DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1]
  Печат  
Автор Тема: Има ли шанс Алън да се върне в Depeche Mode?  (Прочетена 2525 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
olivertwist
Новороден
Публикации: 7

Профил
12 Март 2012

Как мислите? Дали има шанс да се съберат някога отново за албум или проект.... Звученето на Recoil е страхотно, но цялото това мудно говорене и пеене мен ме дразни, ако беше гласа на Дейв там щеше да е съвсем друго. Според мен ако се съберат ще се получи много добре. Пък и било само за запис на албум.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #1: 12 Март 2012

<a href="http://www.youtube.com/v/dkyY8GApHgM?version=3&amp;amp;hl=en_US" target="_blank">http://www.youtube.com/v/dkyY8GApHgM?version=3&amp;amp;hl=en_US</a>

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

SHAGRATH
Кукла
*
Публикации: 21

Профил
Отговори #2: 12 Март 2012

Ухилен Браво Светльо! Този клип не го бях гледал от много време Усмивка А иначе по темата - за албум едвали, но живот и здраве ако някой ден ги предложат за UK или американската версия на залата на славата може и да има реюниън за един концерт по случай случката Усмивка

A vicious appetite
Visits me each night
And won't be satisfied
Won't be denied
bLue_DreSs
Гратис Любовник
**
Публикации: 46

Профил
Отговори #3: 16 Март 2012

Ухилен
Наскоро точно четох едно интервю на Алън:
RoD: Just another word for Depeche Mode. You made a remix for their 2009’s song ‘In Chains’, which is a big fans favourite from Depeche Mode’s current release, ‘Remixes 2: 81-11’. Andy Fletcher has mentioned in a recent radio interview that he could imagine a possible cooperation between you and Depeche Mode in the near future. What would it take to make this fans dream come true?
Alan: How many times are you gonna ask me the same question? Усмивка

Аз ако съм на Депеш, ще издам един албум и после ще го дам целия на Recoil за ремиксиране.Да видим дали ремиксирания албум няма да надмине оригиналния  Зъл

Bring your chains,your lips of tragedy and fall into my arms...
olivertwist
Новороден

Профил
Отговори #4: 17 Март 2012

Eми точно щот Алън е добър в това, но вокалите дето избира мен не ме кефят, съответно Dave липсва в Recoil. Но пък от друга страна Depeche не падат по-долу, SOTU си е на бая високо ниво. In Chains в оригинал ме кефи повече. Ухилен
bLue_DreSs
Гратис Любовник
**

Профил
Отговори #5: 18 Март 2012

Не мисля, че Алън не си подбира добре вокалите, напротив.Той търси нещо точно конкретно и специфично.Сам е казвал колко много тракове има, които не са видели бял свят, защото е харесвал хората, на които ги дава, но накрая не се получава просто и не може да направи компромис.Той е човек перфекционист в работата си и мисля, че това си личи, както и да го погледнеш.Експериментира, променя, но въпреки всичко запазва изграденото си звучене много стабилно.И смятам, че е напълно нормално след като се маха от Депеш, да търси друг тип вокали, както и те смениха посоката си на звучене след него.Не знам дали Дейв липсва на Recoil.Той има онази способност да придава особено чувство на всичко, което пее.По-скоро точно това му качество липсва.
А що се отнася до Sounds of the universe...Много бих спорила колко е добър.Ама се радвам, че има хора, които го харесват повече от предходните албуми.Все пак - за всеки влак си има пътници  Намигване

Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #6: 18 Март 2012

Тази тема ми е много любима и сме говорили много пъти за тъй-наречения "quality control". Очевидно е, че липсва при това доста сериозно в последно време. Като се започне от музикалното звучене, цялостна продукция, концепция, решения на групата и дори визуална концепция.

И докато Депеш влагат безбожно много средства за масивно турне, самото съдържание започва да издиша на моменти. Изпълнението е сигурно един от няколкото фактори, които още ги крепи и ги прави интересни за гледане.

Много пъти сме говорили за въпросните концертни версии, които точно Алън е преработил. Към момента - липсват. Макар и неговата работа да е предимно от гледна на продуциране (тоест да събере различни ремикси и да ги смеси с вече същестуващите песни, за да създаде по-продължителна или различна версия). Алън ни предостави много приятна демонстрация с вмъкването на няколко ДМ песни в живите изпълнения на Recoil.
http://www.youtube.com/watch?v=235H66jBBfQ

Вариант, в който ДМ ще наемат Алън да им преработи концертите - няма.
Вариант, в който ДМ ще вземат Алън за продуцент - няма. Много си им е конфортно с Бен, който очевидно не кастри творчеството на Мартин както Алън и Flood. Точно от това идват и проблемите от страна на групата и Алън. В момента макар и да са почти забравени, сигурен съм че ще бъдат преоткрити отново в момента, в който влезнат заедно в студиото.
Ако приемем, че има някаква демокрация, в която всеки от групата има право на един глас, то е малко криво Алън да има същия глас като на Анди на фона на вложените нерви и труд.

Със сигурност обаче Алън заслужава по-големи сцени и заслужава повече внимание, което няма как да получи с Recoil, понеже не е поп ориентиран. И като отворихме тема за Recoil, личи си проекта как е сформиран като напълно експериментален и как се развива с времето до нещо, което ще бъде лесно като логистика и изпълнение. Подозирам, че следващият албум ще има отново един или два гост вокалисти, за разлика от първите няколко.

