DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1]
  Печат  
Автор Тема: Последните 10 - поглед назад (SOTU, PTA, Exciter)  (Прочетена 2571 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
17 Февруари 2012

Измина доста време, а и някои от нас са в очакване на нов албум, така че ми се струва редно да отворим тази тема.

Много пъти сме коментирали във форума, а и къде ли не, за състоянието на групата, качеството на продукцията им и какво ли още не. И докато се подготвям за поредното DM парти с познати и не толкова познати лица, се опитвам да си задам въпроса, какво може да представлява един добър сетлист?

Вероятно 2011та е единствената година, в която мога да отбележа едно единствено DM парти с мое участие. Причините са много, но донякъде мога да отбележа липсата на сериозен отзвук от SOTU. Мнението ми по албума не се е променило кой знае колко, а и гледайки поведението на хората когато чуят песен от албума, не мога да кажа, че това е любим албум на мнозинството.

Обикновено мнението на хората е повлияно от нещо моментно и едва след определен период могат да погледнат назад и да направят заключение. Сега е интересен момент за заключения.

Аз лично смятам, че PTA в по-голямата си част е доста приятен албум за слушане. Май той е единственият от последните 3, които мога да чуя без да презскачам песни или без да го сменя много преди да съм чул последната песен.

Exciter май не си заслужава да му обръщам внимание.

Противно на това и леко парадоксално, кариерата на групата се развива напред, получават награди и свирят пред пълни стадиони. От чисто локална гледна точка не мисля, че в България са се появили повече фенове благодарение на последния албум. Може и да ги има, но те определено не горят от желание да се впуснат в търсене на пълната дискография на групата, че дори и да открият сходни групи.

Взимайки всичко това под внимание... Новината, че Depeche Mode ще запишат нов албум... някак си... не ме вълнува толкова, колкото преди години. В мен ли е проблема или просто това е нормалнмо да се случва след определено време?

The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #1: 17 Февруари 2012

Exciter май не си заслужава да му обръщам внимание.

Между другото Exciter ми харесва все повече с годините. Ако човек се замисли, това е невероятно разнообразен албум и много малко групи имат нещо аналогично в дискографията си в това отношение. Подобно на Sounds of the Universe, мисля, че негативните мнения към него се дължат на стереотипни очаквания, а не реално лошо качество на материала. Струва ми се, че и песен като I Feel Loved би впечатлила много повече хора сега, отколкото е впечатлила преди 11 години. А след обратния завой към пълноценното електронно звучене, песни като Breathe и Goodnight Lovers ретроспективно изглеждат като невероятни стъпки встрани от предвидимото - а точно заради тях харесвам групата. Playing The Angel си ми остава толкова любим, колкото и когато за първи път го чух - не съм го слушал от много време, но не мисля, че нещо се е променило.

Взимайки всичко това под внимание... Новината, че Depeche Mode ще запишат нов албум... някак си... не ме вълнува толкова, колкото преди години. В мен ли е проблема или просто това е нормалнмо да се случва след определено време?

Не мисля, че нов албум на Depeche Mode може да ти хареса, независимо как звучи  Усмивка
Последна редакция: 17 Февруари 2012 от The Fein

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #2: 18 Февруари 2012

Не мисля, че нов албум на Depeche Mode може да ти хареса, независимо как звучи  Усмивка

Сигурно си прав, но ако трябва да съм честен, нито последния сингъл на Motor ме впечатли, нито и проекта на Мартин и Винс.

SOTU ме дразни на моменти и то точно от към продукция. In Chains е много добър пример. Изключителна добра продукция докато не настъпва момента с припева, който не се вписва на останалата част от композицията нито като ритъм, нито като плътност. Не ме интересува, че това е стъпка в страни, ако не звучи добре.

Що се отнася до Exciter, други групи също имат подобни албуми. Astronaut на Duran Duran например. Still Breathing е чудесна песен, но като цяло албума ще си остане "между другото" в кариерата им. Същото важи и за Exciter. Изключение ще са хората, които са чули DM чрез Exciter.

И ако DM се стремят да са встрани от предвидимото, то може ли да кажем, че в новият албум няма да има безброй аналогови синтове? Или няма да има 3 песни на Дейв? Или няма да има 2 инструментала от общо 12 песни?
Или няма да има световно турне със стадионни дати?

