DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1]
  Печат  
Автор Тема: НОВИНИ: [22 СЕПТЕМВРИ 2011] Вълна от кавъри на Depeche Mode  (Прочетена 2829 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
22 Септември 2011

Кавърите на песни на Depeche Mode са безброй, но напоследък те повече от всякога преминават границите на електронната и алтернативна музика.

Немската формация Dick Brave & The Backbeat направиха рокабили версия на Just Can't Get Enough, Сюзън Бойл ще направи кавър на Enjoy The Silence за новия си албум, в който ще попаднат песни на Tears For Fears и Джеф Бъкли, а в Twitter Nitzer Ebb споделиха реге вариант на Shake The Disease от Sunshiners.

Покрай първите новини за тазгодишната ремикс компилация, се появиха слухове за втори трибют албум. Първият, For The Masses, излезе през 1998 г. с участието на Deftones, Smashing Pumpkins, The Cure, Rammstein.

<a href="http://www.youtube.com/v/9NCUkxuLGZ8?version=3&amp;amp;hl=en_US" target="_blank">http://www.youtube.com/v/9NCUkxuLGZ8?version=3&amp;amp;hl=en_US</a>

<a href="http://www.youtube.com/v/i91pNfHV5_w?version=3&amp;amp;hl=en_US" target="_blank">http://www.youtube.com/v/i91pNfHV5_w?version=3&amp;amp;hl=en_US</a>

* dmitunes.jpg (8.87 KB, 150x150 - видяно 810 пъти.)
Последна редакция: 22 Септември 2011 от The Fein

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Admirer
Екип
Публикации: 584

Профил
Отговори #1: 29 Септември 2011

По принцип не съм любител на кавърите, макар че признавам има доста, които ми харесват...е този на Сюзън Бойл с Enjoy The Silence никак не ми се понрави. Може и да съм " болен фен", но при цялото ми уважение към нея, предпочитам да не се беше докосвала до тази песен.

You'll taste the pain
I know
You will harvest what you sow
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #2: 29 Септември 2011

Напълно съм съгласен за кавъра на Сюзън Бойл - звучи абсолютно безлично и успешно премахва целия заряд, който песента носи в оригинала си. Не съм очаквал чудеса от кавъра, но след 2-те прослушвания които му направих, едва ли ще повторя повече.
Усмивка
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #3: 29 Септември 2011

Ще взема да ти повярвам Кире, че голяма част от музикантите са мързеливци. ЕТS я протъркаха от ремиксиране и кавъри. Ремиксите се превръщат в тотален комерс, който задоволява някакви неписани изисквания... денс сцена, бла бла и накрая се чудя изобщо кой ги слуша.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
angel_depeche
Някой
*
Публикации: 10

Профил
Отговори #4: 02 Октомври 2011

Аз обожавам кавърите на Depeche Mode.Любими са ми,но версията на Сюзън Боил...изобщо не ми допадна.Бледо "копие" на Великите-DM!

*STRANGELOVE*
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #5: 02 Октомври 2011

Не съм следил много реакциите, но май поне тук ще съм в малцинството - нямах особени очаквания, а впоследствие бях очарован от кавъра й. Някак си личи, че чувства всяка дума и има внимание към детайла, не е направено просто за стръв за пресата. От толкова много ротиране и ремиксиране, често съм имал чувството, че съм изгубил всякаква обективност към тази песен, е, кавърът й ме накара отново да усетя силата и смисълът й.

Може някои песни на DM да са вече протъркани, както каза Мао, но май е неизбежно - все пак това са техните Yesterday и Let It Be.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #6: 03 Октомври 2011

със сиурност има много по-лоши кавъри.
Нейният кавър ми прилича на някой шлагер от 70-те Усмивка.

La tête dans les nuages
Депешарка
Гратис Любовник
Публикации: 51

Профил
Отговори #7: 03 Октомври 2011

Никога не съм обичала кавъри,още повече точно на Депеш и затова не искам сега да се шуми покрай техните кавъри ,а да се заговори за техен албум Усмивка
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #8: 06 Октомври 2011

Никога не съм обичала кавъри,още повече точно на Депеш и затова не искам сега да се шуми покрай техните кавъри ,а да се заговори за техен албум Усмивка

Аз съм забелязал, че с годините колкото и да говоря за Depeche Mode, те изобщо не ме слушат... Но пък знам ли, ако не говоря за кавърите им, сигурно ще запишат нов албум. Споделям логиката ти.
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #9: 06 Октомври 2011

ами то май само ние шумим около кавърите и ремиските и то повечето недоволно.

La tête dans les nuages
maya_v
Крал
**
Публикации: 990

Профил
Отговори #10: 09 Октомври 2011

Ето един кавър на "The Things You Said", който ме изненада приятно и ми харесва. Изпълнителят е d:tek. Парчето звучи интересно и е доста различно от оригинала.  Усмивка

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
Stripped down to the bone...
Страници: [1]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.