DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 2 3 [4]
  Печат  
Автор Тема: George Michael в България  (Прочетена 20857 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #45: 29 Май 2007

Концерта на George Michael на стадион ЛОКОМОТИВ беше amazing... Този човек се раздава много повече отколкото нашите момчета, колкото и да ме боли от това....Направи страхотно щоу, напълни ми душата с положителни емоции. И аз като видях огромната сцена се сетих за 21 юни мин. година и ми стана едно такова тъжно и много исках на тази сцена да излезнат нашите момчета...., но.... вместо тях излезе GM и сложи Депеш в малкия си джоб по държание на сцена, комуникация с публиката и страхотно оборудвана сцена.
Огромна сцена с размерите на нашите момчета 
Само с това изказване нещо не съм съгласна, защото сцената на Джордж Майкъл със сцената на Депеш Мод няма нищо общо, защото тази сцена, на която пя GM е на U2 и започваше от единия край на стадиона до другия, а на Депеш беше супер малка! От видео стените на нашите момчета нищо не се виждаше, докато от видео стените на GM картината беше супер качествена и ясна.
Нямам думи за невероятното щоу на GM, забавлявах се много повече отколкото на ДМ, бях на този концерт от любопитство, не съм му голям фен, просто исках да видя вълшебството, с което грабва публиката. George наистина се раздаде на сцената, а на последната песен Freedom публиката се взриви.
Статия от в-к "Стандарт":

Такова събитие не е за изпускане. Шоу, което направи така, че даже невероятният концерт на "Депеш мод" от миналата година в София да изглежда като самодейна вечеринка.
С това съм съгласна! ДМ ряпа да ядат!

Единственото с което съм съгласен тук е това, че концерта бе невероятен, и със сигурност беше музикалното събитие на 2007.
от тук натам.
Първо. Хората са много различни не може да искаш от Дейв да обикаля на всяка песен по пътечките пред сцената, защото просто няма да е Дейв. Обявяването на песните преди изпълнението им Дейв остави много назад във времето, и си мисля че добре направи. Определено имаше комуникация с публиката, но съжалявам въздействието на тази комуникация не забелязах дори и в кръга от хора пред сцената, обграден от пътеката. Може би хората не бяха толкова отдадени фенове, каквито са тези на ДМ, но определено смятам, че Дейв макар и без да говори "манипулира" публиката както си пожелае, и това го казвам не от позицията на залитнал по дадена музика тийн, който не призанава нищо друго. А от позицията на човек, който е достатъчно зрял за да цени добрата музика, изпълнител, шоу.
Второ. Като човек, който си изкарва хляба с техника, обичам да обръщам внимание на техническата част. И всички медийни трикове да преекспонират нещата не ми правят впечатление. Сцената на U2.
Съдържанието на сцената е част от сценичният дизайн, и цялостна постановка на шоуто. Това, че в основата си беше акцентирано на гигантски екран не значи че сцената не е същата. Аз лични съм склонен да се обзаложа че фирмата която притежава въпросното съоръжение и го предоставя за определени прояви, e една и съща. Да изглежда по голяма защото екраните в страни от основното съоръжение бяха по-големи и пред тях допълнително бяха изградени платформи. Ако е ляво и в дясно имаше положени такива екрани като този, наистина уникален в центъра, щеше да изглежда още по-голяма и да говорим за най-голямата сцена строена на балканите. Самите екрани са едно от най-скъпите неща в дизайна, изграждат се от компонентни панели. Ако иска човек може да застели целият терен на стадиона с тези панели и всички хора да ходят по екран, примерно. Картината на стената беше по-ясна защото в заснемането не е преценено да има каквито и да е ефекти, нямаше герданчета с мъниста да 
подскачат пред обектива и разни други дранкулки които да пречупват изображението.
Както казах хората са различни именно за това е интересно на този свят,
Наистина шоуто заслужава адмирации, GM си е GM за това и отидох. Но възможността да се забавлявам повече от колкото на концерт на ДМ дори и ако изглеждат като от клипа на JCGE и пеят в О!Шипка да речем.
А за Freedom съм съгласен, за съжаление тя беше единствената на която публиката реагира адекватно.

