeche Mode - See You
Depeche Mode - But Not Tonight
Depeche Mode - Precious
Depeche Mode - The Dead Of Night
Depeche Mode - The Things You Said
+ две песни на други изпълнители

------

Depeche Mode - My Joy
Depeche Mode - Freestate
Depeche Mode - Leave In Silence
Depeche Mode - Free
Depeche Mode - Surrender
Depeche Mode - Lie To Me
Depeche Mode - I Am You
Depeche Mode - Little 15
+ две песни на други изпълнители

------

Що се отнася до събота... имаше доста песни, които просто отказах да чуя как бяха смесени и отидох на горният бар, за да си поръчам на спокойствие. Отказах... сигурно защото съм си ги представял по по-различен начин или защото съм възнамерявал да ги включа в даден момент. За съжаление смесването на две песни с вокали и доста различно темпо е нещо, в което не съм много добър. Иска ми се да мога да пусна и двете песни едновременно след което плавно да премина от едната към другата, но ако не са синхронизирани... Резултата би бил едно бучене в продължение на минута и хората вместо да се зарадват... ще стоят и ще гледат тъпо, докато почне другата песен... или по-скоро докато прекратя асинхрона. По принцип за предишни партита с Юли сме си играли по отделно да измерваме темпото на една голяма част от песните и просто бях свикнал с  по-различна ситуация. За пример... Halo, Enjoy The Silence, Everything Counts и Lie To Me са в почти едно и също темпо, което е около 112-113 удара в минута. С малко повече усилия и желание от страна на DJте песните може да се изравнят и синхронизират, което ще направи смесването им доста приятно за всички. За съжаление можехме да запазим само 2 песни, като аз бях репетирал плавно смесване между Martyr и Sacred и предположих, че само МО. би пуснал Martyr, затова я запазих... в последствие той пусна Sacred. Аз пък и до ден днешен трудно възприемам Martyr, затова ако не е смесена добре с друга песен... то определено не ми е интересна и нямам желание просто да я пльосна някъде в сета. Същото се отнася и до Freelove. По-късно се отказах от Martyr и казах на МО, че съм се отказал от намерението си да я използвам. В крайна сметка се радвам, че нещата се получиха по подобен начин. Най-малкото защото си беше предизвикателство за всички и беше доста по-различно от нормалните партита на които сме присъствали или участвали.

Около тези две събития има доста неща, които ми се иска да споделя и коментирам и всеки път мненията ми стават все по-дълги.

Относно хората, които видях... Да, имам спомени, че Кеви ни запозна с Mr. Noone. Даже обясняваше нещо за някаква точка, понеже имало и човек със същото име, но без точката. Също така си спомням и че се запознах с девойка, на която изобщо не мога да си спомня името, дано не се обиди, но помня, че беше със светла тениска и надпис Dave Slave. Тя пък ми обясни, че била от фен клуба и била и от екскурзията до Истанбул. С други думи, че не била случайно дошла и т.н. Така и пропуснах да попитам как е разбрала, че ще има подобно събитие и дали е било чрез прочитане на тема във форума или лично съобщение.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #116: 23 Март 2007

В събота ситуацията беше доста по-различна. По предварителен регламент имахме около 40-45 минути на сет, като аз имам предположения, че някои сетове бяха по-кратки, за сметка на други, които бяха по-продължителни.

Условията бяха поне 75% от съдържанието им да е свързано с каталога на групата. В последствие се получи така, че беше доста повече от 75%. И въпреки всичкото в момента като гледам сетовете от събота съвсем спокойно има песни, които не бяха включени в оригиналните 8 сета и без проблеми можеше да има и 5ти DJ, който да ги пусне... А още повече, че изборът му би бил доста по-богат ако е имал по-голям късмет при жребия.

Вярно, че май всички преминахме тези 75 процента, но като се замисля май публиката нямаше нищо против  Усмивка

Колкото до жребия - преди партито имах подобни опасения, но на самото парти се убедих, че дори някой да е пуснал любима песен на друг винаги си има алтернатива, а и все пак голяма част от присъстващите си бяха добре запознати с творчеството на DM.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Admirer
Екип
Публикации: 584

Профил
Отговори #117: 23 Март 2007

Цитат
Също така си спомням и че се запознах с девойка, на която изобщо не мога да си спомня името, дано не се обиди, но помня, че беше със светла тениска и надпис Dave Slave.

Миро, предполагам, че е била Росана /уви не знам дали е регистрирана във форума и с какъв ник/. Бяха заедно с Lu, Danna и Watermark. Всички те бяха заедно с нас в Истанбул за концерта. Дано тази информация опресни малко спомените ти. Намигване

You'll taste the pain
I know
You will harvest what you sow
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #118: 23 Март 2007

...
Вярно, че май всички преминахме тези 75 процента, но като се замисля май публиката нямаше нищо против  Усмивка
...

