DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1]
  Печат  
Автор Тема: Depeche-Mode.Org на 6 години!  (Прочетена 4007 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
24 Септември 2011

През септември се навършиха 6 години от създаването на Depeche-Mode.org! Предлагам следната инициатива - всеки регистриран потребител да напише по една публикация във форума на сайта, по тема която го вълнува в момента. Вярвам, че из наличните над 2000 теми всеки ще намери нещо интересно за останалите, което да сподели.
 Усмивка
Johny
Кукла
Публикации: 38

Профил
Отговори #1: 24 Септември 2011

Аз лично Кирчо искам да си пожелаем по случай годишнината на сайта нашата любима група да ни зарадва с поредния си нов албум!
Амин  Усмивка

"...защото нашата борба не е против кръв и плът, а против началствата, против властите, против светоуправниците на тъмнината от тоя век, против поднебесните духове на злобата."
Videlina
Странен Любовник
Публикации: 477

Профил
Отговори #2: 25 Септември 2011

Усмивка Честито! Много се радвам, че вече толкова години съществува този сайт. Много вълнения, радости и несгоди сме споделяли тук, дано това продължи Одобрение

Angels of the Universe
Ginger
Смутител
*
Публикации: 249

Профил WWW
Отговори #3: 25 Септември 2011

За съжаление кичът, наречен социална мрежа, до голяма степен направи така, че интересът към сайта и форума да спаднат. Сега е по-модерно всеки ден да споделяш песнички, да харесваш публикации, да мрънкаш и да известяваш така наречените приятели за всяко свое действие.

На мен ми липсват началните години на идеята d-m.org, в които всички бяхме изключително ентусиазирани и бих казал задружни, приятелски настроени... С времето тези хубави емоции избледняха, но съм благодарен, че този сайт ме запозна с много хубави и свестни хора, с които съм прекарал много приятни моменти. Силно се надявам активността тук отново да се покачи, като за това със сигурност ще допринесе евентуалният нов албум.

Честит Рожден Ден на всички, които по някакъв начин са участвали в дискусиите и партитата, организирани от d-m.org!
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #4: 26 Септември 2011

Далеч съм от мнението, че социалните мрежи са кич, даже напротив. Но всичко зависи от това човек до каква степен ги използва и за какво. Имал съм късмета да бъда в достатъчно интернет мини-общества, в които се е наблюдавало подбудите и интереса на членовете им. За някои това сигурно е доста голяма отживелица, но други сигурно си го спомнят. Трети едва ли ще знаят за какво говоря, но нека да дам един кратък пример:
"Hi! Kak si? asl pls?"

Тези ги игнорирах, както и тези, които ме питаха какво има "Gore", като говорихме за "Martin" Усмивка

Depeche-Mode.org имаше интересна роля във формирането на редица запознанства, които продължават да съществуват дори и извън сайта, така че до определена степен нещата са се развили в определена насока.

За ман лично последните 3 години се губят поради една или друга причина, но за първите 3 мога да кажа, че бяха достатъчно изпълнени с емоции. Преобладаваше невероятен ентусиазъм, който беше подкрепен от почти всики в редица начинания. Със сигурност, ако тръгнем да изчисляваме времето и средствата, които хората са вложили, ще достигнем до доста сериозна сума.

Аз се сещам за няколко примера, в които съм се криел от шефа ми на работа, за да мога да свърша нещо около сайта. Сигурен съм, че не съм единствен.

Много неща ми липсват, не и дървеното философстване, което все още го притежавам, но ми липсват смислените спорове. А и не много смислените също Усмивка

Интереса ми около групата също доволно спадна в последно време. Същото важи и за събития свързани с групата. Навремето си спомням, че Paper Monsters не ми допадна и че турнето към него ми се видя не от най-добрите. Спомняйки си Дейв как закла песен като A Question of Time с неговите си "яростни" и "злобни" вокали. С тая скорост започна и да се вписва в концертите на DM. В момента част от старите песни не звучат никак добре изпълнени на живо, а част от новите едва ли ще чуем втори път на следващо турне.

Едиствено групата може да се гордее с феновете си, които ги следват във всяко тяхно начинание. Малко групи имат подобно щастие. За съжаление обаче с последният си албум не привлякаха кой знае колко нови фенове, които да са вманиачени до такава степен. Част от старите фенове започнаха да имат по-различен живот и намират все по-малко време, за да се занимават с информация около Depeche Mode.

