DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8
  Печат  
Автор Тема: Концерти в Прага и Будапеща  (Прочетена 29641 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
маргото
Странен Любовник
*
Публикации: 408

Профил
Отговори #90: 25 Юни 2009

Будапеща. Аз съм доста пристрастна, така че все пак като се върне останалата част от групата ще си даде по-непристрастното мнение, но според мен това си беше велик концерт и самите Депеш страшно се изкефиха. Дейв повтори два пъти, че сме amazing audience (ама такa и си беше, честно казано!). Аз бях на оградата, която разделя хората с билети за пред сцената и обикновените правостоящи. Всички около мен пееха с пълно гърло и знаеха текстовете, подскачаха и т.н., което все пак не е толкова характерно за хората които са по-назад от първите няколко реда в средностатистическа европейска столица. Не е случайно, че унгарците имат най-стария фен клуб на ДМ.
Горе-долу от средата на концерта заваля дъжд, отначало просто ръмеше, после продължи малко по-силно, но не беше чак проливен...по-скоро доста напоителен. След края на концерта можех да изцедя поне 1 литър от блузата си.
Имаше и малко дразнещи моменти на влизане и излизане - след като отвориха вратите с около 30-40 мин закъснение, после ни държаха още половин час пред вратите на самия стадион. Имаше само 2 входа и съответно ужасно бавно излязохме след концерта.
Моето впечатление беше, че имаше по-малко хора в сравнение с 2006та, не знам колко са официално продадените билети, но това което се виждаше беше, че на трибуните има празни места.
Като се изключат тези неща, си беше перфектен концерт...януари май ще се ходи пак.

It’s definitely possible; we probably wouldn't do it, though. M.L.Gore
dmod
Кукла
Публикации: 40

Профил
Отговори #91: 26 Юни 2009

Концерта беше невероятен,като публиката!
А относно свободните места по трибуните..Марго аз мисля,че те нарочно не бяха ги пуснали за продажба местата....може би са сметнали,че видимоста не е достатъчно добра.
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #92: 26 Юни 2009

горната трибуна срещу сцената изобщо не е пускана в продажба както и на концерта от предишното турне, на който подгряваха placebo.
Последна редакция: 28 Юни 2009 от Admirer

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
маргото
Странен Любовник
*

Профил
Отговори #93: 26 Юни 2009

горната трибуна срещу сцената изобщо не е пускана в продажба както и на концерта от предишното турне, на който подгряваха placebo.

Да, може. Страничните трибуни, веднага след сцената бяха затворени за влизане, за централната не знам, понеже точно там е пулта и аз нямах видимост....
Но там от друга страна си има постоянна фенска маса, която едва ли варира много, може така да ми се е сторило.
Последна редакция: 28 Юни 2009 от Admirer

маргото
Странен Любовник
*

Профил
Отговори #94: 26 Юни 2009

Ето две клипчета с лошо качество, но пък перфектно се усеща атмосферата (и дъжда)

deiv4o
Гост
Отговори #95: 27 Юни 2009

Ето и the world in my eyes in Prague:)
http://www.youtube.com/watch?v=sbjjc2uJfQQ
После повече че излитам за Paris Намигване
nipo
Гратис Любовник
Публикации: 54

Профил
Отговори #96: 27 Юни 2009

Ето и the world in my eyes in Prague:)
http://www.youtube.com/watch?v=sbjjc2uJfQQ
После повече че излитам за Paris Намигване

Ти пак изби рибата!Чудесно клипче и отново на стратегическо място. Браво! Одобрение
N:Mode
Гост
Отговори #97: 27 Юни 2009

