DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1]
  Печат  
Автор Тема: Най-доброто през 2010 година  (Прочетена 3293 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
09 Декември 2010

Пускам традиционната обобщаваща годината в музикално отношение тема. И така, кои са групите направили ви най-силно впечатление с нов албум през 2010-та? Лично аз много харесвам тази тема, защото често от погледа ми се изплъзват ценни попълнения за аудиотеката ми и с помощта на останалите приятели от форума, запълвам пропуските.

Ето какво ме впечатли през 2010-та:

Apoptygma Berzerk - Imagine There's No Lennon /Live/
De/Vision - Popgefahr
Diorama - Cubed
Dreadzone - Eye On The Horizon
Edge of Dawn - Anything That Get's You Trough The Night
Faithless - The Dance
Hurts - Happiness
Interpol - Interpol
Massive Attack - Heligoland
Minerve - Please
Mylene Farmer - Blue Noir
Pet Shop Boys - Pandemonium /Live/
Underworld - Barking
UNKLE - Where Did The Night Fall

Моето мнение е, че 2010-та беше доста разочароваща в музикално отношение - факт е, че само 14 банди са влезли с нещо запомнящо се след повече от едно слушане във фонотеката ми. При това 2 от тях представят аудио записи на концерти. Ще се радвам ако някой сподели групи, които са пропуск при мен.
Пожелавам 2011-та да е по-силна в музикално отношение и да ни зарадва с новини за нов албум на Depeche Mode

The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #1: 09 Декември 2010

Хм, да видим..както всяка година, така и през тази имаше страхотни албуми, но може би ми липсваше нещо, което знам, че ще го слушам и след години, като изключим 2-3 изключения.

Сред впечатлилите ме заглавия са:

Anathema - We're Here Because We're Here
James - The Morning After

Arcade Fire - The Suburbs
The National - High Violet
Yann Tiersen - Dust Lane
Los Campesinos! - Romance is Boring
Iliketrains - He Who Saw The Deep
Jonsi - Go
Owen Pallett - Heartland
Trent Reznor / Atticus Ross - The Social Network OST
Deftones - Diamond Eyes
UNKLE - Where Did The Night Fall
Brendan Perry - Ark
James - The Night Before
Interpol - Interpol
Bernays Propaganda - My Personal Holiday
The Radio Dept. - Clinging To a Scheme
Bluba Lu - Quadrotopia

Предполагам, че ще добавя още някои, тъй като има и такива, които не съм слушал много, а ми се иска да намеря време (например соло дебюта на Фран Хийли от Travis). А и новият на Дюран ще се чуе съвсем скоро. Runaway на Кени Уест може да ме накара да чуя целия албум, което не мислех, че ще ми се случи някога точно с този изпълнител. Прави ми впечатление, че с изключение на новите на Unkle и Брендън Пери + саундтракът на Трент на The Social Network, няма друг чисто електронен албум от тази година, който да ми харесва почти изцяло.

За съжаление очаквах (малко) повече от изданията на Manic Street Preachers (но пък страхотни би-сайдове), Брендън Флауърс, Шарлот Генсбур, How To Destroy Angels и MGMT.

Има и няколко случая, в които отделни песни бяха и още са на непрестанна ротация, но самите албуми не ми направиха чак такова впечатление. Като например Plastic Beach на Gorillaz, новият на Tricky, дебютният на Келе от Bloc Party и вторият на Crystal Castles, от който иначе Not In Love с Робърт Смит ми е в топ 5 на синглите на годината.

От компилативните и други издания мога да отлича Live in Berlin на Брет Андерсън (невероятни и на моменти неузнаваеми лайв преработки), акустичните версии от Battle For The Sun: Redux Edition на Placebo и ремикс диска към Selected на Recoil.
Последна редакция: 10 Декември 2010 от The Fein

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #2: 09 Декември 2010

Цитат
Има и няколко случая, в които отделни песни бяха и още са на непрестанна ротация, но самите албуми, не ми направиха чак такова впечатление. Като например Plastic Beach на Gorillaz, новият на Tricky, дебютният на Келе от Bloc Party и вторият на Crystal Castles, от който иначе Not In Love с Робърт Смит ми е в топ 5 на синглите на годината.

Това наистина е така, има доволно много любими песни, но не и албуми тази година.
maya_v
Крал
**
Публикации: 990

Профил
Отговори #3: 09 Декември 2010

Ето и албумите, които ме впечатлиха най-много през тази година:

Nitzer Ebb - Industrial Complex

Diorama - Cubed

И хита на годината Hurts - Wonderful LifeУсмивка

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
Stripped down to the bone...
did
Опасен
*
Публикации: 204

Профил
Отговори #4: 09 Декември 2010

От известно време ви внушавах наум да отпочнете такава тема, щото съм малко като заека от вица, който последен схваща шегата и през новата година обикновено дъвча стари албуми, но нека се пробвам със собствени сили:

Delphic - Acolyte
Kele - The Boxer
Накъде без Hurts
А от нощес съм се заплеснала по Two Door Cinema Club - Tourist History - не заради друго, ами защото бяха в дъното на NME за най-добри албуми на 2010 и реших да видя за какво иде реч - и всъщност ми допада. 
И естествено, Underworld и Barking  Усмивка
Брандън Флауърс и Фламинго - фен съм на гласа на това момче и има парчета, които много харесвам, но кънтри моментите направо ме потресоха. 

still my broken wings you choose to mend
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #5: 10 Декември 2010

Цитат
Предполагам, че ще добавя още някои, тъй като има и такива, които не съм слушал много, а ми се иска да намеря време (например соло дебюта на Фран Хийли от Travis).
Ето го и първото ми попълнение, Fran Healy - Wreckorder. Мерси Светльо, не мога да кажа, че ще ми стане любим албум, но със сигурност ще го въртя повече от веднъж. Доста разнообразен като звучене и много приятен.