И докато през 90те беше странно и глупаво да си фен на DM, то през следващите 10 години се получи така, че DM станаха прекалено популярни. Аз така и не разбрах как се стигна от едната крайност до другата, но като фен пак се оказах в някаква безсмислена ситуация, в която трябва да оправдавам вкусовете си.

Depeche Mode, както и редица други групи оказаха невероятно влияние в/у израстването ми като личност, понеже музиката им беше около мен през цялото време. Били са и между причините за да взема доста сериозни решения, за които и до ден днешен не съжалявам.

Сайта от друга гледна точка ми помогна да изградя качества и да поправя други, което само по себе си е доста ценен опит. Благодарен съм на всички хора, с които съм работил, независимо от това какъв е бил резултата, самият опит ми помогна доста в последствие.

Не ми е много лесно да говоря за сайта, но преди да напиша нещо в темата си зададох въпроса: "Къде щях да съм, ако сайта никога не съществуваше?" Едва ли мога да знам, но мога да предполагам, че едва ли щях да съм на същото място Усмивка Понякога ми се иска да имам машина на времето и да мога, да ходя до паралелни реалности, за да видя какво се случва като взимам определени решения, но уви...
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #5: 26 Септември 2011

Depeche-Mode.org никога не се е стремил да бъде конкуренция на социалните мрежи, още преди да се появи Фейсбук, целта на екипа бе да се ограничава безсмисленото писане и да се публикуват само постове интересни за останалите. Вярвам, че дори със социалните мрежи все още за DM.org има живот - изисква се единствено регистрираните тук да публикуват нещата, които наистина са им харесали най-много: албуми, книги, филми, концерти и т.н. теми интересни и често затрупвани за броени часове с рутинни мнения във Фейсбук.
Доста хора ме питат, няма ли да има партита на орга? Мисля всички в екипа ще ме подкрепят ако кажа, че след като сайта не живее пълноценно като общество, няма как да има и партита на нещо, което на практика не съществува в момента. От потребителите се изисква съвсем малко усилие - когато нещо наистина ги заинтригува, да го публикуват тук.
Усмивка
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #6: 29 Септември 2011

6 години минали значи...избутахме до първи клас Усмивка.

За съжаление 80% от потребителите на този сайт са попадали случайно на него и така и са отпадали от него, неразбирайки как и защо. Също както тази вятърничава порода потребители, част от които са абсолютно ненужни, има и една друга такава порода, които продължават да се връщат тук намерили или продължаващи да търсят нещото, което ги тегли обратно насам и е толкова приятно, когато отваряйки този сайт в неприличен час от рода на 3.30 ранна съботна утрин, ще видиш че не си сам и друг някой чете ли чете...или дори пише Усмивка.

Приятелствата ни са интересни и прекараното време тук ми е мило, както всичко случило се тук: запознанства, безсмислени и смислени спорове, неща, които съм научил и са ми харесали и такива, които са ми се случили заради това място и хората свързани с него. Кога ли сме предполагали, че ще се стигне дотам, че отивайки на концерт на ДМ в която и да е точка на Европа, вероятността да срещнеш ‘наши’ е доста голяма, а пък е гарантирано, че Дейвчо ще те посрещне с бутилка уиски в 9 сутринта и следващите часове ще се изнижат и пак ще се бяга към първите редове.

Безкрайни благодарности на всички свързани с този сайт и най-вече на тези, които го поддържат и които ни създадоха толкова много поводи за радост и приятни емоции.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
kiira
Странен Любовник
*
Публикации: 407

Профил
Отговори #7: 01 Октомври 2011

Честит рожден ден на сайта! Даже на 23.09 се сетих за партито в Русе преди 5 години. Аз като цяло пораснах покрай сайта и хората, с които се запознах, благодарение на него. Поради куп причини, доста от приятелствата вече не съществуват, но няма нищо трайно.

Та мисълта ми е, че е нормално да се променят нещата. Няма как форумът да е активен, както беше преди 3-4 години, просто защото модата тук се мени прекалено бързо и ДМ от много модерни, сега са "ретро". Фейсбук по-скоро разедини хората, отколкото ги приобщи, затова аз от време на време си влизам в сайта, ей така за едното време. Също така, като има малко постове и никой не пише (или само модераторите), някак ми е неудобно да сложа някоя нова тема или да пиша по стара, което се превръща в кръг в крайна сметка.

Надявам се покрай рождения ден, да се възобновят нещата, доколкото е възможно, но съм наясно, че няма как да стане, при положение, че на никой не му се занимава да пише дълъг пост във форум, като може набързо да сложи един статус, 65 лайка и 58 снимки от телефона си, докато се вози на един крак в градския транспорт.

