DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 [2]  Всички
  Печат  
Автор Тема: А вие знаете ли как се произнася Depeche Mode ?  (Прочетена 8077 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
mody
Възбуден
Публикации: 155

Профил
Отговори #15: 23 Октомври 2006

МНЕНИЕТО Е ИЗТРИТО ПОРАДИ ИЗПОЛЗВАНЕТО НА ЛАТИНИЦА.
Последна редакция: 23 Октомври 2006 от The Fein

If you save my life
We will rise and shine so bright
That the stars go blind
And leave
Leave the sky
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #16: 23 Октомври 2006

mody, след като си направи труда да смениш на кирилица, за да напишеш "МОУД", не разбирам защо поста ти е на латиница?! Намигване

Ако си забелязала, тук всички се стараем да пишем на кирилица, за да е по-приятно за останалите, а и сме в българи все пак.

Така че моля те, за в бъдеще, се опитай да публикуваш на кирилица!

See what I see!
mody
Възбуден

Профил
Отговори #17: 04 Ноември 2006

Извинявам се за грешката!Ще гледам да не се повтаря!А сега ще си кажа пак това,което исках да кажа.Депеш се произнася така(Както съм го написал).Обаче Дейв го произнася и като Депеш и като ДИпеш и вече се чудя кое е вярното.Колкото до MODE произнася се МОУД.Ама за нищо няма гаранция. Идиот.Поздрави!

If you save my life
That the stars go blind
And leave
Leave the sky
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #18: 04 Ноември 2006

Колкото до MODE произнася се МОУД.

Не и на френски.
Честно казано не знам дали темата ще достигне донякъде и като че ли май се изчерпа.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Noirdez
Джуниър
Публикации: 71

Профил
Отговори #19: 05 Ноември 2006

''Дейвид вижда думите ''Depeche mode" в едно френско списание и въпреки, че не знае как се произнасят или какво означават, предлага те да бъдат име на новата банда''...  абе явно и те не са били много наясно Побъркан
mody
Възбуден

Профил
Отговори #20: 03 Декември 2006

Съгласна съм-на френски не се произнася така,но в интервю Дейв го беше казал така.В друго предаване пък го чух да казва ДИпеш или нещо между "Е" и "И".Така или иначе това не е чак толкова важно.Пък и вече има толкова версии,че човек може съвсем да се обърка. Пощурял

If you save my life
That the stars go blind
And leave
Leave the sky
Пях-сДепеш!Честно!
Смутител
Публикации: 279

Профил
Отговори #21: 04 Декември 2006

освен това ударението би трябвало да пада на първото е, поне доколкото си спомням от престоя ми в часовете по френски. повечето българи сме се нагодили към депеш с ударение на 2-ото е.
Мао,щях да ти простя ако престоят ти в часовете по френски език е бил в предишния ти живот и затова си забравил къде точно е (са)  ударението (ята) Усмивка
Нина изключително ясно го е написала по-горе на български поради невъзможност да се използват ударения от типа "/","\" и "/\"

freelove for everyone
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #22: 04 Декември 2006

пях с депеш,
верно е че училището и в частност френския отдавна да е хванал паяжина, вярно е че във френския има правило и че ударението винаги пада на последната сричка, обаче също така е вярно че всеки чистокръвен французин произнася депеш мод: дЕпеш мод, смисля, че имаше преди време свалено френско предаване където това много ясно се чува, а пък и аз съм го чувал много пъти от устата на французи.
така, че в този случай се доверявам по скоро на слуха си отколкото на правилата - никой французин не произнася дм, както ние сме свикнали да го произнасяме: депЕш мод.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
benev
Агент
*
Публикации: 82

Профил
Отговори #23: 06 Януари 2008

Да, и аз съм чувал Дейв да казва "Дипеш Моуд". Иначе аз на БГ Mode-а го произнасям със леееко "у"  Готин

I'm a man of flesh and bone.
Toni
Гост
Отговори #24: 01 Март 2008

аз смея да твърдя, че много добре знам френски и depeche mode си се чете депеш мод, но може на английски да го завлачват малко
отдава им се , иначе нямаше да са те  Плезене
Страници: 1 [2]  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.