DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1]
  Печат  
Автор Тема: Bloc Party  (Прочетена 4708 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
17 Февруари 2007

Преди две години Bloc Party ми направиха доста добро впечатление, а и не само на мен - 'Silent Alarm' се превърна в един от най-добре приетите и продавани албуми тогава, а по-късно албумът излезе и в ремиксирана версия.

Новият албум на групата 'A Weekend In The City' въпреки, че в началото не ме грабна, се върти непрестанно при мен, а след като наскоро си намерих и бъдещите би-сайдове мога да кажа, че отдавна не е имало група, която така да ме грабне. И която да звучи едновременно достъпно и нестандартно. Вероятно ще ви бъде интересно и едно интервю с фронтмена Келе Окереке, публикувано тук.

За тези, които не са чували музиката на Блок Парти, ето някои от клиповете им:

I Still Remember
The Prayer
Two More Years
So Here We Are
Tulips

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

atomheart
Агент
Публикации: 116

Профил WWW
Отговори #1: 17 Февруари 2007

Bloc Party е сред най-любимите ми групи още от издаването на Silent Alarm. Бих описал изживяването с този албум точно както The Fein говори за A Weekend In The City. Silent Alarm за мен е определено едно от най-важните ми открития през последните години. За съжаление, новият албум не можа да създаде същия ефект. Изключвам няколко песни (Hunting For Witches, Song For The Clay, I Still Remember, Where Is Home?). Вярно е, че в писането на текстове Келе определено има напредък и това е една от силните страни на албума (тук за пример мога да дам която и да е песен от Weekend In The City), но откъм музика имам чувството, че групата не е използвала всичките си ресурси... Най-вече ми липсва присъствието на барабаниста, (които си е чист подарък за съвременната рок сцена), с него и динамиката от Silent Alarm... Жалко е, че в Weekend In The City липсват песни като Helicopter, Like Eating Glass, Banquet, Positive Tension...

И все пак, радвам се, че групата продължава живота си и видимо набира скорост, скоро се надявам и да ги видя наживо, така че очаквам с нетърпение турнето и новите клипове.

Последна редакция: 18 Февруари 2007 от The Fein
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #2: 17 Февруари 2007

но откъм музика имам чувството, че групата не е използвала всичките си ресурси... Най-вече ми липсва присъствието на барабаниста, (които си е чист подарък за съвременната рок сцена), с него и динамиката от Silent Alarm...

Да, колкото и да обичам новия албум, не мога да отрека, че лудите барабани от първия албум сега просто не блестят по този начин, а едно от нещата, които направиха дебюта им уникален бяха именно те.

Aleksandrovster
Новинар
Публикации: 355

Профил
Отговори #3: 18 Февруари 2007

Покрай втория им албум ми направиха доста добро впечатление. Намигване Грабнаха ме особено с барабаните. Не съм слушал Silent Alarm, но съвсем скоро ще го направя. Те са една от малкото млади групи, който могат да впечатлят с нещо.
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #4: 20 Февруари 2007

Аз до скоро познавах тази група само по име, предимно от профила на Светльо в last.fm... преди две седмици си бях пуснала MTV и чух някакво много яко парче с доста щур клип... специално изчаках края му, вторачена в екрана, за да разбера коя е групата... оказа се  Bloc Party, а парчето беше The Prayer  Намигване.
Сега, като чух албума, мога да кажа, че групата ми е доста интересна и с удоволствие ще чуя и стария им албум... явно MTV все още понякога могат да ме изненадат Готин

See what I see!
atomheart
Агент
Публикации: 116

Профил WWW
Отговори #5: 28 Февруари 2007

Най-накрая 4ух няколко от b-side-овете. Rhododendron и England можеха да са на мястото на Uniform и On в албума, например...

А 6то се отнася до The Prayer според мен не е кой знае каква изненада 4е се върти по МТВ.

Ето две песни от Silent Alarm за тези, които имат желания да го открият:
Helicopter - live
Like Eating Glass - live
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #6: 19 Октомври 2007

Новият сингъл "Flux" вече е пуснат в Myspace профила на групата. Много изненадващ завой към електронните влияния на Bloc Party, а в сингъла намира място и песента "Emma Kate's Accident", съдържаща препратки към темата за домашното насилие.

Aleksandrovster
Новинар
Публикации: 355

Профил
Отговори #7: 23 Август 2008

Новият албум на Bloc Party- INTIMACY, беше обявен преди няколко дни на сайта на групата. Засега е наличен единствено за дигитален даунлоад в MP3(256Kb/s) формат, а физическото издание(CD), което може да се поръча още сега, ще бъде пуснато на 27-ми Октомври, като ще включва и няколко допълнителни песни. Албума може да поръчате от тук: http://blocparty.sandbag.uk.com/Store/DisplayItems-6-0.html

Изслушах INTIMACY 10-тина пъти с някаво съмнение, незнам защо, след като от първият път разбрах че ми харесва повече от всичко по което са работили преди!

П.П. Учудвам се, че Светльо не е казал нищо по темата досега... Очиврът
Последна редакция: 23 Август 2008 от Aleksandrovster
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #8: 23 Август 2008

П.П. Учудвам се, че Светльо не е казал нищо по темата досега... Очиврът

Щях вчера, но не бях много сигурен какво мисля за албума. Интересно е, че "Intimacy" дойде в момент, в който се бях замислил дали въобще работят по нещо ново или са се отдали на заслужена почивка. Усмивка

След десетина слушания го намирам за по-слаб не толкова силен колкото предишния, но от друга страна - не би било реалистично да се очаква, че могат да надминат "A Weekend In The City" след едва една година, а и е похвално, че могат да направят толкова експериментален и рискован албум при цялото внимание и шум около тях. Има групи, които съществуват десетилетия и не намират смелост да направят нещо подобно. Малко са съвременните алтернатив групи, които могат да направят три албума без да повтарят някаква вече утвърдена формула, така че Bloc Party има с какво да се гордеят.

Като цяло предпочитам да гледам на "Intimacy" като преходен и "в-търсене-на-себе-си" албум, отколкото заявка за най-доброто от тях досега. А минималистичният дизайн на обложката е чудесен за нова значка.

Фаворит ми е "Biko" и въобще по-бавните песни, също както и при предните албуми. Винаги съм бил на мнение, че силата на Bloc Party е в по-меланхоличните и баладични моменти, макар че повечето хора мислят точно обратното. С нетърпение очаквам би-сайдовете и бонус траковете, тъй като голяма част от най-доброто от ерата на "A Weekend..." беше разхвърляно по сингли и различни издания на албума.
Последна редакция: 23 Август 2008 от The Fein

inner_smile
Агент
Публикации: 103

Профил
Отговори #9: 24 Август 2008

днес от 11ч по МТВ-Топ 10 Bloc party
повтрорение-23ч

footprints gone,you never love someone
Страници: [1]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.