DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7
  Печат  
Автор Тема: Концерти на други групи  (Прочетена 29994 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
BlackCelebration
Възбуден
**
Публикации: 139

Профил
Отговори #60: 09 Септември 2006

Продиджи '99 на стадион Академик в София, определено след Депеш това е най-истинския концерт на който съм бил...мания и лудост - не съм виждал толкова хиляди хора на едно място да се държат като изпуснати пациенти на "заведение"  Побъркан Макар, чe отзивите на другия ден бяха смешни в пресата... първо объркани цифри на посещението, второ огромен надпис "Продиджи псуваха София"?!?! над статията ама - 24 часа трагедия. Е, струваше си, макар. че 8 линейки фучаха нон-стоп и доста хора се "поожулиха" там. ]:>
Последна редакция: 09 Септември 2006 от BlackCelebration

We have lingered in the chambers of the sea
By sea-girls wreathed with seaweed red and brown
Till human voices wake us, and we drown.
ExcitedandDevoted
Възбуден
**
Публикации: 140

Профил
Отговори #61: 17 Септември 2006

Аз пък да си призная пробвах да вляза на Simply red!( Ухилен)Не 4е нещо ги харесвам ама от чисто любопитство!Та събрахме се друйинка скромна 3ма души без билети естествено, нахъсани да се правим мили о4и на охраната и да си спе4елим пропуск за малко! То пък те продаваха билети на място (45 лв ли не6то от сорта Ухилен)!някакъв ни предлага6е ВИП пропуски  за 15лв.Ама ся при положение 4е знам то4но 3 техни песни....мисля 4е няма6е смисъл Ухилен Ухилен УхиленТа си тръгнахме по живо по здраво!

Ина4е винаги съм искала да отида на концерт на Депеш и след като се осъществи тази моя ме4та, се замислям и бих се радвала ако в бъдеще ни посетят Coldplay Усмивка
Последна редакция: 17 Септември 2006 от ExcitedandDevoted

Обичайте се бе хора!
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #62: 17 Септември 2006

Еуфорията, която ме обзе покрай поредния концерт в колекцията - този на Дюран, ме накара да си припомня останалите събития, на които съм присъствал. Пропуснах само безплатния концерт на Simple Minds, което още не мога да си простя и този на Placebo, защото макар да харесвам музиката им, явно не съм бил мотивиран достатъчно. Спомням си обаче великолепните концерти на Kraftwerk - невероятно чист звук, Stereo MCs - двете гостувания бяха невероятен купон, Fаithless - Макси Джаз остана очарован от публиката, Fun Lovin Criminals - първия концерт в Пловдив бе зле, но втория в София заличи напълно лошите спомени, Moloko - невероятен глас и перфектни музиканти, Alphaville - миг безвремие, макар пред малобройна публика и то меко казано странна, разказах за тях вече в предишен пост по темата, Underworld - имам автограф и лудетините Manu Chao - еталон за импровизация по време на шоуто. Разочарован останах единствено от HIM, публиката явно бе отделила цялата си енегрия да се гримира и стоеше като декор на анимационен филм безмълвна. Потоците вода с които ни заливаше охраната размазаха грима по лицата и стана грозна гледка. А Виле Вало милия, не знам дали беше наясно къде е въобще, пушеше си кротко и си пееше скрит в облаци дим...
Концертите на Депеш не мога да сложа при останалите групи, те стоят на пиедестал високо. Намигване Шоуто на Дейв за соловия обаче, въпреки че бе нелошо, ще набутам при останалите. хихи Зъл
Rush_for_DM
Агент
Публикации: 118

