DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 13
  Печат  
Автор Тема: НОВИНИ: [20 ФЕВРУАРИ 2009] Още подробности около "Sounds of the Universe"  (Прочетена 54984 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
Ivelina_10
Странен Любовник
*
Публикации: 406

Профил
Отговори #75: 27 Март 2009

странно защо, като слушам албума наобратно..от последното към пръвото парче го асимилирам много по-добре!  Идиот
Infra Red
Странен Любовник
Публикации: 470

Профил WWW
Отговори #76: 27 Март 2009

Така...след като се поуспокоих малко и го чух около 10 пъти мога да заявя че:
1.Заглавието му отива страшно много.Не мисля,че прилича на който и да е албум на която и да е друга група.Такива звуци наистина не сме чували до сега.През октомври се опасявах,че Sounds of the Universe е прекалено амбициозно,но сега се убеждавам,че е перфектното заглавие за този албум.
2.Въобще не съм съгласен с твърденията,че албума е еднообразен и липсват по-раздвижени песни.Напротив,бих казал,че албума е невероятно добре подбрана колекция от песни.За мен поне това е най-доброто,което Депеш са издавали от Ultra насам.
3.Независимо дали си фен на групата,или просто фен на алтернативната музика,дори да не харесваш албума,не можеш просто да не признаеш,че групата е създала нещо нечувано досега.Невероятно иновативен,експериментален,богат на звуци албум.Бих казал,че Sounds of the Universe събира звуци от миналото,настоящето и бъдещето в едно.Странно е как всички групи от гилдията на Депеш залязоха и последните им албуми поне за мен са доста разочароващи - тук визирам (без да искам да обидя никой) R.E.M.,U2,The Cure,New Order,INXS,да не говорим за Duran Duran,а нашите момчета,не само,че не залязват,напровит развиват се,експериментират,греят още по-ярко !
4.Текстовете са невероятни,вокалите на Дейв отново са на най-високо ниво и страхотно се вписват с музиката.Тук визирам Wrong,Fragile Tension и In Sympathy.При тях вокалите са просто едно 50% от песента,като включвам и беквокалите на Мартин,които особено във Fragile Tension са изумителни...
5.В музикално отношение също съм много приятно изненадан.Китарите са адски добре подбрани,има много интересни рифове,основно блусарските преобладават,което отново ми напомня за Ultra Усмивка
6.Ако трябва да направя топ 5 на песните от албума,ще ги подредя така:
1.Fragile Tension
2.In Sympathy
3.Wrong
4.Hole to Feed
5.Тук вече много се колебая : Peace/Jezebel/Come Back Ухилен
Албумът наистина надмина очакванията ми и ме изненада невероятно приятно Усмивка Признавам,че никога не съм се чувствал толкова доволен от нов албум на някоя от любимите ми групи,а още повече на най-любимата ми.Може би само емоцията при излизането на In Rainbows на Radiohead беше подобна.
Нямам търпение да чуя песните на живо.Депеш за пореден път ми припомниха защо са любимата ми група,този път по-силно от всякога.Веднага щом екипа включи Sounds of The Universe като опция в ДМ профила,ще го сложа на 3то място,след Ultra и SoFaD ! Чакането си струваше !

There's something that's invisible, there are some things you can't hide...
try detect me when I'm sleeping, in a wave you say Goodbye ...
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #77: 27 Март 2009

Цитат
Веднага щом екипа включи Sounds of The Universe като опция в ДМ профила,ще го сложа на 3то място,след Ultra и SoFaD !
Вече е добавен и можеш спокойно да го наредиш на мястото, което прецениш че му отива в личната ти класация.
Лично аз споделям мнението, че това е най-доброто излизало от Депеш след Ultra насам. С всяко слушане се натрупват нови и нови впечатления и емоции и докато PТА с броя слушания избледняваше, този албум само се съживява повече и повече. Убеден съм, че на живо песните ще създадат удивителна атмосфера за публиката.
Deni
Новинар
Публикации: 711

Профил WWW
Отговори #78: 27 Март 2009

По всички възможни закони за всемирната гадост, денят, в който албумът "изтече" се оказа моят вероятно най-побъркани и натоверен ден на работа за последните няколко години. Ето защо успях само бегло да прослушам всичко с "едно ухо". Но слушането докато жонглираш десетина гигантически екселски файла, няколко изключително досадни колеги и камара документи, над която се подава само смръщено ти чело никак не позволява да се формира свястно мнение. Единственото което ми хрумна беше, че крайно необичайното и дори опъващо нервите начало на In Chains служи да отдели феновете от плявата - който го издържи, получава наградата  Ухилен. Сега слушам по-внимателно, да видим на какви размисли ще ме наведе.

