DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 [2]  Всички
  Печат  
Автор Тема: Manic Street Preachers  (Прочетена 8856 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #15: 18 Март 2006

Разбирам, че искаш кармата ти пак да е 101, но не е това начинът.

Хаха Ухилен

Иначе аз винаги като ги видя/чуя просто полудявам, особено "революционните" песни. Спомням си един път не можех да заспя, беше някъде към 1...пуснах си радиото и хванах, последното нещо, което предполагах, че ще чуя по българско радио - A Design For Life. Направо си разбих въздушната китара в радиатора, след това я запалих с глемърско-розовата ми запалка Зъл
Но си е вярно, че имат и не малко посредствени песни...както всяка група всъщност.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

dobomode
Iconique
*
Публикации: 939

Профил WWW
Отговори #16: 18 Март 2006

Хмм тъкмо гледах Ultra на Manic Street Preachers по ММ...гледах, гледах и си затвърдих отдавна изградената преценка, че не са моят тип музика. Песните им са абсолютно хаотични, сякаш са се опитали да вкарат всички стържещи звуци на света в една единствена песен. Сори Светльо Плезене, имат няколко песни, които бих слушал ... останалите в коша! Зъл

Е добре де, поне A Design For Life не ти ли харесва? Това е велика песен!

The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #17: 01 Юли 2006

На 23-ти юли излиза соло албумът на Джеймс Дийн Брадфийлд (който обаче с годините все повече заприличва всъщност на Джо Пеши) "The Great Western", който претендира да е най-личното нещо, което вокалистът на Меникс някога е писал. Дебютния проект вече изтече по Интернет, а сингълът 'That's No Way To Tell A Lie' и клипът към него може да се чуе/види на уебсайтът му www.jamesdeanbradfieldofficial.com

"The Great Western", където за първи път Джеймс пише и музиката, и текстовете, като цяло е добър албум, който залага на сигурното китарно звучене на Меникс, без реално да предлага нещо ново, иновативно или стилово различно от това, което сме чували през последните 20 години от групата. Все пак, на места албумът е по-оптимистичен, по-жизнен и свеж от "Know Your Enemy" и "Lifeblood", но традиционно замислен и меланхоличен.
Като най-силни песни мога да отлича 'That's No Way To Tell A Lie', 'An English Gentlemen', 'Emigre' и прекрастната преработка на песента на Жак Брел 'To See A Friend In Tears'.

"The Great Western" надали ще бъде албумът на годината за някой, нито ще изненада със звученето си, но съм сигурен че има място във фонотеката на всеки почитател на брит рока.

В очакване съм и на албумът на Ники Уайър, който поне според това, което съм слушал ще е по-близо до ранното звучене на Меник Стрийт Прийчърс, с глем влияние. Засега за свободен даунлоуд бяха пуснати 'I Killed The Zeigest' и 'Daydreamer Eyes', но те няма да са в предстоящия албум, очакван през септември.
Последна редакция: 02 Юли 2006 от The Fein

The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #18: 27 Март 2007

Manic Street Preachers се завръщат с нов сингъл (Your Love Alone Is Not Enough", в който участва Нина Першон от Кардиганс) и нов албум, носещ интересното заглавие "Send Away The Tigers". За разликата от по-мелодичното звучене на Lifeblood (2004), този път групата се връща към по-суровите си корени, което може да си проличи и в песента "Underdogs", която може да се изтегли свободно от обновения им официален сайт - www.manicstreetpreachers.com, и която е посветена на всеотдайността на феновете им през годините.

1. Send Away The Tigers
   2. Underdogs
   3. Your Love Alone Is Not Enough (feat. Nina Persson)
   4. Indian Summer
   5. The Second Great Depression
   6. Rendition
   7. Autumnsong
   8. I Am Just A Patsy
   9. Imperial Bodybags
  10. Winterlovers

Засега тези, които са успели да слушат целия албум казват, че е доста политически ориентиран и дават куриозни сравнения като "поп песни от 60-те, изпълнени от Guns N Roses", "като The Smiths, но със звунето на Smashing Pumpkins" или "Джеф Бъкли и The Clash в едно"  Шок

Прикаченият файл е изтрит при прочистване.

* manicssendaway.jpg (17.06 KB, 240x240 - видяно 545 пъти.)
Последна редакция: 27 Март 2007 от The Fein

The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #19: 13 Май 2007

"Send Away The Tigers" застана гордо на 2-ро място в британските чартове. На същата позиция е и сингълът "Your Love Alone Is Not Enough" - повече от чудесно завръщане!

crystalline
Господар
*
Публикации: 163

Профил
Отговори #20: 06 Септември 2007

след много, много слушания е време да споделя, че..намирам албума за страхотен (: с малки изключения (imperial bodybags) няма песен, която да не бих искал да си пусна отново и отново..
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #21: 03 Декември 2007

Като коледен подарък за феновете си и всички, които са ги подкрепили през 2007-ма, превърнала се в една от най-успешните години в историята на Manic Street Preachers, групата пуска за свободен даунлоуд неиздавата си досега песен "Ghost Of Christmas", която може да се изтегли тук. Усмивка

Myriam
Някой
**
Публикации: 14

Профил
Отговори #22: 20 Октомври 2008

музиката им сякаш е излязла от моята душа, много близки и познати ми звучат, обожавам ги, много ще се радвам ако намеря още някой и друг фен, с когото да споделям любовта си

I'm not looking for absolution, forgiveness for the things I do, but before you come to any conclusions, try walking in my shoes
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #23: 31 Март 2009

Задава се нещо страховито! На 18-ти май ще излезе новия албум на MSP, озаглавен "Journal For Plague Lovers", а песните в него са изцяло композирани по стиховете на Ричи Едуардс, които е написал малко преди изчезването си през 1995-та.

