DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 [2]  Всички
  Печат  
Автор Тема: Електронни групи за препоръчване  (Прочетена 8307 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #15: 03 Декември 2005

виктор, не искам да ти обиждам статията, понеже представлява интелектуален труд, но това според мен е история, която до голяма степен ти си преразказал с елементи на лични разсъждения.
личи до каква степен си запознат... след като един вид от kraftwerk скачаш на trance, като минаваш през няколко групи и изпълнители, които са по-скоро pop.
също ми направи впечатление как си пропуснал и gary numan, които е величие от ранга на kraft.
въпросният електро-индъстриъл за който говорите си е отделен стил и се нарича EBM (electro body music). най-явни представители на този стил са едни други светила наречени Front 242.
Nitzer Ebb също са едни от имената, които няма как да пропусна.

има различни стилове... electropop, electroclash, synthpop...  за мен всичкото това е електронна музика, понеже се използват цифрови или аналогови електронни звуци, дръм машини и електро семпли.

дребнавостта, в която си изпаднал... не е градивна.

Цитат
а я им пояснете какво разбирате под понятието "електронни грипи",защото отделих внимание да чуя нещо от вашите "електронни групи"...от 6 години слушам електронна музика и ...такива електронни групи не бях чувал  .Да не мислите че като има електронно някакво звучение и е веднага електронна група.Ми то и чалгата сам слушал ползват някакви клубни семпли Електронни групи мога да нареча(колкото и да не ги слушам) феитлес,ъндеруърлд,ту мени диджейс.Явно не сте слушали татковците не само според мен но и според много хора на електронната музика лайбах - откриватели на словенската електронна сцена и въобще едни от патриотите на този стил.
Още много плочи ще има да извъртите докато разберете музиката(така ми казваше един приятел)

преди време ми се налагаше да работя с група тинейджъри, които организираха psy trance партита. музикалната им култура се простираше до няколко транс подразделения и до там.

laibach са от 80те не виждам какви татковци са.
те по вашите разграничения не са електронна група, а са рок.
както и пънк и ню уейв.... те също са подразделение на рок-а.
обаче това прави ли De/Vision рок група ?

истината е, че аз знам какво е искал да каже Padan. но не знам вие, какво разбирате по електронно звучене... явно рейв културата ви е повлияла малко повече. и за вас единица за електронна група е astral projection.
victor.
Нарушител x 4
Публикации: 660

Профил
Отговори #16: 03 Декември 2005

значи историята до 1990 , когато вече може да се говори за образуване на цяла електронна СЦЕНА съм се спирал само на най-важното. Гари Нюман не е най-важното. Сравнението с Крафтверк би ми било обидно да коментирам. Транса е важно , но пък на него несамо че не съм се спрял след Крафтверк , ами и още не съм се спрял. Говоря като цял стил. Спрял съм се наистина на Свен  Вет но не като на артист от това само или което и да е друго направление. А пък за ГОА говорих като за културно влияние в зародиша на цялата електронно сцена. За стила и артистите ще говоря в следващата статия.
     Съгласен съм за индъстриъла (нека го наречем така) Че трябва да
бъде посочен като страничен фактор през 80-тте поне.
Но за него , както и за лайбах смятах да се спра в малка ретроспекция щом стигна до Умек пък. Явно обаче ще трябва да го вкарам в първата част накратко. Но това подобно на синт-попа и останалите споменоти от 80--те , повтарям за не знам кой път , не е в основния предмет на "електроника" , акцентираща върху същинската сцена.
    Това че не четете или спорите за спорта не означава че аз избирателно съм се спирал в статията там.
   Посочил съм във втория си пост там освен основната идея , и факта че избирателно и субективно е само описването на избраните недотам популярни парчета. Тази моая приумица е в противовес на редовните клишета.   
    Абе направо искам да се науча по някакъв начин да цитирам от една тема в друга.
    като не четете това което коментирате внимателно , моля  , поне коментирайте избраното в темата , в която се намира. Малко повече уважение и по-конструктивна критика би била по-полезна за труда който смятам да излезе и в друго медийно пространство може би.

Последна редакция: 03 Декември 2005 от viktor

for all the right reasons
for all the right reasons
loosemyself
Странен Любовник
Публикации: 461

Профил
Отговори #17: 04 Декември 2005

Споменатите от PadaN групи непременно ще ги потърся.
Аз препоръчвам Deine Lakaien,Project Pitchfork,The Frozen Autumn,Morthem Vlade Art. Ще дам линкове ако някой се интересува.
Обаче се спори тези групи дали са electronic,gothic или industrial ,аз лично не обичам точното определяне на стилове.

Deine Lakaien,Project Pitchfork-просто ме разби,обожавам ги! Зъл чувала съм ги тия слухове за стила,но ако не се лъжа,ги водят към индъстриъла Усмивка

[:There's a devil lying by my side:]
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #18: 06 Декември 2005

интересно е как едно нещо може да обърка толкова много хора... интересно ми е дали като кажете акустични групи разбирате групи, които свирят на синтезатори и използват компютърни семпли.
а защо не и симфонични квартети... кой е казал, че трябва да свирят класическа музика ?
Последна редакция: 06 Декември 2005 от Recoil
cerwin
Възбуден
Публикации: 152

Профил
Отговори #19: 06 Декември 2005

бе ти даже не можеш и да напишеш правилно laybach тръгнал да спори.И попитай всеки който е навътре в тая култура какво ще ти каже да ти дам ICQ на ясен петров или на стефан крачанов ? веднага рейв културата не знам си ко....
бе ко да кажа осъдени души Усмивка
мая и магапаса и ивана и те са електро групи.имам неща с които мога да го докажа.супер клубен саунд дето ако бяхме на някое комерсялен парти остров щяха да са високо оценени.
Последна редакция: 06 Декември 2005 от cerwin

Ego sum flagellum dei
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #20: 06 Декември 2005

бе ти даже не можеш и да напишеш правилно laybach тръгнал да спори.И попитай всеки който е навътре в тая култура какво ще ти каже да ти дам ICQ на ясен петров или на стефан крачанов ? веднага рейв културата не знам си ко....
бе ко да кажа осъдени души Усмивка
смятам, че тонът ти е остър и ненужно заядлив. не мисля че подобен тип изказване ще ти донесе някаква полза, напротив... най-много да те изгонят.
много добре знам как се пише laibach. не виждам защо се заяждаш за името след като спелинга е с "ай", а не с "уай"... както твърдиш ти.
и още по интересно е че това ти е аргумента, че не разбирам и респективно нямам право да споря.
не виждам какво лошо съм казал за рейв културата.
cerwin
Възбуден
Публикации: 152

Профил
Отговори #21: 06 Декември 2005

не знам не разбирам.овен съм но избягвам споровете и съм на мнение че всеки си има мнение.
peace \/

Ego sum flagellum dei
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #22: 06 Декември 2005

Cerwin, как така избягваш споровете, като ти с цялата си интелектуална мощ стартира абсолютно ненужен спор?

Заключвам темата, тъй като се отделя от поставената тема и предразполага към скандали.
Последна редакция: 06 Декември 2005 от Padan Fein

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Страници: 1 [2]  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.