DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 [2]  Всички
  Печат  
Автор Тема: НОВИНИ: [7 ЯНУАРИ 2012] Бен Хилиър ще продуцира Depeche Mode за трети път  (Прочетена 8367 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #15: 19 Февруари 2012

Неща, които няма как да очакваме от Бен Хилиър - за него ДМ са просто едно голямо име, което ще добави за трети път в портфолиото си на продуцент.

Има ли всъщност случай, който да е показателен за това? Ако не се лъжа покрай Playing The Angel имаше едно забавно интервю, в което Бен разправяше, че е die-hard фен и Everything Counts е първата плоча, която си е купил, но умишлено в началото казал на групата, че не е запознат с тях и не е слушал нито един техен албум, за да бъде атмосферата в студиото по-обективна. Флеч доста дълго беше под влияние на заблудата по време на интервютата тогава. Усмивка

Проблема е, че ДМ се опитват (ако изобщо се опитват) да заместят Алан... с нещо, което е напълно различно от Алан и хората непрекъснато ще правят паралели.

Мисля, че щеше да има много повече паралели, ако се опитваха да го заместят с нещо напълно идентично  Усмивка Което е невъзможно и щеше да бъде обречено на провал. Мисля, че политиката им да пробват различни неща, а не имитация на Violator и Songs of Faith and Devotion, е напълно правилна, дори и да не създава неща от този ранг.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #16: 19 Февруари 2012

Мисля, че щеше да има много повече паралели, ако се опитваха да го заместят с нещо напълно идентично  Усмивка Което е невъзможно и щеше да бъде обречено на провал. Мисля, че политиката им да пробват различни неща, а не имитация на Violator и Songs of Faith and Devotion, е напълно правилна, дори и да не създава неща от този ранг.

Продукцията на Ultra се доближава най-много до методите на Алън и най-много до Songs of Faith and Devotion, който е най-яркият пример за продукция изпълнена от Алън. Не съм чул или видял някой да се оплаква от Ultra или да казва, че е бегла имитация на Алън или нещо от този сорт.

Violator сам по себе си не е коренно различен от предишните албуми. Много често сме говорили на тази тема. Вижда се градивно развитие с всеки албум до излизането на Violator.

Между Violator и SoFaD, Алън работи по Bloodline. Това за него е преходната стъпка, която му вдъхва увереност в методите, които използва. В момента, в който ги прилага в студиото с DM и Flood, Мартин има проблем с това как част от песните му звучат и не одобрява подхода. Това в комбинация с личните проблеми прави записването на SoFaD доста драматично.

Филмът към ремастерираното издание на SoFaD, с подробни коментари от групата, продуценти и хора от тогавашният екип:

http://www.youtube.com/watch?v=5xTFwvJCiRA
http://www.youtube.com/watch?v=edzjDYGvKpc
http://www.youtube.com/watch?v=4i-OzUzqolg
http://www.youtube.com/watch?v=UARE079I04c
Последна редакция: 19 Февруари 2012 от Recoil
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #17: 01 Март 2012

честно казано и аз очаквах изненада с продуцента, но не знаех каква.
От една страна останах доста доволен от PTA, като там забележките ми бяха към неща като сцена, двд и мърчандайз. Иначе синглите си бяха точно подбрани и звученето на песните на живо ми допадна доста. начало на сет-а с APTIUT е едно от най-добрите изобщо.

От друга страна вселенските звуци ми се видяха доста недоизпипани и като че ли недосвирени, по-скоро скалъпени набързо, с някои изключения. като че ли албумът е форсиран, при това доста. Забележките ми към предишния, се повтарят и при този, но за тях продуцентът не играе, така че те не са важни за темата.

забележката на светльо за редактора много ми хареса...продуцентът е като редактора в писането - този който полира продукта и за разлика от писането, той има по-значима роля. той е човекът, който има различна гледна точка, но е вътре в тематиката, този който показва това, което този който е писал музиката някакси пропуска
.
Позитивното е че Хилиър има два албума с ДМ зад гърба си и би трябвало доста добре да е привикнал с групата, навиците и на работата и вижданията и за музика и със сигурност това че му възлагат 3-ти пореден албум е признание и предизвикателство.

Негативното за мен лично е че последният албум беше доста претупан и единствено богатата дискография на ДМ и хитове безброй направиха турнето толкова успешно. Дори една прекрасна Джезабел звучеше доста сухо на живо, да не говорим за сингли, които изхвърчаха бързо бързо от сета.

Като заключение, аз съм по-скоро позитивно настроен, защото ми се струва че сега времето е повече и по-добре ще се подготвят. Страх ме е от експерименти с нови...изгряващи звезди, като режисьора на Hole To Feed. подборът на екип е важно нещо и не трябва да се търси новаторство на всяка цена. Мартин си знае работата просто му трябва малко помощ.

Уверен съм в едно нещо, че често има специална връзка между определени хора, които заедно се допълват и изкарват най-доброто един от друг и често след раздялата им, нещата поотделно не се получават. Има и такива хора, които сякаш са родени с правилната формула за музика и дори в слаб период изкарват по нещо гениално. Иска ми се да добавя пример с Киун, група в която всички членове са участвали активно в писане на музика и текстове и всеки един от тях има велики хитове. След като Фреди си отива, магията в създаването на музика изчезва.

Би било прекрасно Алан да участва в новият албум под каквато и да е форма.
Последна редакция: 02 Март 2012 от MAO BOY

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #18: 03 Март 2012

В акаунта си в Туитър Peter Too, обобщава наученото досега от интервюта и по-вероятни слухове от хора близки до бандата. Повечета неща вече са известни, но има и любопитни слухове:

- вече над 20 демота, върху които с ДМ освен Бен Хилиър ще работят още поне 2 имена.
- песните на Дейв за бъдещия албум са писани съвместно с Kurt Uenala
- Мартин ще е доста по-ангажиран с продукцията в албума, Дейв в едно от скорошните си интервюта казва, че демотата на Мартин били толкова добри, че Дейв му предложил той сам да продуцира албума.
- още едно вероятно име в продуцентския екип: Sandy Vee
- според слухове и Крисчън Ейгнър ще участва в продукцията на албума
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #19: 03 Март 2012

- още едно вероятно име в продуцентския екип: Sandy Vee

Доста интересен избор при положение, че DM са единственото по-алтернативно име сред всичките артисти, с които е работил. Предполагам, че означава, че и материалът може би ще е по-раздвижен.
http://en.wikipedia.org/wiki/Sandy_Vee

А Кърт Уенала е стара кримка - винаги е бил до Дейв, макар че досега просто като помощник, беше в лайв групата за сесиите към Hourglass, но досега не са писали заедно. Между другото, ето как звучи проекта му.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Страници: 1 [2]  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.