DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1] 2  Всички
  Печат  
Автор Тема: НОВИНИ: [7 ЯНУАРИ 2012] Бен Хилиър ще продуцира Depeche Mode за трети път  (Прочетена 8762 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
07 Февруари 2012

Бен Хилиър ще работи с групата по трети пореден албум, пише сайтът The Music Show в статия за кариера му.

Толкова продължително сътрудничество между Depeche Mode и техен продуцент последно се наблюдава през 80-те по време на сътрудничеството им с Даниел Милър.

Хилиър, който продуцира Playing The Angel и Sounds of the Universe, е работил през годините с Blur и соловите проекти на Греъм Коксън, Suede, The Horrors, Editors, Elbow, U2, Натали Имбрулия, Пол Оукенфолд, Патрик Улф. Последният албум, в чиято реализация сътрудничеше, Becoming a Jackal на The Villager, беше номиниран на престижните награди"Мъркюри" и на призовете на сп. Q.

В интервюта Дейв Гахан е определял Бен като човека, който е запълнил празнината в групата след напускането на Алън.

* ben.jpg (4.73 KB, 150x150 - видяно 1034 пъти.)
Последна редакция: 24 Април 2012 от The Fein

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #1: 07 Февруари 2012

Опитвам се да бъда позитивно настроен към тази новина и не ми се получава. Мислех си дали да не направим някаква фейсбук група или дори просто снимка с идея "Бен Хилиър постарай се повече с албума на ДМ! /от феновете на групата/", която да обиколи виртуалното пространство и да стигне до членовете на бандата и самия Бен. Понякога, когато работиш под напрежение се получават чудесни резултати. Разбира се идеята да се изпълни на интернационалния английски език. Ако някой се сеща за подходящ кратък текст?
 Зъл
SHAGRATH
Кукла
*
Публикации: 21

Профил
Отговори #2: 07 Февруари 2012

Кратък и ясен текст : C'mon Ben....not again. We want Tim Simenon Усмивка

A vicious appetite
Visits me each night
And won't be satisfied
Won't be denied
Ginger
Смутител
*
Публикации: 249

Профил WWW
Отговори #3: 07 Февруари 2012

Все ми се щеше новия албум да е с някой друг продуцент-такъв, с когото не са работили до момента. Нямам претенции, че разбирам от музика, но мисля, че в последните два албума имаше песни с похабен потенциал – такива, които при по-добра продукция и по-добри идеи именно от страна на продуцента можеха да звучат много по-добре. Тук между другото идва въпросът дали самия Бен Хилиър е успял да наложи своето мнение за крайния вариант на песните или не, но това е друга тема.

Изборът за продуцент на новия албум вероятно е неприятна изненада за повечето от нас. Но ние, феновете имаме своя гледна точка за нещата, която явно няма общи допирни черти с тази на Депеш Мод. Момчетата (или по-скоро старчетата) явно са доволни от работата си по последните два албума сътворени с екипа на Хилиър. А и като се замисли човек, след SOFAD Флъд май беше споменал, че не би си причинил отново да работи с ДМ. Същото съм чел и за Тим Сименън след Ултра, а пък при Марк Бел май самата група не беше много доволна, което вероятно е било основание да не се възползват отново от неговите услуги. Логичния избор остава Хилиър. Личното ми мнение е, че човека няма кой знае колко идеи, но явно се спогажда с останалите, което е достатъчно основание да го наемат пак.
...................

В интервюта Дейв Гахан е определял Бен като човека, който е запълнил празнината в групата след напускането на Алън.

Хахахаха!:) Хесусе!!!
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #4: 07 Февруари 2012

Празнина можеш да запълниш и с кал и със злато, кофтито е че с кал е по-лесно.
 Ухилен
SHAGRATH
Кукла
*
Публикации: 21

Профил
Отговори #5: 07 Февруари 2012

Ей това феновете не сме хубави хора обаче Усмивка Те още не са влезли в студио, а ние почнахме да го хейтим продуцента. Лично за себе си мога да кажа, че без значение какъв ще е албума аз пак ще продължа да си ги слушам. С почти всички албуми в новата история на DM е било така (включително и Exciter) - първоначално албума не ми харесва, понеже се опитвам да го сравня с любимите си албуми. После обаче почва второто четене, когато си откривам разни песнички, които ми човъркат мозъка до откат. В Exciter песничката беше Shine, в PTA - Lilian, в SOTU - Miles Away/The Truth Is и Ghost от бонусите. С този продуцент не очаквам нещо по-различно от SOTU2, но се надявам да има все пак поне една песен, която да ми чопли мозъка Усмивка

