DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1]
  Печат  
Автор Тема: Станислав Сланев - Стенли / Stenli  (Прочетена 5246 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
20 Февруари 2011

Търсейки темата за Стенли осъзнах, че просто такава никога не е имало. Поправям с голямо удоволствие тази несправедливост, особено след вчерашната си среща с изпълнението му на живо в Магнито Скай, Варна.

Имах известни колебания дали искам да отида, защото хитовия, въртящ се панорамен бар-ресторант на Варна логично би привлякъл като клиентела първо хора с неблагородно потекло, миниатюрен интелект и солидни финансови възможности. Все пак любовта към концертните изпълнения и името на Стенли надделяха и малко преди полунощ бяхме на линия. Признавам, че гледката от 14-тия етаж, бавно въртяща се пред погледа е приятна за окото. Точно в 00.00 часа Стенли започна с концерта.

Звукът бе кристално чист и това само допринесе за емоционалната сила на изпълнението му. Всяка нота бе изпята с чувство, преживяване на текста и невероятно чист глас. Много малко са изпълнителите, които бих наредил като чистота и сила на гласовия диапазон до Стенли. Очарован, слушах песен след песен. В непосредствена близост до Стенли и музикантите, с които свири се бяха настанили група дебеловрати младежи, за които шоуто бе да надвикат вокалите на Стенли, да се смеят на висок глас и да похапват суши с уиски.  Идиот

Непосредствения контакт с тях, явно дойде в повече за музиканта и вкара доста тънък ироничен хумор в анонсите към следващите парчета, което искрено ме забавляваше - някак тайно им обясняваше, колко жалки са, без да се налага да се крие. Преди "Поля от слънчогледи" се стигна до репликата: "Малка почивка, че се поизнервих нещо", а малко по-късно и до: "Ако очаквате да има и по-весели песни, такива няма да има. Всичките са меланхолични, но това е положението. Има други хора, които пеят други песни." Това явно дойде в повече на дебеловратата агитка и най-сетне се разкараха далеч от сцената, Стенли и всичко неразбираемо за тях.

След концерта отидохме да се снимаме за спомен и да му благодарим, а и за да му покажем, че тази вечер не е била пълен провал...че е имало хора, които са били там заради него и заради това, което е оставил като музикално наследство през годините.

От мястото на събитието, както обикновено: аз Усмивка

За финал едно видео от вечерта: "Човекът от квартала" /live acoustic/
П.П. В профила ми в Youtube можете да видите и запис на песните:
"Поля от слънчогледи" и "Пътят към храма"

<a href="http://www.youtube.com/v/cqiTRoABVaY?fs=1&amp;amp;hl=en_US&amp;amp;rel=0" target="_blank">http://www.youtube.com/v/cqiTRoABVaY?fs=1&amp;amp;hl=en_US&amp;amp;rel=0</a>
Последна редакция: 20 Февруари 2011 от kirilart
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #1: 20 Февруари 2011

благодаря за ревюто кире.
за съжаление, така са поставени нещата при нас, че много трудно новото пололение се зарибява по такава музика, поколението пък, което е отраснало със стенли - голяма част от тези хора, музиката отдавна им е нещо далечно и романтика от младините, така да се каже и затова се получава така, че на такива концерти идват по има-няма 50-80 човека и когато заведението е лъскаво, няма как да няма такива индивиди.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #2: 20 Февруари 2011

В конкретния случай според мен става повече въпрос за място и начин на промотиране, отколкото някакъв проблем с поколенията. Гледал съм го 3 пъти в пълни клубове и винаги мнозинството е било от хора, за които появата на "Обсебен" е твърде възможно да е съвпаднала с началото на интереса им към музиката въобще...

Иначе и аз благодаря за репортажа, "Човекът от квартала" ми е в топ 3 на песните на Стенли. Усмивка Не е далеч денят, в който ще чуем нещо ново от него, но дано да дойде и такъв, в който отново ще пее думи на Ина Григорова.
Последна редакция: 20 Февруари 2011 от The Fein

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #3: 20 Февруари 2011

Благодаря за ревюто, адаш! Радвам се, че сте се решили да отидете, въпреки мястото. Ясно е и защо се е поизнервил Стенли, та именно заради тази "прекрасна гледка" на хора с минимум мозък и класа, но с пари и възможности, толкова дълго време липсваше от музикалната сцена. Да, реалността не се е променила много, но когато на фона на всичко вижда, че все пак са останали шепа хора, които вярват  в ценностите на едно по-добро, но отминало време, го кара да се връща отново на сцената. Звука наистина е бил страхотен, това се разбира и от клиповете. В "Строежа" в София, където го гледах за първи път след завръщането му на сцената, не можеха да се похвалят с подобно качество, а аз подобен почти акустичен сет, това е доста важно. Дано ни зарадва с нов албум, има още какво да ни каже, Стенли.
Ако бях спечелил големния джакпот от 7 мил. определено щях да го спонсорирам поне от части, за нов албум, но нямам този късмет  Тъжен