А - как забравих! Да, потвърждавам, и на мен ми липсва Алън. Но той на мен винаги си ми липсва. Просто се възползвам да си повъздишам малко по-шумно по въпроса.  Очиврът

I want to reach my hand into the dark
and feel what reaches back
Infra Red
Странен Любовник
Публикации: 470

Профил WWW
Отговори #79: 27 Март 2009

Цитат
Веднага щом екипа включи Sounds of The Universe като опция в ДМ профила,ще го сложа на 3то място,след Ultra и SoFaD !
Вече е добавен и можеш спокойно да го наредиш на мястото, което прецениш че му отива в личната ти класация.
Лично аз споделям мнението, че това е най-доброто излизало от Депеш след Ultra насам. С всяко слушане се натрупват нови и нови впечатления и емоции и докато PТА с броя слушания избледняваше, този албум само се съживява повече и повече. Убеден съм, че на живо песните ще създадат удивителна атмосфера за публиката.

Страхотно ! Вече го актуализирах Усмивка 3 песни от SotU влезнаха в топ 20 Усмивка

There's something that's invisible, there are some things you can't hide...
try detect me when I'm sleeping, in a wave you say Goodbye ...
Videlina
Странен Любовник
Публикации: 477

Профил
Отговори #80: 27 Март 2009

Оххх на първо слушане съм очарована и много изненадана...приятно! Много различно и в същото време типично Усмивка Продължавам да слушам и като открия моите песни ще се включа и в коментарите по тях.
Кире, едно ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ за мейла Намигване!!!

Angels of the Universe
Ivelina_10
Странен Любовник
*
Публикации: 406

Профил
Отговори #81: 27 Март 2009

ОБОЖАВАМ Peace !!! на мен пък ми звучи много сектантски   Ухилен  и ми напомня condemnation   Идиот
July
Гратис Любовник
*
Публикации: 41

Профил
Отговори #82: 28 Март 2009

Аз умишлено се въздържах да пиша снощи, защото емоциите, които ме обзеха, бяха много силни и същевременно объркващи!
Хем знаех, че ще покажат  нещо различно и странно, както всеки път, но че ще бъдат до такава степен необясними - не очаквах!
Не съм вярвала, че в днешно време нещо може да ме изненада дотолкова  в музикално отношение. Иска ти се да ги определиш стилово и не можеш, а същевременно някои парчета направо разстърсват емоционално! Единственото определение, което мога да дам за албума,  е че е много музикантски!
 А във вокално отношение, нещата са придобили нечовешки добри измерения..
Не знам... страх ме е, че може би ще се мре след около месец и половина!   Намигване
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #83: 28 Март 2009

ОБОЖАВАМ Peace !!! на мен пък ми звучи много сектантски   Ухилен  и ми напомня condemnation   Идиот

Вероятно ти звучи сектантски, защото на моменти звучи все едно църковен хор на мормони се разпява  Намигване... а от сравнението с Condemnation направо ослепях  Ухилен Ухилен Ухилен

See what I see!
Ginger
Смутител
*
Публикации: 249

Профил WWW
Отговори #84: 28 Март 2009

Не съм очаквал този албум да надмине някой от тези, създадени в периода 84-97 и даже бях доста скептчино настроен, че мога да стана свидетел на някакъв последовател на Exciter, за който след години въобще няма да се сещам. Sounds Of The Universe по мое мнение не може по никакъв начин да се съревновава с творенията от златния период на Депеш Мод, но пък не е никак лош и е доста интересен и смел ход. Хубаво е, че  момчетата пак са решили да не се повтарят и не са сътворили РТА 2, каквито опасения имах, когато разбрах кой ще продуцира албума. Положително в Sounds Of The Universe  е и това, че е трудно да се намерят така наречените комерсиални песни, които биха били приети веднага от хората. Това говори за смелост от страна на Депеш Мод и обяснява избора на Wrong  за първи сингъл от албума-макар, че няма ясно изразен припев, тази песен е може би единствената с хитов за радиостанциите заряд. In Chains е добър старт за албума, макар че началото изглежда леко пропиляно и безмислено. Това обаче го отдавам на стремежа на групата тази песен да е нещо като въведение-въпросната първа минута тук вероятно трябва да вменява излитане на космически кораб към вселената (или нещо подобно), но при мен това усещане нещо не се получава. Иначе песента е една от доста добрите в Sounds Of The Universe. От целия албум на мен най-много ми харесва последната част, започваща с личния ми фаворит Perfect-песен, която още в началото ми хареса и която сило се надявам да чуя на живо. Miles Away/The Truth Is е втората ми любима песен тук-по мое мнение най-добрата от шестте песни на Дейв досега в албумите на Депеш Мод. Jezebel и Corrupt са прекрасен край на Sounds Of The Universe и са другите две песни, които бих отличил.
Това, което не ми харесва определено е липсата на барабани, което обаче е обяснимо със синт звученето и така наречения „фетиш” на Мартин към аналоговите синтезатори и дръм машините. Не харесвам и Fragile Tension, в която не усещам почти никаква промяна от изтеклото демо. In Sympathy пък е песента, която така и не успявам да разбера и ми звучи най-много като пълнеж. Peace, изключае дебилния припев в стил „църковен хор” не е чак толкова зле и някак си ми напомня звученето от A Broken Frame.
Останалите парчета, които не съм споменал не са лоши, но и засега не са успяли да ме впечатлят толкова, макар че се вписват добре в албума.
В крайна сметка смятам, че Sounds Of The Universe не е разочарованието, което очаквах да бъде и със сигурност има добри шансове с времето да започне да ми харесва толкова, че да не го слушам 2 пъти в годината, както предшественика му. 
SinnerInMe
Гратис Любовник
**
Публикации: 49