Delphic - Acolyte ги бях чул в Shuffle радиопредаването, ако не ме лъже паметта, та тогава си отметнах да ги проверя. Все още не съм, та е време да се задействам.
strange_affection
Странен Любовник
Публикации: 451

Профил
Отговори #6: 11 Декември 2010

Delphic - Acolyte ги бях чул в Shuffle радиопредаването, ако не ме лъже паметта, та тогава си отметнах да ги проверя. Все още не съм, та е време да се задействам.

Определено им отдели време, Киро  Намигване
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #7: 11 Декември 2010

Вече им отделих, много са добри. Тази манчестърска школа е голяма работа. Очаквам да не останат само с дебютен албум, а да продължават смело напред.  Одобрение
Ginger
Смутител
*
Публикации: 249

Профил WWW
Отговори #8: 11 Декември 2010

Тая тема ми е любима и няма как да не се разпиша в нея. Моя музикален вкус е малко по-странен, за това и някои от нещата, които са ми харесали (или не са ми харесали) се различават стилово от тези, публикувани в предните постове.За мен годината също беше слабичка откъм добри албуми. Имаше такива, които чаках с нетърпение, но ме разочароваха тотално, за това пък други, от които не очаквах кой знае какво ми харесаха и се ги въртя често.

Топ 3:

1. Nitzer Ebb - Indutsrial Complex
Никога не съм бил фен на тия типове, но този албум за мен е изключително як и го слушам с огромно удоволствие. Парчето с Мартин ''Once You Say'' ми е любимо, макар че като цяло в тоя албум слаби песни почти няма. Накара ме да прослушам с кеф и други техни неща и да ги преоткрия в много отношения.

2. Helloween - 7 Sinners
Наясно съм, че групи от тоя стил рядко се обсъждат в този форум, но хората, които ме познават знаят, че моя музикален стил е малко по-обширен и слушам доста по-нетипични от ''сектата'' фенове на Депеш Мод неща. Та от този ''по-твърд'' (както го наричат) стил, бях най-силно впечатлен точно от този албум. Много голяма разлика от последните не особено успешни албуми на Helloween  и великолепна работа на барабаниста Дани Льобле, който здраво малтретира барабаните.  Заслужава си да се чуе дори и от хора, които принципно не се кефят на подобен вид музика.

3. Levinhurst - Blue Star
Levinhurst от доста време ги имам за моето си откритие, което за съжаление малко хора са слушали. Е, това е третият албум на групата на бившия член на The Cure Лол Толхърст, който отново не разочарова. В групата официално вече е и оригиналният басист на Kюър Майкъл Демпси, което прави този проект още по-интересен. Както и в предишните албуми, звученето на Levinhusrt е много изчистено, свежо и бих казал успокояващо, което е достатъчно този албум да влезе в моя скромен топ 3 за тази година:).

Разочарования:

1. Korn- Korn III: Remember Who You Are
Очаквах доста от Korn III, особено на фона на това, че продуцент отново е Рос Робинсън. Истината обаче е, че този албум, както и предният, страда от липса на нови идеи и запомнящи се текстове, така характерни за Корн преди няколко години. Поне по мое мнение, последният наистина добър албум на Джонатан Дейвис и компания беше ''Take A Look In The Mirror'' - последният с Head в състава. Оттогава просто не е същото!

2. Soulfly - Omen
След великолепния Inflikted на Cavalera Conspiracy предполагах, че новият албум на Soulfly ще е още по-добър, но не би... Изключае резачката ''Rise Of The Fallen'', останалите песни в този албум са някак еднообразни, бих казал скучни. Може би ако Игор Кавалера се присъедини и към този проект на брат си, нещата ще се променят, но по мое мнение последните няколко албума на Макс и Марк Рицо са слабички.

3.De/Vision - Popgefahr
Тук знам, че ще засегна особено любими хора, които обожават De/Vision, но винаги съм бил откровен и още откакто излезе този албум съм на мнение, че е изключително слаб! Единствената песен, която ми харесва е последната - ''Until The End Of Time''. За Мен Popgefahr  не казва нищо повече от предния албум Noob, който по мое мнение също не беше кой знае какво. А когато няма какво ново да кажеш с песните си е най-добре да се позамислиш малко и да си дадеш почивка, докато мозъкът ти не роди нещо, с което наистина да се гордееш.  В противен случай, просто отбиваш  номера. Лично мнение...
Страници: [1]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.