Последна редакция: 29 Май 2007 от kiril101

Good Evening, Sofiaaa!
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #46: 29 Май 2007

Такова събитие не е за изпускане. Шоу, което направи така, че даже невероятният концерт на "Депеш мод" от миналата година в София да изглежда като самодейна вечеринка.

Това твое изказване в кръга на шегата ли е?

See what I see!
маргото
Странен Любовник
*
Публикации: 408

Профил
Отговори #47: 29 Май 2007

Мая, много ме зарадва поста ти - и аз си помислих горе-долу същите неща - без спринт тази година при влизането на стадиона; фактът че вече втори път на този стадион ни казват че сме най-добрата публика; и -да, организацията беше на по-добро ниво.
Концертът беше страхотно впечатляващ! Аз никога не съм била фен, знам няколко парчета от обща култура, но си заслужаваше да се види. Представяне, сценични ефекти, саунд, просто всичко беше перфектно.
Огромната разлика  - публиката - хората не се държаха единно както на концерт на Депеш, нямаше го това "море от ръце", на моменти ми се струваше дори, че много вяло реагира...

Специално за Ginger: Графа няма да го коментирам, само цитирам: "Свобода за българските либийци....пардон..медици!"

http://netinfo.bg/photo/25live/index.htm#5

* IMG_0114rr.jpg (74.89 KB, 900x675 - видяно 268 пъти.)

* IMG_0103rr.jpg (23.6 KB, 400x300 - видяно 464 пъти.)

* img178-r.jpg (40.3 KB, 500x375 - видяно 294 пъти.)
Последна редакция: 29 Май 2007 от margoto

It’s definitely possible; we probably wouldn't do it, though. M.L.Gore
sisterofnight
Ултрас
*
Публикации: 540

Профил WWW
Отговори #48: 29 Май 2007

Аз лични съм склонен да се обзаложа че фирмата която притежава въпросното съоръжение и го предоставя за определени прояви, една и съща. 

Да сцената е на Stage&Co , чийто сцени ползват U2 и Ролинг Стоунс. Казват че били най-големите сцени в света, ако въобще размерите на една сцена са определящи.

"I'm my own worst enemy"
Rush_for_DM
Агент
Публикации: 118

Профил
Отговори #49: 29 Май 2007

Концертът беш невероятен.Светлинните ефекти,звукът и сцената бяха направени с много голям професионализъм.
Джордж не изпя нито един грешен тон и всяка песен беше изпята с много чувства.
И при мен тръпката от миналата година липсваше,но изобщо не бях разочарована от вчерашния концерт.За разлика от концерта на Депеш ,тази година публиката не беше приятелски настроена,наистина усещаше се студенината.
На стадиона имаше 26 000 души,но голяма част от тях бяха отишли с никаквите си музикални познания за George Michael.Нито знаеха текстовете,нито дори и песните.
Там където аз стоях се чувах единствено аз как пея и крещя,а другите седяха като все едно не пее световноизвестен музикант,а някой си Кондьо.Много се разочаровах от публиката.Само Freedom знаеха и то единствено думата Freedom,и припева дори не можеха да изпеят.Наистина това е една от най-известните песни на George,но аз да си призная предпочитах да чуя друга песен,с която концерта да завърши.Наистина това е песента,която промоутира концерта му в защита на медиците,или както вече беше споменато либиците,но нямаше да бъде зле да изпее и повече песни от епохата на Wham.Направи ми впечатление,че съкрати сет листа.Но всичко беше повече от прекрасно.Съжалявам,че си забравих апарата,но повече се радвам,че никога няма да забравя концерта на 28 май.

Светът е голям и спасение дебне отвсякъде
RizaaR
Странен Любовник
*
Публикации: 417

Профил WWW
Отговори #50: 29 Май 2007

Винаги съм харесвала Джордж Майкъл , има класа този човек и е изключителен професионалист и изпълнител...

