DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 2 [Всички]
  Печат  
Автор Тема: Arcade Fire  (Прочетена 6327 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
11 Март 2007

Разхождайки се из стаята и поклащайки се на фона на 'My Body Is a Cage' и 'Keep The Car Running' реших да направя тема за канадското арт рок явление Arcade Fire и по-специално гениалния им нов албум 'Neon Bible', достойно продължение на критически и комерсиално успешния 'Funeral', с който групата спечели не само сърцата на милиони хора по света, но и на хора като Дейвид Боуи (с който имат съвместно концертно изпълнение на 'Wake Up' ), Дейвид Бърн (ex Talking Heads) и Боно (преди U2 да излязат на сцена по време на Vertigo Tour се е пускала 'Wake Up', а двете групи имат и съвместен кавър на 'Love Will Tear Us Apart' на Joy Division).

Открих ги за себе си някъде преди две години хващайки по телевизията Rebellion (Lies), която се оказа точно от онези песни, които можеш да слушаш десетки пъти отново и отново без да ти омръзнат.

Ето и подробно историята на групата - http://en.wikipedia.org/wiki/Arcade_Fire
Официален сайт - http://arcadefire.com/

Прикаченият файл е изтрит при прочистване.

* Arcade_Fire_on_TIME_Cover.jpg (30.94 KB, 250x330 - видяно 656 пъти.)

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

atomheart
Агент
Публикации: 116

Профил WWW
Отговори #1: 12 Март 2007

Мда... хубава група са Аркейд Файър. Мисля си, 4е да ги гледа6 на живо трябва да е много вълнува6то. И напълно съм съгласен, 4е на първо слу6ане новият албум е поне толкова интересен колкото Funeral. Ето едно изпълнените на Five Years с Боуи.

Arcade Fire and David Bowie - Five Years
deiv4o
Гост
Отговори #2: 19 Ноември 2007

ето две снимчици от снощи, много добра банда  Ухилен Ухилен
ъпоудвам малко от клипчетата и ще кача тук Намигване

* arcide.jpg (41.66 KB, 360x270 - видяно 572 пъти.)

* arcide fire 1.jpg (49.69 KB, 360x270 - видяно 561 пъти.)
Последна редакция: 19 Ноември 2007 от deiv4o
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #3: 19 Ноември 2007

Да, а при мен Neon Bible отново се върти, напомняйки ми колко уникален албум е  Усмивка Ето едно изпълнение на No Cars Go, на което попаднах наскоро.

<a href="http://www.youtube.com/v/KpJpqbx9vy4&amp;rel=1" target="_blank">http://www.youtube.com/v/KpJpqbx9vy4&amp;rel=1</a>

MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #4: 06 Април 2008

предполагам, че много от вас са ги слушали, но аз имах възможност да ги слушам по продължително за пръв път и ме изненадаха приятно.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
Deni
Новинар
Публикации: 711

Профил WWW
Отговори #5: 10 Април 2008

А някой виждал ли е това?

Клипът в асансьора също не беше лош, но този е интерактивен!
Изчакайте да се зареди. Не забравяйте да кликате. Enjoy!

Страхотна песен, страхотен клип  Одобрение

I want to reach my hand into the dark
and feel what reaches back
did
Опасен
*
Публикации: 204

Профил
Отговори #6: 11 Април 2008

А това ми докара най-идиотската и щастлива захилка от доста време насам, ей-тъй на, насред нощите.  Deni, благодаря  Усмивка

still my broken wings you choose to mend
izi
Кукла
*
Публикации: 22

Профил
Отговори #7: 06 Април 2009

http://www.miroir-noir.com/
izi
Кукла
*
Публикации: 22

Профил
Отговори #8: 07 Април 2009

И единствено тази седмица филмът се стриймва в PitchforkTV ето тук:
http://pitchfork.com/tv/#/episode/388-arcade-fire-miroir-noir/1
В 7 части...
deiv4o
Гост
Отговори #9: 05 Август 2010

New Arcade Fire: 'Depeche Mode Meets Neil Young

Албума ми хареса на първо слушане Одобрение
Последна редакция: 05 Август 2010 от deiv4o
did
Опасен
*
Публикации: 204

Профил
Отговори #10: 03 Септември 2010

Arcade Fire live from Madison Square Garden, 20 август

http://www.youtube.com/user/ArcadeFireVEVO?blend=2&ob=1

still my broken wings you choose to mend
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #11: 08 Септември 2013

