DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1]
  Печат  
Автор Тема: Със Simple Minds ще се надвикваме отново!  (Прочетена 4336 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Viоlator
Кукла
*
Публикации: 23

Профил
12 Август 2009

На днешната пресконференция, на която Balkan Entertainment Company анонсираха предстоящото гостуване на ZZ Top у нас, се промъкна нещо далеч по-съществено лично за мен самия, а предполагам и за повечето хвърковати, реещи се из тез депешарски тъмносинева - Simple Minds идват в София на 20 ноември. 

Как парализират шотландците на живо, не е истина! Грешката от 2003 г., когато гостуването им у нас почти не беше рекламирано и премина незабелязано за мнозина /заради характера на изявата/, най-после ще бъде поправена и Jim Kerr и компания ще свирят пред истинската си българска публика.  Готин
Последна редакция: 13 Август 2009 от Viоlator

..., а сърцето на лятото още кърви!
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #1: 12 Август 2009

Чудесна новина, по-добър подарък за рождения ми ден на родна земя не съм и очаквал да получа. Голям кеф, още повече че пропуснах безплатния концерт на Мтел преди години, който спомена Violator. Мерси за добрата вест!
 Одобрение
silver wings
Опасен
Публикации: 232

Профил
Отговори #2: 12 Август 2009

Ехаааааааа,и аз имам рожден ден по същото време така че Кире ще сме двама!Аи аз пък къде съм спала,че не съм разбрала за предишният концерт?! Объркан

Let me show you the world in my eyes...
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #3: 13 Август 2009

Дано турнето им да носи енергията, която прави новия им албум толкова жив. А като се има предвид, че често сетлистите им са доста обемни, може би ни очаква нещо наистина мащабно.  Усмивка

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Admirer
Екип
Публикации: 584

Профил
Отговори #4: 13 Август 2009

Този път няма пропускане! Този концерт обезателно трябва да се посети.  Одобрение

You'll taste the pain
I know
You will harvest what you sow
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #5: 02 Ноември 2009

Вече бях свикнал с мисълта, че и за този концерт ще се говори в минало несвършено, но днес се обяви повече информация около събитието - Simple Minds ще дойдат на 14-ти декември, а мястото е зала 1 на НДК (което може би е малко неприятно). Билетите са между 30 и 80 лв., като вече са в продажба чрез Eventim.

маргото
Странен Любовник
*
Публикации: 408

Профил
Отговори #6: 02 Ноември 2009

Чудесна новина, по-добър подарък за рождения ми ден на родна земя не съм и очаквал да получа. Голям кеф, още повече че пропуснах безплатния концерт на Мтел преди години, който спомена Violator. Мерси за добрата вест!
 Одобрение

Извинявай, но доколкото си спомням, рождения ти ден не е на 14ти декември, така че не ни заблуждавай.  Бияч

It’s definitely possible; we probably wouldn't do it, though. M.L.Gore
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #7: 03 Ноември 2009

Марго за рождения си ден получих утешителна награда - LOWE, които в момента мога да кажа са ми дори по-любопитни за наблюдение на концерт от Simple Minds. Твърде е вероятно да пропусна събитието на 14-ти, тъй като на 17-ти летя пак от София за Манчестър и ще ми дойдат в повече две пътувания Варна - София - Варна в рамките на една седмица, но ще видим...
maya_v
Крал
**
Публикации: 990

Профил
Отговори #8: 15 Декември 2009

Много ми хареса концерта на Симпъл Майндс снощи, но се надявам никога повече да не се наложи да ходя на концерт на такава прекрасна група в зала 1 на НДК. Това ако го чете някой от организаторите на въпросния концерт, моля да си вземе бележка, че тази зала не е пригодена за провеждане на рок концерти.  Побъркан Бяха наредили столчета пред сцената като охрана пазеше да не влезе в тази зона някой, който не е с покана, нищо че си бяхме платили по 80 лева, а половината от тези хора, които бяха с покани според мен не бяха чували за Симпъл Майндс и си седяха кротко и мирно, а някои каки с поп фолк имидж даже си тръгнаха след първите 2-3 песни.
Джим Кер още на първото парче "Theme for great cities" (което ми е едно от най-любимите) слезе в публиката и се разходи по пътеката и по този начин се опита да вдигне още от начало седящата публика. Имаше контакт с хората през цялото време, колкото и да беше трудно заради точно тази "вип" зона пред сцената.
Групата се раздаде и се надявам да ги видя отново в България, но в друга зала.
Последна редакция: 15 Декември 2009 от maya_v

