DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 2 [3] 4 5
  Печат  
Автор Тема: Peace  (Прочетена 14733 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Nude
Джуниър
**
Публикации: 68

Профил
Отговори #30: 09 Юни 2009

СПОРЕД МЕН, кофти клип! 
Или идея тотално липсва, или е твърде завоалирана, че не мога да я схвана. Ако някой може да разшифрова посланието, нека сподели, какво е искал да ни каже автора.

I'm the next act waiting in the wings
Spellbound
Опасен
Публикации: 233

Профил WWW
Отговори #31: 09 Юни 2009

Аз като чух пиииииииииииииииййййййс и се отказах да търся послания, така че не мога да ти помогна. Някой, който е глдеал по-внимателно да ни обясни.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #32: 09 Юни 2009

Намирам клипа за силен и това, което ми хареса от чисто моя гледна точка е, че засилва посланието на песента в посоката, в която винаги съм я възприемал - никога за мен тя не е символизирала нещо (изцяло) позитивно. Да, видеото не е сред най-доброто на групата или пък от Антон, но във всички случаи привлича вниманието и не е това, което аудиторията би очаквала от подобна песен и от самата група. И с двата сингъла получихме трудно предвидими и идейни визуализации, заиграващи се с всичко друго, но не и с лесносмилаеми и леки теми, или поне така изглежда през моите очи.
Последна редакция: 09 Юни 2009 от The Fein

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

did
Опасен
*
Публикации: 204

Профил
Отговори #33: 09 Юни 2009

На автора идеята едва ли съм схванала, даже не се наемам да мисля в каква посока се е отнесъл Антон и каква електрика върви в главата му, моята (много лична) интерпретация е простичка, по ленински: в търсене на вътрешно равновесие, разрушено от нещо, което волно/неволно провокираш, което не ти дава мира и те яде и от което физическият белег е най-малкото поражение.  Докато се опитваш да го възстановиш (равновесието де), тоя живот-ли-бе-да-го-опишеш около тебе ама по никой начин не ти помага.  Когато забиеш в някакъв свой си яд и връщаш мазохистично лентата за амнайсти път, неволно емоциите излизат наяве, почти като тикове, това видях в играта на момичето.  Лично мен съвсем наскоро ме осветли прозрение при фразата "it's an inevitability", тъй де, все ще се умирим някой ден.  Колкото до изображенията на ДМ по стените на сградите,  прилича ми на саркастична закачка, с референция към предишния клип, проследяващите погледи на страничните, докато ти се гърчиш, доведени до крайност.  Туйто. 

still my broken wings you choose to mend
sisterofnight
Ултрас
*
Публикации: 540

Профил WWW
Отговори #34: 09 Юни 2009

В крайна сметка май се оказа, че видеото не е творение на Антон, а на двама французи Jonas & Francois.

"I'm my own worst enemy"
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #35: 09 Юни 2009

Клипът e официално качен в Myspace.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Viоlator
Кукла
*
Публикации: 23

Профил
Отговори #36: 09 Юни 2009

Класата си личи и от половин гледане, но на Depeche Mode не им отиват кой знае колко много дигиталните отливки, в които моделират видеоклиповете си в последните години. "Peace" не прави изключение. Твърде ми е цветен, а кристалната чистота на картината блести прекалено много в очите. Това не кореспондира особено с тягостната идея, която и без това е твърде пряко изразена.

Зацапано-зърнестата кино лента от миналото придаваше къде-къде по-мистериозен заряд на посланията. Липсва ми мътилката тук. И в посланията, и във визията. Тя и самата песен не е особено подходяща за сингъл и филмиране, де.

И все пак - има нещо, което напълно осмисля съществуването на туй видео! Ебаси яката женица!!! Шок Бижу и половина!!! Бияч
Последна редакция: 09 Юни 2009 от Viоlator

..., а сърцето на лятото още кърви!
Otacon
Гратис Любовник
Публикации: 56

Профил WWW
Отговори #37: 09 Юни 2009

Класата си личи и от половин гледане, но на Depeche Mode не им отиват кой знае колко много дигиталните отливки, в които моделират видеоклиповете си в последните години. "Peace" не прави изключение. Твърде ми е цветен, а кристалната чистота на картината блести прекалено много в очите. Това не кореспондира особено с тягостната идея, която и без това е твърде пряко изразена.

Зацапано-зърнестата кино лента от миналото придаваше къде-къде по-мистериозен заряд на посланията. Липсва ми мътилката тук. И в посланията, и във визията. Тя и самата песен е не е особено подходяща за сингъл и филмиране, де.