Ако направим аналог през 90те ще видим, че нещата са далеч по-различни от към очаквания, промени и изпълнение. Завършвайки със стойностен студиен албум, който звучи различно от предхождащите го, звучи завършен, изненадащ със същестуването си и не съпътстван от турне.
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #3: 01 Март 2012

Миро, очаквай неочакваното Усмивка, винаги има място за приятни изненади.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
olivertwist
Новороден
Публикации: 7

Профил
Отговори #4: 08 Март 2012

Да кажа и аз нещо.  Пощурял Еxciter не ме кефи особено. PTA не съм го и слушал целия даже, както и SOTU, като последния тези дни чух In Chains и Perfect, Wrong го знаех вече, и съответно утре си чакам албума да го купя с DVD 5.1 версия, нищо че не съм го слушал целия(не обичам mp3). Като цяло лично за мен след ULTRA всичко е... не Depeche Mode. Дори албума на Dave - Hourglass ме кефи многоповече, отколкото по-новите тракове на Депеш. Просто защото звученето не е същото. In Chains обаче е нещо съвсем различно. Честно като го чух за първи път щях да падна. Единствено Barrel of a gun ме е впечатлявал така. Цялото това пищене, дисхармония и в същото време ритъм ме шашнаха. Нещо като лъч надежда, че Depeche съвсем не са се превърнали в старчета, без особен хъс и иноваторство. А точно иноваторството е нещото, което винаги ме е кефело в Depeche. Помня как преди много албуми, когато Алън беше с тях, Depeche експериментираха със звуци, чукания, хлопания, стържения. Това ми липсва. А Exciter е твърде обикновен като звук. Няма нещо което да впечатли. Силно се надявам следващия албум да е още по-шашав от SOTU, защото това е пътят към сърцата на феновете(поне към моето). И без това почти всички групи, изпълнители и DJ правят еднообразна като звучене музика, без особени експерименти. Комерс му викат... Хубаво е поне те да фърлят по някоя тенджера за кеф :}}
dm
Възбуден
Публикации: 146

Профил
Отговори #5: 23 Май 2012

Реших и аз да споделя за малко колорит на тази тема.
На мен последните 3 или по скоро 4 албума са ми много любими, слушам главно тях и все има нещо ново, което преоткривам  Усмивка
Първият албум, който ме запали беше Exciter, а след концерта от PTA станах още по голям фен.
Може би след като не пускат изобщо SOTU по бг радиата и ДМ не дойдоха тук е малко трудно да направи нови фенове този албум, но все пак да се обобщават така нещата, че едва ли не никой не го харесва ми се струва пекалено, защото не виждам от къде може да се съди това.
Очаквам с нетърпение новят албум, всеки албум на Дм е различен, но въпреки това комбинацията от емоционалният глас на Дейв, дълбоките лирики, електроника и китари с по мрачно и атмосферно звучене присъстват.
На мен ми харесва да слушам нови неща, а не да си стоя в миналото  Плезене
За момента SOTU ми е любимият, но това може да се промени с идването на новият  Ангелче

'Down on the ground I'm bound till the morning light'
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #6: 25 Май 2012

За момента SOTU ми е любимият, но това може да се промени с идването на новият  Ангелче

Това означава ли, че VCMG проекта или Man Made Machine с Motor ти харесва повече от Violator?
Последна редакция: 25 Май 2012 от Recoil
Tonko
Възбуден
Публикации: 142

Профил
Отговори #7: 27 Май 2012

Единственото положително нещо в sotu, е че ме накара да осъзная колко добър албум всъщност е pta и как обстановката (продуценти, останалите изпълнители, музикални канали и радио, публика) силно влияе на самите артисти (за съжаление в днешно време в негативен смисъл). Искрено се надявам новият албум по нищо да не прилича на sotu.

