DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1]
  Печат  
Автор Тема: T.O.Y.  (Прочетена 1636 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
25 Януари 2008

Откривам тема посветена на една от новите ми любими групи. Първо искам да благодаря на Ники, че ме запозна с музиката на T.O.Y. наистина си струваше усилията да им издиря дискографията. Ето и историята на групата накратко:

Преди да се запознае с Оливър, Волкер има друга група, която е носела името Evils Toy - стилово доста по-мрачна от ведрия синт, който прави групата в момента. В началото освен Volker в дуото е Thorsten Brenda, а Oliver Taranczewski се присъединява доста по-късно. Последния албум на Evils Toy показва ясно посоката на бъдещото развитие на проекта. Горещо препоръчвам Silver Tears на феновете на синтпопа, а песента Do Dreams Bleed е култова.
Следва трансформация и формацията отново става дуо, този път в сегашния си състав - Volker Lutz (вокали, програмиране, продукция) и Oliver Taranczewski (текстове, клавирни). Това се случва през 2000-та година и тъй като стила на групата е доста различен от миналото променят името си на T.O.Y. Съвсем скоро след това (2001) издават дебютния си албум "Space Radio", който се приема чудесно от публиката, това ги окуражава и през 2003-та записват втори албум с името "White Lights"...именно той ми е абсолютно любим и задължителен за феновете на синтпопа. В него е включена и песента с гост вокали на Щефен от De/Vision - The Sky is The Limit, която се ражда докато T.O.Y. работят по ремикса си на Drifting Sideways. Щефен се съгласява да запишат вокалите и да бъде включена в албума. Двете групи имат приятелски отношения от доста години и са участвали в много музикални проекти преди 2001ва година заедно.
Освен за De/Vision групата прави ремикси за изпълнители като Apoptygma Berzerk и In Strict Confidence. Volker се занимава и със записването и продуцирането на редица албуми в своето студио - SonicStage Recording Studios. Работил е с групи като And One, L'aime Immortelle и Funker Vogt.
В момента T.O.Y. подготвят следващия си албум, който предстои да излезе в края на настоящата година, а откъси от песните могат да бъдат чути в профила им в Myspace.

http://www.myspace.com/toymusic
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #1: 25 Януари 2008

Наистина страхотна група!

Иначе и мен Ники ме "открехна" за T.O.Y на едно парти на Студио А - това беше голямото ми лично откритие за същата вечер Усмивка

Иначе аз все още не мога да се похваля, че съм чула всичко на групата (Киро вземи си бележка  Зъл), но The Sky is The Limit е фантастично парче  Намигване

See what I see!
Страници: [1]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.