A vicious appetite
Visits me each night
And won't be satisfied
Won't be denied
strange_affection
Странен Любовник
Публикации: 451

Профил
Отговори #6: 08 Февруари 2012

Убеден съм, че албумът ще звучи различно. Още повече, че разликата в звученето между PTA и SotU е голяма. Групата избира отново Бен Хилиър, значи искат нещо още по-различно - ново предизвикателство за този екип. Важно е и как се чувстват хората в студиото (съгласете се, че никой не иска да работи в среда с човек, когото не харесва особено много), а е видно, че с Бен са вече в приятелски отношения. Да не говорим, че ролята на продуцента сериозно се надценява сред феновете на ДМ. От Exciter насам звученето на всичко, издавано от ДМ, се ръководи основно от Мартин. А и продуцентът не пише песни.

Всеки има право на мнение, разбира се. Аз също исках да работят с някое свежо, необременено от очаквания име, но те така са решили. Убеден съм, че всеки един от бандата знае в пъти по-добре, от всички фенове по форумите, какво правят, избирайки нов продуцент и обсъждайки идеята зад новия проект.

И да споделя, че потребители в HOME (www.depeche-mode.com) цитираха някой си Matthew, според когото продуцентът нямало да бъде само Бен. Информацията му идва от "двама души, които са в изключителна близост до групата", които са му казали, че феновете ще останат "много доволни от новия продуцентски отбор".

Не знам до каква степен това е вярно, но все пак реших да го споделя с вас  Усмивка
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #7: 08 Февруари 2012

Цитат
И да споделя, че потребители в HOME (www.depeche-mode.com) цитираха някой си Matthew, според когото продуцентът нямало да бъде само Бен. Информацията му идва от "двама души, които са в изключителна близост до групата", които са му казали, че феновете ще останат "много доволни от новия продуцентски отбор".

Не знам до каква степен това е вярно, но все пак реших да го споделя с вас

Алън, Алън, Алън!  Зъл
Ще ми се, ама не вярвам. Чудя се покрай колаборацията с Винс дали не са се сдушили с Мартин и да го поканят за съпродуцент.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #8: 08 Февруари 2012

Да не говорим, че ролята на продуцента сериозно се надценява сред феновете на ДМ. От Exciter насам звученето на всичко, издавано от ДМ, се ръководи основно от Мартин. А и продуцентът не пише песни.

Съгласен. А и винаги съм сравнявал ролята на продуцента с тази на редактора при книгата - каквито и да са напъствията, основната идея, концепция, насока и изпълнение са си на автора, а Sounds of the Universe според мен беше изграден на сто процента според визията на Мартин.

Не виждам и защо се желае толкова участие на някои от старите герои, за да напомни за доброто старо време, към което повечето са всъщност затиснати и не мърдат напред - Тим Симнън нe e работил по нито един известен и важен албум от Ultra насам (това са 15 години), Алън просто не виждам по какъв начин би могъл да бъде съвместим с DM почти 20 години след раздялата и на фона на това, което двете страни са издали през това време, Винс Кларк прави от години незапомнящи се проекти (докато слушаш Be With You на Erasure трябва да си повтаряш, че това не е българско предложение за Евровизия), единствено Флъд е още силно активен, но той си е сякаш резервиран за определен кръг от групи.

Хилиър, без да ми е особен фаворит, от своя страна работи с имена от всякакви жанрове и с изключително много дебютиращи групи - ако има SOTU 2 то няма да е заради него, доколкото въобще е възможно, след като DM нямат два еднакви албума.

Mисля, че не трябва да се разсъждава толкова черно и бяло, колкото хората имат навика да го правят. Примерно за себе си смятам, че е възможно албумът на Дейв и Soulsavers да ми хареса повече от следващия на DM, но това няма да означава, че задължително ме е разочаровал. А какво ли трябва да направи самата група, за да може всички да са доволни - да направи албум с Хилиър, след което на обложката да пише името на Алън, за да могат феновете да се вслушат сериозно?  Плезене
Последна редакция: 08 Февруари 2012 от The Fein

