DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8
  Печат  
Автор Тема: 02.04.2010 Букурещ - дата от турнето RECOIL SELECTED EVENTS 2010  (Прочетена 20429 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
miroultradm
Агент
*
Публикации: 88

Профил
Отговори #60: 15 Март 2010

Има ли едно свободно място и за мен в автобуса? Очиврът

Място има !

Относно часа, ако няма против ( визирам хората които пътуват от дълеко ), нека бъде 15:00 ?  Готин

Finally I've found that I belong here
dm
Възбуден
Публикации: 146

Профил
Отговори #61: 15 Март 2010

здравейте,
аз ще пътувам от София за Русе с автобус. Има ли някой друг, който да пътува от София с автобус? В разписанието на Юнион-Ивкони пише, че има автобус, който тръгва в 7-пристига в 12, 8-1 и 10.30-15.20. ако ще се тръва в 2 този от 8 ще е малко рано, а ако в 15 с този от 10.30 ще закъснея. Но все пак ще се радвам поне да решите да е някъде към 2 или 15.30. Автобуса за Букурещ от къде в Русе ще тръгне?
И в колко часа ще ни върне обратно в Русе, че да знам каккъв билет за връщане в София да си взема?

'Down on the ground I'm bound till the morning light'
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #62: 15 Март 2010

Аз съм против да се слага час на тръгване след 15 часа, защото от опит знам, че никога не се потегля точно навреме, все има някой закъснял, не разбрал и т.н. Като се сложи път около час и половина, ако няма чакане на границата и зависи колко ще са задръстванията в Букурещ, едва ли ще сме там много рано. Събитието е обявено от 20.30, доста рано, което значи че вратите ще отворят поне половин до един час преди това. С други думи ще сме около 2 часа преди отварянето на вратите там ако тръгнем на време и ако всичко е по план.
Пък и в Русе всеки може да намери как да убие час - два, дори мислех да се съберем някъде както правим обикновено - да хапнем и да се видим. Желаещи за сбирка? Аз ще съм там от предния ден и ще мога да запазя маса, в зависимост от броя на желаещите.
did
Опасен
*
Публикации: 204

Профил
Отговори #63: 15 Март 2010

А така, Кире,   Усмивка
Напълно те подкрепям - 3 часа е едно съвсем прилично време да успеем да се затътрузим до Русе, спретнем и отпътуваме, пък и да имаме някаква резерва - щото мен отсега ми настръхва козината при мисълта за минаване на сухопътна граница, събудиха се едни спомени за едно протяжно чакане преди 4 години  Бияч макар и на една друга граница. 

still my broken wings you choose to mend
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #64: 15 Март 2010

Цитат
събудиха се едни спомени за едно протяжно чакане преди 4 години   макар и на една друга граница.
Спокойно тук сме на мой терен, ако видим зор ще звъня телефони.  Полицай
miroultradm
Агент
*

Профил
Отговори #65: 17 Март 2010

Така както гледам мисля, че ще се съгласите с мен за часа на тръгване от Русе най-късно в 15:00. Хубаво би било ако се съберем по-рано да се видим, да хапнем, така като предложи Кирил на някое заведение и след като се съберем да потеглим не по-късно от 15:00. За тези които пристигнат по-рано, ето това е прекрасна възможност да разгледате, по мое скромно мнение един от европейските градове в България. Одобрение

boggy_k
Кукла
*
Публикации: 25

Профил
Отговори #66: 17 Март 2010

Ако има пътуващи от Варна, мога да ги взема към Русе
dm
Възбуден
Публикации: 146

Профил
Отговори #67: 17 Март 2010

Така както гледам мисля, че ще се съгласите с мен за часа на тръгване от Русе най-късно в 15:00. Хубаво би било ако се съберем по-рано да се видим, да хапнем, така като предложи Кирил на някое заведение и след като се съберем да потеглим не по-късно от 15:00. За тези които пристигнат по-рано, ето това е прекрасна възможност да разгледате, по мое скромно мнение един от европейските градове в България. Одобрение
Добре
Съгласна съм да тръгнем в 3.
В такъв случай аз ще пристигна в Русе в 1 часа.
Може ли да попитам къде ще се съберем, защото аз не познавам Русе.
А също така и кога ще ни върне автобуса от Букурещ обратно в Русе за да знам какъв билет за връщане да си взема от Русе за София  Плезене
Мерси много  Усмивка

'Down on the ground I'm bound till the morning light'
miroultradm
Агент
*

Профил
Отговори #68: 19 Март 2010

За инфо:

Случайно вчера докато разговарях с мой приятел който пътува често извън страната ми каза, че от 01/04/10 митничарите можели да изискват някаква си международна здравна карта за да напуснеш страната. Проверих това при моя личен лекар, а отговора и бе, че такива карти са се издавали от както сме в Евро съюза.  За митниците не знаела за 01/04, но можело и да са затегнали това правило с цел неусигорените лица да заплатят своите здравни такси.

Такава карта в Русе издават в стоматологиата на 5 етаж имало книжарница за медицински документи. Там след справка с НОИ издавали този документ.

Това е не официална информация, възможно е да не е вярно. В този смисъл ако някой има познат, приятел или човек от който може да разбере няма да е лошо да пише във форума дали има някакъв проблем .

Аз лично ще питам шофьора на буса които ще ни вози, той пътува често до Букурещ и ще е наясно, а може и за по сигорно да пита някои митничар на границата.

Rush_for_DM
Агент
Публикации: 118

Профил
Отговори #69: 19 Март 2010

Една международна здравна карта се издава за срок от 2 седмици,но в момента в София има страшно големи опашки в поликлиниките и медицинските звена,занимаващи се с издаването на такива.  Объркан
Германците също изискваха такива карти (както и много други държави),но при тях това изискване постепенно отпадна.

Светът е голям и спасение дебне отвсякъде
did
Опасен
*
Публикации: 204

Профил
Отговори #70: 19 Март 2010

Задължителна е от 1.1.2010, но това не означава, че някой ще ви я проверява.  На мен поне досега никой не ми я е искал.  Ето и малко информация от вчера. 

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2010/03/18/875178_na_granicata_niama_da_se_proveriava_za_evropeiska/

still my broken wings you choose to mend
Rush_for_DM
Агент
Публикации: 118

Профил
Отговори #71: 19 Март 2010

Под изискване имах предвид,че не ги проверяват на границата,или в някои случаи,ако те спрат за проверка на документите.

Светът е голям и спасение дебне отвсякъде
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #72: 19 Март 2010

Говорих с приятел, който е на трасето Дунав мост и каза, че нямат изискване да проверяват гражданите за здравна карта, тъй като все още въпроса с нея бил неясен. Аз лично няма как да си извадя такава преди края на април, да се пробват да ме спрат, да видим! 
Зъл
miroultradm
Агент
*

Профил
Отговори #73: 22 Март 2010

Юруш  Бияч =>  ПолицайОдобрение ще минем без карти !

maya_v
Крал
**
Публикации: 990

Профил
Отговори #74: 23 Март 2010

Понеже по-голямата част от групата, които живеят в София ще пътуват директно за Букурещ, имам следното питане:

Някой знае ли някое обменно бюро в Съфия, където да обменя румънски леи?

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
Stripped down to the bone...
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.