Профил
Отговори #85: 28 Март 2009

Албумът страшно много ми харесва, не мога да спра да го слушам   Пощурял Бях сигурна, че момчетата няма да ни разочароват. Отново показаха, че могат да напишат песни, които са за истинските фенове на ДМ, а не комерсиални. Всичките песни са с типичното Депеш звучене, малко ми напомня за 80-те   Усмивка Наистина страхотен албум за мен. Нямам търпение да го чуя на живо и да си видя любимците  Пощурял.

<a href="http://www.depeche-mode.org/flyers/banerafterfinal.swf" target="_blank">http://www.depeche-mode.org/flyers/banerafterfinal.swf</a>
maya_v
Крал
**
Публикации: 990

Профил
Отговори #86: 28 Март 2009

Не съм си променила особено мнението от вчерашния ми пост, но с всяко поредно слушане все по-добре възприемам "вселенските звуци", което е добре...

Към изброените от мен парчета, които са ме впечатлили ще прибавя и Corrupt. Както вече споменах Fragile Tension след миксирането в албума ми звучи коренно различно от демото, няма такава разлика между вокали и мелодия и даже започна да ми харесва и то доста. Май беше грешка, че слушах демотата и по този начин си съставих негативно мнение преди да съм я чула в завършен вид. 

Също така искам да изясня нещо, че когато една песен е с по-бързо темпо, това не винаги означава, че е комерсиална (например Rush). Просто ми се искаше албумът да не е толкова лежерен и чакам да чуя как звучи от CD.

Peace е доста интересна като звучене, но това хорово пеене хич не ми се нрави.

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
Stripped down to the bone...
Johny
Кукла
Публикации: 38

Профил
Отговори #87: 28 Март 2009

Вземам и аз микрофона за 6 минути..
Впечатления след 6 прослушвания в 6 изречения (или малко повече):
- наркотикът започва да действа и се хващам как все по-често се усмихвам, за почуда на другите планетяни около мен Ухилен
- In Chains - "Говори пилота - затегнете коланите. Излитаме. Желаем ви приятен полет. В случай, че попаднем във космическа яма - знаете къде са торбичките..." Чудесна, тежка, просторна електронна балада Очиврът Песен, за която определено студиото е тясно. Спомен за Higher Love може би...

- Hole to feed - лично за мен песента е един от скритите фаворити в албума. Звучи ми някак иновативно...не мога да я сравня с нищо познато до този момент...донякъде с Dead of Night, но като ритъм нямат нищо общо...една от любимите ми вече.

- gnorW - както и да я въртим за мен си остава най-силното попадение. След като гледах клипа вече пресичам улиците с повишена концентрация, купих си цветожилетка, сложих си и два светлоотразителя от дясно и от ляво..за всеки случай.Със сигурност клипа ще намери много фенове сред българските водачи на МПС. 

- Fregile Tension - според мненията дотук сякаш е едно от не особено харесваните парчета предвид асоциации с PTA. Чувствам го като типично клубно парче предвид мощното плътно басово звучене, въпреки по-бавния ритъм. Ако трябва да продуцирам клипа, бих заложил на валяк, газещ един по един родни политици, в състояние на тялото, подобно на пича от един друг клип  Доволен

- Little Soul - песен, която с удоволствие бих пял на детето си преди сън. Невероятна, сантиментална spiritual балада, с характерното за Марти любимо минорно звучене. Въобще песен, която бих пял на всички любими създания. Тук вече със сигурност проблема е в моята кутия, но защо се сещам за Каризма - Минаваш през мен?   Побъркан Идиот Бесен Бияч Пощурял Плачещ

- In Sympathy - освобождаващо, свежо парче, космическа река, която в мен тече...Асоцияция за топла лятна вечер, в колата по пътя към къщи, отворен прозорец(ако е кабрио това не важи)...звучи ми малко като Barry White.