Публиката нямаше против, но не беше според правилата... или за да съм по-точна не го отчитам, като нарушение, а по скоро, като заобикаляне, защото регламента очевидно не беше измислен, както трябва... а когато правилата не се спазват се получават и известни несправедливости - колкото повече някой е спазил предварителния регламент (т.е. е пускал песни, различни от ДМ), толкова вероятно е бил ощетен от гостите на събитието при гласуването, защото другия ДиДжей примерно е пускал само Депеш, пък те хората са дошли за Депеш Объркан... с всичко това искам да кажа, че е редно правилата да се спазват, за да са всички в еднаква стартова позиция!!!

Относно жребия - вероятно говориш така, защото беше втори... от позицията на наблюдаващ ще кажа, че жребия имаше огромно значение... и не, че касаеше толкова избора на песните - просто още в началото на втория сет на Миро, всички в клуба бяха гласували, което означава, че просто последните не са имали толкова възможност да се представят...  да, въпрос на късмет е кой ред ще ти се падне, но не подценявай късмета, че беше втори, защото лично според мен, това беше най-добрата позиция...

See what I see!
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #119: 23 Март 2007

Да, в регламента по спомени беше заявено "поне 75%" това е защото аз лично се опасявах, че част от DJте няма да включат достатъчно DM в сетовете си, затова се въведе това ограничение. Нали все пак е DM конвеншън, хихи, нека поне да е като хората. Предишната вечер... програмата беше по-волна. Но за събота ми се искаше да се наблегне на DM тъй като до момента е имало твърде много DM/Wave партита, на които се слушат все познати неща от 80те. Не че имам нещо против тях, но ми се искаше този път да ги сведем до минимум и да не се налага да пускаме Sweet Dreams или Smalltown Boy, Shout, Relax и т.н. Усмивка
В интерес на истината... точно публиката беше едно от различните неща този път. В крайна сметка всички може да си пускаме DM в клубове при това всяка седмица, но трудно се събират хора по такъв начин, че от 21.00 до 21.30ч, когато беше обявено началото, да стоят на опашка пред входа. Лично аз за пръв път станах свидетел на подобно нещо и бях леко изплашен от това, че още преди първият сет на МО, заведението беше по-пълно от предишната вечер когато все пак свириха Ревю, а входа беше същият. Мислих си: "Ако това е в 9, то какво ще стане в 12 ?"
Не знам какви точно са причините това да се случи. Със сигурност най-важното беше DM, но освен тях имаше доста хора, които бяха дошли заради атмосферата, някой бяха дошли и заради DJте, заради хората, с които общуват чрез сайта, заради концерта на Ревю и изобщо заради организацията, която се получи повече от изненадващо добре.

Колкото до жребия - преди партито имах подобни опасения, но на самото парти се убедих, че дори някой да е пуснал любима песен на друг винаги си има алтернатива, а и все пак голяма част от присъстващите си бяха добре запознати с творчеството на DM.
Да, абсолютно. Аз лично нямах никакъв проблем с жребия... Е, нямаше да е лошо, ако не бях последен, пак нямаше да се оплаквам Усмивка. Все пак когато мислихме регламетна... имах едно на ум, че е доста вероятно да съм последен и ако се справя с това, значи мога да се справя и с предишните позиции. Още повече, че знам, че когато публиката е на ниво... винаги може да се получи прекрасно парти и да се измъкнеш от "дупката", в която всяко едно подобно парти може да попадне след като се чуят най-популярните песни.

За следващото подобно събитие може да се поработи над регламента. Примерно да се заложи на задължително съотношение между албумни песни, сингли и Б-страни в сетовете. Също и може да се намали времетраенето на сетовете за сметка на ротацията на DJте. Така вероятността за грешки ще е по-малка, а и концетрацията ще е малко по-голяма, с което предполагам и че качеството ще е по-високо. От друга гледна точка ще бъде по-добре и за самите DJи, стига да не се заседяват след като им свърши времето Усмивка

Относно жребия - вероятно говориш така, защото беше втори... от позицията на наблюдаващ ще кажа, че жребия имаше огромно значение... и не, че касаеше толкова избора на песните - просто още в началото на втория сет на Миро, всички в клуба бяха гласували, което означава, че просто последните не са имали толкова възможност да се представят...  да, въпрос на късмет е кой ред ще ти се падне, но не подценявай късмета, че беше втори, защото лично според мен, това беше най-добрата позиция...
Ами това до голяма степен също зависи от подбора на песните. В крайна  сметка преди да излезна за вторият си сет, хората бяха чули почти всички по-популярни песни и е нормално да са изморени и да искат да се приберат. Освен това не е нужно посетителите да са DJи, за да измерват темпото и да гледат кой как е смесил песните си.
Последна редакция: 23 Март 2007 от Recoil
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.