DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1]
  Печат  
Автор Тема: Мюнхен 13.06.2009  (Прочетена 3486 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
desito_dm_1985
Възбуден
Публикации: 150

Профил
14 Юни 2009

Ето малко кадри от концерта вчера в Мюнхен.Имало е акапелно изпълнение на Home :
            http://www.youtube.com/watch?v=GF21IoJcfMQ
         Иначе ето малко клипчета , атмосферата пак е уникална.
                   http://www.youtube.com/watch?v=akadmzotRP8
                   http://www.youtube.com/watch?v=XhKSHiqTHAQ
                   http://www.youtube.com/watch?v=gHzO4XLf3E8

Ще чакаме ако някой съфорумник е присъствал да разкаже и снимки естествено!!
Modern swinger
Възбуден
Публикации: 157

Профил
Отговори #1: 14 Юни 2009

Имало е, имало е...  Пощурял
Завиждам им благородно за Home,  просто невероятно!
Мда, както реших: на мястото на Question of Lust, иначе сетлистът си е останал същия.
Последна редакция: 14 Юни 2009 от Modern swinger

Please, take this
and run far away, far as you can see
I am tainted.
And happiness and peace of mind
were never meant for me...
SoFaD
Ултрас
*
Публикации: 513

Профил
Отговори #2: 14 Юни 2009

Аз съм толкова замаяна от снощи и мога спокойно да твърдя, че съм в някакъв странен вид делириум, който се усилва от невероятната болка във врата ми, която започна още в Берлин, а Мюнхен просто ме резна със секирата...
И съвсем не искам да прозвучи като оплакване или нещо Намигване но това да си най-отпред си има и своите минуси, освен че допринася за вратни болки, наште момчета се виждаха от дупетата нагоре, и ако се мръднеше някой малко по-назад, се виждаше още по-малко, а от Анди така или иначе се виждаха само очила, и то отвреме навреме, само когато подскачаше (аз други на сцената не видях Намигване )...
От Концерта помня много малко (Дейв е виновен!), надявам се тия дни, с клипчета от ютюб, да си възвърна поне малко паметта, рефрешвам през 10 минути заради It’s no good и Fly on the windscreen, щото сега ми се струва, че съм сънувала (може и да е от болкоуспокояващите, които нагълтах днес), обаче съм почти сигурна, че Дейв по едно време ми попя (сигурно се съсредоточва по-лесно върху текста по този начин, знам ли), и то така, че почти се изчервих от неговото „сценично флиртуване" Ухилен И ако беше продължило само още мъничко, сигурно щеше да се наложи охраната да се намеси (а пък никак не съм от „онези” фенки), ама може ли да ми вика така безсрамно „come here, kiss me, nooowww”, и с такъв палав поглед, аз да не съм от камък Намигване... Та оттам насетне, малко ми се губи концерта... (след мен си избра още една девойка за следващия припев, някъде по-вдясно от мен, милата, само мога да й съчувствам, не е шега работа това)
А пък Мартин беше май в лошо настроение, и помен нямаше от берлинското му излъчване, да не говорим че почти не се мръдна от мястото си...
Помня добре обаче, че публиката около нас си беше супер, чета в немския форум разни оплаквания от заспалите първи редици, това просто не може да е било от лявата страна на пътечката, защото всички около мен (или поне повечето) доста се деряха, и това го знам, щото аз не си чувах собствения глас, въпреки че въобще не го пестях... Имаше познати физиономии от Берлин, които отново се опитаха да организират малко вълни преди да се почне, не знам доколко са се разпрострели извън FOS района (май не много)...
Звука при нас си беше страхотен, а прожекциите на SL бяха лееекичко цензурирани !?%:+/:?

п.п. Home наистина беше приятна изненада, но аз лично си предпочитам Question of Lust
п.п.п. за афърпартито ще оставя на N:Mode да ни даде по-професионално мнение Намигване а пък и нещичко за концерта (и публиката) от трибюнен поглед Усмивка

ages of delirium
curse of my oblivion
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #3: 14 Юни 2009

... ама може ли да ми вика така безсрамно „come here, kiss me, nooowww”, и с такъв палав поглед, аз да не съм от камък Намигване... Та оттам насетне, малко ми се губи концерта... (след мен си избра още една девойка за следващия припев, някъде по-вдясно от мен, милата, само мога да й съчувствам, не е шега работа това)
...