- Peace - сещам се за едно интервю на Анди, където той неколкократно подчерта, че настроението и при тримата е "on the highest level". Парче, свидетелство за висок...градус в студиото наистина.  Ухилен Лично за мен подобно на Fragile Tension би звучало много яко в клуб....и без друго съм пял осем години в хор, върнах се назад...Любимо парче още от първо слушане. Много ми харесва градуса, настроението както в самото "хорово" изпълнение, така и в мелодията. Асоцияцията за мен е с песен като Dreaming of me, въобще - назад към романтичното и безгрижно звучене от средата на 80-те. За мен това е живото доказателство, че всякакви търкания и противоречия вътре в групата са минало  Усмивка

- Come back - ако има нещо, което може да ми развали настроението, е че освен чрез заглавието песента няма нищо общо със уникалното, Вселенско, баладично звучене на студийната версия. Албумната версия в най-добрия случай ми създава картина на тълпа мързеливи и запотени американци, виснали пред бюро за безработни в някой мързелешки южен  щат. По лошата ми интерпретация за албумната версия е морга с трупове, като time to time всеки от клиентите на моргата някак любопитно си отваря широко едното око(само едното, казах!), а след това го затваря...over and over again... 

- Spacewalker - най-слабата песен - вокала на Дейв не струва, беквокала на Марти макар и трудно доловим поражда съмнения...

- Perfect - перфектно, наистина, за мен един от хитовете. Звучи много мелодично, ново и различно.

- Miles Away - много як soundtrack, underground style. Лек уестърн привкус в ритъма. Китарният риф е много добро допълнение към тежкото звучене.

- Jezebel - около 1000 г.пр.Хр някъде в Близкия изток.... Намигване

- Corrupt - сигурен фаворит в MP3-ките на родните политици и всякакви подобни вълци и лисици...Сериозно, парчето е страхотно - чудесен тежък и тъмен завършек, характерен за Депеш. Спомен за нещо като Clean, Sweetest Perfection - фенове на Violator - hands up!   Одобрение

uoY eeS.....aifoS 05.81
God bless!

"...защото нашата борба не е против кръв и плът, а против началствата, против властите, против светоуправниците на тъмнината от тоя век, против поднебесните духове на злобата."
white_ambition
Опасен
Публикации: 235

Профил
Отговори #88: 28 Март 2009

Ще се опитам, да не се повтарям за някои песни, само ще кажа, че "Hole to Feed" щеше да ми хареса повече, ако беше в "Hourglass" и то на мястото на "Deeper & Deeper".
За разлика от нея, "Come Back" ми стана една от любимите песни от албума, да не говорим ако беше студийната версия. С нея на първо място се нарежда "In Chains", която направо заживя в мен още след първата проба. След нея и "Peace", която повторих няколко пъти наведнъж докато преслушвах албума със сълзи на очите, връхната точка за мен в албума, прилив на емоция от чудесните синт мелодии и невероятния дует на Дейв и Мартин. "Fragile Tension" ми харесва почти колкото "John The Revelator", която ми е една от любимите песни от "PTA". В "Little Soul" има страхотна атмосфера, звучи хем съблазнително, хем е изтъкната някаква меланхоличност, също се нарежда в топ класираните ми до момента, сред които останалите са "Jezebel","Perfect" и "Miles Away". За малко да забравя 'Wrong", която вече спокойно мога да кажа, че е най-различната песен в албума, едно ново попадение на групата, което ме шокира и порази с перфектния си текст. "Spacewalker" много ми харесва, даже има потенциала да бъде песен. "In Sympathy" ми харесва повече от "Corrupt", която ми е малко монотонна и тепърва мнението ми за нея ще търпи промени.
Като цяло "Sounds of the Universe" е поредното постижение на групата да съчетае по техния уникален начин постоянството в стила си с изобретателност. Също така определено се усеща се позитивната енергия по време на продуцирането му, което доказва, че не е необходимо групата да е конфликт като по стария мит за тях, за да създадат нещо добро, като този албум.

What ever I say, I love DM to death, if it's possible, even after it! x3

Depeche will come to us,
It's an inevitability!

D ivine         
= xciting      
P recious      
= njoyable          M artyrizing
C ondemnable     O verwhelming
H eartening         D reamy
= legantly           = verlasting

maya_v
Крал
**
Публикации: 990

Профил
Отговори #89: 28 Март 2009

Johny, Spacewalker е инструментал..., няма нито вокали нито бек вокали! Сигурно си слушал някой друг Space(Johnny)walker.  Усмивка
Последна редакция: 28 Март 2009 от maya_v

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
Stripped down to the bone...
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 13
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.