DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 2 [Всички]
  Печат  
Автор Тема: Скрити таланти из форума?  (Прочетена 7127 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
18 Ноември 2005

Дали заради особено вдъхновяваща музика, която всички слушаме, съм забелязал, че повечето от фенове също се занимават с музика, кой за удоволствие, кой професионално. Та кой от вас свири и на какво?
Аз имам разни планове за уроци по китара от следващото лято(и да стана българския david bowie)...но засега съм извън мейстрийма Плезене

Последна редакция: 09 Август 2006 от Padan Fein

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #1: 19 Ноември 2005

Аз започнах с уроците по китара през далечната 1981 година, но май наблягах повече на репетиции пред огледалото с китара в ръце, чупейки странни стойки, уви музиката не е за мен и няколко месеца по-късно прекратих кариерата си по собствено желание. Тогава седем годишен бохем, отивам при майка ми разплакан и и казвам, че не искам да ходя на уроци повече, тя се съгласява с мен, а аз плача на глас Идиот Тогава тя ме пита, защо плачеш, нали не искаш да свириш на китара, няма да свириш...аз отговарям през сълзи: Заради позата!

Гаден позьор Плезене
dojackal
Гратис Любовник
Публикации: 55

Профил
Отговори #2: 19 Ноември 2005

Хахаахха "заради позата" - интересна историйка kirilart   Одобрение

Аз пък щях да бъда втория Ричард Клайдерман (нали така му бе името). Свирех на пиано доста години, изнасях малки концерти с учителката ми на две ръце в една жълта зала (защо ли жълта !?!) в Дома на Културата пред ограничена аудитория (не умствено ограничена, бухахах). Якото бе, че свирехме по това време не някакви сухарски неща, ами аз я карах да учим разни бруталии като музиката от "Кръстника" например. "Започнах да работя, свирих в ресторант, семейството въздъхна - квартален музикант"...това не се случи при мен. Тъй де, зарязах пианото и аз. Преди доста месеци, може би година, се опитах да изсвиря на моята любима My Immortal на Evanescence ама ударих на камък - забравил съм майсторлъка  Пощурял
Пях-сДепеш!Честно!
Смутител
Публикации: 279

Профил
Отговори #3: 24 Ноември 2005

Включвам се в тази тема с уговорката,че и до ден днешен се съмнявам в таланта си.
Малко предистория.В средата на 80-те години една гледачка предсказала на баба ми,че внукът й ще пожъне огромен успех на някакъв музикален инструмент.Бях втора година на курс по класическа китара. След близо четири години "класика" и едно единствено посещение на уж задължителния урок по солфеж(как само мразех да пея или по скоро се срамувах) сложих точка.
Три години по-късно чух Хендрикс...Ох,този е ужасяващо добър! Стегнах "орфейката".Оказа се недостатъчно.Докопах една ритъм китара,набор 71.Кабел,усилвател...Съседи!Хм...съседи. Гънс енд роузис бяха набрали вече скорост.Слаш ми е любимец, а Нирвана не са никак трудни за свирене.Металика вървяха също.Ученическа му работа.
Но...лятото свърши бързо...Дойде септември Бияч
Е...после и аз станах студент след три поредни опита.Именно като студент ми беше последното "лайв-шоу" пред 12-13 души публика. Кариерата ми приключи с "Пърсънъл Джийзъс"...без да пея,естествено Усмивка Но поне издържах прав повече от минута Одобрение

freelove for everyone
loosemyself
Странен Любовник
Публикации: 461

Профил
Отговори #4: 04 Декември 2005

винаги съм искала да се науча да свиря на китара,но не ми се отдава и това си е Бесен иначе попейвам малко Очиврът може да сформираме дует с единственото PJ! представям си картинката Ухилен би било забавно де Усмивка

[:There's a devil lying by my side:]
halojo
Опасен
Публикации: 227

Профил
Отговори #5: 04 Декември 2005

И аз почнах някакви уроци по китара началото на тази година, ама в крайна сметка трябваше сама да се оправям в последствие и загубих желание. А и може би едно, от най-лошите ми качества е че съм ужасно непостоянна. Иначе мисля пак да се захвана с китарата... С малко повече упорство мисля, че finally ще имам успех Усмивка