Значи сега разбираш, как се чувствах аз в Берлин  Намигване

Оставам с впечетление, че по сценарий Дейв си закача две моми на това парче - похвално е, че на две дати "отрази" две българки  Усмивка И сега ми омекват коленете, като гледам клипа на Fly on the windscreen от Берлин - ако се бяхме задържали заедно си мисля, че й двата припева щяха да са наши  Плезене

See what I see!
SoFaD
Ултрас
*
Публикации: 513

Профил
Отговори #4: 14 Юни 2009

Значи сега разбираш, как се чувствах аз в Берлин  Намигване

Оставам с впечетление, че по сценарий Дейв си закача две моми на това парче - похвално е, че на две дати "отрази" две българки  Усмивка И сега ми омекват коленете, като гледам клипа на Fly on the windscreen от Берлин - ако се бяхме задържали заедно си мисля, че й двата припева щяха да са наши  Плезене

ъхъ, мисля че разбирам...
и сега ако кажеш, че и твойта целувка е била на It's no good, направо горкия човек, още да не е наясно, че има такава слабост към българки Ухилен на следващия концерт да му обясните/покажете Готин

ages of delirium
curse of my oblivion
N:Mode
Гост
Отговори #5: 15 Юни 2009

Афтър партито беше наистина впечатляващо, което оказа своето влияние върху приятните емоции прекарани в любимия Мюнхен. DJ Elvis пускаше по-комерсиални неща на ДМ, но и аз да пусках пред толкова хора, на такова място и на такава техника, щях да пусна подобен плейлист. Мерси на SoFaD за времето, което отдели да слуша досадния ми глас - vielen Dank!  Усмивка

P.S: Koнцертът на ДМ беше уникален. Не съм очаквал, че концерт в подкрепа на подобен албум може да ми донесе такива емоции и да ме накара да крещя като Бай Ганьо на стадиона. Най-добре ми звучаха Fly on the Windscreen и изненадващо за мен - IFY. Единствените минуси, които мога да отбележа са малките видео екрани и на моменти ниския звук. (и двете свързани с локацията ми на стадиона, предполагам FOS e било ок)

P.S 2: Eто и една странно ужасна снимка от афтъра, за да бъде достоен завършек на това ревю.  Ухилен

http://www.nachtagenten.de/gallery/depeche-mode-aftershowparty.776206/pic1.2924462.html?id=2924508
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #6: 16 Юни 2009

в подкрепа на какъв албум?

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
bong13
Възбуден
Публикации: 160

Профил
Отговори #7: 16 Юни 2009

Ето малко кадри от концерта вчера в Мюнхен.Имало е акапелно изпълнение на Home
Да, изпълнението беше невероятно, но ми е доста неприятно, че когато Мартин запя Jezebel, немците седнаха и си останаха така и на Home - нито пяха, нито се помръднаха. За мен това е богохулство. Изобщо, публиката около мен (бяхме в сектора със седящи места) се раздвижи единствено на Pеаce и изпя с групата ETS. А преди първия бис подканяха Депеш да се върнат на сцената с "Оле, оле", ако щете ми вярвайте.
Това, че вместо A Question Of Lust чухме Home, а малко по-късно и Strangelove, е сбъдната мечта за мен.

The more I look   The more I see   The more I feel
nipo
Гратис Любовник
Публикации: 54

Профил
Отговори #8: 16 Юни 2009

От Концерта помня много малко (Дейв е виновен!), надявам се тия дни, с клипчета от ютюб, да си възвърна поне малко паметта, рефрешвам през 10 минути заради It’s no good и Fly on the windscreen, щото сега ми се струва, че съм сънувала (може и да е от болкоуспокояващите, които нагълтах днес), обаче съм почти сигурна, че Дейв по едно време ми попя (сигурно се съсредоточва по-лесно върху текста по този начин, знам ли), и то така, че почти се изчервих от неговото „сценично флиртуване" Ухилен И ако беше продължило само още мъничко, сигурно щеше да се наложи охраната да се намеси (а пък никак не съм от „онези” фенки), ама може ли да ми вика така безсрамно „come here, kiss me, nooowww”, и с такъв палав поглед, аз да не съм от камък Намигване...

То и аз не съм от "онези фенки" , но ако бях аз, в най-добрия случай щяха да ме изнесат с носилка Пощурял
  Браво, момичета! Гордеем се с вас! Поздравления и за Дейв за отличния избор  Одобрение
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #9: 18 Юни 2009

ето и моят рапорт от 4те концерта в германия:
германската публика е без съмнение най-културната, която съм виждал и концертите минаха супер-без блъскане, пиянски изстъпления и наркотизирани елементи(единствено полските фенове правят изключение). организацията беше на ниво и като цяло немските фенове ми направиха много добро впечатление. концертите не бяха тотално луди от страна на публика, но в общи линии навсякъде беше много добре и почти непрестанно се пееше, пляскаше и от време на време скачаше. останах с впечатлението, че средностатистическият немски посетител на дм концерт е много по добре запознат с творчеството им, отколкото в други страни. сякаш германия е белязана от дм и те са със специален статут там. естествено броят концерти, които дм са изпълнили в тази страна неминуемо е оставил своя отпечатък във времето.

