DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 2 [3] 4
  Печат  
Автор Тема: Live DVD  (Прочетена 16937 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
JohnTheRevelator
Джуниър
*
Публикации: 63

Профил
Отговори #30: 07 Юли 2010

След DVD-то Live In Milano,което ме разочарова ,съм скептично настроен за добро концертно DVD,щом не е режисирано от великия Аnton Corbijn,но все пак се надявам да е добро .
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #31: 07 Юли 2010

Справките дават много интересни сведения за мистър Томас.  Полицай Всъщност той е режисьорът на един концерт, който предполагам, че не малко хора тук са гледали, и е минал десетки пъти през очите ми: величественият почти по девоушънълски 'Soulmates Never Die' на Placebo, в който винаги ме е впечатлявал начина, по който камерата улавя всяко движение, всеки поглед, всяка капка пот. И не един път съм си мислил, дали няма да се получи страхотно, ако този режисьор, който и да е той, снима DM по същия начин....

Съдейки по видяното, може би ни очаква нещо по-изчистено от Live in Milan и с повече присъствие на публиката. А на нея със сигурност няма й е отредена второстепенна роля, ако съдим по това: "He's most proud of his multi-camera directing on T4 stars of 2009 and the DVD of the legendary Depeche Mode Live In Barcelona, which was shot unconventionally through the crowd, to give viewers a sense of actually being at the gig."

На профила на Томас в IMDb личи, че има опит в документирането на концерти и събития от всякакви жанрове, та като че ли материалът е в добри ръце.

А дотогава, ето и някои от вече режисираните от него live моменти:

<a href="http://www.youtube.com/v/U0tmzIdb1es&amp;amp;hl=en_US&amp;amp;fs=1" target="_blank">http://www.youtube.com/v/U0tmzIdb1es&amp;amp;hl=en_US&amp;amp;fs=1</a>

<a href="http://www.youtube.com/v/iYuyar-rrNY&amp;amp;hl=en_US&amp;amp;fs=1" target="_blank">http://www.youtube.com/v/iYuyar-rrNY&amp;amp;hl=en_US&amp;amp;fs=1</a>

<a href="http://www.youtube.com/v/74U7nY-A69g&amp;amp;hl=en_US&amp;amp;fs=1" target="_blank">http://www.youtube.com/v/74U7nY-A69g&amp;amp;hl=en_US&amp;amp;fs=1</a>
Последна редакция: 07 Юли 2010 от The Fein

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #32: 07 Юли 2010

След DVD-то Live In Milano,което ме разочарова ,съм скептично настроен за добро концертно DVD,щом не е режисирано от великия Аnton Corbijn,но все пак се надявам да е добро .

Да ме прощавате, но групата няма един сносен концертен видео запис/DVD, който да е записан в последните 10 години, ако ще и Антън Корбин да го е режисирал - One Night In Paris си е нещо, което трудно издържа теста на времето. 50те различни ъгъла, които се сменят през 1 секунда, за да може да получиш епилептичен пристъп; звука, който меко казано дразни; плейлиста; танците на бек-вокалистките - (NLMDA - ONIP). Не ме разбирайте погрешно, много се радвах на въпросното DVD, когато му беше времето, но след 2002ра дори не съм имал нерви да го гледам отново и само си събира прах.
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #33: 07 Юли 2010

Аз съм силно впечатлен от представените от Светльо клипове с работата на Ръсел Томас и се надявам, по същия начин, по който е извлякъл максимума от концертите на Пласибо, Колдплей и т.н. да успее да го направи и с Депеш. Времето ще покаже, но дори да не е нещо епично, поне ще е в пъти по-добро от предното създадено от училищния кръжок по НЕспециални ефекти
 Ухилен
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #34: 07 Юли 2010

Ръсел Томас се оказа и режисьор на клипове, от които няколко са добре познати: 'Because I Want You' на Placebo, 'Love is Dead' на Брет Андерсън, 'Make Me Pure' на Роби Уилямс, правил е и документален филм за Manic Street Preachers, който не ми беше попадал досега. Негово дело е и една студийна сесия на U2, която също е красиво заснета (почти като цветен вариант на 'Love is Dead' на моменти).

Като цяло режисьорския свят ми е много интересен от известно време, тъй като е почти анонимен: има много неща, които си гледал през годините, но често нямаш представа, че са на един и същи човек.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #35: 07 Юли 2010

Моето виждане е различно, затова съм скептично настроен към въпросният краен продукт, който и да го режисира. Концерти на групата сме гледали, а въпросните моментни тенденции не винаги издържат теста на времето. Визирам звука на ONIP, който по никакъв начин не се доближава до звука от залата.

