DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 [2] 3  Всички
  Печат  
Автор Тема: Татуировките на Дейв  (Прочетена 26418 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
ultrapmp
Странен Любовник
**
Публикации: 450

Профил
Отговори #15: 09 Юни 2006

Лично на мен не ми прилича на свастика,а на древно-римски синвол и в това е чара на една татуировка-всеки вижда това което иска . Има само един човек който може да даде отговор на този въпрос-Dave Gahan
zuu
Смутител
Публикации: 282

Профил
Отговори #16: 10 Юни 2006

Незнам дали и е тук мястото на тази тема...Някои може ли да постни по детаилни снимки на татуировките на Дейв.

Препоръчвам ти да разгледаш темата "Снимки и пак снимки". Може би там ще намериш по-детайлни снимки, за каквито говориш.

jump out of time
kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #17: 14 Юни 2006

пречупеният кръст на същата татуировка много прилича на свастика Объркан

По-скоро мисля, че замисъла е малко в друга насока макар и да има някаква непряка връзка с това, което казваш. Ето какво имам предвид:http://www.symbols.com/encyclopedia/15/1512.html

По-детално можеш да видиш въпросното сърце(и кръста над него)ако присъстваш в Клуб Scream и Backstage.  Намигване

За рамото (кръста) и неговия гръб мисля повечето знаят са свързани с Келтите.Подробности тук:

http://www.joellessacredgrove.com/Celtic/art.html

Където може да видите татуировката на гърбът му като цветна графика
Последна редакция: 14 Юни 2006 от kiril101

Good Evening, Sofiaaa!
dg101
Някой
**
Публикации: 13

Профил
Отговори #18: 14 Юни 2006

Във връзка с татуировките четох в един немски сайт ,че Дейв е новото лице на пролетно/лятната кампания на модния дизайнер J.Lindeberg .Всички негови татуировки ще ги има върху якета,T-Shirts,колани,костюми и т.н.,което е супер идея.
Ето и снимка на едно такова яке

Прикаченият файл е изтрит при прочистване.

* tatoojacke.jpg (37.89 KB, 458x237 - видяно 779 пъти.)

Stay depeched
SoFaD
Ултрас
*
Публикации: 513

Профил
Отговори #19: 14 Юни 2006

az dokolkoto razbiram vyprosnite shtampi vyrhu qketa i ne samo, sa edinstveno za samiq Dave, napraveni specialno za turneto i sybitiqta svyrzani s turneto, i edva li shte se prodavat, vypreki che ne stava mnogo qsno:

Johan Lindeberg, has designed Dave Gahan’s stage clothing which Dave will be wearing throughout Depeche Mode’s up-coming ‘Playing the Angel’ world tour, music videos and press appearances. The designs include sharp suits, waistcoats, t-shirts, shirts and belts and feature exclusive graphic prints inspired by Dave Gahan’s tattoos. Dave’s stage clothes are also the source of inspiration for the pre Fall/Winter‘06 J.Lindeberg main line collection available in stores in May 2006.

ages of delirium
curse of my oblivion
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #20: 14 Юни 2006

az dokolkoto razbiram vyprosnite shtampi vyrhu qketa i ne samo, sa edinstveno za samiq Dave, napraveni specialno za turneto i sybitiqta svyrzani s turneto, i edva li shte se prodavat, vypreki che ne stava mnogo qsno:

Johan Lindeberg, has designed Dave Gahan’s stage clothing which Dave will be wearing throughout Depeche Mode’s up-coming ‘Playing the Angel’ world tour, music videos and press appearances. The designs include sharp suits, waistcoats, t-shirts, shirts and belts and feature exclusive graphic prints inspired by Dave Gahan’s tattoos. Dave’s stage clothes are also the source of inspiration for the pre Fall/Winter‘06 J.Lindeberg main line collection available in stores in May 2006.

В последното изречение е казано, че ще се продават и те се продават като част от колекцията.

http://www.revolveclothing.com/brandpages/J.LindebergM.jsp

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

SoFaD
Ултрас
*

Профил
Отговори #21: 16 Юни 2006

ok, samo che tam neshto ne vijdam "tatuirovki"... za drehite mi e otdavna qsno che sa chast ot kolekciqta, no ne vijdam shtampi...

ages of delirium
curse of my oblivion
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #22: 16 Юни 2006

ok, samo che tam neshto ne vijdam "tatuirovki"... za drehite mi e otdavna qsno che sa chast ot kolekciqta, no ne vijdam shtampi...

