DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 [2] 3  Всички
  Печат  
Автор Тема: Сетлистовете за концертите от турнето  (Прочетена 7381 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
desito_dm_1985
Възбуден
Публикации: 150

Профил
Отговори #15: 10 Юни 2013

В Берн (07.06.2013 год. - петък) сетлистът беше едно към едно като нашия си софийския.
     В Берлин от вчера (09.06.2013 год. - неделя) в сетлиста имаше следната промяна (само една и тя е свързана с разместване):
     - But Not Tonight беше изпята веднага след Higher Love на мястото на изпълняваните досега When the Body Speaks (повечето пъти) и The Child Inside (изпълнявана 2 пъти). Home си остана първа песен от представяните по време на биса.
maya_v
Крал
**
Публикации: 990

Профил
Отговори #16: 10 Юни 2013

Доколкото знам The Child Inside е била изпълнена само веднъж в Ница. За втори път къде? Усмивка

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
Stripped down to the bone...
desito_dm_1985
Възбуден

Профил
Отговори #17: 10 Юни 2013

Цитат
Доколкото знам The Child Inside е била изпълнена само веднъж в Ница. За втори път къде?
    Абсолютно си права, мое недоглеждане Усмивка... Много вълнения и съм разсеяна Усмивка
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #18: 11 Юни 2013

Сетлиста от тази вечер в Лайпциг - 11.06.2013. За първи път на това турне е изпълнена Judas! Честито на печелившите Усмивка

00. Intro
01. Welcome To My World
02. Angel
03. Walking In My Shoes
04. Precious
05. Black Celebration
06. Policy of Truth
07. Should Be Higher
08. Barrel Of A Gun
09. Only When I Lose Myself (Martin)
10. Judas (Martin)
11. Heaven
12. Soothe My Soul
13. A Pain That I'm Used To
14. A Question of Time
15. Secret To The End
16. Enjoy The Silence
17. Personal Jesus
18. Goodbye

Encore:
19. Home (Martin)
20. Halo
21. Just Can't Get Enough
22. I Feel You
23. Never Let Me Down Again
desito_dm_1985
Възбуден

Профил
Отговори #19: 12 Юни 2013

Ето я и Judas от вчера в Лайпциг (11.06.2013 - вторник)
      http://www.youtube.com/watch?v=uQaavPF22Jk
     Било е просто уникално......
desito_dm_1985
Възбуден

Профил
Отговори #20: 17 Юни 2013

Как изглежда сетлиста до Париж включително (до 15.06.2013 год. - събота включително)

00. Intro
01. Welcome to My World
02. Angel

03.
- Walking in My Shoes
- In Your Room (Zephyr Mix version)

04. Precious

05.
- Black Celebration
- Behind the Wheel

06.
- Policy of Truth
- World in My Eyes

07. Should Be Higher
08. Barrel of a Gun

09. Song performed by Martin L. Gore
- Higher Love
- Only When I Lose Myself

10. Song performed by Martin L. Gore
- The Child Inside
- When the Body Speaks
- But Not Tonight
- Judas

11. Heaven
12. Soothe My Soul

13.
- A Pain That I'm Used To (Jacques Lu Cont Remix version)
- John the Revelator

14.
- A Question of Time
- Soft Touch/Raw Nerve

15. Secret to the End
16. Enjoy the Silence
17. Personal Jesus
18. Goodbye

19. Song performed by Martin L. Gore
- A Question of Lust
- Home
- But Not Tonight   

20. Halo (Goldfrapp Remix version)
22. I Feel You
desito_dm_1985
Възбуден

Профил
Отговори #21: 06 Юли 2013

Сетлистът от вчера - Дюселдорф (втора дата), 05.07.2013 год., петък:

00. Intro
01. Welcome to My World
02. Angel
03. Walking in My Shoes
04. Precious
05. Behind the Wheel
06. World in My Eyes
07. Should Be Higher
08. John the Revelator
09. Only When I Lose Myself (Martin)
10. Home (Martin)
11. Heaven
12. Soothe My Soul
14. Soft Touch/Raw Nerve
15. In Your Room (Zephyr Mix)
16. Enjoy The Silence
17. Personal Jesus
18. Goodbye

Encore:
19. Somebody (Martin)
20. Halo
22. I Feel You

desito_dm_1985
Възбуден

Профил
Отговори #22: 17 Юли 2013

Сетлистът от Lisbon Optimus Alive Festival, 13.07.2013 г. - събота. 