И докато преди време групите мислеха какво да направят, в момента издаването на концертно DVD се превърна в практика, от която да се изкара някаква печалба от вече почти изминал продукт.

Концертите в Барселона (с цялото ми уважение към всички присъствали) не са нещо по-специално от концертите в Париж, Берлин и др. от същото турне.

Аз (като един средностатистически напреднал фен) бих се зарадвал на нещо, което има повече смисъл, а не "поредният работен ден на Depeche Mode". И "Добър вечер... (ъъ, къде сме днес?)" Не на последно място бих искал да видя нещо, което е различно по подразбиране. А в случая става въпрос за концерта в Royal Albert Hall...

Killers в случая могат да издадат DVD, което изглежда значително "интимно" от същата зала, а DM - не Усмивка
Последна редакция: 09 Юли 2010 от Recoil
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #36: 08 Юли 2010

наистина, че двд-то на килърс е най-доброто, което съм гледал от доста време.

според мен няма, кой знае колко голямо значение от мястото, където се снима концерта. Берлин, Париж, Барселона, Мадрид, Рим и други подобни градове - това са все места, където е трудно да се получи слаб концерт откъм публика, а и според мен съвсем нарочно ДМ са избрали град с две дати, за да имат повече мобилност при записването.

това, което на мен не ми харесва особено е клишираната сцена, която в наши дни ползват доста групи - голям екран отзад и два малки отстрани. на предишното турне сцената беше интересна, но пък прожекциите бяха много зле и поне аз нищо не си спомням от клиповете освен една гола мацка. на това турне прожекциите бяха по-добре, но пък сцената беше по-постна. откъм визуална гледна точка Дивоушънъл си остава Н1, въпреки, че според мен за сцена и ефекти тогава са хвърлени по-малко пари и според мен е малко срамно това, щото говорим за концерт заснет преди повече от 15 години.

музиката на депеш мод може да въздейства много силно особено в подходяща визуална комбинация и в тази насока мисля, че всички сме съгласни, че може много повече да се направи.

Също така, пътечката според мен е супер загуба на място с оглед на това, че почти не се използва по време на концертите.

Преди две седмици бях на концерт на индошин и бях много приятно изненадан от постановката на сцената. Вместо стандартните 3 екрана, отзад имаше 5 огромни екрана наредени един до друг, които създаваха почти 3Д илюзия, имаше и други интересни неща като втора сцена на центъра за акустичния сет и доста други неща, които ми направиха готино
впечатление.

Депеш мод също може много повече в това отношение.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #37: 08 Юли 2010

Цитат
откъм визуална гледна точка Дивоушънъл си остава Н1, въпреки, че според мен за сцена и ефекти тогава са хвърлени по-малко пари и според мен е малко срамно това, щото говорим за концерт заснет преди повече от 15 години.

Абсолютно съм съгласен с това.  Одобрение

Цитат
Не на последно място бих искал да видя нещо, което е различно по подразбиране. А в случая става въпрос за концерта в Royal Albert Hall...

Аз пък предпочитах да издадат стадионно ДВД, като най-яко за мен би било то да е от Будапеща. Излелият се пороен дъжд в комбинация с лудите фенове, биха компенсирали постната сцена. Преди да почне някой да ми обяснява, колко трудно е да се запише качествено ДВД на стадион ще отговоря, че ми е все тая - ДМ отдавна трябваше да се преборят с лесното и  да търсят нови предизвикателства пред себе си като творци.
strange_affection
Странен Любовник
Публикации: 451

Профил
Отговори #38: 09 Юли 2010

Аз мисля, че DVDто ще е много добро. И мисля, че Барселона беше логичен избор. Знаем, че и предното турне там е било планувано снимането, но в почти последния момент са решили да е Милано.
Четох в HOME, че също така в Live in Barcelona ще има и частични кадри от концерти в Мадрид и Ню Йорк. Визитката на Ръсел Томас изглежда впечатляващо и очаквам да оправдае очакванията, така да се каже.

Аз също бих искал да видя нещо различно, но не и Royal Albert Hall. Мисля, че този концерт е много специален, може би дори по-специален от 101, и е хубаво той да си остане така. За присъствалите това винаги ще остане сън. И мисля, че съвсем правилно DM няма да издават него, а Барселона.

Що се отнася до сцената - моето мнение е по средата. Всъщност тази сцена е може би най-добрата на DM след Devotional. Което разбира се не означава, че в сравнение с други изпълнители е нещо уникално и иновативно. Ясно е, че не е така. Но пък самата сцена никога не е била кой знае колко значителна за концертната дейност на DM.