Виж гърбовете и ръкавите...

http://www.revolveclothing.com/productpages/JLIN-MS65.jsp;jsessionid=FA02158B32CAA772EA644456D30D36D1
http://www.revolveclothing.com/productpages/JLIN-MS66.jsp;jsessionid=FA02158B32CAA772EA644456D30D36D1
http://www.revolveclothing.com/productpages/JLIN-MS70.jsp;jsessionid=FA02158B32CAA772EA644456D30D36D1
http://www.revolveclothing.com/productpages/JLIN-MS69.jsp;jsessionid=FA02158B32CAA772EA644456D30D36D1
http://www.revolveclothing.com/productpages/JLIN-MS68.jsp;jsessionid=FA02158B32CAA772EA644456D30D36D1

Сигурно има и още...

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

SoFaD
Ултрас
*

Профил
Отговори #23: 16 Юни 2006

ee, ne sym bila dostatychno uporita da gledam mnogo detailno - cyknah nqkolko i se otkazah kato ne vidqh Намигване

ages of delirium
curse of my oblivion
Videlina
Странен Любовник
Публикации: 477

Профил
Отговори #24: 16 Юни 2006

В сайта на Джей Линдеберг има три новини свързани с Дейв и облеклото му. Сигурно вече сте ги разгледали, ама The Fein ми припомни, че беше лице на Линдеберг.

Angels of the Universe
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #25: 18 Юни 2006

Част от интервюто с Дейв,което прочетох в сп. "Паралели":

"Много от тях (татуировките) си направих,докато живях в Лос Анджелис,други в Лондон,една част дори в Япония.Целият ми гръб е изрисуван в келтски символи,които хората са си слагали над къщите през XIII век,за да се предпазват от злото,но на мен те не ми помогнаха.Злото влезе в мен така или иначе.Аз го поканих..." Зъл

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
Aqua
Новороден
*
Публикации: 1

Профил
Отговори #26: 18 Юни 2006

Svastikata= Su Vasa - na Sanskrit Vasa ozna4ava "naseliavam", "obitavam", a Su - "dobro"
V Buddhism-a 4esto svastikata se izobraziava v krakata na Buddha, a v Jainism-a e simvol na sedemte jina (sveteca)
Za indiancite pak e bila simvol na slanceto, na 4-te sezona...
Jalko, 4e pove4eto hora ia svarzvat parvo s Hitler
Bangeev
Новороден
Публикации: 7

Профил
Отговори #27: 18 Юни 2006

Приятелю ето нещо и от мен Усмивка
Малко снимки, на които се виждат татусите на Деив.

Прикаченият файл е изтрит при прочистване.

* 035.jpg (12.19 KB, 300x400 - видяно 992 пъти.)

* 014.jpg (11.27 KB, 337x360 - видяно 763 пъти.)

* 077.jpg (62.04 KB, 414x600 - видяно 1040 пъти.)

* 170.jpg (39.53 KB, 369x563 - видяно 751 пъти.)

* 196.jpg (12.85 KB, 400x300 - видяно 646 пъти.)

I'm waiting for the night to fall
I know that it will save us all
When everything's dark
Keeps us from the stark reality
I'm waiting for the night to fall
When everything is bearable
And there in the still
All that you feel
Is tranquility
kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #28: 20 Юни 2006

В интерес на истината обаче, това съвсем не са били първите татуировки  на Дейв.Нещо което не знаех, е че през 1982 си прави хирургична операция за лазерно премахване на татуировката от едната си ръка.Това според Джонатан Милър в биографията му. Пак според него Дейв си е татуирал още на 14 годишна възраст двете ръце от лактите до рамената.  Одобрение

Good Evening, Sofiaaa!
BlackCelebration
Възбуден
**
Публикации: 139

Профил
Отговори #29: 24 Юни 2006

Това с премахването не го вярвам... дори с лазерно премахване, пак остават белези, а от лактите до раменете...просто не е истина. ;>

правил съм си проучване за хронологията на татуиране.. от първата до последната, но като гледате снимки от разли4ни години, то се вижда горе долу... първата и най-"гениална" е на дясната ръка - орелът с надпис Dave отдолу ;> това е от "келешарските" години със сигурност ;>

We have lingered in the chambers of the sea
By sea-girls wreathed with seaweed red and brown
Till human voices wake us, and we drown.
Страници: 1 [2] 3  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.