Профил
Отговори #63: 27 Октомври 2006

Преди два дни Seal,изнесе един страхотен концерт.Изключително талантлив и земен,той е повече от обикновен музикант,дошъл в България,просто ей така само защото не е идвал преди или само защото са му платили.През цялото време ,пеейки той водеше диалог с публиката и изслушваше феновете,които му изкрещяваха нещо.Усмихнат,лъчезарен и неповторим Seal предаде цялата си положителна енергия на хората,които за него не са просто публика,а са тези,които вярват в него и го стимулират,и подкрепят да се развива като творец.Много емоционален беше моментът,когато един човек от публиката му подари роза,докато изпълняваше невероятната песен "Kiss from a rose".Самият той беше много поласкан и най-вече щастлив от това,че цялата зала пееше заедно с него.Не беше очаквал,че толкова хора знаеха песните му, дори заяви "Една част от вас може да не знаят текстовете на песните  и дори да не ги разбирате,но на кой му пука".
Наистина Seal успя да напълни зала 1 на НДК и най-учудващото беше,че спонсорите на концерта Bravacasa и ММ не успяха да си намерят пропуски.
Seal е от тези музиканти,които дълго време бяха очаквани да направят концерт в България.Определено оправда очакванията на всички нас,които отидехме да го чуем наживо.

Светът е голям и спасение дебне отвсякъде
S.P.
Агент
*
Публикации: 84

Профил
Отговори #64: 28 Октомври 2006

Радвам се, че сред 798 членове и истински меломани-се намери поне един , които да сподели мнение от този, концерт, които като значение за българската позиция на европейската музикална карта е не по-малко важен, претендирам аз, от идването на Ladytron например...

Благодаря за коментара относно концерта на Seal, за които дори има тема във форума...наистина се надявах да чуя повече  мнения от хората тук ,чрез които да уловя атмосферата на българския му концерт- но уви....
българската преса за пореден път ме разочарова, поне като количество на поднесената информация...имам чувството , че е не само тя този път....
Сега отивам да чета за Alphaville и Camouflage...
Последна редакция: 28 Октомври 2006 от S.P.

higher love
Rush_for_DM
Агент
Публикации: 118

Профил
Отговори #65: 30 Октомври 2006

Намигване моля!  За Seal винаги!

Прикаченият файл е изтрит при прочистване.

* seal-live in sofia.jpg (35.07 KB, 400x300 - видяно 357 пъти.)

Светът е голям и спасение дебне отвсякъде
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #66: 03 Ноември 2006

След Duran Duran и Seal, още една звезда се кани да посети България в най-скоро време:

"Брайън Адамс (Bryan Adams) завършва европейското си турне с концерт в България на 29 ноември в Зимния дворец на спорта (София). Организатор на шоуто е Жокер Медиа. 
Продажбата на билети стартира на 29-ти септември. Първоначалната цена е 50 лв и ще остане такава 45 дни, съобщават организаторите.
След това пропускът за концертът на световноизвестния изпълнител ще струва 60 лв, а в деня на концерта 70 лв.
Билети ще се продават в Билетния център на НДК, мрежите на ticketstream.bg, eventim.bg, касата на Зимния Дворец на Спорта, Билетен център “New Express” (Студентски град) и бензиностанциите на Петрол.
В България Брайън Адамс идва след  концерти в Сърбия, Хърватия, Австрия, Чехия, Унгария, Словакия и др."

(Източник: avtora.com)

Трябва да призная, че след церемонията по раздаването на наградите Оскар през 96 г. , където Bryan Adams изпълни класиката си "Have You Ever Really Loved A Woman?" доста се запалих по този изпълнител и дори имаше период, в които събирах всички плакати и статии за него, до които успявах да се докопам Очиврът. Тогава особено ми харесваше албумът му 18 Til I Die, но след като чух Ultra на DM вкусовете ми коренно се промениха и не съм слушала нищо по-ново на Bryan откак DM се превърнаха в любимата ми група Ухилен Ангелче. Настоящото му турне е в подкрепа на Антологията с хитове, която излезе миналата година. Може би някой от вас ще посети концерта в София? Объркан

Прикаченият файл е изтрит при прочистване.

* B000BEZPBE.01._AA240_SCLZZZZZZZ_.jpg (9.87 KB, 240x240 - видяно 335 пъти.)

