DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1]
  Печат  
Автор Тема: НОВИНИ: [1 ЮЛИ 2007] Eксклузивно за DM.org: Интервю с ДЖО РИЧАРДСЪН  (Прочетена 3264 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
01 Юли 2007

Новото ексклузивно интервю дадено специално за DM.org е с Джо Ричардсън, с който Алан Уайлдър записа по-голямата част от новото си експериментално приключение - албумът 'SubHuman'. Ако искате да научите повече за мистериозният музикант, идващ от 'deep down in Louisiana' прочетете отговорите, които той даде за сайта преди няколко часа. Това е и първото интервю за България от човек, работил с Алан по албум на Recoil.

Можеш ли да ми разкажеш повече за това как започна да се занимаваш с музика? Как и кога навлезе в света на блус музиката?

Когато бях на 6 години, получих китара, като подарък от дядо ми. Бяхме бедно семейство и не можехме да си позволим уроци, така че се научих да свиря, като слушах музика по радиото и се опитвах да я повторя. Спомням си, че когато бях на 10 имаше едно предаване по телевизията, което се излъчваше един път на седмица и където участия имаха тъмнокожи госпъл изпълнители от региона. Влюбих се в тази музика и започнах да изучавам всяка госпъл или блус музика, която ми попадне. Когато станах на 13 вече свирех по клубове и партита. Свиря непрестанно от тогава.

Каква е история на групата ти - John Richardson Express?

Имах група в Луизиана, откъдето съм. Всичко вървеше прекрасно, докато басистът и ритъм китаристът не загинаха в автомобилна катастрофа. Не след дълго ми беше предложен звукозаписен договор в Остин, Тексас и се преместих да свиря там. Условията бяха чудесни, така че останах. След няколко различни инкарнации в съставът на Joe Richardson Express, в момента свиря с  Ричард Лам (барабани) и Джон Уълф (бас). До момента сме записали 5 албума и сме правили турнета по целия свят. Последното беше с Чък Бери в Европа.

Как ще опишеш твоята музика за хората, които не са запознати с нея?

Нашата блус музика е всяка музика, която вътре в себе си е първична и оригинална едновременно. Варира от акустичния делта блус, като Son House, до тежкия прогресив блус рок на Лед Цепелин.

Какви са твоите музикални влияния?

Моите влияния са толкова много, че би било невъзможно да ги изредя всичките. Сигурен съм, че всяка песен, която съм чул ми е повлияла в една или друга насока.

Как всъщност се случи така, че да започнеш да работиш с Алан Уайлдър?

Доколкото знам, Алан ме намерил в Google и така научил за мен.

В процесът на записването на 'SubHuman' сблъсъкът на авангардния електронен свят с този на блус музиката, беше ли преживяване, което по някакъв начин научи теб или Алан на нещо ново?

Не мога да говоря от името на Алан, но за мен не беше. През годините съм свирил във всеки стил музика, който може да ти дойде на ум. Ако искаш да се издържаш с музика, понякога трябва да правиш неща, които не си помислял да правиш. По тази причина съм участвал в записването на много различни по жанр неща, така че не ми беше трудно да се приспособя към начина на работа на Алан.

Преди да работиш с Алан беше ли запознат с музиката на Recoil и Depeche Mode?

Не, почти не.

Вероятно вече си слушал предишните албуми на Recoil - какво ти е мнението за тях?

Всички са наистина много готини.

Текстовете ти са доста специфични. Какво те е вдъхновило, за да ги напишеш?

Животът. Всичко се базира на реални преживявания.

Първият сингъл от 'SubHuman' е 'Prey' - можеш ли да ми разкажеш повече за концепцията на тази песен?

Като идея, тя е доста семпла - това е просто любовна история, която завършва по болезнен начин.

В интервю Алан каза, че има един час неиздадена музика от записването на  'SubHuman' - можем ли да се надяваме, че ще чуем нещо от тези сесии по някое време?

Да, направихме много записи, които не попаднаха в диска, но тъй като Recoil е творение на Алан, само той може да отговори на това.

Какво би казал на феновете на Recoil в България?

Здравейте! Надявам се, че ще останете доволни от това, което направихме с Алан. Също така ще бъде чудесно, ако посетите сайтът на Joe Richardson Express.

www.myspace.com/joerichardsonexpress

Досега за DM.org интервюта са дали:

Client, Jamie Myerson, Георги Георгиев (Остава), Olivia Louvel, Steve Malins, Babylonia, Brian Griffin, Simon Gilbert (Suede, The Futon), Boris Benko (Silence), Assemblage 23, Joe Richardson (Recoil)...следва продължение....

* joerichardson.jpg (16.44 KB, 150x150 - видяно 630 пъти.)
Последна редакция: 04 Юли 2007 от The Fein

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

dobomode
Iconique
*
Публикации: 939

Профил WWW
Отговори #1: 04 Юли 2007

Страхотно интервю, Светльо! Поздравления!
Идея си нямам как се свързваш с всичките тези знаменитости! Усмивка

Admirer
Екип
Публикации: 584

Профил
Отговори #2: 04 Юли 2007

Браво, Светльо! Не се надявах, че толкова бързо ще отговори.  Усмивка
Иначе ми се струва малко кратичък с отговорите и не знам защо си мислех, че е тъмнокож с този глас... Объркан , но като се замисля също не вярвах, че Алън го е намерил чрез Гугъл, а се оказа истина.

You'll taste the pain
I know
You will harvest what you sow
RizaaR
Странен Любовник
*
Публикации: 417

Профил WWW
Отговори #3: 04 Юли 2007

....и не знам защо си мислех, че е тъмнокож с този глас... Объркан

Значи не съм бил само аз...Последното лице, което бих сложил зад този глас би било на 'бледолик вожд' Ухилен

o                
 Y  +Devil inside, seeking for light+
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #4: 04 Юли 2007

Мерси за коментарите, радвам се, че има хора, които следят интервютата за сайта Усмивка

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

dobomode
Iconique
*
Публикации: 939

Профил WWW
Отговори #5: 04 Юли 2007

Иначе ми се струва малко кратичък с отговорите и не знам защо си мислех, че е тъмнокож с този глас... Объркан

Да, към края става доста лаконичен. Може да е пригладнял тогава или пък да го е домързяло, хехе.

Страници: [1]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.