DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1]
  Печат  
Автор Тема: Stakka Bo  (Прочетена 2976 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
02 Юни 2007

Интересна е мъглата обвила миналото на една от доста често слушаните от мен групи – Stakka Bo. В основата на създаването и е шведския режисьор Johan Renck. Самият Ренк е интересна птица, човек с много таланти – рисува, занимава се с фотография, участва в театрални постановки и разбира се е познат на широката публика с групата си.

Първият хит е Here We Go издаден през 1993 година (още си спомням колко го въртяха по MTV тогава). Вместо да последва съдбата на повечето One Hit Wonders, групата на Йохан продължава с издаването на успешния албум Supermarket. Вторият албум на групата също получава вниманието на публиката с едноименния хит-сингъл The Great Blondino. По правило при Stakka Bo синглите не са сред най-любимите ми песни, но пък за сметка на това сред останалите има чудесни попадения. Най-любим ми е третия албум, в който танцувалното звучене е заменено с по-балансирана мелодия и леко провлачени вокали. Jr. е издаден цели 6 години след The Great Blondino. За съжаление така и не получава голяма популярност, което вероятно е причина да няма нови албуми от Stakka Bo. За сметка на това Johan Renck продължава с режисурата на музикални клипове за много познати групи:
New Order – Krafty, Crystal
Robbie Williams – Trippin’
The Libertines – What Became of The Likeli Lads?
The Knife – Pass This On
Suede – She’s In Fashion
Kylie Minogue – Love at First Sight
Madonna – Hang Up, Nothing Really Matters

В момента Ренк работи по първият си пълнометражен филм. Работното заглавие е Downloading Nancy, а в главните роли ще участват Холи Хънтър и Уилиам Хърт. Интересното е, че в интервю относно бъдещите си планове в средата на миналата година, той споменава работата си по нов албум, който да види бял свят през 2007-ма. Това би било чудесна новина, любопитен ще съм каква ще е новата посока, в която ще поеме...след като последните видео-клипове, които режисира са за групи по мой вкус.
За финал една негова фраза, която много ми допада...на въпроса какво мрази най-много в работата си, Йохан отговаря:
“Working for people that don't understand that they don't understand.”

За протокола ето и дискографията на Stakka Bo: Усмивка
1993 - Supermarket
1995 - The Great Blondino
2001 - Jr.

ТУК можете да видите с Quicktime, по-полулярните клипове режисирани от Йохан Ренк, рекламни и други материали.
Ginger
Смутител
*
Публикации: 249

Профил WWW
Отговори #1: 02 Юни 2007

Кире,първо да те поправя,че Stakka Bo не е група,а си е солов проект на шведа Johan Renck.Човека е наистина супер талантлив и заедно с Jonas Akerlund е един от най-ангажираните шведски режисьори на клипове.Двата му най-големи хита си остават "Here We Go!" и "The Great Blondino" като особено първата беше голям поп хит в началото на 90-те.Музиката му наистина си заслужава да бъде чута,така че я препоръчвам на всички!
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #2: 02 Юни 2007

Хих, да май не се изразих правилно. Имах предвид, че в началото са двамата с Oscar Franzen (артист и режисьор) и тъй като в началото в клиповете се мяркаше и една мацка, която никъде не се споменава реших, че са група. Сега проверих и наистина Stakka Bo си е само Johan Renck.  Ангелче

Да вземе да се размърда и да направи нов албум!
П.П. На линка който съм пуснал в раздел Commersials има някои много интересни хрумвания за реклами, на които съм се смял със глас.  Усмивка
yori
Посветен
Публикации: 363

Профил
Отговори #3: 02 Юни 2007

Учудвам се, че не сте споменали We Vie.
Не съм запозната много със Stakka Bo, но точно с тази песен съм ги запомнила.
В клипа имаше мъж и жена (Titiyo), от там съм останала с впечатление, че Stakka Bo са дует.  Идиот
Here We Go ми навява много хубави спомени за едно място и едно минало време ...  Усмивка
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #4: 03 Юни 2007

Учудвам се, че не сте споменали We Vie.
...

На мен това парче ми е супер любимо и до днес го слушам доста честичко и много пъти съм се заричала да се поразтърся повечко за Stakka Bo, но за сега си оставам с познаството на парчетата с клипове по музикалните канали... та, ще се наложи да поправя тази несправеливост Доволен

See what I see!
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #5: 03 Юни 2007

Като стана дума за любими песни и разширяване на познанството със Stakka Bo, ето списък на най-любимите ми парчета:

Immaculate, Without Me, Mute, Sunday, High and Low, Love of a Woman, Killer, Down the Drain, We Vie, Softroom, Monster, In For a Kill.

Разбира се не очаквам моят вкус да е универсален, но все пак е отправна точка в търсенето, а и посочените песни са доста различни като звучене...така че вярвам всеки ще открие по нещо за себе си. Ако ви харесат тези, не се колебайте има още доста, които не са споменати а си заслужава да бъдат чути.
Усмивка
Страници: [1]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.