DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1]
  Печат  
Автор Тема: Най-доброто от 2009  (Прочетена 3770 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Ginger
Смутител
*
Публикации: 249

Профил WWW
20 Декември 2009

Годината си измина, никой не се сети да пусне тази обощаваща тема Полицай.

През тази година повечето от любимите ми групи издадоха нови албуми,но за съжаление не съм кой знае колко удовлетворен от резултата.

Най-доброто за тази година в личната ми класация:

The Prodigy-Invaders Must Die

Да, знам, че на тази група отдавна и мина времето и последната им творба беше много зле, затова имах негативни очаквания, но за радост те не се оправдаха.
Нямам представа колко пъти съм слушал Invaders Must Die откакто излезе, но всеки път му се радвам максимално и скоро няма да ми омръзне.

Приятната изненада:

Mesh-A Perfect Solution

Не съм особен фен на тези момчета, но A Perfect Solution си заслужава. Личи си, че е много добре замислен и още по-добре реализиран.

Следващата категория е за албумите, които не бих определил като добри или лоши, понеже не са успяли да ме впечатлят достатъчно, или просто съм очаквал повече от тях.За това бих ги нарекъл по-скоро приятни.

Depeche Mode-Sounds Of The Universe
IAMX-Kingdom of Welcome Addiction
Rammstein-Liebe Ist Fur Alle Da
Skold vs. KMFDM-Skold vs. KMFDM
New Generation-VIA

Разочарования:

Marilyn Manson-The High End Of Low
Paradise Lost-Faith Divides Us-Death Unite Us
Muse-The Resistance

Както се казва-This Is My Truth, Tell Me Yours Усмивка .
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #1: 21 Декември 2009

За да не се получи твърде дълъг списък, ще оставя тези албуми, които са минали средната графа и направо са отишли при любими, обикновено маркирани с безбройни сърчица в last.fm и слушани на фона на всякакви метеорологични и психически условия с неосъзнати странични ефекти:

Patrick Wolf - The Bachelor
Editors - In This Light And On This Evening
Brett Anderson - Slow Attack
Placebo - Battle For The Sun
Soap and Skin - Lovetune for Vacuum
Jay-Jay Johanson - Self-portrait
Depeche Mode - Sounds of the Universe

Manic Street Preachers - Journal for Plague Lovers
IAMX - Kingdom of Welcome Addiction
Pet Shop Boys - Yes

+

antony and the johnsons - the crying light
u2 - no line on the horizon
white lies - to lose my life
yeah yeah yeahs - it's blitz
bad lieutenant - never cry another tear
nasekomix - adam's bushes eva's deep
morrissey - years of refusal
simple minds - graffiti soul
archive - controlling crowds
david sylvian - manafon
howling bells - radio wars
julian plenti - julian plenti is..skyscraper
ian brown - my way

Поне за мен, повече от достоен завършек за едно прекрасно и недооценено десетилетие. Без осезаеми разочарования за тази година, макар и да очаквах повече от новите албуми на Шарлот Генсбург, Indochine, Stereophonics, Muse и Junior Boys.
Последна редакция: 02 Януари 2010 от The Fein

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Infra Red
Странен Любовник
Публикации: 470

Профил WWW
Отговори #2: 23 Декември 2009

Аз ще оценя значимите за мен албуми от изминалата година като ги разделя в 3 графи,които мисля,че говорят достатъчно красноречиво.

Злато :
Depeche Mode - Sounds of the Universe - влезе в топ 5 на любимите ми албуми на най-значимата за мен група,какво повече може да се каже...
Любими песни : Fragile Tension,In Sympathy

Patrick Wolf - The Bachelor - при това момче слабо нещо няма.Има абонамент за златната графа всеки път когато издаде албум .
Любими песни : Oblivion,The Sun is Often Out

The XX - xx - една от най-приятните изненади за тази година.Смесица от инди поп,рок и електроника.Определено ще го въртя още доста.
Любими песни : Crystalised,Islands

Mew - No More Stories Are Told Today Sorry... - също група,която открих тази година (макар и да съществуват от над 10 години) и чиито нов албум си заслужи да бъде отличен тук.
Любими песни : New Terrain,Repeater Beater

The Flaming Lips - Embryonic - няма нужда от кой знае какъв коментар,просто напишете в youtube : Convonced of the Hex . Болезнено гениални на моменти.
Любими песни : Convonced of the Hex,Evil

Brett Anderson - Slow Attack - албум,който не спирах да въртя на всевъзможни носители в продължение на почти седмица.Най-добрият "зимен" албум,който някога съм чувал.
Любими песни : The Haunted,Frozen Roads

The Dead Weather: Horehound - тази банда,а и албума и са пълно мазало (в добрия смисъл).За тези,които не знаят - Джак Уайт на барабани (и вокали понякога),Алисън от Дъ Килс,китариста на Queens of the Stone Age ,както и басист,от който те побиват тръпки.Бях ги въртял около 300 пъти в last.fm за 2 месеца преди да си рестартирам чартовете.
Любими песни : Treat Me Like Your Mother,Bone House

Сребро :
Morrissey - Years of Refusal
Manic Street Preachers - Journal for Plague Lovers
Modest Mouse - No One's First and You're Next
Grizzly Bear - Veckatimest
The Pains of Being Pure at Heart - The Pains of Being Pure at Heart
Bad Lieutenant - Never Cry Another Tear
U2 - No Line on the Horizon

Тенекия :
Placebo - Battle For The Sun
Muse - The Resistance
 От групите попаднали в тази графа съм отвратително разочарован тъй като съм отделил дни от живота си в слушане на старите им албуми и винаги съм приемал музиката им до известна степен като религия.Много ще е жалко ако са си загубили искрата.Чакам новите им албуми за да се успокоя,че не са ... евентуално.