Под това се подписвам и с двете си ръце и е нещо, което също винаги съм казвал за Mr. G.M.  Усмивка!
Наистина се надявам концерта да се е получил толкова впечатляващ, както присъствалите форумци го описват тук и толкова по-жалко за онези(сред които съм и аз), които не са имали възможност да го посетят.Надявам се, че все пак родната публика е оставила добри впечатления, защото човека си го заслужава - просто има глас, талант и неподражаем стил, и това трябва да му се признае. Усмивка
А относно 'студената' и не особено приятелски настроена публика...хммм...ами просто голяма част от хората в БГ не са били свидетели на нещо по грандиозно от концерт на 'звездите' на Пайнер или пък на Слави и Ку-Ку бенд...Още повече голяма част от същите тези хора почти не са чували пък и не се и интересуват особено от това, което се слуша извън познатите ритми на радио Веселина да речем,какво остава за поназнайване на чуждоезични текстове( не говоря за разни румънски-турски-гръцки летни хитове, разбира се, които се знаят наизуст   Зъл).
Ала статуквото бавничко сякаш се променя и колкото повече такива концерти, толкова по-добре - със всеки следващ грандиозен концерт, все повече и по-култивирана публика ще пълни стадионите, залите и пр., стига упоменатите съоражения за масови мероприятия от доброто старо соц-време да не поддадат под напора на кристалните, чисти и най вече много децибели на някое грандиозно бъдещо светлинно-звуково шоу,кавито сигурен съм предстоят  Усмивка

o                
 Y  +Devil inside, seeking for light+
Infra Red
Странен Любовник
Публикации: 470

Профил WWW
Отговори #51: 29 Май 2007

Концерта на George Michael на стадион ЛОКОМОТИВ беше amazing... Този човек се раздава много повече отколкото нашите момчета, колкото и да ме боли от това....Направи страхотно щоу, напълни ми душата с положителни емоции. И аз като видях огромната сцена се сетих за 21 юни мин. година и ми стана едно такова тъжно и много исках на тази сцена да излезнат нашите момчета...., но.... вместо тях излезе GM и сложи Депеш в малкия си джоб по държание на сцена, комуникация с публиката и страхотно оборудвана сцена.
Огромна сцена с размерите на нашите момчета 
Само с това изказване нещо не съм съгласна, защото сцената на Джордж Майкъл със сцената на Депеш Мод няма нищо общо, защото тази сцена, на която пя GM е на U2 и започваше от единия край на стадиона до другия, а на Депеш беше супер малка! От видео стените на нашите момчета нищо не се виждаше, докато от видео стените на GM картината беше супер качествена и ясна.
Нямам думи за невероятното щоу на GM, забавлявах се много повече отколкото на ДМ, бях на този концерт от любопитство, не съм му голям фен, просто исках да видя вълшебството, с което грабва публиката. George наистина се раздаде на сцената, а на последната песен Freedom публиката се взриви.

Извинявай за прямостта,но говориш (пишеш)  глупости.Нима твърдиш,че големината на сцената и видеостените са от значение? Искаш да кажеш,че концерта на Джордж Майкъл ти е харесал повече от този на Депеш Мод ? Мисля че който и да питаш от този форум ще предпочете концерт на Депеш в мръсно мазе от концерт на Джордж Майкъл,който между другото уважавам като изпълнител.Досега мисля,че никога не съм "атакувал" поста на някой,но този просто ме изкара извън нерви...
А това накрая дето се съгласяваш с писанията на някакъв ... си е направо предателство към групата.За теб концерта на Депеш е самодейна вечеринка така ли ?!?
На много места,в различни сайтове съм чел да пишат за Депеш,че правят едни от най-добрите и внушителни концерти.Как може в цял свят да ги признават,а тук някакъв сульо да опитва да срине репутацията на една от най-великите групи със земята...
Последна редакция: 29 Май 2007 от Infra Red

There's something that's invisible, there are some things you can't hide...
try detect me when I'm sleeping, in a wave you say Goodbye ...
yori
Посветен
Публикации: 363

Профил
Отговори #52: 29 Май 2007

Радвам се много, че има такива хубави отзиви от концерта! Вчера по новините дадоха част от него и видях сцената, която наистина ми се стори впечатляваща! Искрено се радвам, че 'Жорко' беше тук, до колкото разбрах концерта ще бъде записан и сигурно по-късно излъчен. 

