DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1]
  Печат  
Автор Тема: Interpol  (Прочетена 2636 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
RizaaR
Странен Любовник
*
Публикации: 417

Профил WWW
09 Май 2007

Прегледах внимателно темите посветени на различни групи и не открих такава посветна на Interpol (надявам се да не съм пропуснал нещо).
Рядко се случва някоя група още на първо слушане така да ми допадне -всичко тяхно, което съм слушал до сега, меко казано ми харесва:) Групата е сравнително млада и причината да пусна темата е, че тези дни е излязъл новият им албум Our Love to Admire (на 2 май в UK)

Eто няколко линка за любопитните - уверявам ви няма да съжалявате ако си падате по indie-alternative-rock!

http://www.myspace.com/interpol

http://www.last.fm/music/Interpol/+wiki

Особено ми е любопитно какво е мнението на феновете на Joy Division (със сигурност знам за поне един, който се подвизава тук  Намигване) понеже аз откривам направо смущаваща прилика в звученето както на групата като цяло, така и на вокала Paul Banks  с това на на J.D. и Ian Curtis  Усмивка

o                
 Y  +Devil inside, seeking for light+
SoFaD
Ултрас
*
Публикации: 513

Профил
Отговори #1: 09 Май 2007

изобщо не бе ми минавало през ума да ги сравнявам с Joy Division, в частност гласа на Иън... след като го спомена обаче, реших че трябва да се заслушам, и си ги пуснах едни след други, и от мен да мине, моооже да се каже че има нещичко (чак смущаващо не бих го нарекла), въпреки това не бих продължила с по-дълбок анализ в областта Намигване а и ако ще правим сравнения, второто парче в myspace - Leif Erikson мога да го пратя и при Джим Морисън... във всеки случай също ги намирам за приятни (от известно време насам), дори се надявам да успея да посетя едно тяхно концертче това лято Усмивка

ages of delirium
curse of my oblivion
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #2: 09 Май 2007

Interpol е прекрасна група, а NYC е химн.
Надявам се в задаващия се нов албум да чуем нещо по-различно, защото с Antics сякаш достигнаха границите на тогавашната си насока, а след като се появиха тяхни копия като She Wants Revenge, е със сигурност време за промяна.

Цитат
Особено ми е любопитно какво е мнението на феновете на Joy Division

Със сигурност Joy Division имат сериозно влияние върху Interpol, както и върху Editors, но не мисля, че можем да говорим за копиране и т.н.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

RizaaR
Странен Любовник
*

Профил WWW
Отговори #3: 10 Май 2007

Нямах предвид, че групата се явява продължение на Joy Division или , че ги копира, макар че може и така да съм прозвучал.Просто в мелодиката на двете групи и звученето на двамата вокали намирам нещо, което силно си кореспондира - разбира се може и да греша, но всеки има различен чифт уши, така че тия неща се случват Усмивка
Мой личен фаворит е C'Mere, но както споменах, като цяло всичко тяхно ми харесва, така че с нетърпение очаквам да чуя новият им албум.
А що се отнася до препратката към Джим Морисън -трудно ми е да приема, че някой би могъл да бъде съотносим и препратен към него Намигване
Но от по-задълбочени анализи в тази насока наистина няма нужда - просто споделих впечатление, което не искам да аргументирам, тъй като нямам желанието да убеждавам, когото и да било във верността му Усмивка

o                
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #4: 24 Юни 2007

Какво смятате за новия албум "Our Love To Admire"?
За съжаление сякаш не бележи някакъв особен прогрес нито в музиката, нито в текстовете, нито във вокалите и нищо не пречи този албум да беше излязъл преди 4-5 години...
И все пак ми се струва, че е по-мелодичен и би звучал добре на живо, но в 'Our Love To Admire' като че ли е приложена същата формула на звучене и настроение като в 'Turn On The Bright Lights' (един от най-добрите албуми на това десетилетие по мое мнение) и 'Antics', което прави новия проект 'half killer, half filler'...

Личните ми фаворите след две слушания са 'No I In Threesome', 'Pace Is The Trick' и 'Rest My Chemistry'.
Последна редакция: 24 Юни 2007 от The Fein

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

RizaaR
Странен Любовник
*

Профил WWW
Отговори #5: 05 Юли 2007

...
Личните ми фаворите след две слушания са 'No I In Threesome', 'Pace Is The Trick' и 'Rest My Chemistry'.

Точно, тези са и моите фаворити, като към тях добавям и 'Wrecking Ball' Усмивка
Албума не е лош, запазва специфичното звучене на групата без да се впуска в изследване на нови хоризонти...Някак малко се губи и бледнее на фона на предишните им албуми, може би защото в него не виждам някой изпъкващ хит(или поне аз не открих такъв).Все пак един добър албум - не съм разочарован, макар че очаквах повече.

o                
Страници: [1]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.