I need to drink, more than you seem to think
loosemyself
Странен Любовник
Публикации: 461

Профил
Отговори #6: 04 Декември 2005

аз ти го пожелавам искрено! Усмивка все пак в България е добре да има и млади таланти,които не се ориентират към поп фолка(ако въобще може да се нарече така) Ухилен

[:There's a devil lying by my side:]
MaoriGirl
Посветен
Публикации: 365

Профил
Отговори #7: 04 Декември 2005

Аз пък винаги съм искала да мога да пея,то се е видяло,4е явно на нищо няма да се нау4а да свиря Ухилен
kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #8: 09 Август 2006

Ха, не бях чел тази тема, но днес Кирил(арт) ме накара да я прочета и да се смея от сърце. Нормално е сред нас да има и много музиканти настоящи и бивши. Аз лично влечение към музиката изпитах сам и някъде към 1985 когато съм бил 5-ти клас се записан сам  в духовия оркестър на община Младост в София. Веднага бях преценен, че съм идеален за бас флигорна. След бързото ми развитие като бас флигорнист кварталният оркестър тесен за моят талант стана. Гледах към по-престижни инструменти ( цуг тромбон - едно дето се дърпа напред назад) предвид, че моят инструмент не се котираше в средните музикални училища където се бях насочил. А гледах и към по престижни оркестри( този на Пионерския дворец, няма такав престиж), годината е 1988 и аз макар и изпуснал срока за музикалните училища ме трансферират в оркестъра на Пионерите и ми зачисляват така мечтания цуг-тромбон. Хубаво ама дойде Демокрацията и с нея си замина музикалната ми кариера. Пионерския дворец бе закрит, както и оркестъра. По това време в разгара на пубертета намерих други любими занимания и от музиката ми остана свиренето по купони на 5-6 песни на продънената ми китара. И до ден днешен съжалявам за това, че спрях. Музиката е страхотно богатство и всеки докоснал се до нея го знае. Днес 15 години по-късно се радвам, че някой е измислил MIDI Keyboard-ите и музикалните софтуери, за да могат такива позастарели нереализирани музиканти като мен да се забавляват от време на време, като им дойде музата Ухилен
Последна редакция: 10 Август 2006 от kiril101

Good Evening, Sofiaaa!
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #9: 09 Август 2006

..Хах... много свежа темичка наистина... Намигване

... Ей, младост, младост... преди много години и аз имах музикална кариера за кратко... пеех в хор... бая голям хор беше (99 жени и един младеж), а аз ракошна хористка бях... записах се, защото освобождаваха от часовете за репетициите, а и като виден член на Дружинния съвет ( виден, 'щот' набих един младеж и искаха да ми намалят поведението... а това си беше прецедент в училището) ми казаха или марш в хора, или нЕк'ви идиотски кръжоци... та на прослушването се оказа, че бая диапазон ми се намира и мога да пея първи, втори, че и трети глас... известно време запълвах дупките - в който глас не достигаше сила, ме блъскаха... бЕх кат' цветарка по време на концертите, защото се оказа на всяко изпълнение пея различен глас.... скоро преоткриха таланта ми и оцениха потенциала ми и даже за солистка ме докаросаха... хахахахахаха... гледам се ся на снимки и умирам от смях... една рошава такава, с пола два пъти по-къса от на останалите (за ината просто го правех) и с множество рани по коленете (по това време карах кънки)... кат' някоя пънкарка съм....