00. Intro
01. Welcome To My World
02. Angel
03. Walking In My Shoes
04. Precious
05. Black Celebration
06. Policy Of Truth
07. Should Be Higher
08. Barrel Of A Gun
09. Shake The Disease (Martin)
10. Heaven
11. Soothe My Soul
12. A Pain That I'm Used To
13. A Question Of Time
14. Enjoy The Silence
15. Personal Jesus

Encore:
16. Home (Martin)
17. Halo
18. Just Can't Get Enough
19. I Feel You
20. Never Let Me Down Again

Shake The Disease се появява в сетлиста Усмивка
Последна редакция: 17 Юли 2013 от desito_dm_1985
desito_dm_1985
Възбуден

Профил
Отговори #23: 17 Юли 2013

Сетлистът от Ним, Франция от вчера - 16.07.2013, вторник.

00. Intro
01. Welcome To My World
02. Angel
03. Walking In My Shoes
04. Precious
05. Black Celebration
06. Policy Of Truth
07. Should Be Higher
08. Barrel Of A Gun
09. Shake The Disease (Martin)
10. Judas (Martin)
11. Heaven
12. Soothe My Soul
14. A Question Of Time
15. Secret To The End
16. Enjoy The Silence
17. Personal Jesus
18. Goodbye

Encore:
19. Home (Martin)
20. Halo
22. I Feel You
Последна редакция: 17 Юли 2013 от desito_dm_1985
desito_dm_1985
Възбуден

Профил
Отговори #24: 21 Юли 2013

Сетлистът от вчера от Рим - 20.07.2013 г., събота:

00. Intro
01. Welcome To My World
02. Angel
03. Walking In My Shoes
04. Precious
05. Black Celebration
06. Policy Of Truth
07. Should Be Higher
08. Barrel Of A Gun
09. The Child Inside (Martin)
10. Shake The Disease (Martin)
11. Heaven
12. Soothe My Soul
14. A Question Of Time
15. Secret To The End
16. Enjoy The Silence
17. Personal Jesus
18. Goodbye

Encore:
19. Somebody (Martin)
20. Halo
22. I Feel You
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #25: 04 Август 2013

тая тема с 2 изключения може да се редуцира в 3 песни.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
Ginger
Смутител
*
Публикации: 249

Профил WWW
Отговори #26: 05 Август 2013

Мисля да посъживя малко тази тема с разсъжденията си относно Delta Machine Tour.
Гледайки настоящото турне, както и TOTU, все повече оценявам страхотния заряд, който даваше A Pain Thаt I’m Used To по време на TTA. Сега с Welcome To My World (и със свръхнадценената In Chains от предното турне) този заряд определено липсва – групата просто излиза, всеки махва два-три пъти с ръце, Анди прави два-три подскока и монотонността започва. Поне според мен, откриващата песен на един концерт е най-добре да е достатъчно енергична, за да повдигне още повече настроението на хората. Разбира се, има и изключения като Higher Love, но WTMW и IC определено не са на нейното ниво.

Работата на Корбайн по дизайна на сцената и клиповете, вървящи по време на изпълненията, също лека-полека губи от предишния си блясък. От сегашното турне, единствено визуалните ефекти на Should Be Higher са яки, докато например кучето по време на Precious си е жив срам (особено като се има предвид повода, поради който Мартин е написал тази песен). Видеоформлението по време на Goodbye го намирам за отегчително – стоят на някакви столове и си разменят различни шапки. Да се чуди човек защо се занимават с глупости, вместо например да врътнат три партии сантасе – така поне цялата сценка щеше да е по-забавна и непредсказуема.

От това турне ми харесва в общи линни сетлиста, но от друга страна е странно, че единствените промени, които могат да се очакват са при песните на Мартин (освен ако не свирят две поредни дати в някой град). Това разбира се засяга най-много хората, които ходят на 15 + концерта на всяко турне. Тъпо е да дадеш сума ти кинти и да гледаш 15 пъти един и същ сетлист, но всеки луд с номера си...

Енергията, която влага Дейв по време на изпълненията е похвална, особено на фона на здравословните проблеми, които преживя преди 4 години. Останалите от групата са на обичайното си ниво (ако разбира се можем да говорим за каквото и да било ниво при Флеч).