Концертът в Прага беше най-добрият на който някога съм присъствал. Имах щастието да съм на 2-3 метра от Дейв и мога да заявя, че беше в уникално настроение през цялото време като усмивката не слизаше от лицето му. Мартин беше намръщен на първите две-три парчета, но от WIMS нататък и той започна да се забавлява. Имаше доста забавни моменти като скандирането на името на Анди няколко пъти като дори накрая някой му хвърли бельо докато беше на catwalk-a. След Home публиката запя познатия рефрен от dvd-то в Милано, но сихронът беше доста слаб, което разсмя искрено бандата. Друг интересен факт беше, че при нас в FOS беше пълно с поляци и хора от други народности, но чехи.. почти липсваха. Българската група се представи на ниво като дори на долното клипче може да ме видите с БГ знамето в един момент (1:46 сек) Усмивка - http://www.youtube.com/watch?v=As5HhuuL1MA. С няколко думи - концерт без грешка, изключително пеене и поведение на Дейв и продаден стадион с 34 000 публика.

Двата незначителни "минуса":

- публиката реагира некоректно към МОТОR като почти през цялото време скандираше "Депеш Мод" и ги освиркваше, което разбира не попречи на двамата да изнесат страхотен сет

- ранният час, в който групата излезе на сцената (20:00), което обаче е изискване на общината, тъй като стадионът е в населен квартал и е забранено да се вдига шум след 22ч.

Снимки: http://musicserver.cz/clanek/26413/Depeche-Mode-Stadion-Eden-Praha-25-6-2009-fotogalerie/
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #98: 27 Юни 2009

Най-добрият концерт от това турне, на който съм присъствал беше този в Будапеща - унгарците направиха на пух и прах мита, че немската публика е най-силната. За себе си спокойно мога да заявя, че след софийския имам още един "домашен" концерт - този отпреди близо седмица в Будапеща.
Лошото време вместо да провали шоуто, подейства като катализатор за още по-пълно раздаване от страна на феновете и групата. Дълги години ще помня как пяхме Waiting For The Night под изсипващия се дъжд - на тази песен притворих очи и се наслаждавах на мощното пеене на публиката и капките дъжд стичащи се по лицето ми. Беше удивително усещане - сякаш природата, феновете и бандата се сляха в едно цяло. Култов момент!
Спомените ми все още се пренареждат, търсят своето място, едни излизат на преден план, други потъват назад. Куп щастливо усмихнати лица, много съпреживяване и много дъжд.

Любопитно е да се спомене също, че на Master and Servant Дейв имаше проблем с техниката, така и не разбрах дали с микрофона или слушалките, но не пя през почти цялата песен. Разбира се феновете ударихa едно солидно рамо от край до край, като накрая Дейв шеговито отбеляза: "Thank YOU for this song"

Ето един кадър от Peace, когато дъжда вече сериозно се усили и нямаше как да снимам повече без да прецакам фотоапарата си:

* Peace.jpg (198.93 KB, 410x308 - видяно 456 пъти.)
Последна редакция: 27 Юни 2009 от kirilart
rusimode
Агент
Публикации: 116

Профил
Отговори #99: 28 Юни 2009

унгарците направиха на пух и прах мита, че немската публика е най-силната. За себе си спокойно мога да заявя, че след софийския имам още един "домашен" концерт - този отпреди близо седмица в Будапеща.

Този дъжд - май е бил доста проливен... Усмивка

TOTU2009/10 - Berlin / Frankfurt / Muenchen / Rome / Mailand / Mannheim / Barcelona / Barcelona / Nuernberg / London / London / Manchester / Berlin / Duesseldorf
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #100: 28 Юни 2009

В един момент вече си толкова мокър, че спира да ти пука. Повечето от нас имаха дъждобрани, но не знам вероятно заради силната емоция, никой не посегна да слага около мен и си останахме мокри до кости. Беше супер яко, дъжда на моменти изглеждаше като сценичен ефект към песните.