Някой ще публикува ли сета от вчера? Много тъпо се е получило с текстовете на песните, но въпреки това си мисля, че сме много емоционален народ и на всички концерти, на които аз съм била си спомням специалната тръпка на споделена удовлетвореност между публика и изпълнител.
Видяхте ли рояла на Джон Ленън? Имаше ли по-интересни моменти, контактуваше ли с публиката? Излизането му на сцената интересно ли беше? Усмивка
Spellbound
Опасен
Публикации: 233

Профил WWW
Отговори #53: 29 Май 2007

Няма смисъл да се сравнява Джордж с Депеш. Не мога да измисля сравнение, но е погрешно. Всичко беше тотално различно. Освен сцената, която като изключим вътрешния й пълнеж- трите етажа, огромният екран и ринга около публиката... Иначе по големина си беше същата. Като вървях по Рожен така ме връхлетяха чувствата от преди година, и влизането, и всичко... Но уви не беше същото. Ако трябва да бъда честен, отидох на този концерт много предубеден. Бях там да си прекарам средно хубаво и нищо повече. Но Джордж беше ненормално добър... То няма и как да се опише- всичко беше толкова прецизно, целият екип, който се грижеше само и единствено за него, гласовите му качества, видео клиповете... Публиката не беше много на ниво, но имаше и проблясъци. Мисля, че на него много му хареса. И на мен много ми хареса. Какво повече от това.  Одобрение
Lu
Агент

Профил
Отговори #54: 29 Май 2007

Приблизително една година след едно от най-великите изживявания в живота ми, на същия стадион, по същото време се почуствах покорена от таланта и присътвието на един невероятен изпълнител. Няма да повтарям хората, писали до момента, че концерта беше страхотен, сцената - невероятна, а Джордж - неземно добър. Всичко написано до тук е 100% така. Таланта на GM е толкова голям, че и на училищно тържество да пее пак ще бъдеш пометен от музиката му и неговите изпълнения.

Разочарованието за мен дойде от публиката. Повечето сякаш бяха дошли не за да изживеят концерта, а да убият малко време. Около мен на трибуните имаше седящи хора, прозяващи се хора, хора пишещи СМС-и и те ме караха от време на време да се стряскам от собственото ми екзалтирано поведение. ОК, не живеем в англоговоряща държава, но човека се пробваше да ни разпее и с "да-да-да" и пак седят и гледат безучастно... Бесен
И въпреки това, се доказахме като една от най-качествените публики в Европа. Мога да ви уверя, че думите му към публиката не бяха само от куртоазия. На миналогодишния му концерт в Лайпциг, на който бях, имаше само "Добър вечер" и "Довиждане". Нямаше откровения, нямаше благодарности и "You have been the best crowd so far".

Не искам да сравнявам концертите на ДМ и GM. Това е като да сравняваш ябълки и круши, пък цял живот да си обичал само ябълки. На вчерашния концерт бях зрител на грандиозно шоу, а на миналогодишния чуствах музиката и емоцията с всяка частичка на тялото си. Пожелавам си още много подобни концерти, но все пак предпочитам в бройката на бъдещите, концертите на ДМ да имат солиден превес  Одобрение

Искам да нанеса една корекция в разказа на Кирето, ако ми позволи. Кучето беше символ на Англия и по-скоро на Тони Блеър и не беше захапало Джордж Буш на онова място, а извършваше един вид хм сексуална услуга на американския президент. Цялата идея се въртеше около мнението на GM, че Англия се е превърнала в инструмент в ръцете на САЩ.