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
Stripped down to the bone...
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #9: 15 Декември 2009

мая, зоната отпред не беше вип. ние си купихме билети 2 дена преди концерта и упяхме да вземем такива за първи ред, само че тези билети се водят билети оркестрина и се продаваха съвсем свободно на касите и доколкото разбрах бяха на същата цена от 80 лева, като тези веднага след оркестрината. за съжаление голяма част от хората в тази оркестрина прекараха повече от половината от концерта седнали. Концерта ми хареса и съм очарован от сценичното поведение на Джим Кър, който направи и невъзможното да вдигне хората на крака.
за съжаление звука беше ужасен и на моменти гласа на Кър тотално се губеше и като цяло удоволствието някак не беше пълно.
мисля, че всеки, който е отделил време за този концерт не е съжалил.
Последна редакция: 15 Декември 2009 от MAO BOY

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
maya_v
Крал
**
Публикации: 990

Профил
Отговори #10: 15 Декември 2009

Ники, като гледах в Ивентим разположението на залата и свободните места на цена 80 лв., а дори и като отидох да си купя билет нямаше такива билети за оркестрината, може би са ги пуснали няколко дни преди концерта, защото моя го купих още като ги пуснаха в продажба. Аз лично видях как там влизаха хора с покани, но както и да е, да не изпадаме в подробности, явно е била смесена зона. Усмивка
За звука съм абсолютно съгласна. Като свърши концертът ушите ми пищяха така, все едно съм седяла часове наред до някоя колона в дискотека. 

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
Stripped down to the bone...
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #11: 15 Декември 2009

да бе явно е била смесена зона.
всъщност като се замисля това е първият рок концерт на който присъствам в зала 1, последният беше този на найджъл кенеди и там конфигурацията със столчетата отпред беше същата.
всъщност цените за билети бяха доста солени, като се има предвид, че сценични ефекти нямаше, а освен това нямаше и подгряваща група.
интересно, че не изпълниха she's a river.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #12: 15 Декември 2009

И аз съм с позитивни впечатления, макар и малко по-смесени. Искаше ми се да има повече от новия албум (особено като се има предвид, че "Stars Will Lead The Way" и "Rockets" бяха посрещнати ентусиазирано), а предходният беше напълно пропуснат, от което бях изненадан, тъй като често завършват с "Home", а май през това турне е включвана и "Dolphins". Липсваха и някои от добре познатите сингли. Със сигурност щеше да е отполза, ако имаше по-изразена сценография. Така че по определени фактори имах по-високи очаквания.

Но дотук с негативите, тъй като имаше достатъчно причини, които да ме накарат да се радвам, че бях там. Джим е запазил напълно харизматичния си глас, а и не всеки ден можеш да видиш как изведнъж фронтменът слиза от сцената и тръгва да пее измежду редовете. Много топлина струеше от този човек, а като имаме предвид танците му, мисля, че той се забавлява толкова, колкото и най-еуфоричните сред публиката. Може би това е едно от нещата, по които можеш да познаеш професионалистите - независимо дали пееш пред пълна зала или в случея, полупразна, те да ти дадат същото и да не спестят сили. Кавърът на крафтверкската "Neon Lights" беше неочаквана изненада.

Като чета отзивите и ревютата по сайтовете, виждам, че die-hard последователите са получили това, за което са дошли и това е всъщност най-важното.  Усмивка

Ето го и сетлиста:

01.   Themes for Great Cities
02.   Sanctify Yourself
03.   Stars Will Lead the Way
04.   Waterfront
05.   All the Things She Said
06.   See the Light
07.   Moscow Underground
08.   Real Life
09.   Hypnotised
10.    The American
11.    In Trance as Mission
12.    Someone, Somewhere in Summertime
13.    Once Upon a Time
14.    One Step Closer
15.    Don't You Forget about Me
16.    The Miracle/ Glittering Prize
17.    New Gold Dream

Бис:
18.    Neon Lights
19.    Rockets
20.    Alive & Kickin'
21.    Let There Be Love
22.    Ghost Dancing
23.    Gloria

Страници: [1]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.