По предварителна информация имаме записан на видео почти целия концерт с HD камера от трибуните, но още не съм помирисвал качеството на записа за да видя за какво точно става въпрос. Обема на материала е голям около 16Gb и ще трябва малко време да се преконвертира и да го получим. Не знам и как се е справил оптичния зуук от такова разстояние както и дали има трептене...скоро ще знам повече.
 Усмивка
rusimode
Агент
Публикации: 116

Профил
Отговори #101: 28 Юни 2009

В Мюнхен имаше унгарска агитка около нас и направиха добро впечатление... Явно са добра дистинация за концерт на ДМ... Чакаме записа...

TOTU2009/10 - Berlin / Frankfurt / Muenchen / Rome / Mailand / Mannheim / Barcelona / Barcelona / Nuernberg / London / London / Manchester / Berlin / Duesseldorf
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #102: 28 Юни 2009

Намерих едно доста добро клипче от концерта в Будапеща, което може да се гледа и в HD, след 3-тата минута може да видите какъв дъжд се изля над публиката и как на нея въобще не и пука от това.
 Ухилен

<a href="http://www.youtube.com/v/Tt1zeOK02cs&amp;hl=en&amp;fs=1&amp;" target="_blank">http://www.youtube.com/v/Tt1zeOK02cs&amp;hl=en&amp;fs=1&amp;</a>
did
Опасен
*
Публикации: 204

Профил
Отговори #103: 28 Юни 2009

В един момент вече си толкова мокър, че спира да ти пука. Повечето от нас имаха дъждобрани, но не знам вероятно заради силната емоция, никой не посегна да слага около мен и си останахме мокри до кости. Беше супер яко, дъжда на моменти изглеждаше като сценичен ефект към песните.

Беше отчайващо прекрасно проливен  Ухилен.  Гемиите ми потънаха далеч преди да се изсипе, когато установихме, че местата ни са на трибуната точно зад, как да я нарека онази конструкция, която вероятно приютява мултимедията.  На прибежки и припълзявания се шмугнахме в съседния сектор с добра видимост.  На първо време се оказа, че не можем да седим по стълбите, впоследствие се оказа, че не можем и правоседящи да сме ...  Вече бях на ръба на ясно изразена балканска нервна криза, когато охраната се произнесе, че е so-so all right да се изправим на бариерата пред трибуната... Оттам-нататък май не бях съвсем на себе си, около нас се струпаха едни пеещи и подскачащи братчета и сестричета, нищо че голяма част от седящите си останаха такива до към две-трети от концерта.  Ако пък изобщо ми е минавало през ум, че seating означава seating.  Първоначалните безумно отрицателни емоции обаче бяха напълно изличени от това, което последва Пощурял
Последна редакция: 28 Юни 2009 от did

still my broken wings you choose to mend
kalisto
Гратис Любовник
Публикации: 56

Профил
Отговори #104: 29 Юни 2009

Мисля, че мога и аз да споделя вече преживяното от концертите в Будапеща и Прага.
 За първия нещо не ми идват настроение и патосни думи, може би защото гнусното и арогантно поведение на публиката  Ядосан /разбирайте го буквално/, която беше около мен ме провокира. Верно е това, че феновете са диви и истински, но след това, на което станахме свидетели три от нас, непосредствено преди концерта, омаловажава чутото и видяно от тях. Не мога да скрия това, че дъжда изигра наистина ключова роля и създаде приказна атмосфера. Това не ми се беше случвало до сега и си струваше да се види. Нелош концерт, но след този в Прага, поне за мен, всичко друго бледнее.  Пощурял Ако не бях на предна позиция нямаше да е същото, сигурна съм. Чак сега разбрах какво е да те „побият трътки”.  Ухилен Виждах Дейв на метър от себе си и точно в тези моменти имах чувството, че направо спирам да дишам. Само гледах и попивах жестове и музика. Невероятно преживяване. Дължа го на ЕДИН човек, на когото вече изказах спешъл благодарности.  Намигване Знам само, че искам да ми се случи отново и съм щастлива, че точно прегръдката на малки ръчички ме върна на Земята.

Where souls disappear
Only YOU exist here
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.