Прозяващите се хора на вчерашния концерт някак си ги разбирам, ама това изказване в този форум ми се струва излишно...

I saw something in your eyes
I wanted it for myself
vicky
Господар
Публикации: 192

Профил
Отговори #55: 30 Май 2007

до колкото разбирам наистина си е заслужавал концерта  Усмивка. не съм се и съмнявала ,че човекът (и екипа му ) се е постарал . ако можех непременно щях и аз да съм там, било то и от любопитство .
радвам се ,че вече и в БГ такива работи се случват - направо не е за варване .
колкото до сцената и декорите и цялата постановка - явно е впечатлила много хора от вас . Просто при някои изпълнители концерта не е просто концерт , а цял шоу -спектакъл , ако ме разбирате правилно .
Няма какво да сравнявате нещата с Депеш . Няма как да ви хареса повече , защото сте си фенове на Депеш , пък музиката е в дъното на нещата .(примера с ябълката е добър ). Ако пък някой е казал ,че се е забавлявал повече на този концерт ,  било то от еуфорията , било защото наистина е така , не е нужно да го съди , който и да е - всеки си има право на мнение .
Вярно ,че Депеш никога няма да ги видите да правят шоу като това на Шер или Мадона , Дейв по-скоро се съблича , отколкото да се преоблича , но и това им е стилът. Не е нужно повече - семпло , стилно , с нашите хора на преден план - какво повече ти трябва , то е музиката дето те праща в третото измерение .
Аз съм гледала достатъчно неща по тв-то , та да знам ,че има къде , къде по -грандиозни неща от концерт на Депеш и все пак нямаше и май няма да има по-"грандиозно " нещо за мен .
Та продължавайте с отзивите , а сравненията (особено ,които засягат болната тема ) да ги оставим настрана .
Колкото до публиката - добре де , може и да не са пеели , но поне , щом човекът се е впечатлил (поне външно ) , не се ли усещаше някакъв заряд ?
Това , за изказването на Графа ме разби .... Ухилен Объркан Млъкнал

reach out and touch faith !
sisterofnight
Ултрас
*
Публикации: 540

Профил WWW
Отговори #56: 30 Май 2007

Не спах, но ги качих  Ухилен 14 видеоклипчета, от това което успях да заснема снощи. Аз се оттеглям на заслужена почивка  Готин Enjoy.......

http://www.youtube.com/profile_videos?user=sisterofnight29&p=r

"I'm my own worst enemy"
Rush_for_DM
Агент

Профил
Отговори #57: 30 Май 2007

Това е сетлиста от концерта в София ,който трябва да еднакъв за всичките концерти:

01. Waiting (Reprise)
02. Flawless
03. Fast Love
04. Precious Box
05. Father Figure
06. Everything She Wants
07. Ticking
08. Praying For Time
09. Too Funky
10. Star People
11. Shoot The Dog
12. Faith
13. Spinning Wheel
14. An Easier Affair
15. Jesus To A Child
16. Amazing
17. I`m Your Man
18. Outside
19. Careless Whisper
20. Freedom

Джордж не изпя само I’m your man (от периода на Wham).
Ticking e песента,която според мен той изпя с най-много чувства. И песента,която най-много ми въздейства.В памет на майка му...Оригиналът е на Елтън Джон.

Светът е голям и спасение дебне отвсякъде
Videlina
Странен Любовник
Публикации: 477

Профил
Отговори #58: 31 Май 2007

Много се радвам, че стадиона се е понапълнил, макар и тук таме с пасивна публика и не сме се изложили пред чужденците Намигване Джордж Майкъл е изключително добър певец и е световна звезда. Затова и шоуто му е толкова грандиозно. А що се отнася за сравненията между Дж. Майкъл и Депеш Мод, то за мен единственото общо е че и двата концерта бяха на Стодион "Локомотив". Няма база за сравнение.
ДМ ряпа да ядат!
Дали знаят Депеш Мод какво е да се яде ряпа!?!?   Объркан

Angels of the Universe
Страници: 1 2 3 [4]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.