DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 [2]  Всички
  Печат  
Автор Тема: Elevation Music Festival в Разлог на 24 и 25 юни 2011  (Прочетена 9027 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #15: 14 Март 2011

Очертава се много приятен фестивал и лично аз мисля да го уважа с присъствие Усмивка

Аз също Усмивка

Мао нещо да кажеш за хедлайнера  Плезене Пощурял

See what I see!
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #16: 21 Март 2011

хаха, мисля да пропусна този фестивал, освен ако не обявят друг хедлайнер.
Джамирокуай и шапките му със сигурност ще ме държат възможно най-далече от Разлог.
Иначе се радвам за теб, че ще го видиш.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
strange_affection
Странен Любовник
Публикации: 451

Профил
Отговори #17: 24 Март 2011

Днес бяха обявени още 2 имена. Това са Cypress Hill и Morcheeba, които ще свирят съответно втората и първата вечер на фестивала. Допълнително е въведена "фен зона" с по-скъпи билети и съответно по-близо до сцената. Очаква се да обяват имената и на DJ-ите, които ще вземат участие на фестивала. От Metropolis гарантират сериозни имена.

Kaто цяло, много приятно изживяване се заформя. Крайно време беше да се появи конкуренция на Spirit of Burgas, който все още не е обявил много имена, но се чува, че лайнъпът ще е запомнящ се.

Като за първо издание на Elevation, организаторите са се постарали доста. С удоволствие ще посетя. Надявам се да има и поне 1-2 интересни имена на клубната сцена в Разлог.  Усмивка
halojo
Опасен
Публикации: 227

Профил
Отговори #18: 25 Март 2011

Е, Джамиро са си екстра... По-лигавите комерсиални неща са слаби, ама фънкарийките са яки. И шапките не са за изхвърляне, бих казАла Намигване
Пък и са си бая скъпички (Джамиро, но и шапчиците предполагам)...

I need to drink, more than you seem to think
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #19: 25 Юни 2011

Едно адекватно и добре списано ревю на първата вечер на фестивала:

http://stand.bg/page/detail/id/3253
did
Опасен
*
Публикации: 204

Профил
Отговори #20: 25 Юни 2011

Както се казва, ако четете тези редове, то значи ... съм се прибрала преждевременно в София. 
Отменянето на втората вечер, колкото и да е разочароващо, си беше разумният ход.  И без това първият ден бе белязан с множество неразумности – било от липса на опит, било от не особено удачното място – много е красиво, но все пак си е in the middle of nowhere.  Което вероятно нямаше да е от такова значиние ако все пак беше налице натрупан опит в организирането на фестивали.
Следствията: изнервящи опашки, първо за т.нар. tokens за консумация, после и безумието с проверката на билети:  очевидно бар код четците на иначе лъскавите лаптопи не функционираха и по думи на очевидци, проверяващите набивали на ръка номера под бар-кода.  Моят билет бе проверен the old fashioned way, сиреч, скъсаха го, щото по това време народът беше почнал да дюдюка и освирква и вече бяха налице мерки за ограничаване на кризата.  Докато обаче това се случи, Stereo MCs стигнаха до последните 2 парчета от сета си.
Morcheeba: тук получих леко дежа вю.  Причината беше в наличната ВИП зона, която инспирира групата още на второто парче да зададат адекватен въпрос:  Why are you people in here while the rest are out there, did you have to pay more?  This is bullshit.  This is a festival.  След което ни приканиха да се прехвърлим отвъд загражденията и настана една дандания, пред очите ми изгря картината от Куручешме през 2006.  Но поради по-голямото място охранителите имаха повече възможност да поблъскат и заградят людете.  В крайна сметка опитите им бяха доста неуспешни, ВИП района се напълни с простосмъртни.  Опитите продължиха, т.е. ходеха и се опитваха да изгонят народа без оранжева гривна, но от Morcheeba human rights watch изобщо не дремеха и не им дремеше и продължаваха да изригват реплики, за огромна радоста на присъстващите, докато накрая охраната се отказа и предприе акция Респект: изметоха се от ВИП-а и разгърнаха превантивен фланг пред огражденията.   
Hurts не ми е много драго да ги коментирам, просто не им беше тук мястото.  Те направиха каквото можаха, влачеха дори цигуларка.  Звукът беше кофти.  Малко преди техния сет организаторът обяви липсата на JK, което отдавна не беше новина за никого. 
Palov Stelar ми бяха любопитни, не че някога съм ги слушала или ще ги слушам, но направиха купон, беше готино, а и озвучаването някак чудодейно се оправи.   Наистина бяха добри.
Не се чувствам разочарована, защото нямах и велики очаквания.  Единственото, за което ми е съжалително, че след тоя фал-старт, в китната ни родина едва ли скоро ще се намери някой да организира нещо толкова амбициозно, като за нашите мащаби, което постепенно да се превърне в традиция.   