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #67: 03 Ноември 2006

...Bryan Adams...
 Настоящото му турне е в подкрепа на Антологията с хитове, която излезе миналата година. Може би някой от вас ще посети концерта в София? Объркан

... ох, да си призная честно никога не съм си падала по този изпълнител... дори в тинейджърските ми години, когато имах залитания по разни рОмантични песновки и се заглеждах значително по певците, пак не го харесвах... винаги ми е приличал на канадски дървосекач  Ухилен, а последното му парче ми действа доста неприятно. Като цяло обаче, трябва да призная, че Браян Адамс има няколко симпатични балади (каква неприятна дума), та ако някой много приятен човек ме покани да го придружа и ми подари билет, бих се ситуирала ( Намигване Ухилен) на този концерт, но иначе мисля да пропусна.... Усмивка

See what I see!
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #68: 03 Ноември 2006

винаги ми е приличал на канадски дървосекач  Ухилен, а последното му парче ми действа доста неприятно. Като цяло обаче, трябва да призная, че Браян Адамс има няколко симпатични балади (каква неприятна дума), та ако някой много приятен човек ме покани да го придружа и ми подари билет, бих се ситуирала ( Намигване Ухилен) на този концерт, но иначе мисля да пропусна.... Усмивка

Това за "канадския дървосекач" искрено ме развесели  Ухилен  Пощурял! Добре, че не бях чула това определение преди 10 години, че както се бях влюбила в него...  Побъркан Добре, че бяха DM да ме ориентират в правилната посока. Намигване
Иначе, най-вероятно и аз няма да присъствам на концерта на Bryan Adams, но ако има повече желаещи може да си помисля.

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
Videlina
Странен Любовник
Публикации: 477

Профил
Отговори #69: 03 Ноември 2006

Ухилен Ухилен дървосекач....на мен ми прилича на Реднек, особено като си сложи любимата карирана ризка. Има три четири песни, които не са чак толкова лоши. Не бих отшла обаче на цял концерт

Angels of the Universe
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #70: 03 Ноември 2006

айде сега набедихте го и за реднек човека Усмивка, карирани ризки носеше и кърт кобейн....даже и аз имах една-две в гардероба и ги намирах за много фешън хихихихи.
Последна редакция: 03 Ноември 2006 от MAO BOY

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
Little Angel
Кукла
*
Публикации: 21

Профил
Отговори #71: 03 Ноември 2006

И аз бях на Duran,но ако трябва да си призная не бях очарована.За мен визията е много важна....побърквам се по видеостените на Depeche!Антон Корбин е просто гений...та визиятя на Duran ми се стори доста постна.Иначе всичко останало беше на 6.
Когато разбрах за Ladytron страшно се израдвах,защото са ми много любими,но след това което се получи аз лично бях бясна.Навсякъде около мен се крещеше"пуууу дал съм 20 лева искам хаус....махнете ги тия..."просто не мога да Ви опиша какво ми идише да сторя.То беше ясно,че Ladytron не се връзва с Metropolis,но както организаторите така и самите те си личеше, че са вложили адски много усилия.Радвам се поне че се бяхме събрали една шепа фенове и дадохме всичко от себе си...въпреки всичко аз се радвам,че имах възможността да ги видя на живо!

"I take pictures
photographc pictures"
SoFaD
Ултрас
*
Публикации: 513

Профил
Отговори #72: 07 Ноември 2006

Nitzer Ebb миналия вторник. Alabamahalle. Вход в 19:30. Подгряващи от 20:30. Ние влязохме към 20:00, съответно имахме достатъчно време да оглеждаме хората и да се ошашаме от немската готик сцена. Добре че поне блузките ни бяха черни, иначе щях да се чудя къде да се крия Намигване Определено имаше такива екземпляри, че страх ме хвана, може и да е само външност и зад тая външност да се крият нежни същества, обаче когато са излезли като от някой филм, почвам да се притеснявам. А аз мнооого трудно се впечатлявам - специално в този град съм виждала какво ли не, и нацистки демонстрации също, съответно когато 1/4 от средностатистическата публика на тоя концерт изглеждат като скинхедс, а ние сме може би единствените чужденци там... Е добре, повечето си бяха нормални готик фенове и аз много уважавам хората, които си имат стил и се придържат към тоя стил. Но когато видя някой опасал се до над пъпа с латекс, белезници и бицепси като на „Арни” (всъщност другата 1/4 беше като излязла от заведения от типа „Градината на говедата” или „Морковът на Инге” – въобще не се шегувам, така се казват едни от най-култовите хард гей клубове в града, в които не се допускат жени), или пък лелка в латексова рокля, вериги, шипове, пиърсинг, прическа като мистър Смит от най-косматите му периоди (не тоя от Матрицата), държейки в ръка кукличка в подобна екипировка..., това просто трябва да се види, не може да се обясни. Всеки с номера си, просто екстремните случаи ме навяват на разсъждения... особено когато въпросната лелка стои до мен на опашката за пиене...

