DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1]
  Печат  
Автор Тема: Технология  (Прочетена 3023 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
17 Февруари 2008

Едно от невероятните предимства на това човек по някакъв начин да се занимава с музика, е че понякога има достъп до много повече информация.
Разбира се има и доста много меломани, които никога не спират да колекционират.

Рядко обаче имена изкачат над другите и привличат вниманието на някой. Откакто се върнах все не оставаше време да отворя тази тема, както и да прегледам нещата, които имам и които съм донесал.

Стана въпрос на няколко пъти за руската група Технология. Всъщност "Нажми на кнопку" е една от песните, които конкретно мога да си спомня, че чух в Strangel... Сега ме навява лека носталгия като чуя въпросната песен, но това е друга тема. Мисълта ми е, че от доста време говорим с приятели, че не им препоръчвам никаква музика Ухилен. Ето, сега е момента да се запознаете с Технология, ако сте нямали възможност.

Групата е създадена през 90та година като има общо с една друга руска група, за която мисля, че е ставало дума - Биоконструктор. След разпадането на Биоконструктор се появяват Технология и Био.

Естествено групата е повлияна от Depeche Mode и не го прикриват по никакъв начин, а руските DM фенове особено по-младите са израстнали с нея. Някои от тях дори не понасят Биоконструктор, но така и нямах възможността да разбера каква е исторята покрай разпадането им.

И все пак успях да намеря точно ремиска, който чух в клуба и ще си позволя малко нелегално да го споделя с вас, а пък... ако ви се занимава, съм сигурен, че ще намерите начин да чуете и някоя друга песен.

Ако ви допадат ранните Camouflage или Red Flag, то със сигурност няма да се разочаровате от Технология. Стига естествено да нямате нищо против руската реч. Усмивка

Прикаченият файл е изтрит при изчистване на стари файлове
Последна редакция: 17 Февруари 2008 от Recoil
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #1: 17 Февруари 2008

доста приятно парче. когато се върна от Москва се канех да те питам дали не си открил нещо интересно. Преди години имах съседи руснаци за известно време и те ме зарибяваха с Кино, но аз така и не се запалих.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
SufferWell
Някой
*
Публикации: 10

Профил
Отговори #2: 17 Февруари 2008

Зарадва ме с темата за Технология. Чух ги за пръв път преди повече от 2 години, покрай тях чух и Биоконструктор. Сега разполагам с няколко албума на Технология, честно казано имам един по-любим, но съм добре разположена към тази група. Издирвам Биоконструктор, ако ви е попаднало нещо, обаждайте се. На мен ми остана една-единствена мп3-чица:-)

Прикаченият файл е изтрит при изчистване на стари файлове
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #3: 17 Февруари 2008

доста приятно парче. когато се върна от Москва се канех да те питам дали не си открил нещо интересно. Преди години имах съседи руснаци за известно време и те ме зарибяваха с Кино, но аз така и не се запалих.
Да, Кино са доста популярни, а и сравнително доста хора ги знаят и у нас. Но те са доста по-различни... А Технология така и никой не им е обърнал по-сериозно внимание, поне в България. Изненадан бях наистина да видя как всички до един в клуба станаха на крака в 5 сутринта при началните тонове на песента... даже и мен ме вдигнаха Усмивка

Издирвам Биоконструктор, ако ви е попаднало нещо, обаждайте се. На мен ми остана една-единствена мп3-чица:-)
Намират ми се някакви неща, но трябва да се разтърся... А Биоконструтор май ги коментирахме покрай избора на погряваща група за DM.
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #4: 17 Февруари 2008

От това, което съм чул и от двете групи, а то е малко признавам си - усетих силно DM влияние, което на моменти е твърде натрапчиво. Всъщност бих ги слушал с удоволствие, ако не пееха на руски език. Опитах се да им дам шанс, но уви...като чуя руска реч и ми минава мерака.  Усмивка

Моята любима руска група е Sensor от Нижни Новгород са и са млада банда, което на моменти личи в музиката им. Въпреки това имат и чудесни попадения! Ето профила им в Ласт.фм, откъдето могат да се свалят някои песни безплатно:
http://www.last.fm/music/Sensor
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #5: 17 Февруари 2008

Преди години имах съседи руснаци за известно време и те ме зарибяваха с Кино, но аз така и не се запалих.

С Кино взаимотношенията ми са подобни с тези на Нова Генерация - повече съм чел текстовете им, отколкото слушал песните им. Виктор Тцой е невероятен лирик, дано скоро да намеря време, за да потърся повече тяхни песни.

Технология са ми непозната група, а ремиксът, който постна Миро, ми е малко твърде DM повлиян, но не бих отказал да чуя още от тях.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #6: 17 Февруари 2008

Технология са ми непозната група, а ремиксът, който постна Миро, ми е малко твърде DM повлиян, но не бих отказал да чуя още от тях.

Е то това е валидно за 99.99% от синтпоп групите. И изобщо за целият стил, нормално е да звучат като DM. Нормално е все пак групи, които свирят един и същи стил да имат прилика, или бъркам нещо ? Усмивка
Иначе ремиксът напомня на The Great Commandment по моему Усмивка Ако ви се търси, в youtube има доста забавни неща и на Технология, и на друг руски групи.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #7: 18 Февруари 2008

Е то това е валидно за 99.99% от синтпоп групите. И изобщо за целият стил, нормално е да звучат като DM. Нормално е все пак групи, които свирят един и същи стил да имат прилика, или бъркам нещо ? Усмивка

То е нормално, но за да развиеш един стил трябва да се насочиш отвъд нормалното. Иначе има не малко стилове, където свободата е достатъчно голяма, за да може една група да звучи коренно различно от друга и си мисля, че електро-попът спада към тях. Но това е друга тема.  Усмивка

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #8: 18 Февруари 2008

мен руската реч изобщо не ми пречи. харесва ми да слушам музика на различен език от английския, единственият език с който имам проблем е немския, но и него мога да го преглътна.

слушах го доста пъти това парче и мисля че е голямо попадение, пък и явно е голям хит в братска москва щом в 5 часа, когато само най-смелите и издръжливи войни са на бойното поле вдига всички на крака.

светльо, според мен трябва да се гледа дали една група се развива, това парче е сигурно поне отпреди 15 години, интересно е да се чуят други техни неща. истината е че повечето такива групи така и не се пребориха с времето.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
Страници: [1]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.