still my broken wings you choose to mend
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #21: 26 Юни 2011

Между другото в twitter акаунта на Тео Хъчкрафт от Hurts има няколко статуса и снимки от Разлог, както и симпатично използване на Google преводача за случая.

Иначе дано да има и издание през следващата година. Въпреки проблемите по организацията, все пак стоящите зад фестивала нито сами са измъчвали Джей Кей, нито са предизвикали вятъра...

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

did
Опасен
*
Публикации: 204

Профил
Отговори #22: 26 Юни 2011

Между другото в twitter акаунта на Тео Хъчкрафт от Hurts има няколко статуса и снимки от Разлог, както и симпатично използване на Google преводача за случая.

От което ми стана още по-неловко за приема им на родна земя. 

still my broken wings you choose to mend
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #23: 27 Юни 2011

От което ми стана още по-неловко за приема им на родна земя. 
Навремето си мислех, че нещата в България са недоразвити и че им трябва още една стъпка, за да достигнат някакво по-близко ниво до останалия свят. Колкото повече времето минава, толкова повече започвам да си мисля, че това не е недоразвиване, ами направо ново развитие в нова насока.

Като се започне от мода, дрехи и какво ли не и завършим с музикалният вкус. Чак се изненадах, че Hurts получават някаква медиина подкрепа и че някой се сеща да ги включи в радио ефира.

Четейки материала в stand.bg ми стана едно такова носталгично. Целият тон идва с една такава нагласа "много хубава работа, ама българска" и автора звучи толкова авторитетно, все едно е присъствал на поне 20 фестивала на открито. В същото време пък ми попадна и това видео на организатора. Той от своя страна звучи все едно ще му стане едно "яко" и "грандиозно" и ще се "изкефи" заедно с всички... на един истински фестивал.

Общо взето мога само да заключа, че ме е яд, че няма кой да ми дава пари, да организирам грандиозни фестивали в България Ухилен
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #24: 27 Юни 2011

За мен най-абсурдно е решението да ги водят на чалга бар. Защо организаторите на ред събития с насоченост доста встрани от чалгата в България, държат на всяка цена да се похвалят с простотията на един народ. В пресата беше отразено, като запознаване с начина на забавление на 97% от българския народ и все ми се иска да вярвам, че тази цифра е силно надута, журналистическа измислица и има повече нормални хора в страната.
Nude
Джуниър
**
Публикации: 68

Профил
Отговори #25: 29 Юни 2011

Поведението на мацката от Морчиба беше изключително неадекватно и грозно. Всички тези средни пръсти, които раздаде на поразия ме изнервиха максимално. Гледаш и не вярваш на очите си! Тъй като аз бях в така наречената ФЕН ЗОНА / не ВИП зона/, издразни ме и факта, че тълпата нахлу и стана мармалад. Все пак за да имаме привилегията да бъдем пред сцената бяхме заплатили по-висока сума. На въпроса й Защо сме платили повече и какви са тези глупости, бих й отговорила, че парите ни отиват в нейните джобове.
Паров Стелар се явиха в качеството си на хедлайнери и се справиха блестящо. Не ги бях слушала и вероятно няма да им стана фен, но те определено спасиха вечерта.
Още си късам косите заради втората вечер, но се уча на примирение!
Жалко за идеята, беше перфектна!

I'm the next act waiting in the wings
Страници: 1 [2]  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.