И все пак - има нещо, което напълно осмисля съществуването на туй видео! Ебаси яката женица!!! Шок Бижу и половина!!! Бияч

Първото нещо, което ми идва на ум е, че не си разбрал нито парчето, нито клипа... Дали се лъжа?
white_ambition
Опасен
Публикации: 235

Профил
Отговори #38: 09 Юни 2009

Клипът не надмина очакванията ми, но не ме остави и разочарована. Получава се малко странно разминаване между уж положително настроеното послание на песента и примерно разкаянието на момичето, което едва ли е неумишлено, не знам. Може би това е един от силните моменти в него. Тя обвинява себе си в грешките си, през цялото време изпитва съвестта си, преживяванията й лежат на основата на някакво самосъжаление и плаща някаква цена, сякаш много неща не съответстват на нейната представа за реалност (ехм, 'носи униформа', хъх). Не знам, аз се влюбих в "Peace" от първото слушане и истината е, че щеше да ми е все едно какво ще гледам, и все пак, клипа ми харесва, дори и не съм го разбрала точно. Ангелче

What ever I say, I love DM to death, if it's possible, even after it! x3

Depeche will come to us,
It's an inevitability!

D ivine         
= xciting      
P recious      
= njoyable          M artyrizing
C ondemnable     O verwhelming
H eartening         D reamy
= legantly           = verlasting

Viоlator
Кукла
*
Публикации: 23

Профил
Отговори #39: 09 Юни 2009

Зацапано-зърнестата кино лента от миналото придаваше къде-къде по-мистериозен заряд на посланията. Липсва ми мътилката тук. И в посланията, и във визията. Тя и самата песен е не е особено подходяща за сингъл и филмиране, де.

Първото нещо, което ми идва на ум е, че не си разбрал нито парчето, нито клипа... Дали се лъжа?

Като че ли клипът е филм на Ходоровски, а парчето е петнайсетминутен опус на ранните Genesis, та да има какво толкова да им се "разбира"! Готин

Сравнително праволинейни са посланията, дори не виждам смисъл да се обсъждат. Визирах най-вече картината. Дигиталната чистота ми избожда очите. Това не е въпрос на разбиране, а на вкус! Намигване

..., а сърцето на лятото още кърви!
N:Mode
Гост
Отговори #40: 10 Юни 2009

Явно в клиповете на ДМ вече е модерно тях (почти) да ги няма.  Усмивка
Последна редакция: 10 Юни 2009 от N:Mode
kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #41: 10 Юни 2009

Явно вече е модерно в клиповете на ДМ.. тях (почти) да ги няма.  Усмивка

Много ангажименти, пък и вече ги домързява. Не е като да си на двадесет и няколко и да "скубеш" кокошки в плевнята. Ухилен

Good Evening, Sofiaaa!
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #42: 10 Юни 2009

Клипа сам по себе си е доста красив и малко мрачен. Като филм на Кустурица. Виждайки кадрите от влаковете ме удари малко носталгия за времената, в които висях по коридорите защото в купетата на БДЖ бяха разпродадени. Лек момент на балканска мизерия...
Съдейки по униформата мога да заключа, че става въпрос за един от тези моменти след военни действия, в които хората, които се прибират все още ги тормози нещо. Тип Джон Рамбо, но в симпатичен женски вид, дано да и дойде мира на момичето, че иначе ще е жалко.

Не ми се иска да се впускам в това колко е добра песента или не, а в това колко глупаво е да се издават подобни песни като сингли. Този бие Goodnight Lovers, който за мен е един от най-ненужните сингли в модерната история на групата. Отказвам и да приема, че Peace и Wrong са най-силните песни в албума, понеже това означава, че останалите са по-слаби. Тъжен

Със сигурност има хора, на които им харесва и това е съвсем нормално, за съжаление обаче, ако групата издаде следващ албум след 4 години, никой няма да си спомни за Peace...
Otacon
Гратис Любовник
Публикации: 56

Профил WWW
Отговори #43: 10 Юни 2009

Като че ли клипът е филм на Ходоровски, а парчето е петнайсетминутен опус на ранните Genesis, та да има какво толкова да им се "разбира"! Готин

Сравнително праволинейни са посланията, дори не виждам смисъл да се обсъждат. Визирах най-вече картината. Дигиталната чистота ми избожда очите. Това не е въпрос на разбиране, а на вкус! Намигване

Да, сори за обърквацията... ти все пак имаше предвид визията на клипа. На мен доста ми хареса краткото филмче и гледките от Румъния (?!), особено влака. Според мен, Depeche нямаха такъв клип до момента, а аз харесвам винаги стремежите им за нещо ново, затова защо да не им дадем "thumbs up" и този път?

Иначе се радвам, че всички, които по някакво странно стечение на обстоятелствата са мислели "Peace" за позитивна песен, едва ли ще продължават да го правят след като изгледат клипа.
bakuramariks
Джуниър
Публикации: 73

Профил
Отговори #44: 11 Юни 2009

На мен клипа ми хареса, но не мога да кажа, че го обичам. Много ми хареса как е заснет и актьорската игра е добра. Като цяло наистина се отличава от останалите клипове на ДМ и това ме радва Ангелче.

Humans can become anything.
Страници: 1 2 [3] 4 5
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.