Като цяло, смятам, че това турне, особено на фона на ТТА и Exciter Tour, доста бледнее откъм дизайн на сцената и видеооформление по време на изпълненията, но от друга страна сетлистът е по-добър, а и Дейв сякаш е в по-добра форма.
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #27: 05 Август 2013

Съгласен съм, че сетлиста е по-добър и че Дейв се раздаде на сцената в София. От друга страна липсата на промени в сета за мен, като човек посетил 5 дати, с очакването да видя повече различни песни, донесе негативно усещане. Да не говорим, че колкото повече напредва турнето, толкова по-малко ентусиазиран на сцената изглежда Дейв. Тук мога да похваля Анди, че вече свири няколко тона собственоръчно в JCGE и на някои дати дори уцелва ритъма. Браво!
Откъм визия на екраните, съм по-скоро разочарован като Тольо. През по-голямата част от сетлиста не тече видео записано предварително с концепция и замисъл, а лайв фийд от камерите. Заснетите видеа с малки изключения са досадни, сцената и ефектите се припокриват с тези от предното турне. Precious я ненавиждам като цяло, а с кучкарника ми е още по-отегчителна. Вече си представям как Мартин е нарекъл жена си кучка и Корбийн е заснел видеото... 
Ухилен
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #28: 07 Август 2013

мда и аз да се включа по темата:
Съгласен съм за In Chains, за мен тя е най-неподходящата откриваща песен от всички последни турнета, виж Welcome To My World е добър избор и със заглавието и някак естествено се намества като откриваща.  Не знам за Вас, но прожекциите и прекалено ми напомнят на Stripped от Devotional и не толкова успешни.
Определено видеото към Should Be Higher е впечатляващо! Не мога да кажа, че съм разочарован от останалите, но по скоро откривам в тях някакво фотографско очарование. Не искам да мрънкам щото от доста време ДМ следват един модел относно повечето неща в турнетата и няма да се учудя ако прожекциите са точно толкова на брой, колкото и през миналото турне. това важи за размер на сцената и един куп други неща. Просто генерални промени не се правят.
Положителното нещо е че сет-а е удължен и броят на песните е достатъчен. В интервю Мартин споменава дължина на сета от 2ч и 15 минути, но според мен е съвсем малко повече от 2 часа - което си е супер.
Тольо, аз като посетил 7 концерта...т.е. далече от 15, определено имах проблем с почти пълната липса на смени. През повече от половината от летния кръг статичните песни на Мартин бяха 2 от 3, което за мен беше доста разочароващо. Дейв пък нищо не смени и това тотално уби желанието ми да посещавам повече от предварително предвидените дати. Би било прекрасно при сет с толкова песни ей така за разнообразие да вкарат по 1 парче и от соло-албумите си, че защо не и някой кавър.
Сякаш тази част на турнето имаше за цел да превземе нови фенове и след невероятно енергичното начало на тура доби рутинен характер (разбира се повтарям хората, които са били на не повече от 2,3 концерта едва ли чувстват нещата така). Мен отдавна са ме превзели и определено имах голяма нужда от повече промени, а тях ги нямаше. Този път просто нямах нужда от повече и зимния кръг в зависимост от възможностите ми ще се опитам да избера дати, в които да мога да съчетая концерта с такъв на друга моя любима група. Дано влизането в залите да даде по освободен сет. Иначе за пореден път тъпи подгряващи, жалко че не гледах Chvrches, те ми бяха най-интересни от всички подгряващи.
Последна редакция: 07 Август 2013 от MAO BOY

La tête dans les nuages
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #29: 25 Август 2013

започна и американският ръкав на турнето, като началото бе в Детройт, а после дойде и Чикаго. От основният пакет и на двете места липсваха Secret To The End и Goodbye, което лично аз очаквах, че ще се случи но чак след Америката. Това е малко странно, защото към Goodbye има и прожекция. Явно групата е много доволна от баланса на сета и като, че ли умишлено бягат от смени, сякаш следвайки правилоото в спорта, че когато побеждаваш не се правят смени. Това се очертава и като най-консервативното турне откъм промени и новите песни останаха само 5 към този момент. Не се съмнявам, че всеки, който вижда концерт от това турне за пръв път е впечатлен и доволен, но за пътуващите фенове, които се надяват на изненади, липсата на смени е много обезкуражаваща. и макар толкова мащабно турне да предполага старателно планиране и вероятно не позволява много своеволия дори само заради фактора умора, би ми се искало да има малко повече спонтанност. Летните дати сега ми изглеждат сякаш бяха преди години, а е минал има няма месец от последните дати на стадионният Европейски ръкав.
Последна редакция: 25 Август 2013 от MAO BOY

La tête dans les nuages
Страници: 1 [2] 3  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.