... но както каза Киро... падна кумунизма... вече не беше задължително да пея в хора... и естествено изоставих певческата си кариера... но още помня една песен на испански, на която мучах прекрасно в трети глас... хахахахахахахаха... ех, ако не се бЕх отказала, ся мо'еше да подгрявам Депеш, ама пусти инат.... Плезене

П.П. Кире, думата флигорна ми е идеална за обида... нещо като синоним на оФца.... Ухилен Ухилен Ухилен

See what I see!
zuu
Смутител
Публикации: 282

Профил
Отговори #10: 09 Август 2006

Ам и аз да споделя тогава...
На млади години и аз правих опити да се развия в различни сфери на изкуството..Уви, в нито една не се доразвих.
Иначе, опитите ми в областта на музиката продължиха около 2-3 месеца, докато не съборих синтезатора, който взе че падна и се счупи.  Родителското тяло отказа да ми купи нов, защото съм била мн лошо дете и "всичко" съм била чупила. И до тук с кариерата ми.Спомням си че се справях задоволително. Предстоеше ми да започна да се уча да свиря на две ръце (което предполагам означава че нищо не съм свирила), но важното е че ми харесваше и си мечтаеш да се науча да свиря Лунната соната.
Вярно е, че в моята история нама флигорни, тромбони или дори тромпети, но все пак е напълно достоверна, искрена и лична.

jump out of time
personal_Dessy
Ултрас
Публикации: 674

Профил
Отговори #11: 09 Август 2006

Моят талант е толкова скрит, че все още не се е намерил мениджър, който да успее да го открие  Очиврът Готин

playing_angel
Смутител
Публикации: 273

Профил
Отговори #12: 02 Септември 2006

Свирила съм 9 години на пиано.Още имам такова вкъщи, но не го ползвам особено често, ако трябва да съм искрена.Ходила съм и 1 година на солфеж.На уроци по пеене ходя от много мъничка.С това се надявам да се занимавам някой ден професионално.Случват се разни неща около мен в тази насока, но ако ме видите някой ден по VH1 или MTV, ще разберете дали наистина си ме бива или само приказвам.Засега си карам snowboarda и чакам да дойдат от Mute да ми направят пердложение  Ухилен

'Heaven ain't far from where we are '
Aleksandrovster
Новинар
Публикации: 355

Профил
Отговори #13: 24 Декември 2006

Аз пък много искам да се науча да пея. Опитвам се пред огледалото и общо взето НЕ се получава Ухилен Бесен
Също така правя и разни опити на китара(хаха, има една продънена акустична с 2-3 струни вкъщи:) ) та дрънкам си на нея без да знам нотите дори и се надявам един ден да открия, че съм гений, но за сега не го виждам бллизо тоя ден. Усмивка
mody
Възбуден
Публикации: 155

Профил
Отговори #14: 26 Декември 2006

Интересно,наистина.От много малка родителите ми винаги са ме насочвали в тази посока.4 години съм танцувала спортни танци и точно когато всичко вървеше перфектно,ходих по концерти,откривания,зарязах танците безпричинно.Не мога да си гообясня.И на уроци по пеене съм ходила.Когато бях 2-ри клас ходих в "Детска китка",после по училищни хорове,но все нещо ме спира и се отказвам. Тъжен
Иначе мечтата ми е да свиря на пиано и китара.И като гледам как съм я подхванала,май ще си остане само мечта...Но стига съм дрънкала,че стана точно в стил"Мемоарите на една гейша". Ухилен

If you save my life
We will rise and shine so bright
That the stars go blind
And leave
Leave the sky
benev
Агент
*
Публикации: 82

Профил
Отговори #15: 05 Януари 2008

ами аз свиря на пиано 5-та година, сега свиря Fur Elise и разни сонатини. м/у другото една приятелка ме помоли да й изсвиря на пиано Cry на Рияна (о, майко мила, Господи, Боже мой) и понеже искам да я зарадвам и това ще ми се наложи скоро да го упражнявам. имам и китара, мога 5-6 мелодии, сред които I feel you и Personal Jesus, така че може да направим трио. имам и една пластмасова флейтичка и мога английския химн (за да поздравя Анди като дойде у нас на чайче xD) имам и хармонийка, ако дойде и Дейви да му акомпанирам на Bottle living. чак талант не, ама тъжните мелодии ги докарвам на всичките инструменти (е, без флейтата).

I'm a man of flesh and bone.
depechemodista
Някой
Публикации: 15

Профил
Отговори #16: 02 Януари 2011

аз свиря на барабани вече 2 години ,помня че бях супер вдъхновен,когато за първи път гледах Devotional и видях Алан на барабаните

Sea of sin I'm swimming in...
Страници: 1 2 [Всички]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.