DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 2 [3]  Всички
  Печат  
Автор Тема: НОВИНИ: [24 ЯНУАРИ 2013] Новият албум на Depeche Mode се казва Delta Machine  (Прочетена 12684 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #30: 25 Март 2013

Цитат
А Дейв пее като за последно (no pun intended).  И се присетих за един пост от преди време, в който kirilart споменава коментар на майка си, че няма по-красиви хармонии от тия на Депеш ...

Майка ми е абсолютна фенка Усмивка На мен ми прави най-силно впечатление колко различни са фаворитите на феновете в албума - намирам това за чудесно - почитателите на качествената музика са строги индивидуалисти и е радващо, че Депеш са успели да отговорят на потребностите на голям фрагмент от тях по един или друг начин. Мен все още ме дразнят разни паралели с песни от предните продукции на Бен Хилиър, като последното ми "откритие" е, че подложката в Soft Touch/Raw Nerve и тази на Perfect е почти еднаква в началото с пренебрежителна разлика в темпото.
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #31: 25 Март 2013

всъщност за мен основният въпрос е доколко SMS и ST/RN (двете по-комерсиални парчета ще се утвърдят като ДМ класики и как ще работят на живо??? към този момент и двете не отключват някакви по особени емоции в мен, но неведнъж една песен изпълнена на живо тотално ми е обръщала виждането за нея. иначе всичко останало е доста добро, може би очаквах повече от парчето на Мартин, което звучи доста познато като структура. силно се надявам на турнето Мартин да не продължи почти акапелното изпълнение на неговите песни.

не съм слушал още б-сайдовете, но бих се радвал в сет-листа да влезе отново б-сайд, мисля че последният път на живо това беше Surrender.
Последна редакция: 25 Март 2013 от MAO BOY

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
white_ambition
Опасен
Публикации: 235

Профил
Отговори #32: 29 Март 2013

ти пък кой си, че да кажеш, че Soft touch & Soothe my soul са тъпи песни. На мен точно те ми харесват много. Имат си звученето на Depeche от 90-те.

извинявай, че имам малко или много усет да различавам кое е наистина добро и ще се запази за дълго време за разлика от теб, защото именно това със звученето ме дразни в цялата работа. всеки прави референция към personal jesus и разни други класики от новия албум. за мен е просто повод за турне и всъщност това е единствената причина да го харесвам.
трябва да отбележа, че последните години се наслушах на брутално добра електронна музика, която ми осмисли времето между отложения концерт и новия албум, и летвата ми се вдигна толкова високо, че очаквах от депеш да ми я вдигнат още повече именно те. това не го казвам, защото искам да се изкарвам супер компетентната в този стил за да сравнявам други съвременни изпълнители с депеш, които си имат стил на който държат, но мисля че няма нищо лошо в това да имаш изисквания към любимата си група, особено която е жива легенда.

Последна редакция: 29 Март 2013 от white_ambition

What ever I say, I love DM to death, if it's possible, even after it! x3

Depeche will come to us,
It's an inevitability!

D ivine         
= xciting      
P recious      
= njoyable          M artyrizing
C ondemnable     O verwhelming
H eartening         D reamy
= legantly           = verlasting

cxt
Посветен
*
Публикации: 320

Профил
Отговори #33: 30 Март 2013

Последните няколко години все по-рядко излиза дори един албум за, който си заслужава да си помислиш, че е специален и отделно да го слушаш няколко дни предимно него.

Мисля, че последно това ми се случи с дебютното ЕP на HTDA (A Drowning).

На Depeche преди да чуя албума се сетих за доказалата се с няколкото предходни албуми мисъл. Групата тръгна по нов път след Еxciter, в който има вероятност да не ми харесват някои песни не защото не стават, а защото с годините и музикалните влечения на хората в Depeche са достигнали голямо разнообразие. Това понякога ги кара да заложат на експериментаторско звучене, вместо да искат задължително да се хареса но по-голям кръг Depeche и др. фенове. Не че някога са го правили, но сега се усеща по-явно, защото търсенето на подобно звучене не е достатъчно комерсиално. Музиката и идеите на автора са по-важни от пазара ако целиш да си себе си.

Факт е че някои от текстовете в албумите от както Dave стана текстописец започнаха да ме отблъскват с простотата си, но това е въпрос на гледна точка и определено не са много на брой.

В Delta Machine за да мога да го преценя по-добре приложих наученото от Sounds of the Universe – изтрих от плейлистата (заедно с бонус диска) след 2-ро прослушване част от песните, които не са за моментното ми настроение – предимно по-мудните като Heaven (която по-би се вписала като звучене с албума на Dave и Soulsavers) и оставих Delta Machine с 14 от 17-те песни вече втори ден да си свири през час два по няколко пъти. Ясно е, че за да оцениш музиката им не е достатъчно едно прослушване, защото не е записана с цел задължително да те грабне и да се хареса правейки те фен. Това е музика за ценители, записана от малкото останали класици в бранша.  Бесен

"It's who I'm, it's not for You."

Положението е такова – без значение какво ще кажат някои критици аз се съобразявам с фактите и думите  на лисицата преди да оближе гъза си. Depeche Mode отново записват стилът, който ми допада и аз смятам, че вървят в правилната посока с хората, които работат при звукозаписния процес. В момента се усеща, че те правят това, което искат, а не се връщат към опити да пресъздадат някоя от поне 40-те си клисики. Въпреки, че албумът не звучи класически, както последно за мен се беше случило с Ultra, Depeche показват новаторство, съчетано със своето класическо звучене от ранните години Soft Touch / Raw Nerve е добър пример за това (тя между другото не ми допадна на първо слушане, но след второ усетих какво прави енергията на Dave в комбинация с инструментала и я слушам редом с останалите 14.  След тези дни най-ми допаднаха 4-те песни от бонус диска като “Happens All The Time” може би най-ми допада от всички заедно с Long time Lie.

Като цяло всяка песен ми харесва по различен начин. След толкова години dM трудно биха  записали лоша и отделно да я удобрят за в албум, вместо традиционно добрите B-sides, освен ако не държат задължително да е тя, защото си ги кефи и си е тяхна. Красотата не винаги се крие в приятните неща деца (Just teen Bieber)

Последна редакция: 30 Март 2013 от cxt

So High so Far to Fall
did
Опасен
*
Публикации: 204

Профил
Отговори #34: 30 Март 2013

Цитат
почитателите на качествената музика са строги индивидуалисти и е радващо, че Депеш са успели да отговорят на потребностите на голям фрагмент от тях по един или друг начин.
Цитат

Имам един приятел, дет се вика, заедно сме израсли.  В началото на 90-те ме светна и зариби по Yes, Rush, Сатриани, Ози, Майк Олдфийлд, някъде в навалицата успя даже и Кис да ми пробута.  После животът ни поразхвърли в различни посоки, но пак ни събра през последните една-две години.   Аз, като един новизлюпен меломан, се опитах подобаващо да му върна услугата и започнах да го облъчвам с моите музикални предпочитания.  Имах феноменален успех с Alt-j, хареса Editors, How to Destroy Angels беше  предизвестен успех понеже е фен на Трент, Muse обяви за пълна глупост. Някак все не успявах да му пробутам Депеш, въпреки твърденията му, че ги харесва по някакъв си свой начин.  Каква беше изненадата ми когато преди два дни ми заяви, че не може да се наслуша на Delta Machine ... Go figure. 
Вероятно и на концерта ще цъфне.  Както обичам да казвам, ако не ти е съдено да се обесиш, ще вземеш да се удавиш  Усмивка

still my broken wings you choose to mend
Страници: 1 2 [3]  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.