Аз за себе си, съм доволна от всичко, което ми се е случило покрай dm.org, дори и да няма повече партита и организирани пътувания. Много, ама много е банално, но - Благодаря ви Усмивка

пс: предлагам да се разработи приложение за айфон и андроид, ще видите че веднага ще ни налазят отново Намигване
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #8: 01 Октомври 2011

едва ли сега дм са по малко модни отпреди 3 години. ако под модни се разбира популярни и пускани в клубовете ситуацията не се е променила според мен. Просто концерта в БГ доведе след себе си вълна от нови и стари фенове или да кажем заинтересовани по темата, която след като не дойдоха пак малко утихна, което значи че изчезнаха индивиди, които пишат по 3 поста, единият от които е 'не знам какво се случва с мен, приятелите ми ме смятат за луд' и т.н. Социалните мрежи са си социални мрежи и не би трябвало да ги обвиняваме за отлива на потребители от сайта, нито пък по някакъв начин те са заместител на форума.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #9: 01 Октомври 2011

Абсолютно съм съгласен с Мао. Социалните мрежи са за ежедневни бързо пускащи се статуси, анонси за събития, снимки и т.н., докато орга може да има по 20 нови поста на седмица, но да дават полезна за всички останали информация. Марина, едва ли има човек, който ще помисли някого за смешен, защото е пуснал тема в сайта.
 Одобрение
Днес деня ми започна много хубаво, защото видях в орга цели 4 теми да светят в цвят "непрочетено" - нещо, което не се беше случвало от близо две години насам. Както е видно, за това не са необходими кой знае какви усилия - единствено човек да напише няколко реда.
bong13
Възбуден
Публикации: 160

Профил
Отговори #10: 02 Октомври 2011

ЧРД и от мен и да знаете, че сте ми като първата любов - не се срещаме, но винаги ще ми е в сърцето  Усмивка Прощавайте, че не намирам време за вас!
Да, нормално е да има отлив след като около самите ДМ не се случва нищо, освен онази новина за кавъра на U2 (силно се надявам да не е истина). Така или иначе очаквам новини за бъдещ празник! Пък и не съм ви изневерявала - последното парти, което съм посещавала изобщо беше РД-то на сайта миналата година!

The more I look   The more I see   The more I feel
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #11: 02 Октомври 2011

Всички сте прави - много приятелства започнаха тук... други приключиха, но не тук... много спорове имаше, много емоции... много веселба - ах, какви чатове имахме само!!! Имаше време, когато този сайт беше първото нещо, което ме интересуваше сутрин и то до степен, в която бързах да отида на работа, за да прочета новите постове... на РАБОТА!!! Имаше такава тръпка!
Освен всичко, лично на мен този сайт ми помогна да премина през един от най-трудните етапи в живота ми до момента, което просто няма цена... вероятно за това и до сега влизам тук всеки път, като имам проблем... винаги когато съм тъжна. Често чета с часове стари теми... ей така, от носталгия... и гледам снимки и смятам, че този сайт е създал незаменими спомени за не малко хора, а винаги съм казвала, че за мен животът е поредица от спомени - хубави и лоши! Тъжно ми е, че в момента дм.орг не функционира, както би трябало... липсва ми този "генератор на хубави спомени"... липсват ми хората тук... липсва ми тръпката!
И все пак мисля, че да съхрам това място е работа на всички нас... аз лично няма да се откажа!

See what I see!
did
Опасен
*
Публикации: 204

Профил
Отговори #12: 09 Октомври 2011

От доста време насам ми е криво, че настана някаква тягостна тишина тук, все ми се струва, че се отпочна около времето, когато концертът беше отменен.  Преди време Светльо публикува seasides and freerides, нещо, което ме стрелна яко.   

Признавам си, винаги съм се чувствала леко натрапник по тия ширини (това си е камък само и единствено в моята градинка), самият факт, че продължавам да влизам по 18 пъти на ден и се осмелявам отвреме-навреме да поствам е показателен за отношението ми: прекалено емоционално, поради което нерядко пиша глупости и пропускам да изразя съществената част от посланието си, всъщност. И малкото познанства, които завързах са ми изключително ценни, мой пропуск, че не успях повече.

Факт е, че през последните 5 години, до голяма степен точно благодарение на сайта, слушам и се ровя в музика, която не съм подозирала, че съществува и даже не искам да си мисля как щях да се размина с нея. 

Вкратце, благодаря, че ви има  Усмивка.

still my broken wings you choose to mend
Страници: [1]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.