А чисто от визуална гледна точка мисля, че Tour of the universe впечатлява. Светлините и качеството на екрана, подкрепено от някои наистина много въздействащи визуализации действа за мен чудесно. Мао, прав си, че музиката може да бъде представена по много въздействащ начин с подходящи визуализация и използване на светлинни ефекти, но това не бива да е основното. Балансът е най-добър и мисля, че при DM се получава. Разбира се има какво да се желае, но и не мисля, че положението е чак толкова елементарно, както смятат някои. Семплото не винаги е лошо.
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #39: 09 Юли 2010

Аз пък предпочитах да издадат стадионно ДВД, като най-яко за мен би било то да е от Будапеща. Излелият се пороен дъжд в комбинация с лудите фенове, биха компенсирали постната сцена. Преди да почне някой да ми обяснява, колко трудно е да се запише качествено ДВД на стадион ще отговоря, че ми е все тая - ДМ отдавна трябваше да се преборят с лесното и  да търсят нови предизвикателства пред себе си като творци.

Одобрение напълно съгласен, това е първото турне, което влезе на най-големите стадиони в цяла европа, мисля си че това е една необходима стъпка в развитието на групата, вместо отново да се върнем на познатия вариант - зала. за будапеща единствено не съм съгласен, понеже там горната трибуна на стадиона не я пускат изобщо в продажба и седи малко кофти празно, освен това там сцената е разположена по средата на стадиона, което е една изключително кофти ситуация, която не смятам, че е подходяща за двд, защото реално 1/2 от трубуните са празни + горния етаж на централната, а пък и самия стадион е една руина.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
strange_affection
Странен Любовник

Профил
Отговори #40: 28 Юли 2010

Преди малко се появи много непотвърдена информация, че Live in Barcelona ще излезе на 7ми септември. Все още нищо не е потвърдено.

strange_affection
Странен Любовник

Профил
Отговори #41: 29 Юли 2010

Един от администраторите на HOME, който е известен с това, че поназнайва подробности от кухнята на групата, отрече тази дата без да казва каквото и да е повече. Явно ще трябва да изчакаме официална информация за датата на излизане.
Admirer
Екип
Публикации: 584

Профил
Отговори #42: 30 Юли 2010

Като гледам инфото идва от Испания, а при тях понякога информацията е неочаквано и доста точна. Сещам се, че на Девижън албума там излезна първо за официална продажба преди датата, която бяха обявили и дори групата беше много изненадана, и искаше снимка на албума от фена, който беше писал, че вече го слуша. Усмивка
Може пък информацията да си е съвсем вярна. Намигване

You'll taste the pain
I know
You will harvest what you sow
strange_affection
Странен Любовник

Профил
Отговори #43: 31 Юли 2010

Като гледам инфото идва от Испания, а при тях понякога информацията е неочаквано и доста точна. Сещам се, че на Девижън албума там излезна първо за официална продажба преди датата, която бяха обявили и дори групата беше много изненадана, и искаше снимка на албума от фена, който беше писал, че вече го слуша. Усмивка
Може пък информацията да си е съвсем вярна. Намигване

При цялото ми уважение към Дивижън, не мисля, че това може да се случи с DM. Просто разликата е от небето до луната.

А и като цяло датата 7 септември не е реална, защото е след 5 седмици точно. Досега вече щеше да има информация, медийна кампания и т.н.

Според мен, лайфът ще излезе или към средата на октомври, или в началото на ноември. Това разбира се е мое лично мнение и е супер възможно да е грешно.

А и впрочем - нямам търпение да гледам продукта от Барселона (който най-вероятно ще включва и кадри и материали от Мадрид и Ню Йюрк).

А самата причина за забавянето на излизането беше спомената вече във форума на HOME - групата в лицето на 3мата и члена не е била доволна с качеството на звука, което е било предоставено и затова е изпуснат периода в края на турнето (около края на март - началото на април). Сега е нормално да се изчаква следващият период, в който продажбите ще бъдат по-големи (октомври - ноември). Беше споменато и че групата е желала точно определени хора да участват в миксирането на звука за продукта. Това, според мен, е добре, защото явно DM имат повече заинтересованост относно това, което излиза на пазара с марката Depeche Mode. Това е в противовес на твърдението, което се появи около излизането на синглите от SOTU, че бандата няма отношение по този въпрос.
sixty
Гратис Любовник
Публикации: 58

Профил
Отговори #44: 15 Септември 2010

Някой има ли инфо вече за двд-то  Объркан Объркан

Wrong
Страници: 1 2 [3] 4
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.