П.П. Като кулинар, дори описанието на това, което са консумирали "сладурите" ме порази. Виждал съм доста комбинации на напитки консумирани докато хапваш суши, но уиски дори не ми е минавало през акъла. Добре, че не е имало японец в заведението та да видите и ритуално самоубийство. Такова неуважение към храната е непростимо. Но това да им е проблема на тия момчета.
"Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже."   Плачещ

Good Evening, Sofiaaa!
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #4: 20 Февруари 2011

Добре, че не е имало японец в заведението та да видите и ритуално самоубийство. Такова неуважение към храната е непростимо. Но това да им е проблема на тия момчета.
"Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже."   Плачещ

Хаха адашче, аз дори си представям как за такава обида към японските традиции им нанася средна телесна повреда - обезглавяване /средна, защото главите така или иначе не се ползват по предназначение/
 Ухилен
За звука наистина е важно да е чист, та бе истинска наслада.
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #5: 21 Февруари 2011

абе това за сушито е странна тема. Принципно японците си пият суши със саке, което е високо алкохолна напитка. Чувал съм (не съм пробвал), че уискито върви с blended уиски, в частност Джони, но не било задължително да е бленд, освен това японците си имат и тяхно уиски, което консумирали със суши, така че като люител и на 2-те поотделно и консумирал суши с водка, мога да пробвам скоро.

La tête dans les nuages
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #6: 21 Февруари 2011

Mao, тук според мен си в грешка: Японците предпочитат лека японска бира, като комбинация за сушито заради лютивината на уасабито, а традиционния начин на сервиране е със зелен чай.
Сакето е добро питие за сашими-то - сурова риба сервирана в купичка, но това няма общо със самите суши ролчета Усмивка
Ако задълбаем в етикета при яденето на суши, обидно е и че варненските младежи ядяха ролчетата с пръчици, защото и в най-изисканите ресторанти японците по етикет ядат суши с пръсти Намигване С две думи, ако нашия въображаем самурай с меча се появи, все ще намери причина да прати муцуните на превъзпитание в ада.
 Ухилен
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #7: 21 Февруари 2011

хаха, ами мен ще ме прати ли с моята комбинация с водка?

La tête dans les nuages
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #8: 21 Февруари 2011

Може да пробваш да се оправдаеш, че ти е от връзките с Mother Russia този лош навик!  Зъл
Най-сигурно е да не го предизвикваш така, когато е наоколо...
 Ухилен
kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #9: 21 Февруари 2011

Адаша, добре е описал нещата. Аз от краткия си опит в далечният изток ще споделя, че в повечето от случаите консумират суши със зелен чай, както описа и адашчето. Докато чета и пиша, се подсещам за случай, в който и аз съм бил далеч от етикета така, че не трябва много да критикувам, макар в конкретната ситуация да става въпрос не за изискан ресторант, а за "fast food" версията на суши или "running sushi", което вече има и по нашите ширини.
Доста забавна беше случката. Пътувах за Хонг Конг с моя колега(с моите габарити), след полет от около 13 часа, висене по митница и път до хотела, бяхме освирепяли от глад. Настаняваме се и понеже не познавахме града първото, което виждаме пред очите си беше подобна закусвалня. Хората от изтока принципно се хранят малко, философията, е че трябва да станеш от масата леко гладен. И всички около нас хапват по 3-4 чинийки от тези цветни "чинийки за кафе", които минават по лентата. След около 15 минути център на внимание в закусвалнята бяхме два броя Бай Ганьо с брой на чинийки на човек, който ме е срам да споменавам. Хората не си тръгваха от интерес да видят кога ще спрем. Ние обаче не се предадохме лесно. Докато не се обградихме с колони чинии до степен да не ни виждат останалите клиенти(защото е неприятно да си хапваш докато те зяпат и уж скришом снимат) не се спряхме. Беше най-доброто суши в закусвалня, което съм опитвал. В края на този суши пир, сервитьорката така се затрудни да ни сметне консумацията, че извика управителката, при положение, че и ние помогнахме като за удобство бяхме сортирали чинийките по цвят(всеки цвят е в различна цена) за да смятат по-лесно. Както обичам да казвам "Глада е по-силен от тока". Точно такъв беше и този случай.   

П.П. Чак сега погледнах темата  Шок
 За да не е толкова офтопик ще кажа, не за първи и последен път, че Стенли е гений. В четвъртък на New Wave & Synthpop вечерта ще пусна определено поне една негова песен.

Good Evening, Sofiaaa!
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #10: 16 Декември 2012

Нова песен и видео от Стенли. Лично аз съм впечатлен и вече го завъртях няколко пъти в последния половин час. Единствената забележка е, че някак свършва, точно когато човек очаква още малко развитие от песента. Като цяло ми се струва, че пика на песента е изместен към края, което малко разваля баланса на иначе чудесното парче "Завръщане". Това е лично мое мнение разбира се и не ангажирам никого с него. Полицай

<a href="http://www.youtube.com/v/sYSYCgGn21Q?version=3&amp;amp;hl=en_US" target="_blank">http://www.youtube.com/v/sYSYCgGn21Q?version=3&amp;amp;hl=en_US</a>
Страници: [1]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.