DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1]
  Печат  
Автор Тема: Кино  (Прочетена 984 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
09 Април 2010

Има ли някой, който да харесва руската група Кино?
Никога не съм се заслушвал кой знае колко по музика изпята на език различен от английския, но има две големи изключения и едно от тях са Кино. Как ли е щяла да се промени музиката им през последните 20 години? За по-малко от 10 години групата е оставила толкова много и толкова прекрасна музика, а Виктор Цой е един от най-харизматичните вокали изобщо.

За тези, които не са имали възможност да слушат техни песни, силно препоръчвам тяхната музика. Тя удря точно в сърцето.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #1: 14 Октомври 2011

Тази тема неминуемо ме кара да правя съпоставка между развитието на руската и бг рок музиката и в частност, ню уейв течението. за разлика от руснаците, където тези романтични години на нямане, липса на инструменти, техника и музика, която идва до нашите географски ширини по неведоми пътища са добре документирани, при нас се знае изключително малко за тези вече почти забравени години и за мен е странно как никой журналист не подхвана тази изключително богата на материал и интересни разкази тема. Върти ми се в главата, че през 80-те в нас се въртеше една книжка наречена Абв на българската рок музика, но мился, че тя беше по-скоро като справочник за групите, отколкото разказ за зараждането и развитието на рок музиката в България, първите рок концерти и за самото време и промените, които произтичат. А както добре се знае, какво бъдеще има, когато не остане нищо от миналото?
Последна редакция: 15 Октомври 2011 от MAO BOY

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
SHAGRATH
Кукла
*
Публикации: 21

Профил
Отговори #2: 07 Февруари 2012

Със сигурност има хора, които да харесват Кино и Цой. В групата във Facebook, случайно споменах, че след толкоз хубави поздрави с български групи повлияни от DM  ми иде да си пусна малко Цой и веднага няколко скрити лимонки коментираха Усмивка

A vicious appetite
Visits me each night
And won't be satisfied
Won't be denied
SHAGRATH
Кукла
*
Публикации: 21

Профил
Отговори #3: 07 Февруари 2012

Поздрав за всички, които харесват Кино! Аз лично ги открих с ето тази песен http://www.youtube.com/watch?v=oED4gk-LUyM  Усмивка

A vicious appetite
Visits me each night
And won't be satisfied
Won't be denied
Страници: [1]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.