DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1]
  Печат  
Автор Тема: Talk Talk се събират?  (Прочетена 2563 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
29 Юли 2007

Добра новина за всички, които знаят тази група не само покрай кавъра на No Doubt на "It's My Life": Talk Talk имат планове да се съберат, въпреки че според слуховете реформацията на групата е все още в доста начален стадий. След близо 10 годишна изолация от музикалния бизнес, вокалистът на групата Марк Холис, работил последно по едноименния си соло албум от 1998-ма, имал множество нови идеи, вдъхновени от пътуванията му из пустинята. Преди новият албум да бъде издаден (вероятно през 2009-та) дискографията на групата ще бъде ремастеризирана.

Talk Talk започват кариерата си през 1981-ва година и се разпадат 10 години по-късно, издавайки в това време 5 албума, първите три от които емблематични за синт попа, а последните им два проекта "Spirit Of Eden" ("Talk Talk's fourth LP is the kind of record which encourages marketing men to commit suicide." - списание Q) и "Laughing Stock", които са насочени към пост/арт рока и ембиънт музиката.

Басистът на групата Пол Уеб (под псевдонима Rustin Man) преди 5 години създаде заедно с Бет Гибънс албумът "Out Of Season", който най-горещо препоръчвам на всички, които са го изпуснали чакайки нещо ново от групата на Бет - Portishead.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Blagovesta
Странен Любовник
Публикации: 455

Профил
Отговори #1: 29 Юли 2007

Това за мен е прекрасна новина  Пощурял. Много обичам Talk Talk и до ден днешен си ги слушам с удоволствие и то доста често. Това с преиздаването на старите им албуми също е добра новина, но се съмнявам да стигнат до България.

"come! no night too dark - no road too long
run! no rain too hard - no wind too strong
pray! no blood too red - no cut too deep
stay! no pain too bad - no track too steep
fate! - I’m bound to live my destiny
hail! - my longing for eternity"
RizaaR
Странен Любовник
*
Публикации: 417

Профил WWW
Отговори #2: 31 Юли 2007

Много се радвам,че тази група бе спомената тук, защото се оказа че това е една несправедливо пренебрегвана или по-скоро неоткрита истински досега от мен банда.Името Talk Talk го асоциирах най-вече с кавъра на Гуен Стефани на тяхната песен It's My Life и май че дотам.Оказа се, след като се поразрових по-усърдно, че групата e едно истинско бижу от 80-те, и албумът 'Spirit of Eden', a също и 'The Colour of Spring' ме изненадаха с наистина прекрасни песни Усмивка
Последна редакция: 31 Юли 2007 от RizaaR

o                
 Y  +Devil inside, seeking for light+
zuu
Смутител
Публикации: 282

Профил
Отговори #3: 02 Август 2007

Наистина добра новина.
Аз не съм запозната с цялата дискография на групата, но освен вече споменатите албуми ("Spirit of Eden", "The Colour of Spring"), мога да препоръчам "It's My Life" от 1984г.
Въпреки че, по мое мнение, "Laughing Stock" е вероятно най-добър.

jump out of time
deiv4o
Гост
Отговори #4: 08 Август 2007

DVD TALK TALK, Plaza Mayor de Salamanca (Spain) September 10, 1986, Pro Shot PAL 4/3, 85 mn

Talk Talk
Salamanca (Spain) 1986
Plaza Mayor de Salamanca (Salamanca ´s Main Square)
XXVI Festival de Radio Cadena Española, September 10, 1986
Broadcasted Live by TVE
Rebroadcasted by TVE 50 Years Channel on June 30 2006

Set List:

Talk Talk
Dum Dum Girl
Call it the Nightboy
Tomorrow Started
My Foolish Friend
Life Is What You Make It
Mirror Man/Does Caroline Know
It´s You
Living In Another World
Give It Up
It´s My Life

Encore 1
Such a Shame

Encore 2
Renée

Страници: [1]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.