И докато Recoil в последните няколко години набира популярност, то не мога да кажа, че ДМ са се пръснали от нови фенове, независимо откъде са ги намерили и каква и е възрастта :)
olivertwist
Новороден

Профил
Отговори #7: 18 Март 2012

Ами на мен лично нито едно парче не ме грабна на Recoil. Въпрос на вкус, звученето е ок, но вокалите са ми отнесени и мудни, просто не е моят стил. Затова мисля, че и двата "отбора" губят. Колкото до SOTU, не мога да кажа че ми е любимия албум, както примерно ми е ULTRA или A broken frame, но звучи различно, имам го на DVD с DTS звук и съм доволен доста.  С Алън би било по-добре, но и Мартин има доста богато въображение, ако той е отговорен за звученето(признавам си незнам).
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #8: 19 Март 2012

Ами на мен лично нито едно парче не ме грабна на Recoil. Въпрос на вкус, звученето е ок, но вокалите са ми отнесени и мудни, просто не е моят стил.
Ако ти прави впечатление голяма част от вокалите на Дейв са подобни в последните години. Блестящ пример е любимата ми песен - I Want It All. Голяма част от песните на ДМ, ако бяха записани от други групи по абсолютно идентичен начин - на ДМ феновете нямаше да им харесат. Въпрос на промиване на мозъци и на циклично слушане е.
olivertwist
Новороден

Профил
Отговори #9: 19 Март 2012

Ами на мен лично нито едно парче не ме грабна на Recoil. Въпрос на вкус, звученето е ок, но вокалите са ми отнесени и мудни, просто не е моят стил.
Ако ти прави впечатление голяма част от вокалите на Дейв са подобни в последните години. Блестящ пример е любимата ми песен - I Want It All. Голяма част от песните на ДМ, ако бяха записани от други групи по абсолютно идентичен начин - на ДМ феновете нямаше да им харесат. Въпрос на промиване на мозъци и на циклично слушане е.

Възможно е. Но пък звученето на I want it all е мн файско  Ухилен Ухилен Нещата определено не са както преди Violator, но в този комерсиален и пропаднал откъм музика свят и това е нещо.  Пощурял
cxt
Посветен
*
Публикации: 320

Профил
Отговори #10: 19 Март 2012

Напълно съм съгласен с твърдението, че вокалите в recoil предимно sux.за разлика от тях се вижда, че  Алън има потенциал да задълбае много в атмосферно отношение, но няма да намери провокатор за това. Последния на dM е най-слабия до момента, но са се изложили изобщо.. Сега ще чуем и how to destroy angels как са се справили. Ии честит рожден ден на Violatot! Одобрение stay the best as you are!

So High so Far to Fall
bLue_DreSs
Гратис Любовник
**

Профил
Отговори #11: 19 Март 2012

Със сигурност обаче Алън заслужава по-големи сцени и заслужава повече внимание, което няма как да получи с Recoil, понеже не е поп ориентиран. И като отворихме тема за Recoil, личи си проекта как е сформиран като напълно експериментален и как се развива с времето до нещо, което ще бъде лесно като логистика и изпълнение. Подозирам, че следващият албум ще има отново един или два гост вокалисти, за разлика от първите няколко.

И докато Recoil в последните няколко години набира популярност, то не мога да кажа, че ДМ са се пръснали от нови фенове, независимо откъде са ги намерили и каква и е възрастта Усмивка
Напълно съгласна с това.И с горните абзаци също, де Усмивка
На мен Алън ми е много голяма слабост, но странното е, че е така не докато беше в Депеш, а след това.Бях малка, когато разбрах, че е напуснал групата, слушах ги предимно, защото сестра ми ги слушаше.И тогава не осъзнах какво точно значи това.След Exciter( да не кажа и Ultra) ми стана ясно.Но това е дъвкана и предъвквана тема.Мисълта ми е, че не се възприемам човек, който обича експеримента с музиката.А Алън си играе доста умело с нея, понякога дори ми изглеждат някои неща малко крайни и въпреки това ме грабват много силно.И то не защото е той.Който и да правеше тази музика, щеше да ми е фаворит.Може да се бави с продукацията, може да да не е на голямата сцена(към което и не мисля, че се стреми), но всичко е толкова изпипано и с такава дълбочина, че наистина е факт, че Депеш Мод могат да се мерят с този звук до SOFAD.
Съгласна съм и с това, че последните им неща звучат недовършени,претупани, малко дървени, твърде електронни и с много постни лайв варианти.И аз като Recoil съм на мнение, че с  последните албуми по-скоро са разочаровали верни фенове, отколкото да са събрали много нови.Докато Алън сам казва, че дали заради миналото му в групата или заради неговата си самостоятелна работа, вижда как почитателите се стават повече : ) В това число и аз се слагам, открих го късно, но по-добре късно, отколкото никога.

MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #12: 08 Октомври 2013

с последните 3 турнета ДМ перманентно се настаниха на стадионна сцена, а това неминуемо значи, че са спечелили много нови фенове. За мен е интересен феномен, че те не съумяват да направят стадионен ръкав по времето на Violator и SOFAD - а това се случва чак 25 години след създаването на групата. Също така намирам за интересен феномен факта, че 20 години след Devotional, ДМ така и не могат да направят по-ефектна/въздействаща сцена и прожекции.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
Страници: [1]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.