There's something that's invisible, there are some things you can't hide...
try detect me when I'm sleeping, in a wave you say Goodbye ...
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #3: 25 Декември 2009

Не само че идва края на 2009та, но ако погледнем малко по-глобално идва края на цяла декада. Най-бездарната от няколко насам. Както и да ги сравняваме, каквито и класации да правим броя на изпълнителите, броя на песните и като цяло иновативността на всички артисти западна, а не се и появиха кой знае колко нови на тяхно място.

Феновете и целият музикален бизнес се измени до нови граници. Хората започнаха да слушат музика през Интернет, iTunes се превърна в най-големият магазин в световен мащаб, а физическите магазини изчезнаха. Плочите от $5, които събират прах в малко магазинче, станаха по $30 и се продават по ebay от складове.

Всички ни взривиха от компресии на звука, в следствие на което по-старите песни, филми и т.н. звучат значително по-тихо.

Концертите станаха по-зрелищни от към продукция и техника, което до голяма степен улесни работата на изпълнителите. Вече всеки си има банда и цъка приятели в Myspace, след което се мъчи да намери организатор, който да му уреди концерт пред 10 души.

2009та беше годината, в която чух най-много и най-различна музика. Много малко са албумите, които успях да изслушам отначало до край. Но дори и тези няколко след 1 месец слушане успяха да оставят впечатление, че едва ли ще ги слушам редовно.
Tonko
Възбуден
Публикации: 142

Профил
Отговори #4: 25 Декември 2009

За съжаление няма как да не съм съгласен с Реcoil, от друга страна не губя надежда тъй като имаше и доста (макар и малко като бройка) свестни албуми. За отминалата година мога да кажа, че най-добрият албум за Invaders must die страхотно завръщане на една страхотна група, не мога да кажа същото за SOTU Тъжен който въпреки, че не тотален провал разочарова. Всъщност това има и положителна страна, а именно накара ме да осъзная колко добър всъщност е PTA Одобрение

She stood beside me once again
I knew her face
We met before in the street
Recalling all the children dancing at our feet
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #5: 30 Декември 2009

За съжаление тази година се налага да бъда изключително кратка по темата... или съм станала много критична, или просто е много слаба година, но най-доброто от 2009 за мен е Mesh с A Perfect Solution - разкошен албум... Меш успяха да ми върнат надеждата, че любимите ми банди може и да не ме разочароват  Усмивка

See what I see!
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #6: 06 Януари 2010

Първата мисъл, която ми мина през главата бе, че 2009-та бе по-слаба от 2008-ма в музикално отношение, на второ четене обаче се оказва, че това съвсем не е така. Ето списък с албумите и групите направили ми впечатление:

a-ha - Foot of The Mountain
Apoptygma Berzerk - Rocket Science
Assemblage 23 - Compass
Brett Anderson - Slow Attack
Endless Shame - Unspoken Words
F.P. - Better Ways
Ian Brown - My Way
Kamera - Blank Expressions
Liquid Divine - Autophobia
Lisa Gerard - The Black Opal
Mesh - A Perfect Solution
The Mobile Homes - Today is Your Lucky Day
Perfidious Words - Feels Like Me
Pet Shop Boys - Yes
The Prodigy - Invaders Must Die
Simple Minds - Graffiti Soul
White Lies - To Lose My Life
The Whitest Boy Alive - Rules
Zoot Woman - Things Are What They Used To Be

* групите са подредени по азбучен ред и според моя музикален вкус, всички те би трябвало задължително поне да бъдат чути веднъж. Разбира се това далеч не означава, че ще се харесат на всички.

Пожелавам на всички една много, много силна в музикално отношение 2010-та.
 Одобрение
SoFaD
Ултрас
*
Публикации: 513

Профил
Отговори #7: 06 Януари 2010

Аз да си призная още не съм чула всичко, което би представлявало за мен интерес от албумите през 2009та (не смогвам да ги следя вече), но от тези които чух определено има отличаващи се, да не кажа любими:

Soap & Skin - Lovetune for Vacuum
Piano Magic - Ovations
The Black Heart Procession - Six
The Eden House - Smoke & Mirrors
Soulsavers - Broken
Lydia Lunch - Big Sexy Noise

и още няколко приятни:
Rome - Flowers From Exile
Nouvelle Vague - Nouvelle Vague 3
PJ Harvey and John Parish - A Woman a Man Walked By
Patrick Wolf - The Bachelor

пък да вмъкна и тези, които намирам за по-хмм-обикновени да речем, но и те стават Намигване :
Gus Gus - 24/7
Marsheaux - Lumineux Noir
White Lies - To Lose My Life

ages of delirium
curse of my oblivion
hooky
Джуниър
Публикации: 77

Профил
Отговори #8: 16 Януари 2010

Като че ли тази година не слушах много нови албуми, но пък повечето, които чух, ми харесаха доста. Ето най-добрите, за които се сещам:

Franz Ferdinand - Tonight
Arctic Monkeys - Hambug
Kasabian - West Ryder Pauper Lunatic Asylum
Ian Brown - My Way
Royksopp - Junior

Разбира се албумът на тази година е Yes на Pet Shop Boys. Трябва да се отбележи и завръщането на Simple Minds с Graffiti Soul. Като най-готин дебют бих посочил Them Crooked Vultures. Според мен имаше и едно-две разочарования, но като цяло силна година.

I never dreamt that I would get to be
*this* cool
Страници: [1]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.