Новият албум озаглавен "Reflector" излиза официално на 29 октомври.
На 9 септември излиза и едноименният с албума първи сингъл и видео режисирано от Антон Корбин. Носят се непотвърдени слухове, че в него има вокали на Дейвид Боуи. Дейвид Боуи е бил в студиото докато са записвали албума, да видим дали слуховете ще се окажат верни.
Последна редакция: 08 Септември 2013 от MAO BOY

La tête dans les nuages
maya_v
Крал
**
Публикации: 990

Профил
Отговори #12: 10 Септември 2013

Верни са слуховете и новият сингъл много ме радва.Усмивка

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
Stripped down to the bone...
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #13: 10 Септември 2013

и аз днес в ранни зори гледах видеото и ми се стори доста интересна песента.

La tête dans les nuages
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #14: 14 Септември 2013

Много обещаващ сингъл, но запазвам ентусиазма за момента, в който ще чуя целия албум. Хубаво е, че все пак сорта на 'албумите групи' по някакъв начин се пази, а Arcade Fire винаги са мислили много пространно и концептуално.

The Suburbs е страхотен пример за това, истински The Wall за генерацията си/ми с всичките привидения от детството, смесване на музиката с онлайн интерактивността, по-"филмовите" моменти от промотирането и клиповете към него. Но любим ми остава този, покрай който гледам, че съм започнал темата преди цели шест години - Neon Bible.

Не знам доколко стана въпрос из дискусиите тук, но всъщност един от членовете на групата, Ричард Рийд Пари, участва в трибют албума на Talk Talk с версия на I Believe In You. А както мнозина от вас знаят основна фигура зад кулисите в албума е Алън.

А миналия месец Сара Нюфелд, една от цигуларките им, издаде инструментален соло албум, наречен Hero Brother. Едноименната композиция беше доста интригуваща, така че тези дни смятам да го check-на.

<a href="http://www.youtube.com/v/E21ef7aIxyE?version=3&amp;amp;hl=bg_BG" target="_blank">http://www.youtube.com/v/E21ef7aIxyE?version=3&amp;amp;hl=bg_BG</a>

MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #15: 14 Септември 2013

И аз го очаквам доста този албум. Между другото предполагам знаеш, че е двоен. Очаква се съвсем скоро да обявят и Световно турне. Аз да си призная, от това, което съм гледал от тях на живо, не съм съвсем очарован, но със сигурност би било интересно да се видят.

La tête dans les nuages
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #16: 25 Октомври 2013

Arcade Fire пуснаха новият си албум за свободно слушане в youtube, заедно с текстовете на всяко от парчетата днес, преди официалното излизане на албума на 28 октомври. Можете да го чуете ТУК
Последна редакция: 25 Октомври 2013 от MAO BOY

La tête dans les nuages
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #17: 19 Ноември 2013

Arcade Fire обявиха Северно-американското си турне, което започва март месец идната година.

Малко по-късно от групата съобщиха, че за турнето ще има дрес код: а именно официално облекло или костюм.

Много бързо се разрази и голям дебат в интернет по-темата, след като дори при онлайн продажбата на билети за турнето има забележка за това изискване на групата, като коментарите варират от положителни до отрицателни крайности.

Едва ли на концертите им няма да допускат хора с билет облечени в тениска и джинси, но със сигурност ще се получи доста забавно това тяхно турне.

La tête dans les nuages
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #18: 21 Ноември 2013

Ето че след бурята от разнообразни мнения на фенове в интернет, групата излезе с официално изявление, което гласи:
"За всички разочаровани от изискването ни за дрес код на концертите ни... моля успокойте се... Дрес кодът съвсем не е задължителен. Просто карнавалът става истински забавен, когато всички сме в него. Досегашните концерти бяха най-добрите, които сме правили".

Всъщност не поясних в миналия пост, че на всички шоута, свързани с промоцията на албума дрес кодът беше налице и от това, което гледах беше доста забавно, защото имаше доста хора в карнавални костюми и наистина изглежда е падала голяма забава.

Много ми хареса тази идея и за пореден път се убеждавам колко глупави хора има, след голямата доза негативни мнения, сякаш хората очакват, че ако не са костюмирани ще ги върнат на входа.

От това, което съм гледал от тях бях на мнение, че концетните им изяви не са им силната страна, но последните неща на живо много ми харесаха, което ми напомни че на 6 юни обявиха концерт в Ърлз Корт в Лондон. 

La tête dans les nuages
Страници: 1 2 [Всички]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.