DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1] 2  Всички
  Печат  
Автор Тема: David Bowie  (Прочетена 4643 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
loosemyself
Странен Любовник
Публикации: 461

Профил
04 Декември 2005

Така и така виждам,че от време на време се споменава и това име...така че нека го покоментираме малко Ухилен за мен Бауи е дин от най -значимите музиканти на 70-те.Аз лично много си падам по музиката му,въпреки че ми е необходимо определено настроение за да я слушам....та вие какво ще кажете? Усмивка

(btw,някой гледал ли е "Златно кадифе"? Доста интересна интерпретация на живота на Бауи,участва и Brian Molko ..само дето самият David докато е гледал филма,здраво се е посмял,защото се засяга "интимната" му връзка с Иги Поп Ухилен )

[:There's a devil lying by my side:]
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #1: 04 Декември 2005

Реално без Боуи нямаше да има ДМ, нямаше да има ню уейв, нямаше да има глем рок, нямаше да има инди, брит, алтернатив рок...ако го нямаше Боуи нямаше и да сме тук сега.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #2: 05 Декември 2005

Я,какви теми се пускат тук в мое отсъствие! Шок Thanx,loosemyself! Както казах и преди,с теб явно имаме много сходни (да не кажа еднакви) вкусове. Одобрение
Ще започна с това,че снощи най-после изгледах The Man Who Fell To Earth,за което искам официално да благодаря на dojackal,който беше така добър да ми даде линк,за да си изтегля филма! Усмивка Препоръчвам The Man Who... на всички любители на старите sci-fi филми и,разбира се,на феновете на Bowie! (BTW,от този филм е взета обложката не само на Low,но и на Station To Station).
Velvet Goldmine също е любима част от movie-колекцията ми.Доколкото си спомням,Bowie не е позволил да се ползват негови песни в този филм,а само името на песента му Velvet Goldmine(включена в албума Ziggy Stardust...),поради което във филма присъстват песни на Roxy Music,Lou Reed и други от glam-епохата...

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
julianep
Ултрас
**
Публикации: 551

Профил WWW
Отговори #3: 05 Декември 2005

Дай го този линк насам, мисля че доста хора биха искали да изгледат филма! Мерси предварително  Намигване
dearrose
Висш Любовник
*

Профил WWW
Отговори #4: 05 Декември 2005

Дай го този линк насам, мисля че доста хора биха искали да изгледат филма! Мерси предварително  Намигване

Ето го:
http://mybittorrent.com/bittorrent/movies/david_bowie_-_the_man_who_fell_to_earth,5612.html

Ще се радвам после да обсъдим филма с изгледалите го,независимо дали тук или в темата за кино.
И отново благодарности на dojackal! Усмивка

loosemyself
Странен Любовник
Публикации: 461

Профил
Отговори #5: 11 Декември 2005

доста хора не харесват филма,дори Бауи не е бил очарован,но аз много си падам по цялостната визия на героите,историиката също е интересна Усмивка

[:There's a devil lying by my side:]
cxt
Посветен
*
Публикации: 320

Профил
Отговори #6: 12 Декември 2005

аз съм много впечатлен от съвместните проекти и песни на bowie с robert smithр damon albarn, както и клипа с trent reznor и няколкото песни направени съвместно с nin ... звучат перфектно имах един филм за nine inch nails в част от който даваха групата насядали на едни дивани заедно с bowie и си лафеха със страшен респект един към друг... изобщо това е човек познаващ добрата музика, на който нито една песен не ми харесва Усмивка

So High so Far to Fall
julianep
Ултрас
**
Публикации: 551

Профил WWW
Отговори #7: 12 Декември 2005

... изобщо това е човек познаващ добрата музика, на който нито една песен не ми харесва Усмивка
Надявам се, че си объркал думите, защото иначе ...  Бияч Полицай Зъл Ангелче
dearrose
Висш Любовник
*