Ето го и траклистинга на стандартното CD издание, което дори само по заглавията изглежда обещаващо:

Peeled Apples
Jackie Collins Existential Question Time
Me and Stephen Hawking
This Joke Sport Severed
Journal For Plague Lovers
She Bathed Herself In A Bath Of Bleach
Facing Page: Top Left
Marlon J.D.
Doors Closing Slowly
All Is Vanity
Pretension/Repulsion
Virginia State Epileptic Colony
William’s Last Words

Deni
Новинар
Публикации: 711

Профил WWW
Отговори #24: 31 Март 2009

Peeled Apples
Jackie Collins Existential Question Time
Me and Stephen Hawking
This Joke Sport Severed
Journal For Plague Lovers
She Bathed Herself In A Bath Of Bleach
Facing Page: Top Left
Marlon J.D.
Doors Closing Slowly
All Is Vanity
Pretension/Repulsion
Virginia State Epileptic Colony
William’s Last Words

Заглавията наистина звучат обещаващо. Само дето от тая "вана с белина" ми настръхва косата. И ми е много интересно да чуя какво точно общо героят открива между себе си и професор Хокинг. Обаче от всички изброени, тия "бавно затварящи се врати" пращат най-отчетливи тръпки по нервните ми окончания. Очевидно няма логично обяснение защо, но имам едно такова усещане, че тази ще е ... особено специална. Де да видим.

I want to reach my hand into the dark
and feel what reaches back
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #25: 31 Март 2009

Цитат
Ето го и траклистинга на стандартното CD издание, което дори само по заглавията изглежда обещаващо:

Да, наистина като видя заглавия като "Тя си къпеше във вана с белина", "Колония за епилептици в щата Вирджиния" или едноименното с албума "Дневникът на чумавите любовници" се сещам само за музика.
 Ухилен

Не искам да съм лош пророк, но като видя твърде много словесна психария на показ, обикновено се срещам със слаб в музикално отношение продукт. В случая с Маник ми е все тая, щото не съм им фен, но пък ще е кофти за девоутитата им...
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #26: 03 Април 2009

Не мога да си спомня кога е бил последният път, когато съм бил с широко отворени очи след като съм видял обложката на някой албум (със "Sounds of the Universe" беше по други причини, хех), но това със сигурност е един от тези моменти:

Интересно е, че това е дело на Джени Савил, която е и направила не по-малко нетипичната обложка към "The Holy Bible", последният албум, който Ричи записа с групата.

Според Ники Уайър, който ще изпълнява вокалите в "William’s Last Words":  "All 13 songs on the new record feature lyrics left to us by Richey. The brilliance and intelligence of the lyrics dictated that we had to finally use them. The use of language is stunning and topics include The Grande Odalisque by Ingres, Marlon Brando, Giant Haystacks, celebrity, consumerism and dysmorphia, all reiterating the genius and intellect of Richard James Edwards."

Наскоро беше обявено, че сингли от албума няма да бъдат издавани.
Последна редакция: 03 Април 2009 от The Fein

Myriam
Някой
**
Публикации: 14

Профил
Отговори #27: 08 Април 2009

Наистина обложката е интригуваща - като я видях първият път преди няколко дни доста време я съзерцавах, но като гледам заглавията на песните и като имам впредвид, че става въпрос за MSP, обложката е нещо типично и очаквно
очаквам да чуя и самият албум, особено интересно звучи с тези текстове на Ричи, въпреки че предпочитам групата в духа на последните й два албума

I'm not looking for absolution, forgiveness for the things I do, but before you come to any conclusions, try walking in my shoes
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #28: 05 Май 2009

Ако има нещо, което ме спира да слушам албума постоянно, то е, че ми е трудно да спра "William's Last Words" - отдавна Меникс не са издавали нещо толкова изгубващо, а самият текст на Ричи звучи като предсмъртно писмо, което се допълва и от грубите вокали на Уайър - почти като рецитиране през сълзи на нечий последни думи в малка стая. Не е трудно човек да се досети защо Джеймс се е "радвал", когато Ники е решил да поеме вокалите за тази песен, а и като се има предвид, че басистът е бил може би най-добрият приятел преживе на Ричи - навярно така е било най-правилно в този случай.

Не знам дали е уместно новият албум да се сравнява с предишните, макар и да има очевидни паралели с "The Holy Bible" - самата група каза, че го възприема по-скоро като проект и разчистване на сметки с миналото, отколкото като наследник на "Send Away The Tigers". Поради което няма да има официално турне, освен фестивалната програма, клипове, сингли, а до края на годината се очаква MSP да се завърнат в студиото за нови записи. А и както и да го погледнем - този албум е някак извън времето, но попълва успешно една страница от историята им, която досега стоеше празна, като изключим въпросителната по средата...

The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #29: 21 Май 2009

Към албума ще излезе и ремиксирано издание, което ще включва някои доста интересни имена:

Andrew Weatherall: 'Peeled Apples'
Saint Etienne: 'Jackie Collins Existential Question Time'
British Sea Power: 'Me And Stephen Hawking'
Patrick Wolf: 'This Joke Sport Severed'
Optimo (Espacio): 'Journal For Plague Lovers'
The Pariahs: 'She Bathed Herself In A Bath Of Bleach'
Adem: 'Facing Page Top Left'
New Young Pony Club: 'Marlon JD'
The Horrors: 'Doors Closing Slowly'
Errors: 'All Is Vanity'
Four Tet: 'Pretension/Repulsion'
Fuck Buttons: 'Virginia State Epileptic Colony'
Underworld: 'William's Last Words'
Jonathan Krisp: 'Bag Lady'

Страници: 1 [2]  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.