DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1]
  Печат  
Автор Тема: Инфантилно ли е да си фен?!  (Прочетена 5276 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Nude
Джуниър
**
Публикации: 68

Профил
07 Март 2009

Моята най-близка приятелка ме провокира за тази тема.
Ровейки се поняога из този форум установявам, че интересите ми по отношение на музиката съвсем не са нещо изолирано и непривично и все пак си позволих лукса да се засегна от определението - инфантилен.
И взех да си задавам въпроси:
Инфантилно ли е човек наближаващ 30-те да се интересува много живо от дадена група, да я издига в някакъв вид култ и с трепет да очаква един концерт?
Глупаво ли е да се събира с други хора/макар и не като практика, по скоро инцидентно/ със същите интереси за да гледат концерти, да слушат музика и да се вглеждат по-дълбоко в текстове, които са същинска поезия между другото?
Кое ме кара да бъда фен, съвсем не от най-отдадените, но все пак фен на Depeche или ...на дадена музика изобщо?
Има разлика между това да обичаш музика и да я слушаш за удоволствие и да си страстен почитател на определени групи и стилове. Факт е, че това се тълкува като детинско, все едно си спрял развитието си на определена възраст и си оставаш вечния тийнеджър.
Да, вярно е, че като свеж тийн, бях луда фенка на Take That и разни други бой-групи /неизбежните и закономерни грешки на растежа/ и все пак съм абсолютно против да сравняват образа ми от преди с този днес и разликите са съществени.
И ето - усещам, че хората, които ме заобикалят до голяма степен намират интересите ми в това отношение за смешни и детински и това ме стъписва - ние/и в частност аз/ ли не сме ок или на другите нещо им липсва.
И в крайна сметка - инфантилно ли е да си фен?

I'm the next act waiting in the wings
johnny
Джуниър
Публикации: 71

Профил
Отговори #1: 07 Март 2009

ние/и в частност аз/ ли не сме ок или на другите нещо им липсва.

Нищо ти няма, карай мъжката напред! Тези които не обичат музиката, никога няма да могат да те разберат!  Намигване
Последна редакция: 07 Март 2009 от johnny

"The tin man says I'm doing fine"
VANS
Гратис Любовник
Публикации: 58

Профил WWW
Отговори #2: 09 Март 2009

на другите им липсва нещо... даже много неща Намигване

Negative music for positive results
did
Опасен
*
Публикации: 204

Профил
Отговори #3: 09 Март 2009

Къмто 4-5 пъти изчетох поста ти преди да се включа. Май знам как се чувстваш, защото имах моменти, в които се чувствах също толкова чалдисана, за късмет, една от най-близките приятелки беше на моя акъл, другата казваше "абе, с вас на друга тема не може да се говори" (ама пък как я завлякохме в Пловдив в Петното през 2007), третата ни гледаше сеира и се забавляваше Намигване  Ей, я стига, като човек, наближаващ 30-те, най-вероятно знаеш какво ти е интересно и какво те вълнува и сигурно имаш самочувствието да не се впечатляваш чак толкова от определенията на другите, особено ако заниманията ти ама по никакъв начин не им вредят. 

still my broken wings you choose to mend
DanielaDaniela
Гратис Любовник
Публикации: 54

Профил
Отговори #4: 09 Март 2009

да, инфантилно е, но какво от това. всички, които се мотаят в този сайт са... положението в този случай никак не е проблематично, защото е споделено... то е като обществата на анонимните алкохолици. представяш ли си какво би било, ако си единствен фен на света, тогава щеше да е кошмар

"Suffer with pride"
stoimen
Кукла
**
Публикации: 26

Профил
Отговори #5: 09 Март 2009

Почти всеки нормален човек харесва някакъв стил музика,едни слушат класичека,други поп,рок и т.н.Ако на някой му се струва ненормало на 30 да се увличаш по ДМ,на мен пък ми се струва още по-ненормално някой на 30или40 да се увлича по поп-фолка например,така,че нали е инфантилно или не...няма никакво значение,увличай се,обожавай ги и им се наслаждавай с удоволствие,тук всички сме като теб,бъди сигурна в това Одобрение
white_ambition
Опасен
Публикации: 235

Профил
Отговори #6: 09 Март 2009

Според мен възрастта не е определяща за музикалния ентусиазъм при по-възрастни фенове и те са в правото си, да бъдат наивни колкотото си искат, нищо против. Дразнят ме само онези, които прекаляват с инфантилните си прояви по своя си дебилски начин, независимо колко са възрастни, най-вече с цел да ангажират вниманието на околните.
Все едно не живеят с последствията и това ги прави по-сводобни, без никаква самокритика, да се покажат колко са оригинални.
Когато попадам на дискусии и спорове за развитието на някоя група м/у млади и стари фенове ми става смешно, защото това води само до отражение на някаква комплексарщина и от двете страни.
Не искам да коментирам фолкманиаците, които въобще не подозират, че има друга музика. То чалгата не е музика, а просто добре развита схема за изкарване на кинти, а феновете им са fucked up and they're fucking us..