Профил WWW
Отговори #8: 12 Декември 2005

изобщо това е човек познаващ добрата музика, на който нито една песен не ми харесва Усмивка

Аз пък бих казала,че почти всяка негова песен ми харесва,с малки изключения! Усмивка
Забелязах Bowie за първи път още когато Канал 1 и Ефир 2 си запълваха паузите с негови клипове (и с клипове на ДМ,между другото Плачещ ,а сега...).
Напоследък слушам доста често албума 1.Outside,един от най-любимите ми изобщо.А от Heathen обожавам песента Sunday-направо не е от този свят!
И,да,също много харесвам съвместните парчета с NIN. Имам клип на Hurt от някакъв концерт...думите са излишни. Пощурял

dojackal
Гратис Любовник
Публикации: 55

Профил
Отговори #9: 12 Декември 2005

Хей я и аз да понапиша в няколко реда колко също свалям шапка пред Геният Бауи. Не мога да се сравнявам с die-hard фенове като вас тук хехе, ама това не ми пречи да се прекланям пред песни като Space Oddity, Ziggy Stardust, 1984, Fame, Never let me down и др. Намигване
А за този филм - и аз мисля да го изтегля/изгледам най-после...може би не е тук мястото, но все пак да те попитам dearrose - имаше ли вградени случайно английски субтитри в тази версия, която ти изтегли ?
dearrose
Висш Любовник
*

Профил WWW
Отговори #10: 13 Декември 2005

имаше ли вградени случайно английски субтитри в тази версия, която ти изтегли ?

Die-hard или не,важното е,че си фен! Одобрение

Не,няма вградени субтитри филма,аз потърсих из разни места,но накрая се отказах.То се разбира за какво става дума.

Ако ви е интересно,тук може да прочетете какво се крие зад някои от текстовете на Bowie,за връзката му с окултизма и други любопитни неща  Зъл :

http://user.cyberlink.ch/~koenig/bowie.htm

dearrose
Висш Любовник
*

Профил WWW
Отговори #11: 18 Декември 2005

По телевизия FoxLife-вторник и сряда от 11 ч. (повторения от 7 ч.)-биографичен филм за Bowie. Пощурял

The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #12: 30 Май 2006

Боуи е бил специален гост на концертът на Дейвид Гилмор в Royal Albert Hall. Двамата заедно са изпяли Arnold Layne и Comfortably Numb.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

dearrose
Висш Любовник
*

Профил WWW
Отговори #13: 31 Май 2006

Мерси много за линка! Жалко,че е снимано от доста далеч,но доколкото виждам и от снимката Bowie продължава да изглежда добре за годините си Одобрение! За съжаление,тази година не можем да очакваме нищо ново покрай него,евентуално-догодина Плачещ.
В YouTube могат да се открият много live performances на Bowie с различни изпълнители,например този с Damon Albarn(Blur),Cher,Marc Bolan,Iggy Pop,Pet Shop Boys,Moby...както и други интересни материали.
Respect!
P.S. Наскоро си купих филма Labyrinth на DVD,включващо като бонус мейкинг на филма,музиката към него и много интересни интервюта.Препоръчвам го на всички почитатели на Bowie!

Последна редакция: 31 Май 2006 от dearrose

S.P.
Агент
*
Публикации: 84

Профил
Отговори #14: 31 Май 2006

Само да се отчеtа и аз по темата за Bowie, не мога да кажа че сьм Die Hard fan, но определено много ми харесва и разбирам, за6то например David Gahan, често казва, че отнoсно сценичното си поведение Bowie  е този който му е повлиял най-много...И настина рядко има някоя група, и ли музикант, който така артисти4но да се дьржи на сцената-истинско удоволствие наистина, все едно си на театьр, а сре6ту теб велик актиор ....
Между другото последният албум извади някои много добри песни....и дори в момента си го слушам.....And I never ever get old....Наистина има някои хора,н които никога не остаряват-изглежда все така свеж

higher love
Страници: [1] 2  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.