She stood beside me once again
I knew her face
We met before in the street
Recalling all the children dancing at our feet
dm
Възбуден

Профил
Отговори #8: 30 Май 2012

Това означава ли, че VCMG проекта или Man Made Machine с Motor ти харесва повече от Violator?
Ами като любител на електронната музика и техното, VCMG много ми харесва признавам, но също и албума на Soulsavers с Dave направо ме е завладял.
Аз много харесвам и  Violator, но не се опитвам да сръвнявам неща които нямат нищо общо. (То някои хора тук се кефят и на Петшопбойс, които според мен нямат нищо общо с нивото на Дм и Violator.)
И все пак не мога да слушам само едно и също нали  Плезене
Като се има впредвид колко малко неща от музикалният свят успяват да ме завладеят се кефя, че Дм съществуват и правят готини албуми и сега Усмивка

Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #9: 31 Май 2012

авам, но също и албума на Soulsavers с Dave направо ме е завладял.
Аз много харесвам и  Violator, но не се опитвам да сръвнявам неща които нямат нищо общо. (То някои хора тук се кефят и на Петшопбойс, които според мен нямат нищо общо с нивото на Дм и Violator.)

Аз се опитвам да излезна от личната ми гледна точка, която е "това ми харесва / това не ми харесва" и се опитвам да погледна нещата от към цялостна продукция. И докато Violator е фундаментален албум за музикалната индустрия, Sounds of the Universe е албум, който няма да се запише с нищо съществено, ако ще и да ми е най-най-най-любимият на света.

От там идва и момента, че в 2012 Violator все още звучи свежо и все още има по-голям шанс да привлече нови фенове към DM, отколкото SOTU.

Интересно е, че спомена PSB, аз лично съм слушал значително повече последните им албуми в сравнение с последните албуми на DM и въпреки всичкото се идентифицирам като DM фен.
dm
Възбуден

Профил
Отговори #10: 05 Юни 2012

авам, но също и албума на Soulsavers с Dave направо ме е завладял.

Аз се опитвам да излезна от личната ми гледна точка, която е "това ми харесва / това не ми харесва" и се опитвам да погледна нещата от към цялостна продукция. И докато Violator е фундаментален албум за музикалната индустрия, Sounds of the Universe е албум, който няма да се запише с нищо съществено, ако ще и да ми е най-най-най-любимият на света.

От там идва и момента, че в 2012 Violator все още звучи свежо и все още има по-голям шанс да привлече нови фенове към DM, отколкото SOTU.

Интересно е, че спомена PSB, аз лично съм слушал значително повече последните им албуми в сравнение с последните албуми на DM и въпреки всичкото се идентифицирам като DM фен.
Естествено, че всеки може да си е фен и да слуша каквото му харесва. За това да се спори за музика и кое е по добро е субективно.
Аз мисля, че ДМ са група, която се оценява за това, че е създала много стойностни неща през годините не само един албум. И само времето може да покаже кое ще остане в историята и ще продължи да се слуша и кое не.
SOTU излезе много скоро за да може да се преценява как ще звучи след време. Твойто мнение също звучи субективно.
Да признавам, че някои неща на ДМ са по комерсиални като Violator например както и мисля, че PTA е по комерсиален от Exciter, но аз за това се смятам за фен на тази група, защото мога да оценя и неща, които не всеки може да възприеме Усмивка, но не мисля, че е лесно да се сръвняват албуми по отношение на кой е по стойностен и ще създава повече фенове като единят е излязъл преди 20 год. а другият преди 3 год.

MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #11: 05 Юни 2012

az puk mislia, che kolko dobur e edin album stava yasno sled dostatuchno slushania i otminloto turne, kudeto se vijda kakvo predstavliavt pesnite na jivo. edva li triabva da minat desetki godini za da stane yasno kolko dobur e edin album,

La tête dans les nuages
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #12: 04 Октомври 2013

Четох интервю на Даниъл Милър относно мнението му за всички албуми на ДМ.
Относно SOTU, коментарът е доста лаконичен:
I think of the last three albums, that’s probably the one that I’m least satisfied with. Sounds of the Universe is a really good record, but I don’t think it’s as good as Playing the Angel or Delta Machine.

Ето и цялото интервю, което вярвам ще Ви е интересно:
http://www.electronicbeats.net/en/features/reviews/daniel-miller-depeche-mode-catalogue/
Последна редакция: 04 Октомври 2013 от MAO BOY

La tête dans les nuages
Страници: [1]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.