накратко за концертите:

подгряващи групи:
макар и не дразнещи и двете групи не ми харесаха, М83 ми се видяха ужасно скучни, докато немската поларкрайс ми наби в главата натрапчивото: алайн, алайн и те като цяло бяха малко по-добрия избор със значително по ефектно сценично поведение и костюми. като цяло бях разочарован.

лайпциг:емоцията в лайпциг беше голяма след дългото чакане, но уникален концерт не се получи. най-силно си спомням момента на излизане на сцената на групата. концертът мина някак сковано. учудващо имаше и празни места на горната трибуна въпреки слетите две дати в една.

берлин: пълен до пръсване - огромен стадион, супер атмосфера, звук, който размазва от удоволствие и много настроение в групата. всичко беше перфектно.

франкфурт:комерцбанк арина беше със закрит покрив за концерта.получи се отново много добър концерт като фракнкфуртските фенове бяха най-шумните и се представиха на най-високо ниво. шумът след WFTN беше толков силен и продължи доста дълго и тъй като хората по подръжка на сцената не се появяваха, а децибелите се вдигаха още и още, та за момент помислих, че ще има 3ти бис, колкото и невъзможно да звучи това. дейв отново направи грешка в начакото на ING, което беше много забавно.на този и на следващият концерт имаше и цензура на видеото на strangelove,което не беше нужно.

мюнхен:олимпия парк и стадиона в центъра на парка е невертоятно красиво място.мюнхенската публика леко отстъпваше от берлинската и франкфуртската, но около нас всички не спряха да пеят.хоум замени AQOL и единсвтено мартин изглеждаше доста омърлушен и сякаш се беше затворил в някакъв негов си свят и само телом е на концерта. дейв отново беше навсякъде и поне за мен гласът му на това турне е най-добър в сравнение с предишните, които съм имал възможност да посетя-истинско съвършенство.

сетлиста:като цяло съм много доволен, но ще се радвам ако вбъдеще има повече изненади. in chains не става за отваряне на концерт, прекалено е бавна/wrong според мен щеше да свърши доста по-добра работа. APTIUT от миналото турне беше с класи над нея и вдигаше публиката. иначе всички други парчета от новия си ги бива и колкото повече ги слушаш, толкова повече се пристрастяваш.

от песните на мартин незнайно защо jezebel някак минава незабелязано и публиката не пее много, иначе на мен безумно ми харесва, но на всички концерти публиката затихва на нея.

AQOL е невероятна и аз я предпочитам пред home.
най-голяма промяна претърпя peace и то все към по-добро, за което спомага доста и мартин, който помага на публиката при припева и макар че не ми беше от любимите парчета в албума ми хареса много на живо и видето към нея също. публиката също доста диво реагира на нея.

трудно ми е да отлича някоя песен по специално, всички ми харесаха-като на различните концерти различни песни се открояваха повече, но това е по скоро свързано с моето усещане за песните. аранжимента на personal jesus ме изненада много приятно и i feel you, която не ми е от най-любимите също ми хареса много. освен етs, германците тотално полудяват и на м&с. изпълнението на wftn e подобно на goodnight lovers и мисля, че песента може да звучи по-добре на живо.

като цяло мисля, че германия е леко преситена от дм, но беше определено много приятно изживяване.
Последна редакция: 18 Юни 2009 от MAO BOY

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
rusimode
Агент
Публикации: 116

Профил
Отговори #10: 19 Юни 2009

След страхотните концерти в Берлин и Франкфурт предполагах, че Мюнхен ще е просто една спирка на групата на път към Италия. Бях много приятно изненадан от

много добрият концерт - *****,

на който имах възможност да присъствам. Акустично погледнато Оlympiastadion в Мюнхен стои много по-зле в сравнение със стадионите в Берлин и Франкфурт (може би и затова на моменти звукът се "разливаше"), но 65 000-ната публика направи всичко възможно това да не е от значение. Около нас успях да преброя хора от 5 нации (германци, австрийци, българи, унгрци и поляци), които се държаха супер готино по между си и бяха като едно цяло по време на целият концерт.

Малка промяна в сета с Home и отново много настроение сред фенове и групата.

http://www.depechemode.de/news/nggallery/page-1583/album-1/gallery-7/ - около 550 снимки от концерта.
Последна редакция: 19 Юни 2009 от rusimode

TOTU2009/10 - Berlin / Frankfurt / Muenchen / Rome / Mailand / Mannheim / Barcelona / Barcelona / Nuernberg / London / London / Manchester / Berlin / Duesseldorf
Страници: [1]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.