Както и да е, първият подгряващ беше Terence Fixmer. Мноooго добър. Последните няколко парчета бяха в интерес на истината малко еднообразни и специално за мен малко тежки, но като цяло беше много разнообразен и интересен. Приятна изненада Усмивка

Вторите подгряващи – Motor - бяха абсолютни смешници. Ужасни... Позьори... Въобще не искам даже да ги обсъждам. Всъщност на някои от вас музиката може и да им хареса, въпреки че аз лично я намирам за скучна, еднообразна, и през цялото време ми напомняха на това или онова парче на едикойси... (само да спомена, че що се отнася до електронна музика във всякакъв вид, съм доста зле, и системата ми за оценяване се състои от 2 категории: „тва ме кефи” или „тва не ме кефи”). Техниката им отказа още на второто парче, и за капак на всичко решиха и на бис да излязат, въпреки че никой не ги вика. Развалиха ми доброто настроение от DJ-я. И не бяхме единствените, които им се дразнеха, чак се чудя как не ги замериха с нещо, сигурно са се притеснили да не им изцапат белите дрешки. Неприятна изненада Намигване

И най-сетне някъде около 22:00 почнаха и Nitzer Ebb. Като човек, който не е особено запознат с творчеството им, само мога да кажа, че ми харесват, но не биха ми станали любимци никога, освен ако не съкратят вокали, много рева тоя човек и много си бърка в гащите (хмм, може би му помага?). А дамата с палките добре би се вписала при „клиентките”. Публиката беше малко, но се танцуваше и скачаше доста (което определено не беше така на Sisters of Mercy примерно). Shame ми хареса доста на живо, втория бис също (I Give to You?). След него си тръгнахме, не мисля че щеше да има и 3-ти, така или иначе искахме да изпреварим тълпата в метрото. Не знам какво изпълниха като сетлист, споменах вече, че не съм много наясно Намигване Може и да ме питат някои, какво тогава съм търсила аз на тоя концерт, еми обичам да си разширявам кръгозора примерно Намигване а и просто обожавам да ходя на концерти  Усмивка

ages of delirium
curse of my oblivion
yori
Посветен
Публикации: 363

Профил
Отговори #73: 08 Ноември 2006

това лято бях доста активна по посока на концертните изяви в милата ни родина! сега ще си спомня само за Whitesnake ... е, като се има впредвид, че тъй като пропуснах предишният им концерт в София, (за което много съжалих)  се зарекох да отида на следващия, независимо дали ще е след 10 или 20 години. Не съм и помисляла, че в такъв кратък период те ще дойдат 2 пъти! Бях там с моят малък брат и неговата приятелка. Попринцип най-любимата ми тяхна песничка е Here I Go Again и още в началото на концерта надух главата на брат ми, че когато я запеят трябва да ме качи на конче - това до сега не ми се беше случвало, понеже бяхме доста близо до сцената, когато ме качи виждах всичко перфектно, направо летях, не мога да го опиша с думи дори, беше невероятно, иключително преживяване. Най-голямата ми грешка е, че винаги се сещам в последния момент за билети и то естествено са останали най-евтините и съответно най-скапаните места. Въпреки, че на Депеш бяхме пред една от палатките пак си беше "терен" Тъжен ей за това, вече знам по-раничко да ти е мирна главата Очиврът
маргото
Странен Любовник
*
Публикации: 408

Профил
Отговори #74: 15 Ноември 2006

Предстоящи  концерти:

IAMX - 08.12.2006 Будапеща
Client - 09.12.2006 Будапеща

И двата концерта НЕ са официално потвърдени все още, но докато се потвърдят може да се направи някоя и друга резервация  Намигване

p.s. IAMX са се отказали от Будапеща...
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
За съжаление Wizzair вече нямат полет до Будапеща  Плачещ
Malev обаче донякъде компенсират с добра оферта -164.31 Евро за двете посоки с летищните такси.
Последна редакция: 16 Ноември 2006 от margoto

It’s definitely possible; we probably wouldn't do it, though. M.L.Gore
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.