What ever I say, I love DM to death, if it's possible, even after it! x3

Depeche will come to us,
It's an inevitability!

D ivine         
= xciting      
P recious      
= njoyable          M artyrizing
C ondemnable     O verwhelming
H eartening         D reamy
= legantly           = verlasting

Nude
Джуниър
**
Публикации: 68

Профил
Отговори #7: 10 Март 2009

Всъщност лично аз нямам колебание по отношение на интересите си, но бях афектирана от неприятния контекст в който беше използвана думата "инфантилен". И взех да си задавам въпроси. Беше ми интересно какво мислят и други хора, макар, че тук мненията ще са пристрастни Усмивка
И после като имах време да се замисля над моите си въпроси си дадох сметка, че отговора е положителен, да, детинско е. И в това му е прелестта! Музиката, както и редица други неща разбира се, са опит да абдикираш за кратко от задължението да си възрастен за да си позволиш едно завръщане към детския ентусиазъм за нещата, към онази мечтателност и искрена радост в която живеят само те.
В крайна сметка, музиката в частния случай /разбирай мене/, а може би и в общия е опит за примирение с горчилката.
Ех, дървена философия... Усмивка
Колкото до поп-филка - толернатна съм към хората, които му се кефят, да правят каквото искат, само да не ми се натрапва, защото не го дишам. Поддържам тезата, че в нашата мила татковина простотията е повсеместна и поп-фолка е абсолютна закономерност, която израстване няма и никога няма да има.

I'm the next act waiting in the wings
Otacon
Гратис Любовник
Публикации: 56

Профил WWW
Отговори #8: 14 Март 2009

В момента не се сещам за психологическото обяснение на нуждата "да си фен на нещо", но определено имаше такова.

Сещам се за мисълта на един японец, създател на Ghost in the Shell филмите:

"The 'I' is not just one person, but the sum of everything you love - your dog, your wife, your child, your computer, your doll. This led me to the conclusion that the self is empty. What is essential is this network of connections." -- Mamoru Oshii

И ако една от връзките е Depeche Mode, то няма нищо по-хубаво от това. Моята също е Depeche.

Инфантилен е този, чиято същност е изградена от връзки като Преслава, Глория, Ивана, Андреа, Галена, пари, коли, маркови дрехи, скъпи парфюми и т.н.
depechemodista
Някой
Публикации: 15

Профил
Отговори #9: 23 Декември 2010

мен и без тва всички ме ебават че съм инфантил така ,че няма значение дали съм фен или не  Ухилен

Sea of sin I'm swimming in...
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #10: 30 Септември 2011

всеки го радват различни неща и дали това ще са екскурзии за концерти, колекциониране на дискове или просто излет в планината за мен е едно и също, мисля че въпроса е малко глуповат. Не виждам нищо инфантилно в това човек да си доставя удоволствие. А, инфантилно ли е че хората обичат дисниленд и влакчетата на ужасите?
Просто идеята да се мъкнеш от град на град заради една група се отклонява от стандартното поведение и хората не го разбират и понеже отстрани изглежда като прищявка и поведение неприсъщо на човек на възраст и положение. Страстите няма нужда да се обясняват. Един гони материално, друг духовно, трети нищо не гони, пети го гонят... света е шарен, както и хората.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
dm
Възбуден
Публикации: 146

Профил
Отговори #11: 16 Ноември 2011

Много интересна тема  Усмивка
Не смятам, че човек наближаващ 30год. вече е толкова възрастен, че да не може да се радва на душевни преживявания. Всъщност човек е млад докато се чуства такъв.
И аз много пъти съм се срамувала от това да призная какъв голям фен съм на Депеш - как бих гледала няколко концерта един след друг или в колата си да имам само техни дискове. Приятелите ми ме гледат странно и мисля, че смятат, че съм се побъркала. Но все пас аз мисля, че има два типа хора - такива, които страстно приемат живота  и се вглъбяват в разни неща - музика, филми, хобита все нещо което те кара да избягаш от действителността и това са феновете и други които просто се плъзгат по повърхността на нещата - днес харесват едно утре друго. Това според мен няма нищо общо с това колко си възрастен.  Плезене

'Down on the ground I'm bound till the morning light'
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #12: 03 Септември 2013

имам един контра въпрос на въпросът зададен в темата?
лошо ли е да си скучен? ама от този въпрос следва и още един - как разбирам, че съм скучен? и още един след него: може ли да съм скучен и внезапно да престана да бъда скучен?

та от въпрос на въпрос, най-после ми хрумна правилният според мен отговор: да си фен не е инфантилно, но можеш да фенстваш инфантилно съвсем успешно. всъщност това турне ме наведе на следният въпрос: има ли граница където здравословното фенстване, преминава границите на нормалното и как се определя тази граница, съответно какво не приемате в т.нар. "фенстване"?
Последна редакция: 03 Септември 2013 от MAO BOY

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
Страници: [1]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.