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #9: 08 Февруари 2012

На мен последните два албума на DM ми звучат сухо, на места като демо версии на песни, които тепърва трябва да се разработят. Според мен точно тук един добър продуцент би се справил, като обогати и изглади звученето. Алън е гений и съм убеден, че колкото и далеч да е от звученето на ДМ днес е способен да развие по интересен начин песните в един бъдещ албум. Така или иначе чакам бъдещия албум с големи резерви.
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #10: 11 Февруари 2012

На печалившите честито!
kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #11: 13 Февруари 2012

Арееее на шарените клечки! Топли! Не останаха!  Ухилен

Good Evening, Sofiaaa!
cxt
Посветен
*
Публикации: 320

Профил
Отговори #12: 16 Февруари 2012

Според мен само едно нещо му липсва на Хилър- той е достатъчно електро настроен и там нещата са перфектни, просто го няма dark чувството, което при Алън беше в изобилие. Именно това им липсва на настоящите песни - самата атмосфера е различна- някак си по-изтънчено жужаща от колкото тежко стояща- последната dark песен за да бъда по-ясен беше i am you. А от последния албум Comeback, Spacewalker и Perfect са определено на дъното в all time класацията ми.

So High so Far to Fall
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #13: 19 Февруари 2012

На мен последните два албума на DM ми звучат сухо, на места като демо версии на песни, които тепърва трябва да се разработят. Според мен точно тук един добър продуцент би се справил, като обогати и изглади звученето. Алън е гений и съм убеден, че колкото и далеч да е от звученето на ДМ днес е способен да развие по интересен начин песните в един бъдещ албум. Така или иначе чакам бъдещия албум с големи резерви.

Алън има много специфичен подход. От началото, в което започнах да се интересувам от музикална продукция, до ден днешен не съм изгубил желание да разбера всеки трик. Част от нещата, които си "взе" със себе след напускането са специфични симфонични и оркестрални звуци. Подобно звучене има в Ultra, като предполагам след това DM са сметнали, че това е използвано вече и са го оставили в миналото, докато Алън все още използва същите методи, но се е "модернизирал" от към компресия.

Последните албуми звучат сухо, защото подбора на елементи е еднороден. В продукцията на Алан ще има някакъв елемент, който е на заден план и е използван за атмосфера. Ще има перкусии (предимно флор томове в с различен тон). Много специфична комбинация от струнни инструменти, предимно виоли и чела. Голяма част от нещата ще са просвирени на обратно. Безброй вокали, голяма част от които са на заден фон. Като това включва насърчаване на вокалистите да изпълнят частта си в различна тоналност, да крещят, викат и какво ли още не. И като цяло сигурен съм, че който и да е продуцент, да последва тази схема... ще успее да "запълни" празнината на Алан.

Проблема е, че ДМ се опитват (ако изобщо се опитват) да заместят Алан... с нещо, което е напълно различно от Алан и хората непрекъснато ще правят паралели.

Имах възможността да чуя неща продуцирани от Flood и от Алън Мълдър (последният албум на жена му, не безизвестната Тони Халидей, който излезна преди време). Не мисля, че DM могат да сгрешат с някой от тях.
Да си говорим обаче за Алан като продуцент... все още е в границите на фантазиите. Там някъде е и Трент Резнър може да е продуцент.

Но съм сигурен, че след време ще има хора, които ще си продават покъщнината, за да отидат на малък концерт някъде по света, в който DM ще изсвирят веднъж някой албум в неговата цялост... със състава, с който са го записали.

Що се отнася за Хилър, новината не е трагична. От два албума трудно може да се прави заключение за последователност, но да се надяваме, че този път ще гледат да направят по-добър албум... вместо просто да влезнат в студиото и да запишат албум. Това ми липсва в групата.
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #14: 19 Февруари 2012

Много точно обяснение за подхода на Алън! Ключов фактор в този подход обаче е отдаденост към това, което издава като продукт и работохолизъм на границата на здравия разум. Неща, които няма как да очакваме от Бен Хилиър - за него ДМ са просто едно голямо име, което ще добави за трети път в портфолиото си на продуцент. Бих се радвал дори на някой неопитен продуцент, който иска да се докаже и би работил здраво за това. А иначе в сферата на фантазията има куп имена, които биха се справили и биха донесли на ДМ това, което им липсва напоследък.

Цитат
Но съм сигурен, че след време ще има хора, които ще си продават покъщнината, за да отидат на малък концерт някъде по света, в който DM ще изсвирят веднъж някой албум в неговата цялост... със състава, с който са го записали.

Звучи плашещо вярно!  Зъл
Страници: [1] 2  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.